Aktie tankslag Toon en Miet van Zon 50 jaar getrouwd uApkitodite Speelgoedbeurs! Opgeven peuters voor Peuterspeelzaal Opnieuw wijziging inleveren chemocar Stratenloop op zondag 29 september speciaal voor de jeugd van Moergestel!!! INA 16 In de vorige week door ons aangekondigde wijziging voor het inleveren van Schadelijke Stoffen op gemeentewerken is abusievelijk een verkeerd tijdstip doorgegeven. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Op dinsdag 24 september vieren Toon en Miet van Zon, wonende aan ’t Vunderke 2, hun gouden huwelijksfeest. -Onder het genot van ’n kopje koffie spraken we met hen over ’n periode van 50 jaar samenzijn; ’n periode ook van hard werken en zuinig zijn... Door de gemeenten Hilvarenbeek, Oost-West- Middelbeers, Diessen, Hoge en Lage Mierde en Moergestel wordt een actie Tankslag georga niseerd. Met dit initiatief willen de gemeenten voorkomen dat partiku- liere ondergrondse opslagtanks voor olie op termijn een groot gevaar wor den voor het milieu. Door deze gezamenlijke aanpak kunnen particulie ren, gesteund door een gemeentelijke stimuleringsbijdrage, hun olietank laten reinigen of verwijderen. van 22 tot 28 september Nationale Collecte Nierstichting Kennismaking De vrije tijd Het feest Estafetteloop 10 km wedstrijdloop. Start om 14.15 uur!! De bruidegom De bruid Dit moet zijn: Op gemeentewerken maandagmorgen van 10.30 tot 11.30 u. 683-1 te 4 Bestuur P.S.Z. Janneke •sHssHHuHS Nierstichting afd. Moergestel Ton Hoffmans KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Zoals u van ons gewend bent, geven wij u nu reeds de datum door van de te houden Speel goedbeurs in Moergestel. Dit jaar is de speelgoedbeurs gepland op: Donderdag 24 oktober 1991 wederom in ’Den Bogaard’. Het dagprogramma, en verdere informatie, kunt u over enkele weken lezen in ’Moergestel- Nieuws’. Vanaf dit jaar is de organisatie in handen van Peuterspeelzaal ’Janneke’. Het grote risico van niet gebruikte ondergrond se olietanks is dat ze na verloop van tijd door roesten. De olietanks verdwijnen vervolgens in de bodem en ze zijn een groot gevaar voor het milieu. Gezamenlijke aanpak Door de gezamenlijke aanpak van de gemeenten wordt bewerkstelligd dat een groot aantal eige naren kan deelnemen aan de actie. Daardoor worden de kosten van schoonmaken c.q. oprui men aanmerkelijk verminderd. Inwoners van de gemeente Moergestel, waarvan gedacht wordt dat zij mogelijk een ondergrond se tank hebben, krijgen een speciale brief van het gemeentebestuur met een toelichting op de actie. Na vele collectes de afgelopen weken is het nu de beurt aan de Nierstichting. Ook dit jaar zullen 25 collectanten huis aan huis collecteren voor een bijdrage. De gelden die bijeen gebracht worden komen ten goede aan de Nierstichting voor o.a. onderzoeken, de chronische nierpatiënten, ge- transplanteerden enz. U zult begrijpen dat deze gelden van harte wel kom zijn. Zeker nu er door de overheid zo drastisch bezuinigd gaat worden. De afgelopen jaren is de opbrengst in ons dorp nog steeds in stijgende lijn geweest. Ik hoop dat deze lijn voortgezet wordt. Help de Nierstichting finan cieel zodat zij de taken die hen voorstaan uit kun nen voeren. Met heel veel dank en respect voor de collectanten die in deze week weer en wind trotseren om bij u een financiële bijdrage te'vra gen. Nogmaals veel dank voor uw welwillende steun. Toon en Miet leerden elkaar kennen op Tilburg- se kermis, ’n Vriend van Toon had kennis aan het zusje van Miet en zo ontmoette men elkaar. Toon zei tegen Miet dat hij wel iets voor haar voelde, maar Miet antwoordde: dat moet ik eerst aan ons Kee (haar zus die ouder was) vragen. Het heeft schijnbaar de goedkeuring van Kee kunnen wegdragen want Toon had er daarna liefst zeven jaar fietsen van Dongen naar Moergestel voor over (tochtjes van maar liefst 1 '/i uur!) voordat ze op 22 september 1941 elkaar het ja-woord kon den geven in de kerk te Moergestel. Pastoor Jans sen leidde er de dienst die ’s morgens om 8.00 uur begon. Te voet ging het bruidspaar van de hei naar de kerk en ’n tante die er bij was bood hen de terugweg aan met ’het gereike’. De dag na het feest vertrekt men naar Dongen. Men had er ’n huis gehuurd in de St. Joseph- straat. Toon werkte bij zijn broers thuis op de boerderij en zijn vrouw moest vanaf dat moment ook mee... Om vijf uur gaan melken... In de drie jaar dat ze daar wonen worden de eer ste twee kinderen van Zon geboren. In 1944 verhuist het echtpaar naar de ouderlijke boerderij aan de Pijnendijk in Moergestel. Twee jaar werken ze daar samen met de vader en moe der van Toon en met zijn broers. In 1953 kopen ze de boerderij en zullen er blij- van tot 1973. Omdat zij zelf geen kinderen heb ben die interesse hadden in het boerenbedrijf worden de boerderij en de omliggende gronden verkocht. Toon en Miet nemen hun in trek in een huis aan de Pastoor van Doorenstraat. Vanaf dat moment gaat Toon nog ’n tijdje in rijksdienst en werkt hij o.a. aan het kanaal en in de bossen. Buitenwerk dus... In 1990 komen ze terecht in hun huidige bejaar denwoning aan ’t Vunderke 2. Gevraagd naar wat het gouden paar in de vrije tijd onderneemt is Miet de eerste die resoluut antwoordt: zingen bij het kerkkoor. Het is onge twijfeld haar grootste hobby, al vanaf 1983. Ver der is ze lid van ’n handwerkclub en heeft ze het natuurlijk nog druk met de huishouding... Toon leest of fietst wat, maar de t.v. had voor hen niet uitgevonden hoeven worden, ’n Kaartje leggen doen ze ook nog graag. Dinsdag 24 september a.s. wordt het gouden feest gevierd samen met hun 9 kinderen (4 jon gens en 5 meisjes), de 19 kleinkinderen en de twee(ling) achterkleinkinderen. Om 11.00 uur vindt de feestelijke Eucharistieviering plaats in onze parochiekerk, waarna de dag wordt voort gezet in de zaal van Café ’t Draaiboompje. Van 17.30 uur tot 19.30 uur vindt daar ook de recep tie plaats. Graag willen we Toon en Miet alvast van harte fe liciteren en wensen hen samen nog vele gelukkige jaren toe in hun knusse huisje aan ’t Vunderke. M.O. Bij het jubileum van de Komtoer is ook gekozen voor een gewijzigde opzet van de Stratenloop. We starten al om 9.30 uur met een Trimloop voor de jeugd en volwassenen. Iedereen kan hieraan meedoen, je kiest voor één of meerdere ronden lopen. De afstanden zijn: 1 ronde 1400 meter; 2 ronden 2800 meter; 3 ron den 4200 meter; 4 ronden 5600 meter. Maximaal mag je dus 5,6 km lopen, dit in ver band met de beschikbare tijd. Je tijd wordt ge noteerd op een kaart en tevens ontvangt iedereen die meedoet een leuke herinnering. Inschrijven voor de Trimloop kun je al vanaf 8.30 uur in de achterzaal van café Hans de Brouwer. Dus kinderen, ouders, iedereen kan meedoen en lopen door de kom van Moergestel die op die dag geheel is afgesloten en autovrij is! Dit jaar weer een nieuwtje; de estafetteloop, twee snelle loopnummers die tegelijkertijd starten. De estafetteloop is een teamloop waarbij ieder lo per één ronde loopt met een estafettestok die hij in de wisselzone (die is aangegeven) over moet ge ven aan zijn andere teamgenoot. Een team bestaat dus uit 4 snelle heren of dames die strijden om de Physique Wisseltrofee. De 10 km-wedstrijdloop voor dames en heren is nu al een loop die regionale bekendheid geniet, gezien het aantal wedstrijdlopers dat zich elk jaar hiervoor inschrijft. Uiteraard ook dit jaar weer geldprijzen voor de eerste tien lopers en een evenredig aantal prijzen voor de dames. Inschrijven voor de wedstrijdloop, vanaf 12.00 uur in de achterzaal van café Hans de Brouwer. Voor de estafetteloop graag vooraf inschrijven bij sportschool Physique, tel. 04243-2672/3459. Kleedgelegenheid: sportzaal De Vonder. Inwoners die geen brief ontvangen maar wel in het bezit zijn van een dergelijke tank kunnen natuurlijk ook aan de actie deelnemen. Zij die nen dit ter gemeentesecretarie kenbaar te ma ken voor 23 september a.s. Laatste kans Deze actie Tankslag is de laatste mogelijkheid om ongebruikte ondergrondse olietanks op goedkope manier te laten schoonmaken of verwijderen. Op termijn wordt de grondwettelijke verplichting in gevoerd dat eigenaren van ongebruikte onder grondse tanks deze op eigen kosten moeten laten verwijderen. Willen de eigenaren deze tanks als dan alsnog behouden, dan zullen ze aan een pe riodieke keuring onderworpen worden. Nu het schooljaar weer begonnen is willen wij al le ouders/verzorgers van peuters erop attenderen dat zij hun kind kunnen opgeven voor de peu terspeelzaal vanaf hun tweede verjaardag. Te vens willen wij u erop wijzen dat de volgorde van aanmelding bepaalt wanneer uw kind op de peu terspeelzaal geplaatst kan worden. Bovendien moet u rekening houden met een lange wacht lijst. Hopende u met deze mededeling van dienst te zijn, wensen wij u en uw kind een fijne tijd toe op P.S.Z. Janneke. jw Toon (of eigenlijk Anton) van Zon zag het le- yr venslicht als boerenzoon op 31 oktober 1912 in de Eindsestraat 25 te Dongen. Hij was er een van -.de vier kinderen. Hij ging er naar de bewaar- en lagere school en doorliep er zeven klassen. Dat MM het daarna niet gemakkelijk zou worden stond toen al vast: toen Toon nog maar drie jaar oud jwas overleed zijn vader. Zijn ooms runden daar- na de boerderij zodat Toon op 13-jarige leeftijd 'kon gaan werken als boerenknecht in Rijen. Hij ■4 werd er aangenomen tegen ’n jaarloon van 75,-, inclusief kost en inwoning. Op zondag mocht hij dan naar huis. ’n Jaar later krijgt hij opslag: 100,- en de belofte dat hem ’s zondags ’n dubbeltje handgeld toe gestopt zou worden. Hij weet zich echter nog goed te herinneren dat hij dat niet meer dan ’n keer of vijf gekregen heeft. Met Sinterklaas kreeg J hij wel ’n flanellen sporthemd als surprise. Op 15-jarige leeftijd zoekt hij ’n ander adres en verdient er 150,-. Daarbij gaat hij op zondag jM ook nog melk rijden naar de CTM in Tilburg. Dat leverde hem elke zondag 1,- op. Als de tijd het toeliet verleende hij thuis op de boerderij ook nog hand- en spandiensten. Kortom: Toon deed van alles, als het maar geld opleverde. Toen Toon’s oudste broer zestien jaar werd kocht die ’n paard en zo namen de gebroeders Van Zon stilaan de ’eigen’ boerderij over en werd die verder uitgebouwd. In de moeilijke tijd van de oorlog werd Toon ook nog voerman. Vanaf het station te Rijen vervoer- K de hij stenen en kolen naar de fabrieken in Don- ?en. Miet van de Wouw werd geboren op 16 novem ber 1916 op de Vinkenberg. Er stond destijds ’n boerderij op de plek waar nu de A58 loopt. Miet tornt uit ’n gezin van 7 kinderen: 1 jongen en 6 meisjes. Ze doorloopt de bewaar- en lagere school tan de Kloosterlaan (alle klassen waren toen nog tevestigd in de huidige brandweerkazerne). I'oen Miet in de vijfde klas zat werd er echter Jerhuisd naar Biest-Houtakker. Al vroeg werd ze laar vertrouwd gemaakt met het boerenwerk, -ang duurde haar verblijf in Biest-Houtakker ichter niet want op 12-jarige leeftijd ging ze wet ten bij Janus Ketelaars op de Vinkenberg. Ze lou er in eerste instantie twee jaar blijven, en na n korte onderbreking ging ze er weer terug, -e leerde er het harde boerenwerk: mest breken, looi opsteken en dergelijk zwaar werk was toen, bok voor het ’vrouwvolk’, gebruikelijk. |)p 18-jarige leeftijd komt Miet weer naar Moer- fcstel, want vader van de Wouw had de boerde- ij op de Pijnendijk gebouwd. Dat was voor Miet let sein dat ze thuis moest komen werken. Haar perk bestond o.a. uit het ophalen van schillen in Tilburg. Met die schillen moest men het vee vee leren, want de rond de boerderij liggende grond lestond uit hei waarop de eerste jaren niets groei- le. j] J W Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1