Albanië Kompetitie feestelijk ingeluid... Wie ben Ut? Evenwicht i MUKaHBi JAN MICHIELS 1 COMPLETE WONINGINRICHTER] ’MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1991 PAGINA 5 IA4 i Hulp moet nu geboden, voedsel, opvang en nog meer. Geef 't volk zijn fierheid terug en daarmee zijn eer. Bemoei je met je eigen zaken, zoals een tijd hun leuze was, is nu een holle frase, dat komt niet meer van pas. Vluchtend nu op boten naar een ander land. Skanderbeg, wat is er met jouw krijgers aan de hand? Vreemde zeden, bloedwraak, eer; ieder jaar opnieuw gebeurt 't weer. Nu, de trots verdwenen, de fierheid en de eer; honger en ellende en ook angst steeds meer. Trots, krijgshaftig en eerzuchtig volk, klaar met een geweer of met een scherpe dolk. Gesloten, onbegrepen vreemd en eigenzinnig land, zuchtend vele jaren onder tyrannieke hand. vE Een mooie slaapkamer in eiken, wit, grijs, enz. 52 Kerkstraat 18- Haaren -Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 J I Ruim 120 Body Trend Club Sportscholen gaan gezamenlijk proberen om met behulp van het trainingsprogramma Body Contour vóór 1 janua ri 1992 tenminste 10.000 kilo vet te verliezen. Niet alleen uit gezondheids-overweging, maar bovendien voor een goed doel: voor de Stichting Colombine, die dankzij het bezielende voorzitter schap van Herman van Veen, zich inspant voor een betere verdeling, een beter evenwicht in de wereld. Met de actie ’Een boom voor het leven’ bijvoor beeld, zamelt Colombine geld in voor verschillen de Unicef-projecten, zoals een inentingsprogram- ma of een regenwoudproject. De bomen worden door Colombine zelf gekweekt, en kunnen door particulieren of organisaties worden gekocht en geplant. De opbrengst van dit ’Bos van Morgen’ wordt door het Ministerie van Ontwikkelingssa menwerking verdubbeld. Op deze manier plant Colombine een bos in onze wereld en werkt het rechtstreeks aan de natuur waar we dagelijks mee te maken hebben. Dat geeft ons tevens de ver plichting die bomen te laten groeien, en er goed voor te zorgen. We zullen voor vruchtbare grond moeten zorgen. We zullen zowel van die bomen moeten gaan houden als van de ruimte waarin ze staan. Tevens wordt er geld ingezameld voor het Colombine-huis: een centrum dat een opvangmo gelijkheid en geborgenheid wil bieden voor kin deren die zijn afgemat door ziekte, verwaarlozing of mishandeling. Eventueel met hun ouders kun nen zij hier tijdelijk rust vinden. Maar tevens worden ze gestimuleerd om alle kanten van het leven onder ogen te zien en aan te pakken. In het kader van de aktie ’Geef Gewicht voor Evenwicht’ schenkt ieder Body Trend Club Sportschool voor iedere kilo die een Body Contour-cursist af zal vallen ƒ1,— aan de Stich ting Colombine. De Body Trend Club In Nederland zijn zo’n 1800 sportscholen. Niet zo verwonderlijk daar iedereen in Nederland zon der papieren of opleiding zomaar een sportschool kan beginnen. Dat de kwaliteit in veel gevallen bedroevend is, was een doom in het oog van wèl professioneel ingestelde sportscholen, die hun le raren regelmatig laten opleiden en bijscholen vol gens de laatste inzichten en ontwikkelingen op het gebied van Aerobic Fitness. Ruim 120 van deze sportscholen hebben zich verenigd in de Bo dy Trend Club. Body Contour Body Contour is een trainingsprogramma van 10 weken dat de afgelopen 6 jaar bewezen heeft dat een zorgvuldig afgewogen combinatie van bewe ging en voeding, onder deskundige begeleiding leidt tot zeer bevredigende resultaten, op korte, maar ook zeker op langere termijn. Het programma bestaat uit: - Low Impact Aerobic oefeningen - Spierversterkende oefeningen voor de borst bil en buikspieren - Een speciaal Body Contour huiswerkprogram ma - Voeding en dieetadviezen van het Voorlich- - Controle- en voortgangsmetingen op het gebied van de konditie, het vetpercentage en de om- vangsmaten Controlemetingen gaven in de testgroep van 4000 mensen die Body Contour in april gevolgd heb ben uitstekende resultaten: - gemiddeld gewichtsverlies 2-10 kilo - en duidelijke konditietoename bij alle deelne mers - een afname van het lichaams-vetpercentage - een afname van de omvangsmaten van 3-8 cm op de heupen, de taille en de bovenbenen Uit Amerikaanse onderzoeken (o.a. van Welt- man en Zutti, Golding) blijkt dat men bij het vol gen van enkel een dieet gemiddeld 25% spier weefsel verliest. De combinatie van bewegen en een gezond voedingspatroon volgens de richtlij nen van het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, zorgt ervoor dat men géén spierweefsel, maar uitsluitend vet verliest. Ook Herman van Veen sympathiseert met de ge dachte dat een combinatie van beweging en voe ding een veel natuurlijker manier van gezond le ven is dan het volgen van strenge voedingspro- gramma’s, of, nog erger, alle vormen van pillen, poeders, zalfjes, theeën en overige veelbeloven de maar weinig presterende wonderpreparaten. Nadere informatie bij: ’Physique’, Sport en Gezondheidscentrum Postelstraat 17, 5066 EA, Moergestel Telefoon 04243-2672. Traditiegetrouw de laatste jaren luidt het vrien denweekend van S.V. Audacia het begin van de kompetitie in. Het hele weekend was de feest tent aan de Molenstraat goed bezet en waren er zowel sportieve als muzikale programma onderdelen. Vrijdagavond speelden alle seniorenteams tegen regionale tegenstanders. Zaterdag was er een voetbaltoernooi en was er een Duits elftal op be zoek. De avond werd gevuld door de ’Heimuzi- kanten’ uit Poppel. Zondagmorgen werd er wederom gevoetbald en wel door de junioren. Aan het eind van de och- Ooit gedacht dat dit een stoere voetballer zou worden? Wie is het? De twee zusjes van vorige week waren Ma- rij Horsten-Trompenaars (links), Industrie weg 9 en Petra Heesbeen-Trompenaars, Ey- senbrand 19. De foto werd gemaakt op de Maria Gorettischool omstreeks 1962. tend begon dan het Frühschoppen met de Klok kendorper Blaaskapel uit Aarle-Rixtel. Eveneens ’n hoogtepunt was de komst van oud- Ajacied Gerrie Mühren op de pupillenmiddag. Het weekend werd traditioneel besloten met de bekende disco van Sjef Schilders. a.s. Weekend gaat dan de bal weer rollen en be gint Audacia 1 met haar eerste bekerwedstrijd te gen het Diessense RKDSV. Wanneer de spelers net zo gemotiveerd zijn als het afgelopen weekend dan kan Audacia de ko mende kompetitie met vertrouwen tegemoet zien... L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5