Softbal Roef! naar Praag H.S.V. De Rietvoorn 60 jaar 3 3 1 cApkockte 60 h.s.v. De Rietvoorn Omroep Brabant verzamelt meer dan 100.000 gulden voor Liliane Fonds 4 1991 1931 OERGESTEL M In de week van 7 tot 15 september viert De Rietvoorn, in de volksmond beter bekend als De Visclub, zijn zestigjarig jubileum. Daarmee hoort zij tot de oudste verenigingen van Moergestel. 20 Augustus was het dan eindelijk zover; om 6 uur verzamelde iedereen zich op het St. Jansplein om mee te gaan naar Praag. De jassen die ge schonken waren door de RABOBANK, werden uitgedeeld, wat een groen tintje gaf aan de groep. - DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Aktie ’Brabant brengt Vriendschap’ grandioos afgesloten I WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 681 Jubileumviering Een ’trouwe’ vereniging De Zandput Jubileumboekje W‘'" l IA 12 verbetering ondergaan met financiële steun van Rijk en gemeente. Het mooiste kado dat men ons bij dit jubileum heeft aangeboden. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL Zondag 1 september werd de aktie ’Brabant brengt Vriendschap’ door mr. F.J. Houben, Commissaris van de Koningin voor de provincie Noord-Brabant, tijdens een grote slotmanifestatie in de Beekse Bergen afgesloten. Met de op brengst van de aktie, meer dan een ton, kunnen 360 kinderen met een handicap in ontwikke lingslanden worden geholpen. De aktie werd gevoerd in het kader van het 15-jarig jubileum van Omroep Brabant. ’Het doel van de aktie was om in de provincie Brabant zoveel nieuwe donateurs te vinden dat zij samen gin wordt beschreven. Het boekje, dat eigenlijk een heel boek is geworden, draagt als titel: 60 jaar visserslatijn. De tekst is van Jacques Stroucken die de notulen en archiefgegevens van de 60-jarige heeft uitgeplozen en veel verrassende vondsten heeft gedaan. Het boekje bevat veel De paspoorten werden ingenomen en de legiti matiebewijzen uitgedeeld. Enkele mensen kon den nog gauw even op en neer naar huis om ver geten spullen alsnog mee te nemen, dit was zelfs ingecalculeerd door de organisatie Om half acht was alles geregeld en kon iedereen instappen voor het vertrek naar Tsjechoslowa- kije. Om 8 uur ’s ochtends hadden we een ontbijt in Karlovy Vary, waarna we doorreden naar Praag. Daar aangekomen konden we ons installeren op de campus van de Chemische Universiteit; met zes personen hadden we appartementjes van twee slaapkamers met douche en wc. Na de lunch trokken we de binnenstad van Praag in om daar de bezienswaardigheden te gaan bekijken. Na het diner togen we weer richting campus om daar, na een kort bezoek aan de disco, te gaan sla pen na een lange en vermoeiende dag. De tweede dag begon, na het ontbijt, met een training voor beide teams. Er werd ondanks het warme weer goed gewerkt. Na een prima ver zorgde lunch hadden we weer een excursie langs enkele schitterende gebouwen in Praag, ’s Avonds waren we met Roef! te gast bij de ploeg van Chemie Praha voor een gezellige bar becue. Vrijdag begon het toernooi; de junioren begon nen hun eerste wedstrijd met een aantal foutjes die aan de zenuwen te wijten waren. Naarmate de wedstrijd vorderde kregen ze meer vat op de wedstrijd; het veld maakte aanzienlijk minder fouten en er werden punten binnen geslagen. Dit was echter niet voldoende en de junioren verlo ren een goede wedstrijd met een kleine achter stand. De senioren begonnen het toernooi tegen het sterke Chemie Praha. Ook hier hadden de ze nuwen heel wat te verduren, maar dat kwam een stuk minder tot uiting in de wedstrijd. Door een ijzersterke pitching van Hedwig v. Os en een veld dat potdicht 'zat, bleef de schade be perkt tot 3-2 in het voordeel van de Tsjechische ploeg. ’s Avonds werd er een bezoek gebracht aan ’Het zwarte theater’. Dit was een schitterende pantomime voorstelling waar iedereen ontzet tend van genoot. 1 Moergestel F Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst JL Uitgave en redaktie Buro 76 Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 »i>i.i| .uuidaq - ni M.etlcnties tui "Sr De twee andere toernooidagen verliepen voor Roef! minder sterk, deels omdat de andere ploe gen toch een klasse beter waren, deels omdat de speelsters de fysieke belasting van zo’n toernooi onderschat hadden, waardoor er te weinig rust genomen was. Ondanks dit werd Joyce v. Esch uit SB1 gekozen tot de beste buitenvelder van het toernooi, klas se Joyce!!! Via deze weg willen de softbalsters van Roef! Jan Vlasveld heel erg bedanken, door zijn inzet is de ze reis bijzonder geslaagd geweest. Ook bedanken we onze sponsors Rabobank Moergestel, Assurantiekantoor Mart Raaima- kers en schoenwinkel Ligtvoet en Nimco. Terugkijkend op de gehele reis kunnen we con cluderen dat we op softbalgebied ontzettend veel geleerd hebben, waar we in de toekomst op voort kunnen bouwen. Anderzijds hebben we elkaar in deze week een heel stuk beter leren kennen, wat zeer ten goe de komt aan de sfeer binnen en tussen de teams. Want gezellig was het!!!! Vrijdagavond 4 oktober doen we het met de fo to’s en de videoband nog eens dunnetjes over, vanaf ca. 8 uur in het clubgebouw. Bericht volgt nog... 150 kinderen kunnen helpen bij hun medische of sociale revalidatie’, vertelt Geert Dollevoet, di recteur van het Liliane Fonds. ’De Brabantse vriendschap bleek zo sterk dat nu 360 kinderen geholpen kunnen worden. En die hulp is heel hard nodig. Het Liliane Fonds is dan ook erg ge lukkig met dit prachtige resultaat’, laat Geert Dollevoet enthousiast horen. De totale financiële opbrengst van giften is exact f 109.675,—. Door de aktie heeft het Liliane Fonds in de provincie Noord-Brabant nu 10.175 donateurs. Op sobere wijze gaat De Rietvoorn van 7 t/m 15 september zijn jubileum vieren. Het jubileum programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 7 september: 15.00 uur: Officiële heringebruikname Zandput. 19.00 uur: Eucharistieviering voor de overleden leden van de Rietvoorn. Zaterdag 14 september: Jubileumviering Seni oren 8.30 uur: Jubileumconcours Zandput. 16.00 uur: Receptie in clubhuis De Klaore. 18.00 uur: Feestavond voor senioren met intro- ducee in het Draaiboompje. Tijdens de receptie op zaterdag 14 september 'zal Marinus Jansen worden gehuldigd en be noemd tot erelid van de vereniging. Marinus is 52 jaar lid van de vereniging en heeft veel taken en functies in de vereniging gehad. Zondag 15 september: Jubileumviering Junio ren 9.00 uur: Jubileumconcours Blekven. Na afloop prijsuitreiking, feestmaal en disco in clubhuis De Klaore. De visclub werd opgericht in 1931 - om precies m te zijn op 15 juli - in het café De Korenmaaier aan de Schoolstraat, waar Cees van Haaren, alias de Klaore, sinds 1925 kastelein was. Bij de oprich ters waren opvallend veel Van Elderens - hoe kan het ook anders - waarvan er twee nog in leven zijn: Jantje van. Elderen, die nu op Reuselhof woont en al diep in de negentig is en zijn neef Cees van Elderen, 83 jaar oud, die nog steeds een fervent visser is en ook nog steeds op zijn zware brommer in de omgeving van Tilburg rondtoert. Aanleiding tot de oprichting was de mogelijkheid om Het Blekven te huren van de familie Hoeven. De pachtsom van f 20,— per jaar was in die cri sistijd particulier niet op te brengen, dus moest er een vereniging komen. Een vereniging van zestig jaar is niet zo heel bij zonder, maar een vereniging die zestig jaar trouw is aan zijn clubcafee, en bovendien zestig jaar van dezelfde eigenaar zijn water pacht mag toch wel in de krant. Dat is overigens niet alleen een ver dienste van de vereniging. Want met een club huis als Café De Klaore is het geen enkele moeite om trouw te blijven. Tot tweemaal toe verhuis- de De Klaore, en tot tweemaal toe pakte ook de visclub zijn boeltje en verhuisde mee. En waar is, zo dicht bij huis, zo’n mooi en visrijk water te vinden als Het Blek, waar vooral de jeugd spelen derwijs het vissen leert. Maar het heeft in de eerste jaren wel zweet, bloed en tranen gekost om van het Blek een bevisbaar water te maken. Daar weet de oudste generatie nog van mee te praten. Pas in de zestiger jaren, toen de aanleg van het rijkswegtraject Tilburg-Eindhoven zijn beslag had gekregen, zag De Rietvoorn een lang ge koesterde wens in vervulling gaan: Een nieuw groot viswater in de uiterste hoek van de gemeen te aan De Bekersberg. Het was een plas van twee hectare die ontstaan was als zandwinning voor de aanleg van de Rijksweg. Juist in dit jubileumjaar heeft de Zandput, of de Kuil, zoals hij ook wel wordt genoemd een zeer grondige renovatie en historische gegevens over Moergestel rond de ja ren dertig en wordt dan ook uitgegeven als extra nummer op de serie ’Op Zun Gessels’. Het zal na de jubileumviering voor belangstellenden te ver krijgen zijn bij de bekende adressen: Supermarkt Pryma en Drogisterij Kemps Welvaarts. Bij gelegenheid van dit jubileum zal een heel spe ciaal jubileumboekje worden uitgegeven waarin de geschiedenis van De Rietvoorn vanaf het be- i’ J V Huidverzorgingsinstituut 1 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1