Opening Parochiecentrum Vriendenweekend S.V. Audacia Programma Jeugdvakantieweek 1991 ’Toer Mee’ op zondag 25 augustus 1991 Tweeënvijftig handen en voeten Gegoochel in disco Den Boogaard Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... -- - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1991 - 16e Jaargang - Nr. 679 ÏINAt J Huidverzorgingsinstituut Op de laatste zomerse zaterdagavond op 27 augustus van het vakantieseizoen nemen magiërs en illusionisten een belangrijke plaats in, in Den Boogaard. Op het grote toneel zullen acts opgevoerd worden waarvan niemand iets begrijpt. Dames worden met een cirkelzaag doorgezaagd. Erg bloedstol lend. Wilt u soms vrijwilligster zijn? Verders wordt er de gehele avond aan de bars en tafeltjes waar u bij staat, allerlei verbluffende trucs uitgehaald. Zondermeer een avond waarvan u achteraf niets begrijpt, maar die wel gezellig is geweest met fij ne disco muziek. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Op zaterdag 24 augustus a.s. (feest van onze pa troonheilige St. Jan) zal het nieuwe parochiecen trum aan het St. Jansplein 9 feestelijk in gebruik worden genomen. Iedereen wordt van harte uit genodigd hierbij aanwezig te zijn. Het programma voor de opening ziet er als volgt uit: zaterdag 24 augustus: 19.00 uur: Plechtige Eucharistieviering m.m.v. parochiekoor ’Cantate Domino’ en de gildes. Het thema van de viering is ’Levende stenen’. Na deze eucharistieviering wordt als openings handeling de ikoon van St. Jan de Doper over gebracht naar het parochiecentrum voorafgegaan door de gildes. Parochiefeest op het terrein naast de kerk. Het feest wordt opgeluisterd door de harmonie ’Prinses Juliana’. Er is gelegenheid het nieuwe centrum te bezich tigen en mensen van de parochie te ontmoeten onder het nuttigen van een drankje en een hap je. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 In het centrum is een kleine fototentoonstelling verzorgd door Fotogroep Moergestel over de bouw van het centrum. Er zijn wat werkstukken te zien van kinderen vanuit hun katecheselessen. En er wordt een overzicht geboden van parochië le aktiviteiten. Zondag 25 augustus 10.00 uur: Eucharistieviering speciaal voor kin deren en ouders m.m.v. Jongerenkoor en drum fanfare ’Moergestel’. Na deze viering is er een traktatie voor kinderen op het terrein naast de kerk en kunnen ook zij het parochiecentrum bezichtigen. Er is een show van de drumfanfare. De H. Mis van 11.30 uur komt te vervallen. Vanaf 11.00 uur: Toer Mee! Samen gezellig op de fiets uit solidariteit met de kinderen in India. De folder over de opening is deze week bij u thuis bezorgd. Mocht u onverhoopt geen folder hebben ontvangen, dan kunt u er op de pastorie alsnog een afhalen. den ze in het Safaripark vaak jagend in de bomen op hun eiland, waarbij zelfs het kleinste vliegje of torretje niet aan hun aandacht ontsnapt, net als in Zuid-Amerika, waar ze vandaan komen. Da gelijks om 11.00 uur is het tafereel op de foto in het Safaripark te zien, weer of geen weer. En dat is niet de enige reden om in de wandelsafari eens uit de auto te stappen. Halverwege de spannen de rit door het Safaripark is het heel plezierig om een uurtje (of twee!) heerlijk te wandelen temid den van verschillende apen, flamingo’s, ara’s, pinguins en guanaco’s. Er wordt extra aandacht besteed aan de voedertijden door Mevrouw Af rika, die allerlei wetenswaardigheden over de die ren vertelt. U kunt naar de roofvogelsdemonstra- ties gaan kijken of een tocht per safariboot ma ken. Lekker even een ijsje ’pikken’ in het restau rant of ravotten op het nieuwe speelterrein, ma ken uw bezoek nog aangenamer. Het Safaripark is niet meer alleen ’een tochtje per auto’, in de wandelgebieden is al evenveel te beleven. kunt het in augustus allemaal zelf gaan bekijken tus sen 10.00 en 18.00 uur. De werkgroep Missie- Ontwikkelings- en Vre deswerk - kortweg MOV-groep genoemd - uit Moergestel organiseert op zondag 25 augustus 1991 voor de elfde maal de TOER MEE. Deze sponsorfietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en zoals in voor gaande jaren komt de opbrengst ten goede aan het werk van de uit Moergestel afkomstige mis sionaris Theo Raaijmakers. Pater Raaijmakers werkte in de vrij grote stad Hyderabad in India. In deze stad is een vrij gro te groep kinderen dakloos en is hierdoor gedwon gen om op straat te leven en te wonen. Hun da gelijkse benodigdheden vinden ze dientengevolge ook op deze plaats. De behoefte aan opvang van Maandag is het weer zover, de jeugdvakantie week breekt aan. Wat wordt er in die vteek alle maal gedaan? Maandag Alle kinderen worden om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. Nadat de groepen zijn verdeeld, begint de fotozoektocht naar kunst. Óm 12.00 uur gaat iedereen thuis eten. ’s Middags zijn de kleuters vrij. De groten ko men om 13.30 uur bij elkaar bij Den Donk voor het bouwen van kunstwerken. Om 16.00 uur gaat iedereen naar huis. Dinsdag Alle kinderen worden om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. De kleuters gaan met bussen naar het Phillips van Lenneppark in Eindhoven. Om 15.00 uur zijn ze weer terug. De groten worden om 9.30 uur, met fiets, ver wacht bij Den Donk voor een fiets-spel-bosdag. Om 16.00 uur zijn ze weer terug. Iedereen blijft de hele dag weg, dus brood, even tueel drinken en wat lekkers meebrengen. Woensdag De kleuters zijn vrij, de groten gaan een dagje naar de Beekse Bergen. De kinderen van groep 3 en 4 van de basisschool worden om 9.30 uur met de bus weggebracht, de anderen vertrekken dan op de fiets. Ook deze dag brood, drinken en wat lekkers meebrengen, want pas om 16.00 uur is iedereen weer terug. Donderdag De kleuters worden om 9.30 uur verwacht in de Pierenberg. Daarna gaan zij naar het Roef!- terrein voor spelletjes. Om 15.00 uur kunnen ze hier opgehaald worden. De groten worden om 9.30 uur, met de fiets, ver wacht op het Roef!-terrein. De hele dag worden spelletjes gedaan met als thema kunst(jes). Ook vandaag is er een picknick, dus brood, drinken en wat lekkers meebrengen. Om 16.00 uur gaat iedereen naar huis. Vrijdag De kleuters worden om 9.00 uur bij Den Donk verwacht. Daar zal voor hen een theatervoorstel- deze jeugdige daklozen is groot en pater Raaijma kers voorzag hierin met alle middelen die hem ter beschikking staan. Hij pikte de kinderen van de straat op en bracht hen onder in een tehuis, waar ze goed voedsel krijgen en tevens in de gelegen heid worden gesteld om onderwijs te volgen. Op deze manier kunnen zij een beroep leren, waar mee ze later voor hun eigen inkomsten kunnen zorgen. Het werk van pater Raaijmakers is ech ter nogal kostbaar en de regering van India is niet bij machte om dit allemaal te bekostigen. De organisatoren van de TOER MEE proberen hun dorpsgenoot een bedrag van plm. 10.000,— te schenken en op deze wijze zijn prachtige werk daadwerkelijk te steunen. Voor de TOER MEE wordt in de omgeving van Moergestel een prachtige, veertig kilometer lan ge, fietstocht uitgezet. Uiteraard is het de deel nemers geheel vrij om een kortere route te fiet sen. De werkgroep MOV biedt de fietsers onder weg enige versnaperingen aan, met daarnaast nog enige attrakties. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsoren door b.v. familie, vrienden, kennissen of bedrijf. Per afgelegde ki lometer wordt zo een bepaald bedrag vergaard, wat later aan het goede doel wordt afgestaan. Er kan echter ook meegefietst worden voor een minimumbedrag van 4,— per persoon. Dit dan speciaal voor belangstellenden die geen sponsor hebben kunnen vinden en toch mee willen doen. Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 24 augustus bij Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3, Moergestel. Op zondag 25 augustus zijn startbewijzen nog verkrijgbaar bij het start- en finishbureau, dat staat opgesteld voor Den Boogaard aan het Sint Jansplein te Moergestel. Gelegenheid tot starten is er tussen 11.00 en 13.30 uur, terwijl de organisatoren de deelnemers voor 17.30 uur terug verwachten bij de finish. ling gegeven worden. De groten worden om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. Zij gaan gezamenlijk naar Den Boo gaard voor een theatervoorstelling. Om 12.00 uur gaat iedereen naar huis. ’s Middags worden de groten om 13.30 uur op het St. Jansplein verwacht, met al hun verkoop- artikelen voor de markt. Om 14.00 uur begint de verkoop. Om 16.00 uur gaat iedereen naar huis om de winst van die middag te tellen. ’s Avonds wordt iedereen om 18.30 uur bij Den Donk verwacht voor de afsluitende optocht door het dorp. (Route: Bosstraat-Scheerman-Pastoor J anssenstraat-Prinses Margrietstraat-Rootven-St Jansplein.) In Den Boogaard wordt de avond voortgezet met een grandioze disco. Om 20.30 uur nemen we afscheid van de jeugdvakantie week, van elkaar en van de leiding. Kamperen De kampeerders krijgen nog te horen welke nacht ze overblijven. In ieder geval moeten zij een slaapzak, een luchtbed (liever geen stret cher), bestek, een bord en een beker meebren gen. Leiding De leiding wordt iedere dag minimaal een kwar tier voor aanvang verwacht in Den Donk. Vrijdag 23 augustus is er nog een laatste bijeen komst voor het doorgeven van wijzigingen in de groepen en voor nadere informatie over het pro gramma. Graag iedereen om 19.30 uur aanwezig in Den Donk. In het aanstaande weekend van 23-24-25 augus tus organiseert voetbalvereniging Audacia uit Moergestel wederom haar z.g. ’Vriendenweek- end. Een weekend bedoelt voor alle mensen die van voetbal houden, maar ook voor hen die naar 3 velerlei muziek willen luisteren. "1 U bent van harte welkom op het sportcomplex aan de Molenstraat, waar ook een prachtige feest- I tent geplaatst zal zijn. Wij bieden u een geva- I rieerd programma, met de volgende aanvangs- I tijden: I Vrijdag 23 augustus I 19.00 uur: Alle senioren-teams spelen tegen een bevriend elftal uit de regio. I 20.00 uur: Discomuziek voor jong en oud in de feesttent m.m.v. Crist v.d. Pas uit Oostelbeers. Zaterdag 24 augustus I 09.30 uur: Groots vriendenvoetbaltoernooi met I deelname van 18 elftallen voor senioren. J 14.00 uur: Discomuziek m.m.v. John Stegger uit Moergestel. 17.00 uur: Wedstrijd tegen Duits elftal uit Dreis. 20.00 uur: Voor iedereen aan te bevelen feest avond m.m.v. het internationaal bekende orkest ’de Heimuzikanten uit Poppel (België). Zondag 25 augustus 110.30 uur: Uitwisselingstoernooi voor junioren tegen Duitse elftallen uit Grevenbroich. 11.30 uur: Frühschoppen m.m.v. de Klokken dorper Blaaskapel uit Aarle-Rixtel. Deze kapel behoeft geen verdere aanbeveling. 113.00 uur: Pupillenmiddag m.m.v. een oud-Ne- J Herlands elftal-speler. 'w4.00 uur: Discomuziek m.m.v. Sjef Schilders jffUit Moergestel. 17.30 uur: Sluiting. Zoals u ziet voor elk wat wils en wij hopen u ze- ker op ons sportcomplex te mogen begroeten. HU Voor eventuele vragen kunt u kontakt opnemen met Gerard Kreijveld, tel. 04243-2168. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro ’76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond IDe meeste dieren kennen hun verzorger heel |goed en staan al op de uitkijk als hij met hun da- wl gelijks voedsel aankomt. De doodshoofdaapjes in (Safaripark Beekse Bergen gaan nog een stapje -verder, ja, zelfs een sprong.Wanneer hun ver zorgster met een emmer met lekkers naar hun eiland waadt, springen ze met z’n allen boven op haar. Dertien paar zachte handjes en voetjes P klemmen zich vast, waar ze maar houvast vinden tn zesentwintig glimoogjes turen in de emmer, [wat daar vandaag weer voor heerlijks in zit’. Vervolgens grijpt ieder doodshoofdaapje iets van rijn gading uit de emmer en klimt daarmee in een H poom om de lekkernij ongestoord te kunnen op peuzelen. Sommigen menen dat in de zakken van pe verzorgster nog lekkerder zaken verstopt zit ten en deze worden dan ook grondig geïnspec teerd. Evenals haar haar, je weet immers maar hooit... De emmer wordt in een boom gehangen, zodat de medebewoners - eenden en nandoes - er niet bij kunnen en je ziet de doodshoofdaapjes er re- gelmatig in verdwijnen. De rest van de dag beste-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1