BURO ’76 Reünie oud-medewerkers T rappistenbrouwerij I Van de politie bv ent jur >uw Vegetariër (3) vervuild is eten beu,zktschoon water m veel groen. Af stand g. bezwaar. I IF IS intcrcnnl M5 De nieuwste Intercard kollektie geboortekaartjes is uit! Stap eens bij ons binnen. Wij tonen u graag vrijblijvend de uitgebreide kollektie. Ook de tekst kunnen wij met u samenstellen. n Kursus studievaardigheden Foto’s in opdracht van Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto's van Chris van de Bijgaart Fotografie 013-351137; 04242-83012 Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Telefoon 04243 - 2268 Wat is HALT? Op zaterdag 5 oktober a.s. vindt er op het terrein van bierbrouwerij ’De Schaapskooi’ in Berkel-Enschot een reünie plaats van oud-medewerkers, die vóór 1970 in dienst waren bij dit bedrijf van de Paters Trappisten. Informatiemarkt in Oisterwijk over scholing en werk voor intredende en herintredende vrouwen j BORN £30 PAGINA 11 GEEF OM DE TOEKOMST. GIRO 30. ZEIST Sonnevanck organiseert een korte kursus ’Stu dievaardigheden’. De kursus biedt aan de deel nemers de mogelijkheid een doelgerichte keuze te maken uit het uitgebreide kursusprogramma van Sonnevanck. De kursus is tevens bedoeld voor deelnemers die zich reeds ingeschreven hebben voor een of meerdere kursussen. In de kursus leert u bijvoorbeeld: - verwerken van informatie - gebruiken van woordenboek/encyclopedie - concentreren/ontspannen/onthouden - samenwerken - huiswerk maken - studie-organisatie: plannen en ordenen Daarnaast wordt aandacht besteed aan persoon lijke interesse en vaardigheden, kortom wat voor andere kursussen van Sonnevanck voor u interes sant zouden kunnen zijn. De kursus bestaat uit 4 bijeenkomsten van 2 uur. Dinsdagochtend in Oisterwijk van 9.15 tot 11.15 uur. Start 17 september a.s. Woensdagochtend in Goirle van 9.15 tot 11.15 uur. Start 18 september a.s. De kursus is gratis. Kinderopvang mogelijk. Informatie: Sonnevanck: 04242-82491. Bij veel belangstelling zal de mogelijkheid gebo den worden deze kursus ook ’s avonds te volgen. 5930 7593 Regelmatig wordt ons gevraagd: Wat is HALT? HALT staat voor Het ALTematief. Het bureau HALT is in het leven geroepen voor jeugdigen tussen de 12 en 16 jaar die zich schuldig hebben gemaakt aan vernielingen, vandalisme en ande re veel voorkomende kleine criminatiteit. Het doel van HALT is met name het voorkomen van strafvervolging, door de jeugdige een soort alternatieve straf te laten ondergaan. Een voorbeeld: Een jongen wordt gepakt voor het spuiten van graffity op de muren van de bibliotheek te Moer gestel. Na een aantal gesprekken met HALT gaat hij een aantal zaterdagen diezelfde muur schoen poetsen. Dit alles onder begeleiding. Volbrengt hij zijn alternatieve straf dan komt er geen ver dere strafvervolging en dus geen strafblad. Voorwaarden voor het aanmelden bij bureau HALT zijn onder andere dat de schade wordt vergoed, dat het geringe feiten betreft en dat de jeugdige voor de eerste keer met de politie in aan raking komt. Andere alternatieve straffen zijn het schoonma ken van plantsoenen, werken op een kinderboer derij, buurthuis enz. Dit is slechts een beknopte weergave van de pro cedure. Wenst u meer informatie dan kunt u die krijgen op het politiebureau. Nu, ruim twintig jaar nadat deze mannen hun Trappist-identiteit verloren, gaat het er dus van komen. Abt Korneel Vermeire van het Trap pistenklooster O.L.Vrouw van Koningshoeven en de huidige directie van de brouwerij hebben spontaan hun volle medewerking toegezegd. Alle paters en broeders, waarvan er in het verleden een aantal met de reünisten in de brouwerij heeft samengewerkt, zullen aanwezig zijn. Het bovenbedoelde comité heeft een grote in spanning gedaan om zoveel mogelijk oud- medewerkers, ongeacht in welke jaren deze vóór 1970 bij ’de Schaapskooi’ waren, te bereiken. Zij blijken over het hele land en tot zelfs ver daarbui ten, verspreid te zitten. De aanmeldingen stro men binnen, maar zeker is dat lang niet alle be trokkenen konden worden benaderd, o.a. vanwe ge de onbekendheid met hun adres. Gehoopt wordt dat een aantal van de ’vermisten’ via de ze publicatie nog op de reünie attent kan worden gemaakt en zich alsnog voor deelname aanmeldt. Hen wordt gevraagd telefonisch contact te nemen met een van de leden van het comité. Er kan da gelijks gebeld worden tussen 19.00 en 22.00 uur op de volgende nummers: 013-432665; 013-351137; 013-424629; 04242-83619; 04242-83012 en 04243-1824. Programma-onderdelen voor de reünie zijn o.a. een bezichtiging van de brouwerij, een grote bar becue en een revueachtige terugblik op vroeger. Deze week werden enkele langdurige onder zoeken afgerond. Terzake een inbraak in het vo gelpark op 24 juli waarbij vijf dure papegaaien en kakatoes werden gestolen zijn in totaal 9 perso nen aangehouden, waarvan drie wegens de ge pleegde inbraak en 6 wegens heling van de gesto len vogels. Alle uit Tilburg afkomstige verdach ten hebben een volledige bekentenis afgelegd, terwijl ook alle gestolen vogels weer terug zijn bij de eigenaar. Ook een vechtpartij welke op 30 april in Moer gestel plaats vond, waarbij twee Oisterwijkse jon gens met een mes werden gestoken, is opgelost. De daders bleken drie jeugdige Tilburgers te zijn. Tegen de hoofddader, degene die met het mes gestoken heeft, wordt proces-verbaal terza ke zware mishandeling opgemaakt. Tenslotte werd ook de diefstal van een fiets bij het zwembad de Leye welke op 17 juli plaatsvond opgelost. Hiervoor werden eveneens twee jeug dige inwoners van Tilburg aangehouden. Tevens wordt tegen een 56 jarige Tilburger proces verbaal opgemaakt terzake uitlokking van de diefstal en heling van de fiets. Deze week werd ingebroken in zes caravans op camping. De Reebok. Wat er gestolen is is nog niet bekend. In Moergestel werd zondagavond ingebroken in een woning aan de Oirschotseweg. Hier werd o.a. een video vermist. Bij het Draai- boompje werd een Mercedes 200 D gestolen en vanaf het parkeerterrein bij de Rossignol een Au di 80. In het buitengebied van Oisterwijk en Moergestel werden een V.W. Golf en een Mer cedes aangetroffen. Deze bleken in Eindhoven en Westerhoven gestolen te zijn. Een van deze auto’s was bij een inbraak gebruikt. ■Een tragisch verkeersongeval vond plaats om 4 september omstreeks 14.00 uur op de parkeer plaats Breehees langs Rijkweg 58 te Moergestel. Een 65-jarige inwoner van Maasdam parkeerde daar zijn personenauto achter een trekker met oplegger. Op het moment dat hij tussen deze voertuigen doorliep naar het portier van zijn auto reed een Mercedes bus met volle vaart op hem en zijn auto in. Hierdoor kwam hij zwaar gewond onder de oplegger terecht. Het slachtoffer werd overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis waar hij helaas enkele uren later overleed. Ook W WE Over de hele wereld worden miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. Wc mogen de dieren en onze kinderen niet het slachtoffer laten worden van onze “wclvaartshonger”. Doet u dus mee met die Ar 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar S te maken? Leefbaar voor onze dieren. Leefbaar voor onze kinderen. Dat de ’grens’ is gelegd bij 1970 heeft alles te ma ken met het feit dat in 1969 de brouwerij werd overgenomen door Artois, waarbij het toenmalige personeel in dienst kwam bij dit internationale brouwconcem, dat tegenwoordig trouwens Inter- brew heet. Toen eindigde dus in feite de ’werk relatie’ van deze mensen met de Paters en Broe ders Trappisten en in de jaren daarna werd hun band met de Abdij van Koningshoeven van lie verlee losser. Weliswaar herkreeg bierbrouwerij ’De Schaapskooi’ tien jaar later weer haar zelf standigheid maar de mensen die vanaf 1970 bij de Trappisten in dienst kwamen worden uiteraard niet gerekend tot de ’oude garde’ en voor hen is de reünie dus niet bedoeld. Overigens zullen deze ’laatkomers’ er op 5 oktober wel bij zijn, maar dan alleen om de mannen van weleer en hun da mes een grandioze ontvangst te bereiden. Het idee van een reünie bestaat al heel lang. Al jaren geleden gingen er onder oud-gedienden stemmen op om de hechte club van vroeger nog eens bij elkaar te roepen. Velen van hen denken met weemoed terug aan die mooie ja ren bij de Paters, waar zij een heel bijzondere werkkring onder de kromstaf hadden. Het ver langen naar een samenkomst werd tenslotte zo groot dat er een comité uit een groep van vroe gere werknemers werd gevormd, dat op zich nam de verzameling van het Schaapskooi volk, zoals het destijds werd genoemd, te orga niseren. de materiële schade was groot. De bestuurder van de Mercedes bus was vermoedelijk bevangen door de felle zon. Bij de overige 10 aanrijdingen werd een brom fietser zodanig aan zijn benen gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Twee autobestuurders reden door na een aanrij ding te hebben veroorzaakt. Een van hen werd achterhaald. Er vonden drie alcoholcontroles plaats. Slechts een persoon bleek teveel gedron ken te hebben. Twee maal moest door de politie worden op getreden in verband met vechtpartijen tussen twee personen op de openbare weg, welke door onbenullige oorzaken waren ontstaan. De gevol gen bleven beperkt tot lichte verwondingen en enige schade. -Op donderdag 19 september wordt in ’De Kunstkring’ in Oisterwijk een grote informatie markt gehouden voor Nederlandse en buiten landse vrouwen die weer werk zoeken of meer willen weten over scholingsmogelijkheden om de kans op een baan te vergroten. Een groot aantal bedrijven, instellingen en scho- lingsinstituten uit Oisterwijk en wijde omgeving zullen aanwezig zijn op de informatiemarkt. De organisatie is in handen van Stichting de Leest, Stichting Vrouw en Werk en het Regio naal Bureau Onderwijs Midden-Brabant, terwijl voor kinderopvang gezorgd is. Oud-wethouder en Eerste Kamerlid G. Ermen uit Oisterwijk zal om twee uur ’s middags de manifestatie officieel openen. De informatiemarkt is bedoeld voor Nederlandse vrouwen vanaf ongeveer 25 jaar én voor buiten landse vrouwen vanaf ongeveer 18 jaar uit Oister wijk en de omliggende gemeenten Berkel- I', Enschot, Diessen, Goirle, Hilvarenbeek, Haa- ren, Moergestel en Udenhout. De organisatoren willen deze intredende en herintredende vrouwen in kontakt brengen met bedrijven, instellingen en I scholingsinstituten die banen of scholingsmoge- lijkheden in de aanbieding hebben. Op deze ma nier moet vraag en aanbod op de regionale ar beidsmarkt beter op elkaar afgestemd worden. -iAlle bezoeksters krijgen daarom een map met in formatie over de mogelijkheden die deze bedrij ven en instellingen kunnen bieden. Bovendien -"kunnen zij kennis maken met bedrijven en beroe pen die tot nu toe niet zo voor de hand lagen. De bezoeksters kunnen ook andere werkzoekende vrouwen ontmoeten die de informatiemarkt be zoeken. De organisatie hoopt verder dat de aan wezige bedrijven en instellingen gemeenschappe lijke zaken zoals werving, opleiding, kinderop vang en dergelijke ook gemeenschappelijk zullen gaan aanpakken. Oud-wethouder en Eerste Kamerlid G. Ermen zal donderdag 19 september om twee uur ’s mid dags de informatiemarkt in de Kunstkring aan de Stationsstraat 3 in Oisterwijk officieel openen. Volwassenen-opleidingen speciaal voor vrouwen, bet projektbureau ’Meerwerk’, Het Regionaal Bureau Onderwijs Midden-Brabant en vele an deren zullen zich presenteren. Voor de buiten landse vrouwen is er een speciale tentoonstelling. Ook kan er gewerkt worden met computers en ren video worden bekeken over vrouwen en techniek. Voor kinderopvang zorgt peuterspeelzaal ’Oki- do’ van de Stichting Humanitas in Oisterwijk. De toegang op 19 september is natuurlijk hele maal gratis en alle bezoeksters kunnen vrijblij vend hun keuze maken uit de vele mogelijkhe den. Om vier uur ’s middags verzorgt Tineke Schrij vers een kindervoorstelling, terwijl ’s avonds om half zeven een dansgroep een optreden zal ver- torgen. Om acht uur 's avonds is de sluiting van -deze Oisterwijkse informatiemarkt. IA1° MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1991 •>r***r^

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 11