De geest van Paul Gerlach 5 5 9 uApti/iodite i J 1 I :i| 1 1 Vakantie. H oo I i Van de politie I i f I WETHOUDERSSPREEKUUR GEMEENTE MOERGESTEL Moergestel nog steeds aan kop in Streekspel Omroep Brabant I WOENSDAG 24 JUL11991 - 16e Jaargang - Nr. 678 ft Raadsvergadering donderdag 18 juli Dit is de laatste krant voorde vakantie. In dit nummer vindt u derhalve alle informatie voorde komende weken, zoals dokters- en kerkdiensten, enz. Ook veel winkeliers hebben hierin hun vakantieperiode aangegeven. Bewaart u deze krant daarom zorgvuldig. Over 3 weken, om precies te zijn op woensdag 21 augustus, zijn we weer terug. De redaktie wenst u allen een fijne vakantie toe. ’Beleidsplan’ Het recht Op 5, 12 en 19 augustus vervalt het wethoudersspreekuur. Toer Mee 1991 W oningverkoop - - Vrouw i t <GINA este 9 ’Wij zijn geen I ’Och, wat is de klas Ook na de vierde uitzending (afgelopen zondag) is Moergestel nog steeds mede-koploper in het Streekspel van Omroep Brabant. De Midden-Brabantse vertegenwoordigers in dit spel zullen moeten proberen de 19 punten die Goirle en Moergestel haalden, te overtreffen. Blijft de stand zo tot na de laatste voorronde op zondag 25 augustus, dan zullen Goirle en Moer gestel een extra ronde moeten spelen. Wilt u overigens de uitzendingen volgen dan kan dat elke zondag tussen 12.00 en 13.00 uur. Dan vinden de live-uitzendingen plaats vanaf Strand park Beekse Bergen. •^’AlsU dan ophoudt Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd-in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Burg 76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond allemaal maar flauw van zijn politieke tegenvoe ters. En kwam met een voor de coalitiegenoten pijnlijke ’oplossing’; ’Dan behoud ik mij het recht voor het standpunt van de WD te ver woorden.’ En daar was niets op tegen, In ieder geval leverde het een historisch moment op in de toch al zo enerverende geschiedenis van de Moer- gestelse politiek. Wie even achterover leunde en de ogen sloot, kon het werkelijk waar aanhoren. Uit de mond van Noud Smits kwamen de memo rabele woorden: ’Wij vinden als WD....’ De discussie over de vorm van beraadslaging leek even de uitwisseling van inhoudelijke argumen ten te overvleugelen. En dat zou zo jammer zijn geweest. Want wat lag er op tafel? Niets meer of minder dan de milieunota, het jarenlang verbei de gemeentelijk beleidsplan ter verbetering van de kwaliteit van onze bodem, onze lucht, ons wa ter: ons milieu. Maar ’beleidsplan’, dat predikaat verdiende het stuk van wethouder Van den Meij- denberg allerminst van PGB en wVD. Smits: ’Als een aanzet tot milieubeleid kan ik er nog wel waardering voor opbrengen. Maar een echt bron- gericht milieubeleid, daarvan is geen sprake. Trouwens, misschien is deze nota te vroeg geko men en is dus onverantwoord geld uitgegeven, want de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft zelf een Kadernota voor gemeentelijk mi lieubeleid gemaakt.’ Bij die laatste opmerking brak de spreekwoorde- Even flitste het heen en weer tussen de lokale ma- J tadoren, als waren ’t echte debaters. En onge meen fel ook. Zuiver is de lucht, zoveel is zeker, nog altijd niet tussen coalitie en oppositie. Zelfs als WD-er Gerlach niet aanwezig is. Dat wil zeg gen: lijfelijk niet aanwezig. Want de geest van Gerlach waarde wel degelijk rond door de raads zaal, afgelopen donderdag. Het was dan ook die geest die bovenstaande discussie deed losbran den. Gerlach kon dus de raadsvergadering niet bijwonen maar had aan ’t papier zijn op- en voor al aanmerkingen toevertrouwd. En of die deel mochten gaan uitmaken van hun beraadslagin gen, zo verzocht ie van verre zijn eerwaarde col lega’s. Burgemeester Ter Veer bleek mildhartig en zag daarin geen onoverkomelijke problemen, althans zeker niet waar het verbeteringen op de notulen van de voorgaande vergadering betrof. Maar vooral SPM-er Frans Goris bleek niets voor deze ongewone gang van zaken te voelen. Het ging hem eigenlijk al te ver dat de tweede man van de VVD, Joost Wagenmakers, voor de ver gadering al het woord had mogen voeren. Als Gerlach deel wil uitmaken van de vergadering tZ" moet ie er maar zijn, vond de SPM-er. CDA-er Mark van Velthoven, die de grootste fractie in de raad aanvoert, streek slechts ten dele over zijn hart. Dat van die notulen: alia. Maar verder geen papieren discussie. Dat stond het Reglement van Orde nu eenmaal niet toe. Noud Smits vond het 677-3 Zondag 25 augustus a.s. Toer Mee! De gesponsorde fietstocht - die dit jaar de leng te heeft van 40 km - brengt u weer langs mooie plekjes in de natuur rondom Moergestel. De opbrengst komt ten goede aan het project in India waar Theo Raaymakers vele jaren zich voor heeft ingezet. De tocht is met opzet wat korter gemaakt om zo doende nog meer mensen erin te betrekken; wij denken ook vooral aan gezinnen met jonge kinderen. Houdt de datum dus vrij, en fiets mee uit solida riteit voor Theo. Werkgroep M.O.V. Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) lijke klomp van de milieu-wethouder, Van den Meijdenberg: ’Er is zo lang om gevraagd, en nou is ie nog te vroeg. Het is toch bijna te gek voor woorden.’ De oppositionele kritiek als zou de no ta geen prioriteiten stellen, geen fasering kennen en een financiële verantwoording ontberen wim pelde de wethouder weg met het argument dat daar het uitvoeringsprogramma voor bedoeld is. En die moet nog komen. Deze nota vormt een kader waarbinnen actiepunten en hun financië le consequenties nog geformuleerd moet worden. In het najaar gaan we die ronde beleven. Het uit voeringsprogramma zal overigens ook worden opgesteld door Samenwerkende Partners in Mi lieuzorg, een particulier adviesbureau. Nog maar mondjesmaat gaat de gemeente eigen woningen verkopen aan huurders die daar inte resse in hebben. In de afgelopen jaren is die ver koop van woningwetwoningen op grote schaal gebeurd, maar het college vindt handhaving van dat beleid niet langer verantwoord. Besloten is om een ondergrens van 170 gemeentelijke wonin gen vast te stellen. Dat is het huidige bestand. Mag de gemeente van hogerhand sociale huurwo ningen bijbouwen, dan kan een evenredig aantal worden verkocht. Maar zoals bekend zal de bouw de komende tijd binnen onze grenzen niet de spuigaten uitlopen. Zowel PGB als WD wilden aanmerkelijk verder gaan en het verkoopbeleid onverdroten voortzetten. Smits: ’De rijksover- Ook de laatste dagen van de Oisterwijkse ker mis verliepen in een rustige gezellige sfeer. De enige wanklanken waren de zeer luide klanken welke ’s-nachts na 12.00 uur nog vanaf de kiosk over Oisterwijk schalden. Daarover werden dan ook terecht diverse klachten ontvangen. Dankzij een attente Oisterwijkse kon een tweetal Tilburgse fietsendieven worden achter haald. Woensdagavond omstreeks 21.00 uur zag zij deze mannen een afgesloten damesfiets weg halen bij sporthal De Leve en daarmee in een Opel Kadett wegrijden. Doordat zij er ook nog in slaagde het kenteken van de auto op te nemen en dit aan de politie door te geven werden de da ders snel in hun kraag gegrepen. Ook een 17-jarige Tilburger werd aangehou den. Hij had in Oisterwijk uit diverse portemon- naies van zijn medewerkers geld gestolen. Een ergerlijke diefstal vond op 16 juli plaats in het kapelletje aan de Oisterwijkseweg in Moer gestel. Er werd slechts een klein bedrag aan kaar sengeld weggenomen. Des te groter was de scha de welke werd aangericht om dit geld te kunnen bemachtigen. Door de toezichthouders wordt het offerblok regelmatig geleegd zodat er voor de die ven weinig te halen is. Ook in de hal van een bankgebouw aan de B. Verwielstraat werden op 15 of 16 juli ernstige vernielingen aangericht. Onduidelijk is wat de bedoelingen van de daders zijn geweest. De scha de beloopt enkele duizenden guldens. Uit een bedrijf aan de Sprendlingenstraat werd na het inslaan van een ruit een printer gestolen. l Wederom vonden drie auto-inbraken plaats. De j buit bestond uit geluidsapparatuur, een rij- en J kentekenbewijs en een sleutelbos. Tussen 13 en 15 juli werd ingebroken in een woning aan de Oirschotseweg in Moergestel tij dens vakantie van de bewoners. Vermoedelijk werd alleen naar geld en sieraden gezocht. Er werden slechts 9 overwegend lichte aanrij dingen gemeld, waarvan 2 in Moergestel en 7 in Oisterwijk. Bij de aanrijdingen in Oisterwijk werden drie personen licht gewond. Vrijdagavond reed een 30-jarige Oisterwijker op de kruising van de N. van Eschstraat met de M. v. Oisterwijkstraat tegen een lantaarnpaal. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol te zijn en was niet in het bezit van een rijbewijs. Daar reeds bij herhaling proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt wegens het rijden zonder rijbewijs werd zijn auto inbeslaggenomen. Bij on derzoek bleek dat de auto niet WA-verzekerd- en APK gekeurd was. Bij de technische controle bleek bovendien dat de remmen ondeugdelijk waren. heid stuurt aan op het eigen woningbezit en Moergestel gaat juist belemmeringen opwerpen.’ Het argument dat er voldoende huurwoningen voor lagere inkomensgroepen moeten blijven, vooral nu er zoveel woningzoekenden in ons dorp zijn, weerkaatste Smits met: ’Mensen met een klein inkomen moeten juist de kans krijgen een gemeentelijke woning te kopen. Op de vrije wo ningmarkt lukt ze dat niet.’ Een van de speerpunten van het huidige college, althans zo staat het in ’t collegeprogram, is een gemeentelijk emancipatiebeleid voor vrouwen. Negen mannen en een vrouw (Betsy Denissen) bleken donderdagavond dat standpunt unaniem te steunen. Teneinde zo’n beleid voor te bereiden heeft het college de KVO en VN KV alsmede de politieke partijen aangeschreven om vrouwen hiervoor te enthousiasmeren. Ook verscheen een oproep in Moergestel-Nieuws, maar daar zijn geen reacties op gekomen. Toch is inmiddels een ongeveer 11-vrouw sterke groep al bezig met de emancipatie. Dit Vrouwenoverleg Moergestel (in naam waarvan mevrouw Gerlach voor de Kom missie Welzijn het woord voerde) heeft zich be reid verklaard de emancipatie-nota te gaan schrij ven, nadat de gemeente beloofd had voldoende ruggesteun te geven. Hoeveel emancipatie van die gemeente mag gaan kosten, krijgen we tijdens de begrotingsbehandeling te horen. i. weer onrustig!’ te spelen!’ ’Gedraag je dan ook niet zo!’ F

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1