50" F BROOD- EN BANKETBAKKERIJ S2 KOUWENBERG BROODJES ZOEKERTJES WORSTE BROODJES n APPEL, KERSEN- of ABRIKOZENVLAATJE met slagroom Vanwege de Komteer, tijdens een lekker bakje koffie: Audacia-nieuws ik H.S.V. De Rietvoorn Vliegensvlug een boek nodig? Waar zijn biblio theken anders voor - i Niet vergeten te kijken: Donderdag 19.00 uur MTV: alles over het inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval in de bruine container! Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten voor elk weertype. volledig ingericht naar ieders wens! Brabantse bibliotheken lopen voorop Marktkramenverhuur C. VAN DIJK AUDACIA PUPILLEN S.V. Roef! Korfbal De Rietvoombeker - Eindklassement S.V. Roef! Handbal Geflatteerde nederlaag Audacia (6 personen) voor AUDACIA JUNIOREN 10 stuks Raadplegen van titels Aanvragen titels bij andere bibliotheken Hoevenseweg 55 1 0 stuks PAGINA iMOERt veld 14.00 terdag 6 10?° veld 10.00 vertr. 12.15 Uitslagen: Uno Animo 1 - Audacia 1 Rac 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Broekhoven 2 Audacia 4 - Uno Animo 7 TAC BWB 5 - Audacia 5 Audacia 6 - Uno Animo 8 Audacia 7 - RKWO 6 Hilvaria 5 - Audacia 8 SVG 10 - Audacia9 Audacia 10- SVG 11 0-4 2-2 5-0 14-2 Bibliotheekgebruikers in Noord-Brabant kunne in de plaatselijke bibliotheek opzoeken welke b: bliotheek een bepaald boek heeft en dat boei wordt in de eigen bibliotheek afgeleverd! 3-5 11-4 8-8 11-3 3-8 3-4 1-3 1-5 4- 1 5- 1 19-1 4-1 1-5 1-2 3-0 6- 1 0-2 3-4 van tenb van Prim van Programma zaterdag 28 september: aanwezig 9.30 uur Audacia Dl - RKDSV 1 9.15 uur Taxandria El - Audacia El 10.45 uur Audacia E2 - Were Di E2 11.00 uur Audacia Fl - Beerse Boys F1 10.15 uur Nevelo F2 - Audacia F2 Uitslagen zaterdag 21 september: Riel Dl - Audacia Dl Audacia El - Beerse Boys El Nemelaer E2 - Audacia E2 Ons Vios F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Beerse Boys F2 Uitslagen 21-22 september: asp. ARosoio - Roef! sen. 2: Zigo - Roef! sen. 1: Roef! - Geko Programma 26-28-29 september: alléén geplaatst bij kontante betaling! Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Op aanbouwkeukens en apparaten en bladen nu hoge kortingen. Gillissen Keukenagenturen, Voos- kerbos 14, Moergestel, 04243-1994. Voor ’n massief eiken eetkamertafel, salon tafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr, Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Vakbekwame schilder kan nog binnen- en bui tenwerk gebruikenTel013-440571 (na 18.00 uur 422427). Snijbloemen te koop bij Burgers, Heuvelstraat 8, tel. 1422. Bij voorkeur na 16.00 uur. Op zaterdag de gehele dag. n niet proeden Telefoon 013-424177,armet 19.30 uur Recreanten Zwart Wit - Roef! Pupillen vrij 14.30 uur asp. B Roef! - Winty Aspiranten A vrij 10.30 uur sen. 2 Roef! - E.D.N. 13.00 uur sen. 1 Hilko - Roef! ’n te gekke spon voor meiden. Het kursusjaar is weer van start. De meeste kur- sussen draaien alweer 2 weken. Bij de onderstaande kursussen zijn nog enkele plaatsen open (opgeven 04242-82491). Spreken in het openbaar Vaak kijken wij tegen mensen op die zo vlot hun woordje kunnen doen. Zuchtend denken we dan: Tk wou dat ik dat kon’. Dat kunt u ook; iedereen kan het namelijk leren. Door het volgen van deze kursus krijgt u meer zelfvertrouwen en remmingen tijdens het spre ken in het openbaar worden weggenomen. De kursus bestaat uit 8 bijeenkomsten van 2 uur. Door middel van theorie en praktijkoefeningen wordt onder andere geleerd: - spreken in het openbaar - omgaan met nervositeit - luistervaardigheid - logisch denken - de opbouw en uitvoering van een toespraak - het geven en ontvangen van kritiek. Deze kursus is niet alléén bedoeld voor mensen die regelmatig moeten spreken in het openbaar, maar is ook goed bruikbaar voor de dagelijkse si tuatie. De kursus kost totaal 40,—. (maandagavond) Machineschrijven In september starten weer een tweetal kursussen machineschrijven volgens het blindtienvinger- systeem. Examens zijn in januari en juni. (dinsdagavond) Hoe zeg je wat je denkt Leren beter voor jezelf op te komen. Leren om eigen gevoelens en gedachten onder woorden te brengen en inzicht verkrijgen in maatschappelijke verbanden. Deelname is mogelijk door vrouwen vanaf 18 jaar. De kursus duurt 12 bijeenkomsten en kost totaal f 60,—. (overdag) Koken door ouderen Langer zelfstandig wonen betekent soms ook voor uzelf kunnen koken. Speciaal voor ouderen organiseert Sormevanck een kookkursus. In 10 bijeenkomsten leert u, hoe u een verant woorde, gezonde en prijsbewuste maaltijd sa menstelt en bereidt. Na het koken wordt er ge geten. Naast de leerzame elementen bestaat er de mo gelijkheid nieuwe mensen te ontmoeten en recep ten uit te wisselen. De kursus wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen en kost totaal f 60,-. Omgaan met vergeetachtigheid Hoe werkt het geheugen? Hoe kan ik het geheugen zo optimaal mogelijk gebruiken? - Informatie en inzicht in de werking van het ge heugen verkrijgen en aktief blijven, staan in de ze kursus voorop. De kursus duurt 8 bijeenkomsten en kost totaal f 15,—. Deelname is mogelijk voor mensen van af 55 jaar. Opgave: Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 UN Oisterwijk, tel. 04242-82491. ’Tegen jou praot ik nie. Ut komt toch ammel in de Gèsselse te staon. Trouwens, wèttur in het Nieuwsblad stao, klopt ok nie. Ik laot mén pla- ots bè de visclub nie dur Jac. Stroucken afnemen. Ik ben de slechtste en nie hij’. Met deze woorden werd ik verwelkomd door, hoe kan het ook anders, Jo Nouwens bij mijn rondgang langs de diverse hengelaars tijdens het vervissen van de Rietvoombeker. Dat dit blijk baar een felbegeerde plaats is, bleek later nog eens overduidelijk tijdens de diverse discussies die ontstonden tussen Jo Nouwens en Jac. Stroucken, tijdens de wedstrijd en bij de prijsui treiking. Dat Jo Nouwens achteraf, door de vangst van 5 stuks (hoe is het mogelijk) tegen Jac. Stroucken 0,00 stuks, toch nog het onderspit moest delven, was mooi meegenomen. Moet hij maar niet zo’n grote mond hebben. Trouwens Jo, als je via een loterij nog eens in het bezit komt van enkele rekjes eieren, behandel ze dan met zachtheid en zadel onze kastelen niet op met een eierstruif. Ze zijn om te eten en niet om de vloer bedekking mee te bevuilen. Ofschoon er in dit geval dus geen sprake is van een fout, berust een andere opmerking over de beste visser, dit jaar in ieder geval, wel op een vergissing. Niet Jan Rokven, maar Kees Per- soons komt voor deze titel in aanmerking. Kees won n.l. niet alleen de C. van Oirschotbokaal en de Kloare Beker, ook het Eindklassement en la ter zelfs de Jubileumbeker schreef hij op zijn naam. Ere dus, wie ere toekomt. Terwijl Toon de Bakker, die naar zijn zeggen, toch een van de betere stekken had geloot, zijn reeds klimmende faam niet kon waarmaken (hij werd slechts dertiende) wist Theo Boogaers zich geen raad met de mogelijkheden die hem naar een hoge klassering moesten leiden. Constant kreeg hij beet en had hij vis aan de haak. Zijn schepnet echter wilde hij niet gebruiken, zodat vele vissen de kans zagen, zich voortijdig uit de vinnen te maken. En dan nu na dit, laten we zeggen Voorwoord, de eigenlijke wedstrijd. Een oude rot in het vak Het weer eens van zich horen. Met maar Hefst 365 stuks en 528 cm wist Goris Kogels deze wedstrijd naar zich toe te trekken. Tweede werd met 28 stuks en 381 om Marcel van Herck, derde, op gejaagd door Cor v.d. Berg, C. Persoons met 33 stuks en 332 cm, vierde werd C. de Laat met 30 stuks en 324 cm (weer zo’n laatbloeier) en vijf de met 16 stuks en 233 cm Cor v.d. Berg. Het eindklassement, dat eigenlijk al na 3 wedstrijden vaststond, onderging geen wijzigin gen meer. Onbetwiste winnaar werd Kees Per soons. Een zeer goede tweede werd Cor v.d. Berg, derde Jan Rokven (je wordt ouder Jan) vierde werd Goris Kogels en vijfde Marcel van Herck. Heren, proficiat. Jo Nouwens eindigde uiteindelijk op de 19e plaats, terwijl Jac. Strouc ken de 21e plaats voor zijn rekening nam. Ook jullie, heren, van harte proficiat. Uitslagen: Welpen: Odi - Roef1- 1 MA: Roef - Taxandria2-12 HES: Desk 2 - Roef18-16 HJ: Roef - Tackas20-20 MA: Roef - Odi6-9 De mini’s speelden een toernooi bij Internos en brachten een welverdiende beker mee naar huis. Zij waren met 6 teams en behaalden een mooie 3e plaats. Programma 28 september: 11.00 uur Welpen: Roef - Wh. Demons 11.40 uur MA: GHV - Roef vertr. 11.00 11.50 uur JA: Roef - Tornado 70 Programma 29 september: 12.20 uur DAS: Elshout 2 - Roef 12.10 uur HJ: GHV - Roef 11.00 uur HS: Roef - Wh. Demons 3 Jeugd teams opgelet: 12 oktober toernooi in Diessen. Houd deze datum vrij! Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk!! Uno Animo - Audacia4-1 Het eerste halfuur van de wedstrijd ziet er ge woon goed uit. Een vlotte partij voetbal ontrol de op de groene grasmat, met Audacia in de meerderheid. Dat Uno Animo door een afstand schot van Toon Leermakers de bal in de kruising ziet belanden en daardoor op 1-0 kwam in de drieëntwintigste minuut, verontrustte de Audacia-aanhang nog niet. Die dingen kunnen gebeuren, ziet er mooi uit, maar nu wij. In de tweeëndertigste minuut ging echter keeper Niki Op ’t Hoog in de fout door te roepen om de bal, doch verzuimde deze resoluut te pakken, zodat Joep Schellekens vrij baan kreeg: 2-0. Uiteraard ging Audacia ook op zoek naar doel punten. Zij kon in de resterende tijd wel druk uitoefenen, maar echte doelrijpe kansen werden niet gecreëerd. Dit gebrek aan stootkracht kan Audacia wel eens opbreken. In het veldspel hoeft zij niet onder te doen aan haar tegenstanders, doch doelpunten maken is toch het elementairste in deze sport. Het was uiteindelijk een straf schop, dat Audacia aan de eretreffer moest hel pen twee minuten voor het einde. Mare Derksen benutte hem. Daarvoor echter waren twee coun ters van Uno Animo in de achtste en zevende mi nuut voor het einde voldoende om door weder om Joep Schellekens en Toon Leermakers voor de 4-1 eindstand te zorgen. Programma 29 september: 14.30 uur Audacia 1 - LSV 1 12.00 uur Audacia 2 - Dosko 2 12.30 uur ONS VIOS 2 - Audacia 3 14.30 uur SVG 5 - Audacia 4 10.00 uur Audacia 5 - VOAB 7 10.00 uur Nevelo 6 - Audacia 6 11.30 uur Kneggelse B 3 - Audacia 7 10.00 uur Audacia 8 - Dommelen 5 Audacia 9 vrij 10.00 uur Spoordonkse B 8 - Audacia 10 Uitslagen zaterdag 21 september: Audacia Al - Beerse Boys Al RKDVS B2 - Audacia BI Audacia Cl - JPS Cl Were Di C2 - Audacia C2 Programma woensdag 25 september 1991: 19.30 uur Nevelo Al - Audacia Al vr.sch. 19.00 uur Audacia BI - Nevelo B2 vr.sch. Zaterdag 28 september 1991: 14.30 uur Spoordonkse Boys Al- Audacia Al 14.30 uur Audacia BI - JPS BI 13.00 uur SVG Cl - Audacia Cl aanwezig 11.45 13.00 uur Audacia C2 - Sarto C4 aanwezig 12.30 Op maandag 30 september a.s. zal in de kantine van SV Audacia een ouderavond worden gehou den voor de ouders van alle jeugdspelers. Voor de ouders is dit een mooie gelegenheid om kennis te maken met onze jeugdcoördinator Arno Leerma- kers, die voor deze avond een interessant pro gramma heeft opgesteld. Alle ouders zullen hiervoor nog een uitnodiging ontvangen. Rechtstreeks van bekend Ned. merk: keuken! bouwapparaten, gaskookplaat, elec. oven, kol kast en afzuigkap geen 3210,-maar f 2167,-J les met garantie. Gillissen KeukenagenturenVod kerbos 14, Moergestel, 04243-1994. Te koop gevraagd 500 m2 bouwgrond Moergestel. Brieven onder nr. 684 van dit blad g| Te koop dwerqteckels ruwhaar. Indi istriaffijp 21tel. 3504. Burge dag 2 regel van pl In Noord-Brabant is door bundeling van krach afslui ten tussen de openbare bibliotheken een uitgc breide en voor Nederland unieke vorm va dienstverlening ontstaan. De bibliotheek i Moergestel heeft evenals 83 andere openbare b büotheken in de provincie sinds kort de beschil king over de Provinciale Centrale Catalogi: - (PCC) op CD-ROM waarmee de bezoekers aar - van zienlijk beter en sneller kunnen worden geho! - van I pen. Print CD-ROM parke Bij catalogus wordt al snel gedacht aan een kaai - twee tenbak of een dik boekwerk. De PCC bestaat ui een enkel CD-schijfje. Op deze CD (eigenlijked CD-ROM) staat geen muziek, maar staan all 400.000 titels van boeken van de Provinciale B. bliotheek Centrale in Tilburg, de Openbare b: bm-i bliotheek Tilburg en de Openbare bibliotheiN— Eindhoven. De CD-ROM kan in de bibliotheek beke worden. De catalogus op de CD-ROM is eenvoi dig te raadplegen. Op het beeldscherm van eOpent computer wordt stapsgewijs uitgelegd wat »urge] moet gebeuren. De collecties zijn op verschillende manieren® de vei bekijken. Men kan zoeken naar een titel, naneester een schrijver, naar een onderwerp enz. djn o.a. Omdat de collecties in bibliotheken nogal etALGEV wijzigen van samenstelling, bijvoorbeeld doorDEING aankoop van actuele boeken, verschijnt er iedl Voor l half jaar een nieuwe CD-ROM-schijf. dens d terdag Veel titels om over te beschikken van ’t Met de PCC beschikt de bibliotheek naast !Senc!’ eigen collectie in feite over de enorme collectii A06 f van de drie grote bibliotheken. Deze collectii r zijn speciaal beschikbaar gesteld voor gebrui mg,01 binnen de hele provincie. Dit laatste is nie| i- nieuws, maar wel het feit dat nu de bibliotha over de catalogus ervan beschikt. Wat ook nieuw is is de manier van aanvragen Bouwt gewenste titels door de bibliotheek bij de drie a sensta: noemde grotere bibliotheken. Voorheen stuur: van eei de bibliotheek een briefje naar de PBC met tylNDEi verzoek om een bepaalde titel op te sturen. I Vergu Bij de CD-ROM is een elektronische postbii verleei waarmee de bibliothecaris aanvragen direct pl A. van computer en telefoonlijn kan versturen. Als 1 oprichl gevraagde titel beschikbaar is wordt het dot centru- middel van een provinciale vervoersdienst nar annex de bibliotheek gebracht. Maatsc Wekenlang wachten op een aangevraagd boekz uitbrei dus dankzij de PCC binnenkort veel minder va> veehou voorkomen. J. van I Vandaar de slogan die de Brabantse bibhothete breidel de komende weken op affiches voeren om het pi H. De bHek op de nieuwe uitgebreide dienstverleniU— attent te maken: Vliegensvlug een boek nodii Waar zijn bibliotheken anders voor. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 SEPTEMBER‘i991

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 10