Kijk ’s naar ’t s CHRIS VAN DE BIJGAART Zoekertjes... Sport-overdag Ook in Almere was Moergestel erbij Judoclub St. Jan De Vrije Trimmers TTV Moergestel Turnvereniging Moergestel houdt op 3 en 4 september Turninstuif! e Niet geslaagde foto’s geeft u gewoon terug Topkwaliteit foto’s vanaf f 0,90 Gratis vergroting Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 IE Uw rolletje vandaag gebracht, morgen zijn uw foto’s klaar Speurtocht Schaatsclub ’De Vennen’ Foto's in opdracht van 'Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto's van Chris van de Bijgaart Fotografie Hoe Zoekertjes insturen? S.V. ROEF! Handbal ur ur ur ur ur ur ur 3 Kommissievergadering MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1991 PAGINA 11 een trouwe toeschouwster FOTOGRAF op ;en tel, Moergestel, Hallo jongens en meisjes, i! 80-1 /or- irif- ind .00 /or- en- /an en- tiet jen sen jen en i is De organisatie. P.S.: Om de opdrachten goed te kunnen uitvoe ren is het belangrijk dat je sportieve kleding (trai ningspak en sportschoenen) draagt. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! We beginnen met frisse moed aan de 2e helft van de veldkompetitie. a.s. Weekend zijn de volgen de wedstrijden: Zaterdag 31 augustus: 10.00 MAB White Demons - Roef, vertrek 9.30 10.30 WEL Taxandria - Roef, vertrek 10.00 Zondag 1 september: 12.10 HES Rapid 3 - Roef 11.00 HJARoef-GHV 11.45 DAS Boemerang - Roef Let op: Mini’s - Welpen-aspiranten Houd 13 en 14 september vrij! Dan is jullie jeugdweekend weet je nog? In het kader van sport-overdag is iedereen, van af dinsdag 3 september, weer van harte welkom in de Vonder om op recreatieve wijze de Badmin tonsport te beoefenen. Ook al hebt u nog nooit gesport dan is het toch de moeite waard om het te proberen. Bij de opening van het nieuwe seizoen staat voor ieder die meedoet of belangstelling toont een gra tis kopje koffie klaar. Wij sporten iedere dinsdag van 9.45 tot 11.00 uur en het kost 3,— per keer p.p. Voor meer informatie kunt u vanaf maandag 2 september terecht in sportzaal De Vonder, tel. 2210, vragen naar Peter Wolfs. Sport-overdag is betaalbaar sporten voor ieder een! GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wejen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld Het verkeersgedrag liet deze week veel te wen sen over. Er werden niet minder dan 19 aanrij dingen gemeld, waarvan 4 in Moergestel en 15 in Oisterwijk. Acht keer reed een autobestuurder door na een aanrijding te hebben veroorzaakt. Vijf maal kon de dader worden achterhaald. Twee autobestuurders bleken onder invloed van alcohol te verkeren terwijl ook nog een auto bestuurder werd aangehouden die door overma tig alcoholgebruik slingerend over de weg reed. Dinsdag 20 augustus werd een 17-jarige brom fietser uit Den Bosch ernstig gewond doordat zij op de Gemullehoekenweg nabij het verkeerslicht klem werd gereden tussen de trottoirband en een trekker met oplegger. De bromfietster kwam hierdoor ten val. De vrachtautobestuurder reed door doch kon kort hierna worden achterhaald. Hij verklaarde de aanrijding niet bemerkt te heb ben. De volgende dag werd een bejaarde Oister- wijkse op het fietspad bij de Baerdijk aangereden door een personenauto. Ook zij kwam met haar fiets klem te zitten tussen de auto en een trottoir band. Zij kwam er met een lichte verwonding ge lukkig nog goed vanaf. Een 19-jarige Oisterwijker veroorzaakte op de Spoetnikstraat een aanrijding waarna hij er van door ging. Hij werd spoedig achterhaald en bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Op 24 augustus reed op de Langvennen Zuid een automobilist plotseling op de linker weghelft. Hierdoor volgde een aanrijding met een andere personenauto, tengevolge waarvan nog twee auto’s beschadigd werden. De links rijdende bestuurder bleek te veel gedronken te hebben. Helemaal bont maakte een automobilist uit Moergestel het zondagavond. Hij veroorzaakte met zijn auto in Moergestel kort na elkaar twee aanrijdingen, respectievelijk met een personenau to en een bloembak. Na beide aanrijdingen reed hij door en sloot zich in zijn woning op. Pas na het forceren van enkele deuren kon hij door de politie uit zijn woning worden gehaald. Hij bleek zodanig onder invloed van alcohol te verkeren dat zijn rijbewijs onmiddellijk werd ingevorderd. Tenslotte ontvingen wij het trieste bericht dat op 22 augustus in het St. Elisabethziekenhuis de 74-jarige heer A. Smetsers uit Reusel is overleden tengevolge van een aanrijding welke op elf juli in Moergestel plaats vond. Het slachtoffer stak met zijn bromfiets bij de Vossenhoorn de Oirschot- seweg over waarbij hij verzuimde voorrang te verlenen aan een personenauto. In de nacht van 24 op 25 augustus vond in een woning in de P. v.d. Boogaardstraat een insluiping plaats. Ver moedelijk werd alleen naar geld gezocht. Er wordt niets vermist. In dezelfde straat werd een Blauw-witte Honda MT bromfiets gestolen. Uit een schuur aan de Oisterwijksweweg in Moer gestel werd een hogedrukreiniger en een flinke hoeveelheid gereedschap gestolen. In de wijk Pannenschuur vonden twee wonin ginbraken plaats. Daarbij werd een Video- een T.V.- en een friteuse gestolen. Van beide wonin gen werd de achterdeur geforceerd. Bij een au- toinbraak werden twee radio-cassetterekorders gestolen. Na een uitgebreid onderzoek zijn drie pape gaaien teruggevonden die enkele weken terug bij een inbraak in het vogelpark waren gestolen. Te gen drie personen die de papegaaien in hun be zit hadden wordt proces-verbaal terzake heling opgemaakt. De daders van de inbraak zijn be kend doch konden nog niet worden achterhaald. Zij houden zich schuil doch zullen de dans niet ontspringen. Zaterdag 17 augustus 1991, om 07.15 uur do ken zo’n 1000 mensen het Gooimeer bij Almere-haven in om een stukje te zwemmen, fietsten daarna nog wat en hepen gezamenlijk een eindje uit. Klinkt leuk hè, echter het was 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,2 km lopen en dat alles met windkracht 6 en flin ke hoosbui. Bij die (volgens sommigen gestoorde medemensen) waren dit jaar ook twee Moergestelnaren, namelijk Gerard de Kort (42 jaar) en Herman van Herwaarden (31 jaar). Niet iets dat ze dagelijks doen, want Gerard werkt bij een keukenzaak in Oister wijk en Herman is bij de rijkspolitie te Moer gestel. Ondanks de zeer slechte weersomstan digheden, hebben beiden de eindstreep bin nen de door de organisatie bepaalde limiet ge haald. Herman in 12.33 uur en Gerard in 14.25 uur. Samen met toch nog aardig wat plaatsgenoten van Gerard en Herman heb ik de gehele dag 100% zitten genieten van de sfeer daar in Almere. Proficiat jongens en een eventueel volgende keer ben ik van de partij (aan de kant). Aanvang trainingen op 4 en 5 september a.s. Opgeven nieuwe leden: Vanaf 5 jaar kan men lid [worden. Opgave is mogelijk bij B. de Laat, Til- burgseweg 13 of bij de judozaal aan de Bosstraat. Dames: uitgerust? Vanavond, woensdag 28 au gustus, gaan we weer de Pierenberg in. Gewone tijd, en 4 September om 8 uur zijn we weer in de sport hal. Zijn er nog dames die zin hebben om één keer in de week (woensdag van 20.00 tot 21.00 uur) ge zellig te sporten? De Vrije Trimmers kunnen nog nieuwe leden gebruiken (of kom ’ns ’n keertje kijken in de Vonder). Informatie: tel. 2490, 1942 of 3558. ef 2. verrichtingen van hun kroost te komen bekijken. Het geheel staat onder leiding van Jaap de Groot leraar lich. opv. met assistentie van Mieke, Yvon ne (onderwijzeres) Olaf en Marie-Louise. ,Tot dinsdag of woensdag!! Zo langzaamaan herneemt het leven weer zijn ge wone gang. De vakanties lopen teneinde en iedereen gaat weer naar zijn werk of naar school. Zo gaat het ook met de verenigingen. De Tafeltennisvereniging Moergestel start ook haar aktiviteiten weer. De eerste speelavond is op 2 september a.s. maandagavond om 20.00 uur in D’n Donk. De kompetitie start dit jaar op maandag 7 okto ber. Ook dit jaar zal Moergestel weer met 3 teams deelnemen. De samenstelling van de teams is, op een enkele uitzondering na, hetzelfde gebleven. Schaatsclub .De Vennen." De vakantie is weer ongeveer voorbij. Dit bete kent dat het nieuwe schaatsseizoen al weer snel gaat beginnen. Daarom willen wij al vast iets sportiefs gaan doen met alle jeugdschaatsertjes van Schaatsclub ’De Vennen’. Vorig jaar hadden we een fietstocht waarbij on derweg spannende opdrachten moesten worden uitgevoerd. Dit jaar is er in de omgeving van café ’t Stokske een speurtocht (te voet) uitgezet, die ook weer vol zit met leuke opdrachten en verrassingen. Natuurlijk zijn er ook weer prijsjes te verdienen. De tocht zal gehouden worden op vrijdag 13 sep tember a.s. Er zal gestart worden om 18.00 uur bij ’t Stokske en rond 21.00 uur zullen we hier weer terug zijn. Als je zin hebt om mee te doen, kun je je opge ven bij één van de volgende personen: Sjef van de Meydenberg, Raadhuisstraat 27, Moergestel, 04243-2647; Jan van de Wiel, De Stappert 83, Moergestel, 04243-3505; John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel, 04243-2027; Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, Moergestel, 04243-1888; Frans van Riel, Burg. Mayerstraat 3, Moergestel, 04243-2162; Leo Vaes, Griete Veldeke 33, Moergestel, 04243-1872. Omdat er prijsjes gekocht moeten worden, is het belangrijk dat wij tijdig weten hoeveel kinderen er mee zullen doen. Daarom moet je je opgeven voor zondag 8 september a.s. Als je nog een vriendje of vriendinnetje hebt dat ook graag bij de schaatsclub wil, dan kan hier voor een inschrijfformulier afgehaald worden bij de hierboven genoemde personen. Als hij/zij zich snel opgeeft, dan kan hij/zij ook nog mee doen aan de speurtocht. Groetjes en hopelijk allemaal tot ziens op vrijdag 13 september a.s. De kommissie voor Financiën en Openbare Wer ken houdt vergadering op donderdag 29 augus tus om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: ALGEMEEN 1. Inhoudelijke behandeling verslag vorige ver gadering. 2. Voortgang naar aanleiding van verslag vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. OPENBARE WERKEN 4. Herinrichting Rootven en Tilburgseweg. 5. Krediet aanschaf houtversnipperaar en sneeuwploeg. 6. Rondvraag. Op dinsdag 3 september van 15.30-16.20 uur voor 4 en 5 jarigen en van 16.30-17.25 uur voor 6 en 7 jarigen houden wij een turninstuif, dat wil zeggen dat alle kinderen in die leeftijdsgroep een keer kunnen meemaken wat wij doen en uitpro beren of turnen (gerichte gymnastiek waar alle grondvormen van bewegen aan bod komen) iets voor hun is. Op woensdagmiddag 4 september is dat ook mo gelijk maar dan van 15.30-16.30 uur voor kinde ren van 8 tot 12 jaar en van 16.30-17.30 uur voor kinderen van 12 jaar en ouder. Uiteraard zijn ouders van harte welkom om de

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 11