5.50 6.75 '5 1.10 t Slagerij Ketelaars BV yijtoci \Xbneri Ier Grote deelname aan Toet Mee 1991 275 3 MEUBELEN Kent u de ambachtelijke slager al? T Orgelexcursie Danscursus 55 Oriëntatiekursus ’op weg naar werk’ voor viouv ?n uit Moerge tel e.o. Ben jij iemand die kan luisteren als het nodig is? r: r ?/e /ijk I 177 Halskuteletten Runderschenkel Gekookte worst 9 Interieur adviezen Woon-accessoires Worstebrood j QQ'J Runder rookvlees 100gram Protestantse gemeente Oisterwijk ouw V, g SINA2 PAGINA 3 ?r )t: J r 30 I 95 schotseweg. Aankomst wordt verwacht om 13.45 uur en iets later zal de officiële opening plaatsvin den door burgemeester Ter Veer en de voorzit ter van het Kwartier van Oirschot, de heer J. Mes. Daarop aansluitend vinden de voor gilden zo kenmerkende wedstrijden plaats. De volgen de disciplines worden door de broeders beproefd: standaardrijden, schieten (met handboog, kruis boog en geweer), trommen, vendelen, bazuinbla zen en gildedansen. De wedstrijden beleven rond 18.00 uur hun prijsuitreiking. 500 gram 500 gram 100 gram Sfeervolle stijlmeubelen met kwaliteit als kenmerk. Gecombineerd met een deskundig advies voor de juiste toon op wanden en vloeren. Victor Boeren maakt wonen pas echL compleet. Op zaterdag 17 augustus 1991 deed ik mee aan de hele triathlon in Almere. Tijdens die triathlon, die voor mij 12.33 uur duurde, werd ik begeleid en geholpen door Maurice Ligtvoet en Rico en Thomas Salvet- ti. Zonder hen zou mijn dag zeker niet zo fijn en voorspoedig verlopen zijn. Vandaar dat ik hen langs deze weg nog maals van harte wil danken voor hun moei te en inzet. Tevens ook mijn vrouw en kinderen voor het begrip en enthousiasme tijdens de voorbe reiding en training voor dit evenement. HERMAN VAN HERWAARDEN Mede gezien de weersomstandigheden is ook de Toer Mee 1991 weer uitstekend verlopen. Onge twijfeld zullen we in een van de komende weken in onze krant het resultaat kunnen zien van wat vele fietslustigen weer bijeen fietsten voor het goede doel. (foto Chris van de Bijgaart) Woningtextiel - Welk beroep of welke opleiding past bij mij? - Part-time of full-time werken en hoe organiseer ik dat thuis? Op deze manier krijgt u geleidelijk een beeld van wat u wilt en hoe dat te bereiken is. Soms bete kent dat terug naar de schoolbanken; anderen besluiten gericht op zoek te gaan naar een baan. Als de keuze is gemaakt, gaan we voor ieder een persoonlijk stappenplan maken, dat als stimulans dient om op de ingeslagen weg door te gaan. Naast het zoeken naar de mogelijkheden voor scholing en/of werk biedt de kursus verder infor matie over: - Beroepen, bijscholings- en opleidingsmogelijk heden - De werkwijze van het Arbeidsbureau - Regelingen voor studiekosten (her)intredende vrouwen - Sollicitatieprocedure: de brief, het gesprek. De kursus wordt in Moergestel gegeven en bestaat uit 12 donderdagochtenden van 9.00 uur tot half 12. Er kunnen maximaal 12 vrouwen deelnemen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aan leeftijd en opleiding Worden geen eisen gesteld. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u kontakt opnemen met Vrouw Werk, telefoon 013-424913. Naast bovengenoemde evenementen zijn er ook kinderspelen van grootmoeders tijd aan de Oir- schotseweg uitgestald. Bovendien is daar de ge hele dag een grote tent open waar in een gemoe delijke sfeer volop gebuurt en gefeest kan wor den. Misschien overbodig om te zeggen, maar toch: iedereen is welkom! De gezamenlijke Moergestelse gilden hopen zoveel mogelijk streekgenoten te mogen ontvangen op het Lief- dadigheidsfestijn 1991. Het spreekt voor zich dat de entree bij alle onderdelen gratis is. Op woensdag 18 september a.s. gaat de Danskur- sus voor het nieuwe seizoen van start. Onder leiding van dansschool ’Nico Kuiper’ zal deze plaats vinden in ’Den Boogaard’. De dans school staat garant voor een prima begeleiding van oudere dansers. De danslessen zijn om de twee weken en wel van 1.30 uur tot 2.30 uur. Na afloop van de les is er nog gelegenheid tot vrij dansen. Deze mogelijk heid bestaat er ook op de woensdagen als er geen Nu is er natuurlijk geen man overboord als u ons nog niet kent, maar toch kan het goed van pas komen De ambachtelijke slager is met zomaar een slager, maar een sterk gespeciali seerde slager! Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je niet elke dag tegenkomt Als u de ambachtelijke slager nog niet kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen. I Al is het alleen maar om ons I gespecialiseerde vlees- en L vleeswaren-assortiment te zien, Het is echt de moeite waard! Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Bisschop Zwijsenslraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak. les gegeven wordt. De kursus is zowel voor beginners als gevorder den, en bestaat in totaal uit 18 lessen. Nog steeds bestaat er de mogelijkheid (diegene die zich nog niet hebben opgegeven) om aan de ze kursus deel te nemen. Het lesgeld voor deze kursus is zeer gering. Al le personen van 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Men kan zonder enige verplichtingen gerust een kijkje komen nemen. Voor meer informatie kan men ten alle tijden kontakt opnemen met mw. Heijkants-van Elde- ren, Roet ven 16, tel. 1513. De Hulpcentrale/SOS-dienst is een plek waar mensen anoniem terecht kunnen om over aller lei vragen, problemen, angsten, zorgen of ver driet te praten. Ook is het mogelijk om er infor matie in te winnen of advies te vragen. Verder kan men er terecht voor vragen om praktische hulp. Op de Hulpcentrale zijn altijd vrijwilligers aan wezig die de tijd nemen voor een gesprek door de telefoon of in de spreekkamer, die luisteren, in formatie opzoeken of bemiddelen bij het inscha kelen van passende vrijwilligsters bij aanvragen om praktische hulp. De telefoonvrijwilligers hebben hier geen speciale opleiding voor gevolgd. Ze staan wel open voor problemen die medemensen hebben en ze willen er zijn als anderen iemand nodig hebben. Vóór vrijwilligers beginnen met werken bij de Hulpcentrale, krijgen ze een paar cursussen met o.a. richtlijnen voor de praktijk. In het begin werken ze steeds met dezelfde vrijwilliger samen, later met wisselende collega’s. Binnen het boeiende en afwisselende werk kom je met mensen en problemen in aanraking, waar je anders niet zo snel mee te maken krijgt. Daar naast werk je met veel verschillende vrijwilligers samen die er allemaal hun eigen plek hebben. De Hulpcentrale is 24 uur per dag, 7 dagen in de week bereikbaar. De telefoonvrijwilligers draaien dan ook dag-, avond-, nacht- en weekend diensten. Per week vraagt dit werk gemiddeld 6 uur. Lijkt dit werk je wel wat? Bel dan voor meer in formatie naar de Hulpcentrale: 013-433584. We beginnen binnenkort weer met een nieuwe in werking. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1991 Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 04242- 15331). Kerkdiensten: op zondag 1 september gaat om 9.30 uur in de Kivitslaan voor ds. E. Reefhuis. Om 10.15 uur gaat in de Kerkstraat voor ds. W. Roobol. De (voortgaande) lezing in beide kerken is: 1 Kon. 16:29- 17:6. Tijdens de dienst in de Kerkstraat is in de Voor hof, naast de kerk crèche. Agenda: op dinsdag 3 september vergadert de kerkeraad om 20.00 uur in de Voorhof. Op donderdag 15 september is er kinderkerk- leerhuis om 20.00 uur in de Voorhof. Taakverdeling predikanten: sinds 1 augustus de len ds. Roobol en ds. Reefhuis het predikant schap in onze gemeente. Voor wat het pastoraat betreft, is ds. Reefhuis verantwoordelijk voor qq Oisterwijk en ds. Roobol voor Berkel-Enschot, w Moergestel, Udenhout en de zgn. ’buiten-leden’. Deze taakverdeling betekent ook een verdeling in tijd: afgezien van de avonden werkt ds. Roo bol op dinsdag en donderdag, ds Reefhuis op woensdag en vrijdag. Dat betekent dat ook het telefonisch spreekuur zo wordt verdeeld. Dat blijft dagelijks (m.u.v. maandag) van 13.00-14.00 uur, tel. 04242-82175 (ongewijzigd!). Op dinsdag en donderdag krijgt u dan ds. Roobol, op woensdag en vrijdag ds. Reefhuis. In het weekend krijgt u degene die zondagsdienst heeft. »s«S" Als u langere tijd uit het beroepsleven bent ge- weest, valt het niet mee die draad weer op te pak- ken. komt voor een aantal problemen en vra- j gen te staan. De arbeidsmarkt heeft een ander ge- I zicht gekregen. Uw vroegere opleiding is verou derd, oude banen zijn verdwenen, nieuwe zijn er bij gekomen. I De stichting Vrouw Werk Midden-Brabant or- I ganiseert voor vrouwen uit Moergestel en omge ving een kursus. In deze kursus zoeken we ant woorden op de veel gestelde vragen: - Wat wil ik? I - Wat kan ik? - Wat zijn mijn opleiding en ervaring waard? Op zaterdag 31 augustus a.s. organiseert de Mid- denbrabantse Orgelkring een orgelexcursie. Bezocht en beluisterd worden de fraaie histori sche orgels die door de familie Van Hirtum uit Hilvarenbeek werden gebouwd in Eersel, Lierop en Esch. oncl0(]l Om 9.30 uur zal Paul van der Heijden het orgel jroepff van de Willibrorduskerk in Eersel bespelen. enkelt Hierna gaat de tocht naar de H. Naam Jezus- ssisch kerk in Lierop waar het orgel wordt bespeeld >tc. Inl door Angeline Kersten. De lunch wordt gebruikt in Esch, alwaar als laatste onderdeel van de ex- - cursie de St. Willibrorduskerk wordt bezocht met Leo Boons aan de speeltafel. In deze kerk zal ook een expositie over de Van Hirtums zijn in gericht, die zowel op zaterdag 31 augustus als op zondag 1 september te bezichtigen is. Elke orgelliefhebber kan aan de excursie deelne men, waarvoor het inschrijfgeld 20,— bedraagt voor informatiemateriaal en lunch. Men gelieve zich z.s.m. op te geven, tel. 013-364850 of 435762. g'.""** WÉ'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3