slechts cent! S9 Kodak CHRIS VAN DE BIJGAART FOTOGRAFIE iW Een haarscherpe diaprint kost bij ons deze maand Marinus Jansen erelid zestigjarige ’Rietvoorn nderscheiding voor onique Tetteroo-van Oirschot Wie zijn wij pMÏ I aLry». -. Alleen bij: Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243-1421 Kodalux Foto's Bond van Ouderen organiseert thema- avond over CARA nsl J.S. -4 r jn en en waTTb ‘J? et bestuur van Scouting Nederland heeft aan Monique het zilveren kaarderingsteken verleend voor haar vele werk bij Scouting St. Jan in Moergestel. Dat de weergoden de hengelsportvereniging De Rietvoorn bij de viering van zijn 60-jarig jubileum gunstig zijn geweest is duidelijk. De klanken van de jeugddisco in clubhuis ’De Klaore’ waren nog niet verstoven of de eer ste malse regenbui na vele weken klaterde op de keien. Er was niets meer te bederven. Het feest had juist zijn daverend einde gevonden. 1 f 4 PAGINA 5 De Projector kan weer !414 ilist in ole- k 'Hoorn ?rveer. zorg voor de kinderen besteedt Monique ook veel aandacht aan nieuwe leiding. Ze begeleidt hen en ze kunnen steeds een beroep op haar doen. Het bestuur van Scouting St. Jan Moergestel vond dat zij, gesteund door het distriktsbestuur, Monique voor kon dragen om in aanmerking te komen voor het zilveren waarderingsteken van Scouting Nederland. Het bestuur van Scouting Nederland heeft aan dit verzoek dan ook gehoor gegeven. Voor de 2e keer binnen 1 Vi jaar is deze bijzonde re onderscheiding uitgereikt aan mensen binnen onze scoutinggroep. Vorig jaar kreeg Kees v.d. Loo eenzelfde onderscheiding bij de oprichting van de Rowangroep. Het gegeven dat 2 van onze mensen dat zilveren waarderingsteken hebben ontvangen betekent dat wij beschikken over goede en gemotiveerde leiders en leidsters wat erg belangrijk is voor een organisatie als Scouting nu eenmaal is. Het bestuur van Scouting St. Jan wil Monique nogmaals bedanken voor het vele werk voor de jeugd van Scouting gedaan en hopen nog jaren fijn samen te kunnen werken. Bestuur Scouting St. Jan Moergestel Bond van Ouderen organiseert een thema-avond over C.A.R.A. chronische aspecifieke respiratoi re aandoeningen, zoals astma, chronische bron- sen ook te verkrijgen zijn als nummer 13 in de se rie ’Op zun Gessels’. ’s Avonds was er een grandioze feestavond in de zaal van het Draaiboompje met verschillende debuut-optredens zoals de zingende kastelein Harrie de Klaore, die met behulp van een ter plekke geformeerd koor enige door hem zelf ge schreven ’vissersliederen ten gehore bracht. Ook de echtgenote van Jo Nouwens in een playback performance van Tineke Schouten oogstte dave rend succes. De penningmeester mag op het einde van de avond wat sip gekeken hebben, maar sloeg zich toch al swingend en dansend met het overvoedig aanwezige vrouwelijk schoon er doorheen. Voor de junioren van zondag 15 september de dag van het jaar. Met maar liefst 28 man traden ze om 9 uur aan voor hun jubileumconcours op Het Blek, geruggesteund door veel supporters. Maarten Hooftman, die eindelijk en terecht zijn minderwaardigheidsgevoel tegenover zijn vissen de vader heeft afgelegd, wist met 13 stuks de palm te behalen, gevolgd door Niels Helmer en Ronnie de Bakker. Na de prijsuitreiking kregen ze gezamenlijk in Cafetaria Het Centrum een feestmaal aangeboden en verzamelden zich daarna weer in het clubhuis voor een wervelende disco. De organisatoren Bart Klijsen en Anton de Bakker hadden eer van hun werk. Al met al kan De Rietvoorn terugzien op een uiterst geslaagd jubileum, waarover nog lang zal worden nagepraat. We zullen er ook weer vijftien jaar op moeten teren. hfgelopen vrijdag bij de opening van het nieuwe bcoutingjaar werd deze onderscheiding opge- Ipeld door groepsleider Kees van de Loo. Een duidelijk zeer verraste en geëmotioneerde Moni que was erg blij met dit zeer verdiende waarde ringsteken. In zijn toespraak memoreerde Kees van de Loo jan haar zorg en inzet gedurende ruim 14 jaar por onze Scoutinggroep. Als 16-jarige kwam ze üs leidster bij de welpen. Vooral in de periode tol problemen bij Jeugdbelangen St. Jan wist zij hede door haar inzet de groep draaiende te hou- len en de leidsters te motiveren alles in het werk e stellen om verder te gaan in het belang van de eugd. Toen zij 3 jaar geleden zag dat de toenmalige lei- |ing van de welpen zelfstandig een groep kon paaien, opperde ze bij het bestuur het idee om het een Bevergroep te gaan beginnen. Vol en- nousiasme ging ze aan het werk om leiding te Joeken en informatie te vergaren om verant woord met deze nieuwe groep te starten. Een jaar 3 i gólter was het zover, dat we weer een nieuwe tak linnen Scouting konden beginnen. Buiten de Eén familie deze keer. Het lijkt ons niet zo moeilijk te ontdekken wie deze vier gebroeders zijn. De strikdragende jongedame van verleden week was Cor van Poppel-Lapien, wonende aan de Hogenackerstraat nr. 5. chitis, emfyseem. De avond wordt verzorgd door Dr. Molkenboer, werkzaam als longarts in het Maria Ziekenhuis. Deze avond zal plaatsvinden op woensdag 2 ok tober in het kruisgebouw, aanvang 20.00 uur. U kunt zich telefonisch opgeven bij een van on ze bestuursleden: 1641, 1770, 1513, 1277. Graag voor 21.september a.s. Aan deze avond zijn geen kosten verbonden. SINAj MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 --i. Voor de senioren begon de feestdag zaterdag 14 september met een matineus jubileumconcours op de Zandput. Van serieus vissen kwam echter ditmaal niet zoveel terecht. Reeds bij de aanvang van de wedstrijd bracht straatorkest ’Dinges’ een sprankelende aubade, die blijkbaar negatief werkte op de eetlust van het belaagde wild. Ook 'I de aanwezigheid van een indiaans Opperhoofd Verfomfaaide Veder bracht onrust onder de ge- lederen, die door koffie en worstebrood, geser- Jkveerd door Cor en Tinus de Klaore niet geheel Jkon worden uitgebannen. De enige die het hoofd koel wist te houden was Kees Persoons, alias Grauwe Prairiehengst, die dertien vissen te slim H af was en met de eer ging strijken. ’s Middags om vier uur stond het bestuur op zijn paasbest aangetreden in clubhuis ’de Klaore’ voor de receptie en mocht de felicitaties incasse- JR ren van vertegenwoordigers van heel de Moer- gestelse gemeenschap die uit alle lagen rijkelijk vertegenwoordigd was. Ook veel leden rijkten ■2417het bestuur de hand. Hoogtepunt tijdens de receptie waren de hul- ^^rtdiging van Marinus Jansen, 52 jaar lid van de ^■vereniging en dienstbaar in bestuur en vele an dere functies. Na een toespraak van de voorzit ter werd hem door wethouder Theo Op ’t Hoog de eremedaille op de revers gespeld. Marinus was met vrouw en familie de hele dag er- egast op het feest. Een ander hoogtepunt was de “aanbieding van het jubileumboekje ’Zestig jaar Visserslatijn’ waarin de geschiedenis van de zestigjarige vereniging in geuren en kleuren uit de doeken wordt gedaan. Het boekje zal in de loop van de komende week op de bekende adres- - lllSt

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5