Alle films A. op ’t Hoog FOTOGRAFIE Honderden Kodak Kolorkids overspoelen Moergestel... Zoekertjes... K k FLIPPER-BOX AANBIEDING: CHRIS VAN DE BIJGAART KPJ-nieuws Alles rustig? Nu ook thuiszorgbureau in deze regio!! ng Deze Kolorkids zijn gratis verkrijgbaar bij aankoop van twee films of bij het ontwikkelen en afdrukken van uw Kodalux foto's. Hoe Zoekertjes insturen? Doe-Het-Zelf Centrum Telefoon 04243-3615 Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 2 x 24 opn. f 3,- korting 2 x 36 opn. f 4,- korting lijstenmakerij Enthousiast zijn regio-coördinatoren C. Roosen en M. Dirven over de nieuwe vestiging van de thuiszorgorganisatie Netwerk Thuiszorg Neder land (NTN) in de regio Tilburg. Deze regio omvat behalve de stad zelf, de ruime omgeving ervan, zich uitstrekkend van de Maas in het noorden van Brabant tot over de Belgische grens. NTN: deskundig in thuiszorg NTN: gemotiveerde medewerkers Uniek is volgens hen dat mensen professionele thuisverzorging kunnen krijgen. Lekker in hun eigen omgeving, hun privacy, niet overgeleverd 'zijn aan mensen in het ’wit’. AP Toekomst in de gezondheidszorg Thuiszorg: een begrip “kopNTN: verscheidenheid aan zorg PAGINA 9 Sfe| huisartsen, ziekenfondsen, particuliere verzeke- Jl. Auf Wienerschnitzel 3g, enne open- alléén ur. haald 235. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! TlN. iuur. praak i, uit- Industrieweg 15, Moergestel Maandag gesloten Deze aanbieding blijft de hele maand juli geldig. NETWERK THUISZORG Wij verzorgen al uw inlijstwerk! Heusdensebaan 27, Oisterwijk, 04242-84856 Openingstijden: di. t/m vr. 13.00 tot 18.00 uur zaterdag 10.00 tot 16.00 uur Zo, na enkele weken rust gaan we ons weer op maken voor een van de laatste aktiviteiten van dit seizoen. 19 Juli is de datum waarop dit moet gaan gebu- eren met onze vertrouwde barbecue-avond. Als je komt kun je vanaf 20.30 uur terecht in D’n Tob. Kosten 10,- p.p. We hopen dat het goed weer is zodat het een ge zellige avond wordt. 21 Juli gaat een team van de KPJ naar Hilvaren- beek om daar mee te doen aan Trekker-survival. Steun en aanmoedigingen kunnen ze hard ge bruiken. Kom dan ook en laat ons team niet in de kou staan (met dit weer?). Dan iets voor sommigen in en voor anderen weer na de vakantie. 24 Augustus: Saturdaynight Party in Diessen, Emmerseweg. Het begin van deze avond is om 21.00 uur en een grandioos optreden zal verzorgd worden door een Bulgaarse rockband ’Ahat’ i.s.m. ’n drive-in disco. Kaarten voor deze avond zijn te koop bij Jos of Guus voor 3,- p.p. Als laatste voor de vakantie wil ik iedereen na mens het bestuur en mijzelf een zonnige en goe de vakantie toewensen. (GINAi’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 JUL11991 direct betrokkenen behoren tevens tot het dienstenpakket van NTN. In de duur en de intensiteit van de zorg zijn even eens grote verschillen. Sommige patiënten heb ben slechts enkele dagen hulp nodig, terwijl an deren jaren achtereen worden verzorgd. Daarbij kan de een volstaan met enkele uren per dag, de ander behoeft daarentegen continue zorg. NTN past zich aan elke situatie aan!! Onder de titel ’Alles rustig?’ zal op vrijdag 20 september om 19.00 uur in de St. Jan te ’s- Hertogenbosch weer de jaarlijkse oecumenische vredesviering plaatsvinden. Voor deze viering is iedereen van harte welkom om gezamenlijk de Vredesweek 1991 in midden- en oost-Brabant alsook in- Gelderland ten zuiden van de Waal (Bisdom ’s-Hertogenbosch) te openen. De muur is gevallen. Het verkeer tussen Oost- en West-Europa kent nauwelijks meer belemmerin gen. De angst voor de oorlog in de Golfregio is ook voorbij. Tussen de strijdende partijen is een staakt het vuren afgekondigd. Betekent dit nu dat de vredesbeweging niet meer nodig is? Nee! Maar wat staat ons dan nog wel te doen? Dat zal de centrale vraag zijn in deze viering. Met dit the ma sluit de oecumenische vredesviering aan op het thema van de Vredesweek zoals dat door het IKV is vastgesteld: ’Aangevochten vrede’. Ook al liggen de tegenstellingen niet meer zo duide lijk op tafel, er is nog veel werk te doen. Informatie: Missiecentrum van het Bisdom ’s- Hertogenbosch (coördinatie), Stan Fritschy, Hal ve Maanstraat 7, 5211 W ’s-Hertogenbosch, tel. 073-132785. In deze grote verscheidenheid van situaties span nen de regio-bureaus van NTN zich voortdurend in om het juiste antwoord te geven op de vraag naar thuiszorg. Dit vergt een flexibele instelling. NTN reageert adequaat op elke hulpvraag en kan de benodigde thuiszorg snel bieden. Professionele zorg, toegesneden op de persoon lijke wensen van de patiënt. Bij de organisatie en de uitvoering van de zorg staat de patiënt altijd centraal. Vanzelfsprekend wordt hierbij ook uitgegaan van de wensen van eventuele andere betrokkenen, zoals (zorg)verzekeraars. Op basis hiervan wordt het zogeheten zorgplan opgesteld, uiteraard in overleg met familieleden, de (huis)arts en ande re hulpverleners. Uitgaande van dit zorgplan worden de meeste geschikte zorgverleners inge schakeld. Het NTN regiebureau coördineert, be geleidt, controleert en evalueert de zorg, waarbij voortdurend wordt afgestemd op het werk van andere zorgverleners. Netwerk Thuiszorg Nederland beschikt over een groot aantal professionele medewerkers. Dank zij een gerichte werving en selectie, training en (bij)scholing kan steeds snel het juiste antwoord op de vraag naar thuiszorg worden gegeven. Mo tivatie en deskundigheid zijn sleutelwoorden die bij elke NTN’er passen. Door hun persoonlijke betrokkenheid weten de medewerkers aan de zorg dat accent te geven, waardoor de patiënt zich ook werkelijk thuis voelt. Uit het bovenstaande zal nu wel duidelijk zijn waarom regio-coördinatoren C. Roosen en M. Dirven zo enthousiast zijn. En dan te weten dat dit in üw omgeving mogen is en dat u er óók ge bruik van kunt maken. Het adres van het NTN regiobureau in uw om geving is: Netwerk Thuiszorg Nederland Regio-bureau Tilburg e.o. Hendrik de Keyserstraat 28 5041 JC Tilburg tel.: 013-427884 (24 uur per dag en zeven dagen in de week bereikbaar). Voor informatie en/of tarieven kunt u ons altijd geheel vrijblijvend bellen, wij staan u graag te woord. Gezien het verwachte aantal thuiszorgaanvragen wordt gezocht naar verpleegkundigen, ziekenver zorgenden, kraamverpleegkundigen en andere gemotiveerde, deskundige zorgverleners waar NTN mee kan samenwerken. Draagbaar opbergsysteem voor iv kleine artikelen, in 1 handbeweging te openen en te sluiten. K» Is op te hangen en koppelbaar, afm.340 x 104 x 390 mm. J Van 69,— voor 59.- Volgens hen moet er maar eens verandering ko men, mensen moeten meer over zichzelf en eigen jmgeving kunnen beslissen. NTN past zich aan pe wensen van de patiënt aan! Netwerk Thuiszorg Nederland (NTN) is een lan delijk werkende, particuliere thuiszorgorganisatie met momenteel 18 vestigingen. Het landelijk net- kverk breidt zich nog verder uit! Momenteel heeft NTN in totaal ruim 1600 ver pleegkundigen, ziekenverzorgenden en kraam- yerzorgenden in het bestand staan. Wij praten dan ook over een zeer degelijk en so lide thuiszorgorganisatie waar al veel patiënten, --- '1-C-J----1- jaars en bedrijven dankbaar gebruik van maken. -De gezondheidszorg zal in de nabije toekomst an- snruimders worden georganiseerd. Van een institutio- ikledinjieel georganiseerde en wettelijk geregelde zorg sternal er een ontwikkeling komen naar een functio- irkstraanee] geregelde zorg. In plaats van recht op bij- voorbeeld verpleeghuiszorg en wijkzorg krijgen de Nederlandse ingezetenen recht op verpleging en verzorging. Die zorg kan gegeven worden door iedere organisatie die zich daarvoor kwali ficeert. Dit betekent dat de door de wetgever ge- iiniumcreëerde monopoliepositie van bijvoorbeeld ver- 5n vast(Pleegtehuizen, kruiswerk en gezinszorg zal ver- t GalevaUen- Daarvoor in de plaats komt de Wet op de 2-84221 Kwaliteit, waaraan de organisaties die gezond heidszorg aanbieden moeten voldoen. Thuiszorg is niet meer weg te denken uit onze sa menleving. Steeds meer mensen willen thuis ver pleegd en verzorgd worden in plaats van in een ziekenhuis of een andere instelling. In de eigen ’P)eromgeving voelt een patiënt zich in het algemeen an paj.veel prettiger. Bovendien kan het verblijf thuis *rse ar een positieve invloed hebben op het ziektebeeld naken en daar wü NTN graag aan meewerken. ;danse Netwerk Thuiszorg Nederland verzorgt landelijk met zijn regio-bureaus de professionele organisa- iassendtie en uitvoering van thuiszorg. De dagelijkse praktijk kent vele situaties op het s vorig gebied van thuiszorg. Zo is het netwerk van NTN betrokken bij: -chronisch zieken patiënten die in de laatste fase van hun leven verkeren geestelijk en lichamelijk gehandicapten I patiënten die, na vervroegd ontslag uit het zie- j kenhuis, thuis revalideren bejaarden die thuis willen blijven wonen vrouwen die de kraamtijd en bevalling thuis I wensen door te brengen. Ook de inhoud van de zorg varieert. Van (speci alistisch) verpleegkundig werk en persoonlijke re.d.verzorging tot dagelijkse huishoudelijke werk- zaamheden wordt een beroep gedaan op NTN. De voorziening van eventueel benodigde hulp middelen en de begeleiding van de patiënt en de NEDERLAND Kodacolor

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9