Vlooienmarkt goed bezocht Zoekertjes... het gemeentehuis 50 miljoenste Efteling bezoekers dolgelukkig! Nostalgische brandweerwagens in Autotron ie 3 Gemeenteraadsvergadering Hoe Zoekertjes insturen? Openbare besluitenlijst van de vergadering van het college van burgemeester en wethouders uur uur INA 14 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1991 PAGINA 15 c=- bruin creta- Vergunning ingevolge Hinderwet wordt ge deeltelijk verleend en gedeeltelijk geweigerd aan P. Wolfs, Heuvelstraat 6. Met de melding omtrent de volgende mestbas- sins wordt accoord gegaan: - Mts. Burgers, Heuvelstraat 30 - T. Kastelijns, Reedijk 8; - H. Bruurs, Heuvelstaat 20. Donderdag 12 september om 19.30 uur. De agenda: Ide in op 19 aon- noge- onder GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op maandag van 11.00-12.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 -17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! allerlei echte Efteling cadeautjes. Maar het meest verguld was de familie Groene- wold toch met een abonnement dat hun hele le ven geldig is, hun aangeboden door directeur Beek. Nadat alle emoties weer onder controle waren zei de heer Groenewold die de avond tevoren avond nog tot twaalf uur in de Rotterdamse haven aan het werk geweest was: ’Ik ben blij, dat we bij het parkeerterrein nog een aantal andere auto’s heb ben laten vóórgaan, dat scheelt ons nu een hele boel plezier. En de Efteling zal ons de Romende jaren heel vaak zien, want we staan altijd vlakbij op een camping!’ ROSMALEN Op zaterdag 14 en zondag 15 september zal de omgeving van Autotron Rosmalen verbaasd staan te kijken en zich af vragen waar de brand is. Die dagen presenteert de groep enthousiaste verzamelaars van de Magirus-Deutz brandweerwagens zich in Auto tron Rosmalen om hun 5-jarig bestaan te vie ren. Ruim veertig van deze voertuigen staan te pronk op de Weteringweide en een tentoonstel ling in de Spykerhal vertelt hun geschiedenis. De rode brandweerwagens met hun nostalgische neuzen waren een vertrouwd gezicht in de jaren vijftig, met hun ladders, koperen bellen en brandweerlieden op de banken van de manschap penwagens, als ze zich naar een brand spoedden met een sliert van nieuwsgierigen op de fiets of te voet achter zich aan. Twee dagen herleven de ze jaren in Autotron Rosmalen. De meeste voer tuigen zijn van het type S-3500 en enkele van de A-3000 en zijn gebouwd rond 1951. Ook de la tere types, zoals de Mercur, Sirius, Jupiter en 85D, uit de zestiger jaren zijn vertegenwoordigd. De meeste wagens zijn afkomstig uit het depot van de inmiddels opgeheven dienst Bescherming Bevolking en aangekocht door de leden van de I, met eld; jroen markt voor de verkoop van: e °.n’ - kinderkleding -*9e- stofzuigerzakken en -onderdelen (elke le vrij- melk- en jongveehouderij annex mestopslag; - H.J. Wolfs, Vinkenberg 19, voor een melk- en jongveehouderij en varkensfokkerij annex mestopslag; - F. Burgers, Reedijk 6, voor een varkensmeste- rij annex mestopslag; - W.A.A. Helmer, Oirschotseweg 82, voor oprichting van een stierenmesterij annex mestopslag; - C.J. Geerts, Reedijk 7, voor een melk- en jong veehouderij en varkensmesterij annex mestopslag; - C.F.P.H. v.d. Broek, Broekzijde 8, voor een varkensfok- en mesterij annex mestopslag; - Gebr. Mulders, Heirbaan 12, voor oprichting van een melk- en jongveehouderij en vleesstie- renmesterij annex mestopslag; - A. van Hest, Driehuizerweg 5, voor een melk en jongveehouderij, varkensfok- en mesterij annex mestopslag; - Maatschap Denissen, Heuvelstraat 23, voor een melk- en jongveehouderij en vleesstieren- mesterij annex mestopslag voor de samenge voegde inrichting Heuvelstraat 23 en Serven- nenstraat 6; - Gebr. Mutsaers, Heikant 7, voor een melk- en jongveehouderij annex mestopslag; - A. Mulders, Broekzijde 18, voor een melk-, jong- en vleesveehouderij annex mestopslag, voor de inrichting Donkhorst 6; - F.J. Vugts, Broekzijde 23, voor een melkvee houderij en varkensmesterij annex mestopslag; - M.C.J.M. Burgers, Molenakkerstraat 6, voor een varkensfok- en mesterij en paardenhouderij annex mestopslag; - Mts van Gestel, Pijnendijk 5, voor een melk-, jongvee- en vleesstierenmesterij annex mestopslag; - A. van de Wouw, Donkhorst 5, voor een varkensfok- en mesterij annex mestopsla, voor de inrichting aan de Heizenschedijk. 1. Opening. 2. Trekking van het stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 juli 1991. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaf van een houtversnipperaar en een sneeuwploeg. 6. Voorstel tot vaststelling van de reactie op het ontwerp-beleidsplan 1992-1995 en de ontwerp begroting 1992 van het samenwerkingsverband Midden- Brabant 7. Voorstel tot vaststelling van de reactie inzake brief d.d. 11 juli 1991 van de heer C.P.W.M. Timmermans. 8. Voorstel tot het nemen van een besluit ex ar tikel 53 en 63, lid 1 sub a en b van de Wet op het basisonderwijs. 9. Voorstel tot vaststelling van de verordening betreffend regeling over aanspraak op ouder schapsverlof. 10. Voorstel tot wijziging van de vergoedingsre geling vrijwilligers bij de gemeentelijke brand weer. 11Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de heer Van de Schoot. 12. Voorstel tot het aanbieden van de begrotin gen van de Algemene Dienst en het Woningbe drijf voor het jaar 1992. 13. Sluiting. Op 31 mei 1952 werd het sprookjesbos van de Ef teling officieel geopend. Bijna veertig jaar later, werd gisteren (vrijdag 30 augustus) de vijftig mil joenste bezoeker welkom geheten. Volledig verrast werd de familie Groenewold uit Rotterdam, bestaande uit vader, moeder en de kinderen Brian (bijna 5) en Joyce (6), ontvangen door Efteling directeur Paul Beek. Een hele grote taart werd vervolgens onder het talrijk aanwezige Efteling-publiek verdeeld en voor de familie Groenewold waren er natuurlijk fantastische cadeaus. Fietsen voor het hele gezin, een overnachting in een suite van het nieuwe Ef- teling-Hotel, dat volgende zomer open zal zijn en Magirus-Deutz Club. Zij worden nu gekoesterd en vertroeteld door de jongetjes van toen die of op de fiets of hard rennend achter de uitrukkende brandweerwagens aan gingen. De voertuigen zul len deze twee dagen bij veel bezoekers van Au totron Rosmalen herinneringen oproepen. Naast deze Magirus-Deutz presentatie biedt Au totron de bezoeker een keur van brandweervoer tuigen in het museumgebouw welke deel uit maakt van de schitterende collectie old-timers. Het uitgebreide amusementsprogramma voor klein en groot en het Huis van Toekomst staan garant voor een hele dag uit voor de familie. Autotron Rosmalen is tot en met 20 oktober da gelijks geopend. De entreeprijs voor volwasse nen bedraagt 14,50 gulden, iedereen van vier tot twaalf jaar en 65 betalen 11,50 gulden. Ba bies en peuters helemaal niets. In de vergadering van het college van burge meester en wethouders zijn gedurende de vakan tieperiode o.a. de volgende besluiten genomen: Algemene plaatselijke verordening/ bijzondere wetten Toegekend wordt een standplaats op de week- markt voor de verkoop van: - kinderkleding onder jag van de maand) Openbare werken Besloten wordt aan UBR Unit bouw BV op- telijks i dracht te verstrekken voor onderhoudswerk zaamheden aan de woonwagens van ’Het Brieltje. Besloten wordt het Vita-trimparcours gefaseerd op te heffen. Besloten wordt op het onverharde gedeelte van de Krijtestraat een slijtlaag aan te brengen. Besloten wordt toestemming te verlenen tot verzwaring van de hoofdgasleiding nabij het St. Jansplein. Besloten wordt Fa. van Strien opdracht te ge ven om diverse wegen van een nieuwe marke ring te voorzien. jestel, Verleende bouwvergunningen Bouwvergunning wordt verleend aan: M.J. Rijen, Pastoor van den Boogaardstraat 45, voor uitbreiding woning; J.L.M. Bruurs, Griete Veldeke 3, voor het plaatsen van een dakkapel; J.H. Burgers, Klein Locht 5, voor bouw gara- ge/berging/carport W.M.W. Kastelijn, Molenstraat 2, voor uit breiding woning Oisterwijkseweg 26, onder voorwaarde sloop berging; Maatschap Gebr. Burgers, Heuvelstraat 30, voor bouw landbouwmachineloods en mest- bassin; P.M. Ketelaars, Heiligenboom 8, voor bouw varkensstal; A.J.C.J. van de Loo, Kriekenakker 27, voor uitbreiding woonhuis met hobbyruimte; R.M. van Esch, De Looijakker 19, voor uit breiding woonhuis met keuken; J.P.H. de Groot, Ruymheuvel 12, voor aan brengen verdiepsvloer in Sport- en Gezond heidscentrum Physique, Postelstraat 17; A.H.J. Timmermans, Zandstraat 22, voor uit breiding fokvarkensstal; Ontmoetingscentrum Den Bogaard, St. Jansplein 5, voor uitbreiding en verbouwing.; juiip T. Kastelijn, Reedijk 8, voor bouw onder- ifMIt grondse drijfmestput; P.W.H.M.M. v.d. Steen, Oostelvoortjes 12, voor bouw carport; A.J.M. van de Wiel en J.P.F.G. van Dongen, Korenakker 15, voor verbouw woning en het plaatsen van een dakkapel; Tapperij de Schouw, Rootven 43, voor het plaatsen van lichtreclame; A. C.M. Op ’t Hoog, D’n Duyp 41, voor bouw ikantoorruimte/berging; C.L. Russ, Hil 8, voor bouw tuinhuis/berging; F.W. Roozen, Prinses Irenestraat 7, voor wij ziging kap op werkplaats; Ponyclub en Ruitervereniging F.E.V.I.O.R., Heiligenboom 1b, yoor oprichten Oefenhal. Ingetrokken wordt bouwvergunnig voor opslagsilo t.n.v. Maatschap. Gebr. Burgers. Igemene en juridische zaken De bouw van 3 HAT-woningen wordt gegund aan aannemersbedrijf A. Op ’t Hoog en Zn. B. V. Vrijstelling wordt verleend t.b.v. een aan huis ’ebonden beroep aan: A-C.M. Op ’t Hoog, D’n Duyn 41; /L.H.J. van Dam, bijgebouw Tilburgseweg 42. nderwet Ontwerp-vergunning ingevolge de Hinderwet vordt opgesteld ten behoeve van: Vfts. Rijnen, Heizenschedijk 8, voor uitbrei ding en wijziging melk- en jongveehouderij an- lex mestopslag; v.d. Ven, Heuvelstraat, voor varkpnsfok- en mesterij annex mestopslag; De afgelopen zondag gehouden vlooienmarkt van Harmonie ’Prinses Juliana’ werd wederom goed bezocht. Op een ietwat rustig tijdstip in het begin van de middag maakte onze fotograaf Chris van de Bijgaart bijgaande foto op het buitenterrein bij ’Den Boogaard’. Het grootste gedeelte van de in gezamelde ’vlooien’ stond echter in ’Den Boogaard’. invöivnj cUlllCA lllCÖLUpaidg, uur VC. Wolfs, Vinkenberg 16, voor melk- en jong- UUr veehouderij en varkensfokkerij annex uur mestopslag; uur Gebr. v.d. Zanden, Zandstraat 14a, voor agra- ir hsch en cultuurtechnisch loonbedrijf, transport bedrijf en aannemingsbedrijf G.W.W., sloop- ur °Pbedrijf en melk- en jongveehouderij annex reef Anestopslag; Mts van Dijk, Oostelvoortjes 19, voor melk- en K’ jongveehouderij, vleesstierenmesterij, var- tensmesterij en konijnenfokkerij annex mi^^iestopslag W. v.d. Loo, Vinkenberg 12, voor var- tensmesterij, jongveehouderij en tuinbouwbe- irijf annex mestopslag; I* H. Denissen, Molenakker 10, voor champig- lonkwekerij; nariilCva Servennenstraat 5, voor uitbrei- 9r,ning en wijziging boomkwekerij; V van Gorkum, Oirschotseweg 26a, voor tprichting en in werking houden tuincentrum, loomkwekerij en jongveehouderij; JR I. van Dijk, Zandstraat 20, voor een >arkensfok- en mesterij en vleesstierenmeste- ij annex mestopslag; Vergunning ingevolge de Hinderwet wordt ^^jerleend aan: Ketelaars, Oirschotseweg 49, voor een

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 15