nationale collecte 22-28 september NIERSTICHTING zuiver omdat 't moet II Boetiek ’Bonita’ geopend Touwtrekweekend drukbezocht - s? wr0 0 Vegetariër (3), vervuild eten beu, zkt schoon water m veel groen. Af stand g. bezwaar. Extra service voor patiënten die de poliklinische afdelingen bezoeken in het St. Elisabeth ziekenhuis Gevarieerde expositie in Oude Kerkje te Middelbeers K iiro «S 10 I 1 t 31 is GEEF OM DE TOEKOMST. GIRO 30. ZEIST f' NA 6 dieren. Leefbaar voor onze kinderen. k o MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 te maken? Leefbaar voor onze Zaterdag 21 september en zondag 22 september is in het Oude Kerkje te Middelbeers, gelegen aan de Willibrordusstraat, een zeer gevarieerde expositie te zien van fijnkeramiek, bronzen en keramische beelden, abstracte objecten en aqua rellen. De exposanten zijn resp.: Antoinette v.d. Steen, Christ Strijbos, Joke Brugman en Mieke Engering, allen woonachtig te Tilburg en naaste omgeving. Door een aantal toevallige ontmoetin gen en door het praten over kunst zijn deze vier Brabantse kunstenaars bij elkaar gekomen. Door ieders waardering voor het vakmanschap van de ander is er een soort verbondenheid ontstaan die boven opvattingen over kunst uitgaan. Deze ver schillende mensen met vier verschillende achter gronden qua opleiding, ervaring en leeftijd ma ken op zeer verschillende manieren en met ver schillende technieken kunst. Naast zeer herkenbare, magisch aandoende, aquarellen van Mieke Engering is er het fijne op menselijk gevoelens gebaseerde keramiek van Antoinette v.d. Steen te zien. Naast de bronzen en keramische beelden van Christ Strijbos zijn er volledig abstracte ruimtelijke objekten van Joke Brugman te bewonderen die verband houden met oude en verre culturen. Door de ruimte in de kerk is er voor elke kunste- -• - naar een goede plek ontstaan waar ieders werk zeer goed tot zijn recht komt. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. I hoefte aan is, patiënten op de poliklinische afde- f lingen. *f 7» in het ziekenhuis. Steeds vaker namelijk vindt Het afgelopen weekend door de KPJ georganiseerde Touwtrekweekend trok zaterdag en zondag weer velen naar de Heuvelstraat. Zaterdagavond werd, buiten de schuld van de organisatie om, het op- treden van René Froger afgelast (reden: defecte apparatuur van de zanger). Het mocht de pret niet echt drukken. Zondag vond dan het grote tournooi plaats dat aan het eind van de middag werd af gesloten door Arie Ribbens. Dat die geen moeite had met de stemming in de tent mocht op dat tijdstip intussen wel verwacht worden... Voor wie? De gastvrouwen zijn er voor bezoekers van de polildinische afdelingen. Van deze afdelingen kwamen signalen dat een groter wordende groep mensen moeite had met het vinden van de weg I behandeling poliklinisch plaats, waardoor de pa tiënt naar verschillende afdelingen verwezen wordt. In een aantal gevallen kan een gastvrouw l dan uitkomst bieden. Op de plek waar voorheen Boutique Barbara en James Dean gevestigd waren hebben afgelopen maan dagavond Yvonne van Balkom en haar man Casto hun Boetiek ’Bonita’ geopend, ’n Nieuwe zaak met vrijetijdsmode voor dames zowel als voor heren dat o.a. het overbekende merk Naf-Naf in haar collectie voert. Boetiek ’Bonita’ is de hele week vanaf 's morgens 10.00 uur geopend. Maandagavond werd de opening op gepaste wijze gevierd en konden de genodigden een kijkje nemen in de totaal vernieuwde winkel aan het Rootven. Graag wensen we Yvonne en Casto van harte sukses. (foto Chris van de Bijgaart) Gastvrouwen UW De gastvrouwen zijn dames van de UW (Unie van Vrijwilligers) te Tilburg. De UW is al vele jaren aktief op de verpleegafdelingen van het St. Elisabeth ziekenhuis. De taak die de dames bin nen de poliklinische afdelingen vervullen is een aanvulling op de bestaande voorzieningen: er wordt geen werk van professionele krachten overgenomen. Hoe bereikbaar? Bij de receptie van het ziekenhuis kan men vra gen naar een gastvrouw. Ook elke medewerker van een poliklinische afdeling kan de hulp van een gastvrouw inroepen, of een folder met infor matie verstrekken. Wilt u meer weten over het projekt dan kunt u kontakt opnemen met de gastvrouwen via tele foonnummer: 013-392452, bereikbaar vanaf 08.30 uur tot 13.00 uur en vanaf 14.00 tot 16.00 uur. Tevens kunt u voor nadere informatie kon takt opnemen met het patiëntenservice-buro, te lefoonnummer: 013-392721, bereikbaar vanaf 09.00 tot 12.00 uur en vanaf 13.00 tot 15.00 uur. Per 1 juli jl. zijn in het St. Elisabeth ziekenhuis te Tilburg UVV-gastvrouwen werkzaam. Deze gastvrouwen vergezellen, indien daar be hoefte aan is, patiënten op de poliklinische afde lingen. Na een proefperiode van 2 maanden gaat het pro jekt nu definitief van start. Deze service is be doeld voor bezoekers die moeilijk ter been zijn of de weg niet goed kunnen vinden. De gastvrou wen zijn op werkdagen dagelijks van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur aanwezig. i ij*? PAGINA 7 Over de hele wereld worden miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen met het slachtoffer laten worden van onze “welvaartshonger”. Doet u dus mee met die 0 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar S J VVVVI MW W s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7