Le Changement ƒ691 ft' l [L Wandelen in de natuur Vakantie? Regel nü buitenlands geld en reisverzekering. Rabobank O Meer bank voor je geld Schepens Tweewielers Wij willen iedereen bedanken... Ih( LI A r f ■o 14^ s Schepens Tweewielers wenst iedereen een prettige vakantie!!! .'omroep brabant Dongen in vijfde ronde Omroep Brabant Streekspel 1991 Nationale Taptoe Breda 22 t/m 31 augustus E 1 dames- en herenkapsalon 9 Openingstijden Tilburg: Openingstijden Moergestel: PETER EN ANS SCHEFFERS JOS EN MONIQUE WOLFS Rabobank Moergestel Rootven 10, Postbus 11, 5066 ZG Moergestel Tel. 04243-3181 Fax 04243-3823 Wij blijven echter GEOPEND, zodat ook tijdens de vakantie op onze vertrouwde service gerekend kan worden. voor hun belangstelling en felicitaties m.b.t. de opening van onze nieuwe zaak in Moergestel. Vogel-observaties 44 Jy I r 16 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 JUL11991 PAGINA 7 ft postbus 108 - 5600 ac eindhoven ’s maandags gesloten di. t/m vr. 08.30-17.00 uur (heren 18.00 u.) za. 08.00-15.00 uur (alleen heren wo. en do. afspraak) ’s maandags gesloten di. t/m vr. 09.00-18.00 uur za. 08.00-15.00 uur (dames heren do. en vr. afspraak) I/ E Bijvoorbeeld om de school- of werkfiets eens goed te laten nazien of voor het kopen van een nieuwe fiets!!! tivolistraat 31 5017 HM tilburg tel. 013-420012 rootven 7 5066 AT moergestel tel. 04243-2221 -< c Wij hebben al een merkfiets (de Rivel Nevada) met trommelremmen 3 versnellingen RVS velgen veiligheidsslot en nog veel meer extra’s voor de vakantievriendelijke prijs van Oisterwijkseweg 19, Moergestel, Telefoon 04243-1282 Kerkstraat 21Oisterwijk, Telefoon 04242 -17326 De zaak met de vele aanbiedingen en zijn net iets betere service! 's Maandags gesloten! stukken en selekties uit onder andere de Aida van Verdi en de musical Les Misérables. Uit Polen komt dit jaar het landmachtorkest van Bydgoscz, samen met de dansgroep Jaroslaw. Andere deelnemers zijn de Philips Harmonie uit Eindhoven (van 22 t/m 26 augustus) en de Show Marchingband Kunst en Genoegen uit Leiden (27 t/m 31 augustus). Het Regio-orkest, samen gesteld uit leden van verschillende korpsen uit West-Brabant, verzorgt het voorprogramma. De voorstellingen beginnen elke avond om 21.00 uur. Op zaterdag 24 augustus is er tevens een middagvoorstelling. Deze begint om 14.30 uur. Alle zitplaatsen op de tribunes zijn overdekt. Op de hoofdtribune en de A-tribune zijn de zitplaat sen gereserveerd, op de B-tribune niet. De kaar ten op door de weekse avonden variëren van f 12,50 tot 28,—Op vrijdag en zaterdag van f 12,50 tot 30,50. Maandag 26 augustus is de voorstelling in haar geheel uitverkocht. Het verdient aanbeveling, vanwege de grote be langstelling, vooraf uw kaarten te reserveren. Ze zijn verkrijgbaar bij elk VW-Bespreekbureau in Nederland en natuurlijk bij de VW in Breda. De mooiste en muzikaal beste Taptoe van Euro pa. Dat is de Nationale Taptoe die elke zomer ne gen avonden in Breda wordt opgevoerd. Een prachtige muziekshow van voornamelijk militaire orkesten uit binnen- en buitenland. Kleur, beweging, licht, historie en eigentijds spektakel. Sinds vorig jaar wordt de Nationale Taptoe gehouden op het terrein van de Chassé- kazerne in Breda. Een decor dat minstens even fraai is als men gewend was van het Kasteel. Dit jaar zijn voor het eerst alle vier de Nederland se militaire beroepsorkesten van de partijDat fijn de Koninklijke Militaire Kapel, de Mari- lierskapel, de Luchtmachtkapel en de Johan Willem Friso Kapel. Naast militaire marsen spe en zij ook populaire deuntjes, lichtklassieke K De andere (Midden-)Bïabantse teams die nog in actie komen zijn: 4 augustus; Waialwijk (St. Oedenrode, Bergen op Zoom en Leende), Brabantse artiest; Jantje Koopmans. 11 augustus; Gilze en Rijen (Uden, Nuenen en Terheijden), Brabantse artiest; John Spencer. 18 augustus; Oisterwijk (Den Bosch, Best, Wou- drichem), Brabantse artiest; Frank en Mirella. 25 augustus; Hooge en Lage Mierde (Grave, Bla- del en Baarle-Nassau), Brabantse artiest; Pierre Kartner. 1 september; Finale met de 4 beste teams uit respectievelijk Midden, West, Noord-Oost en Zuid-Oost Brabant. Brabantse artiesten-parade. (Omroep Brabant, tot en met 1 september el ke zondag tussen 12.00 - 13.00 uur het Omroep Brabant Streekspel 1991). Bij uw Rabobank regelt u alles in één keer: Buitenlands geld Reisverzekering Europas met pin-code (Eurocheques) Rabocard Topcard Reischcques Safeloket Hulpverlening in het buitenland Kom tijdig langs, dan gaat u goed voorbereid op reis. ien vijf leden tellend team uit Dongen speelt op ondag 28 juli mee als Middenbrabantse verte- enwoordiger in de vijfde ronde van het Omroep Irabant Streekspel 1991. Net als in de voorgaan- e jaren wordt dit Streekspel rechtstreeks uitge- onden tussen 12.00 en 13.00 uur vanuit het trand en Speelland de Beekse Bergen. Dongen loet het opnemen tegen teams uit Mill, Gemert L n Klundert. let Omroep Brabant Streekspel wordt al voor et derde opeenvolgende jaar gehouden in de eekse Bergen. Deze zomer zullen gedurende egen opeenvolgende zondagen steeds vier :ams van gemeenten uit respectievelijk West, lidden, Noord-Oost en Zuid-Oost Brabant el- iars parate kennis testen. In totaal krijgen de ier teams 30 vragen op zich afgevuurd op het :bied van Brabantse geschiedenis, actualiteit, x>rt, gemeenten, personen, cultuur en al- imeen. 1 verband met het 15-jarig bestaan van Omroep -rabant en de daaraan gekoppelde actie voor het ilianefonds in Vlijmen (dat zich inzet voor ge- mdicapte kinderen in de Derde Wereld) is de- i zomer ook de categorie ’ontwikkelingssamen- erking’ toegevoegd. et Middenbrabantse team dat tijdens de ne- :n zondagen in juni, juli en augustus de eeste punten verzamelt, zal meedoen aan de 'ote finale op zondag 1 september. Op deze tg wordt op de Beekse Bergen ook de slotma- festatie van de actie voor het Lilianefonds ge iden met onder meer optredens van Bra- *ntse artiesten. Wanneer je door de natuur wandelt kun je heel aardige ontmoetingen doen. Ik heb er een paar voor u genoteerd. In de Derde Klam bij Udenhout hoorde ik twee vogels tegelijk zingen: de Nachtegaal en de Wie lewaal. Ik zette m’n cassette-recorder op ’scherp’ en nam beide zangertjes op. Leuk voor het na geslacht! Op de camping ’De Bosfazant’ nam ik geruime tijd een Grote Bonte Specht waar, die bezig was twee jongen te voeren. Hij vloog niet eens op toen ik hem naderde. Een paartje Meerkoeten waren op het Schaaps- ven geruime tijd met de balts bezig. De balts is een ritueel, dat ten doel heeft lichamelijk kontakt tussen beide partners mogelijk te maken. Deze hofmakerij bestaat uit allerlei kapriolen, houdin gen en dansbewegingen. Een tweede mannetje wilde ook aan dit spel meedoen doch werd steeds verjaagd. Een huismus fladderde langs een van de ramen van onze caravan. Hij wilde een vlieg pakken doch zag niet dat het insekt zich aan de binnen kant van het raam bevond! Hoog boven Ter Braakloop ontwaarde ik op een winderige voorjaarsmiddag vijf bruizerds, die, gebruik makend van de thermiek, aan het zweef vliegen waren. Nog een ontmoeting: een putter was bezig zaad jes van een paardebloem te pikken. Johan van Oosterhoud r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7