B 9 a.s. Weekend: Touwtrektoernooi 5 Betaalt de gemeente voor u in 1992 het reinigingsrecht? 9 uApkjtodite f l f Eerste GFT-container overhandigd aan Christ Antonis I IG 't F J eugdvakantie week weer achter de rug Vrijwillig(st)ers gevraagd Vernielingen Bibliotheek Moergestel Directeur-functie opgeheven I WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 682 r - DE WARME BAKKER JOHN MENSINK F Televisie-uitzending Maandagmorgen 9 september werd door wethouder Theo Op ’t Hoog de eer ste Groente-, Fruit-, Tuinafval-container in ons dorp overhandigd aan de eige naar van Groentehal ’Crisje’, Christ Antonis, Herengoedstraat 8. Elk jaar moet u reinigingsrecht betalen. Een niet onaanzienlijk bedrag. Eén van de inwoners van Moergestel hoeft dat in 1992 in elk geval zelf niet te betalen. Voor hem of haar zal de gemeente dat gaan doen. Het ge meentebestuur wil de invoering van de bruine GFT-container voor uw groente-, fruit- en tuinafval een feestelijk tintje geven. Daarom zal de wet houder van financiën, economische zaken en openbare werken, Th. N. Op ’t Hoog, een speciale handeling moeten gaan verrichten. Dat gebeurt tijdens de televisie-uitzendingg van Moergestel TV op donderdag 26 sep tember a.s. 3 Hoe precies? Wat moet in de GFT-container? r - I J I A' £r tl INA 11 este i Huidverzorgingsinstituut kunst- André, Geesje, Kees, Theo René Froger: zaterdagavond. Beschikt u over een auto en een beetje vrije tijd, laat dan iets van u horen. Invallers(sters) zijn ook van harte welkom. Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Irene Loosveld, Eysenbrand 1, tel. 2275. De Raad Welzijn Ouderen zoekt op zeer korte termijn vrijwillig(st)ers voor ’t bezorgen van de warme maaltijd bij bejaarden. Een keer in de 7 weken bemant u 2 of 3 dagen een route. Het vergt slechts een half uurtje. Er staat een onkostenvergoeding van 3,— per rit tegenover. KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 Sx MOERGESTEL Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 zen. Het mag duidelijk zijn dat het gescheiden in zamelen van afval van groot belang is voor het milieu, en dus voor uzelf...! Deze week wordt in ’Moergestel-Nieuws’ de televisie-uitzending aangekondigd die MTV ver zorgt op donderdag 26 september; een uitzending die grotendeels gewijd is aan de ingebruikname van de GFT-container. Alles over het gebruik en het nut ervan zal u worden duidelijk gemaakt. Ook kunt u o.a. zien hoe het NIET moet, naar aanleiding waarvan opnames zijn gemaakt op de afvalverwerkingsplaats ’De Spinder’ te Tilburg. Bij het zien van deze opnames zal veel meer aan gaande afvalverwerking duidelijk worden. Tevens is er de kans om ’n jaar gratis ’reinigings recht’ te winnen in ’n postcodespel. Elders in de ze krant meer hierover. alle duidelijkheid: 002 is huisnummer 2 en 020 huisnummer 20, 200 is 200. Bestaat een huis nummer niet, dan wordt een nieuw huisnummer getrokken. Nadat het huisnummer is getrokken, zal de wethouder nog een zogenaamde huisletter trekken. Dat doet hij om ook de mensen met bij voorbeeld een huisnummer als 16a of 14 b een ge lijke kans te geven. Als dat gebeurt is, weet degene wiens postcode en huisnummer op die manier tevoorschijn komt, dat hij of zij een enveloppe van de gemeen te thuisgebracht krijgt met daarin een bedrag ge lijk aan één jaar het tarief voor het reinigings recht. Dan heeft u dat in elk geval al binnen. Het loont dus dit keer nog eens extra de moei te om de uitzending van Moergestel TV te vol gen op 26 september. Wie weet betaalt de ge meente voor u in 1992 het reinigingsrecht. Dat zou toch ’mooi meegenomen’ zijn. a.s. Zaterdag en zondag vindt het door de K.P. J. te organiseren Touwtrektoernooi weer plaats op een terrein aan de Heuvelstraat. Zaterdagavond start het gebeuren met ’n avond in de feesttent die wordt verzorgd door het orkest ’The Right Connection’ samen met Radio Fan tasy Drive-In Show. Later op de avond wordt op het podium in de tent echter plaats gemaakt voor ’n optreden van René Froger. Zondagmiddag om 12.00 uur start het grote touwtrektoernooi waarvoor weer vele ploegen zijn ingeschreven. Ook het water ontbreekt dit keer weer niet. In de tent ondertussen muziek van Radio Fantasy Drive-In Show, en later in de middag ’n optreden van Arie Ribbens. Dus gezellig enkele uurtjes vertoeven zondag middag? Dan naar het terrein aan de Heu velstraat (nabij nr. 16). Het afgelopen jaar zijn er regelmatig vernielingen gepleegd aan de Openbare Bibliotheek aan de Schoolstraat te Moergestel. Deze vernielingen bestonden o.a. uit het spuiten van graffity en het stichten van brandjes. Daarnaast wordt het ter rein rond de bibliotheek veelgebruikt als speel plaats voor kinderen. Mede hierdoor ziet het ter rein er vaak vervuild uit. Het is zelfs voorgekomen dat bezoekers door de jeugd werden gehinderd bij het betreden van de bibliotheek. Inmiddels zijn er door het bestuur van de biblio theek in overleg met de gemeente Moergestel en de politie maatregelen genomen om deze overlast tegen te gaan. Een van deze maatregelen is het plaatsen van enkele lichtmasten om het geheel ’s avonds beter te verlichten. Toch doen wij langs deze weg een dringend be roep op de ouders van de daar spelende kinderen hun kinderen te vragen een andere speelplaats te zoeken. Het betreft voornamelijk jeugd uit de wijk Heidevelden. Daarnaast zal er de komende tijd extra toezicht worden gehouden op de bibliotheek. Hoewel de jeugdvakantieweek al weer een tijdje achter de rug is, en iedereen al weer naar school of naar het werk gaat, toch nog even een be richtje. Dankzij diverse mensen is de jeugdvakantieweek dit jaar prima verlopen. Wij willen dan de vol gende mensen hartelijk bedanken voor hun ge weldige inzet. Bedankt: - alle leiders en leidsters, hulpjes, invallers, zon der jullie hulp was jeugdvakantieweek nooit zo geslaagd - Margo van de Loo voor het maken van de fo- tozoektocht - Frankie van Boxtel en haar medewerkers voor het organiseren van de kunst en jes-spelletjesdag - Louis van Boxtel voor het beheer van Den Donk en de voortreffelijke thee en koffie - gemeente Moergestel - Rabobank Moergestel - alle winkeliers waar we inkopen hebben gedaan -Van Gend Loos voor de levering van de pallets - Boerenbond Moergestel voor de opslag van de pallets en het vervoer ervan naar Den Donk - Bertens voor het leveren van de bussen - Roef! voor het beschikbaar stellen van het ter rein en de accommodatie - Den Boogaard voor het mogen gebruiken van de grote zaal tijdens de theatervoorstelling en voor de uitstekende, denderende disco - marktmeester Ad Nou wens - Straatorkest Dinges voor hun optreden in de optocht - Moergestel Nieuws voor het plaatsen van alle artikelen - MTV voor het plaatsen van het programma op de kabelkrant - basisschool Boszicht - Scouting Moergestel voor de overnachtingen - De Veerkes voor het schenken van de limonade - medewerkers van de Beekse Bergen, Bos en Duin en de medewerkers van het Philips van Lenneppark. Er zijn diverse kledingstukken achtergebleven, zoals truien, jassen en t-shirtjes. Deze gevonden voorwerpen kunnen afgehaald worden bij Kees van de Loo, Oirschotseweg 21. Iedereen bedankt voor het geweldig goede ver loop van de jeugdvakantieweek en tot volgend jaar. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel 04243-2268 j Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond J C*] Het is natuurlijk niet gemakkelijk om -op een zo eerlijk mogelijke manier- één inwoner aan te wij zen, die in 1992 het reinigingsrecht niet zelf hoeft te betalen. Daar heeft het gemeentebestuur het volgende op gevonden. De ingrediënten zijn de postcode en het huis nummer, precies zoals die in uw fietsframe wor den gegraveerd, als u hem tegen diefstal wilt be schermen. Tijdens de uitzending van Moergestel TV zal de wethouder naast de postcode cijfers 5066, twee letters uit de hoge hoed toveren. In die ’hoed’ zit ten vanzelfsprekend alle letters van het alfabet. Van A tot en met Z. Nadat de wethouders de letters van de postcode heeft getrokken, zal hij drie cijfers trekken. De eerste kan een nul zijn en de tweede of derde ook, zodat alle huisnummers een kans maken. Voor In verband met een reorganisatie in het bestuurs gebied PTT Post Tilburg, is met ingang van 1 september 1991 de directeursfunctie van de ves tiging Moergestel vervallen. De betreffende di recteur, de heer J. Coolen zal zijn loopbaan elders binnen PTT Post vervolgen. De reorganisatie heeft zowel voor sector Postver keer alsook voor de sector loketdiensten geen ge volgen voor de dienstverlening van PTT Post. Groentehal ’Crisje’ doet al jarenlang aan het ge scheiden verzamelen van afval, zoals groente- en fruitafval, papier, e.d. Vandaar dat hij het eerste exemplaar van de groene container kreeg over handigd. Deze week worden alle GFT-containers aan de inwoners van Moergestel overhandigd en het de finitieve ophaalprojekt start op dinsdag 1 okto ber a.s., wanneer de ’kliko’s’ om beurten worden opgehaald: de ene week de bruine, de andere week de groene. Verleden week reeds kreeg u middels een enve lop in ’Moergestel-Nieuws’ al de nodige informa tie over het hoe en wat van de GFT-container, o.a. ook wat er zoal in moet (en wat er niet in mag!). Aan te raden is deze informatie vóór het gebruik van de container aandachtig door te le- ‘i jll

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1