Restauratie van het oude torenuurwerk? OPRUIMING GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Oud papier met vakantie Nog vóór de vakantie bouwplannen doorspreken? Het kan nog nètü! Nieuw kursusprogramma 1991 bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Sinds de restauratie van de toren, zo’n 10 a 12 jaar geleden, staat bij Jan Picokrie achter in zijn schuurtje het oude torenuurwerk. Destijds moest dit uurwerk plaats maken voor een moderne electrische klok. Al die jaren is het door hem netjes bewaard. Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Telefoon 04243 - 3604 Da s een heel andere (schoenen) zaak! Wat kost het? Hoe wordt er gewerkt? Meer informatie of aanmelden? Plaatsje in Parochiecentrum? I Wat is Sonnevanck? Waarom naar Sonnevanck? Voor wie? r 'IA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 JUL11991 PAGINA 7 STOP aken legin Ber- i van plan 'es ti er zo des rand i van nijn, Moergestel ugtvoet nimco Raadhutsstaat 15 Tel 04243 - 1867 In verband met de zomervakantie halen wij woensdag 24 juli voor het laatst oud papier op en- wel langs route West. Na een korte onderbreking hervatten we het ophalen weer op woensdag 14 augustus met route Oost. Wilt u zo vriendelijk zijn om het papier tijdens deze periode voor ons te bewaren. Wij rekenen op uw medewerking. Bij voorbaat dank! 09.00-17.00 uur 09.00-13.00 uur ilva- 0.00 wel- dens even et 21 iade jnen mis- aanzienlijk te verfraaien en er zelfs weer een lo- pende klok van te maken. Het stalen frame zou Het nieuwe kursusaanbod van Sonnevanck is uit. Het programmaboekje is verkrijgbaar bij al le bibliotheken in de plaatsen waarvoor Sonne vanck werkt. De Stichting Volwassenen Edukatie Sonne vanck werkt voor de gemeenten: Berkel- Enschot, Diessen, Goirle, Haaren, Hilvaren- beek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. Het programma is eveneens verkrijgbaar bij Sonnevanck, George Perklaan 3 te Oisterwijk en Oranjeplein 4 te Goirle (tot 20 juli 1991). Gezien de hoge verzendkosten is het niet mo gelijk het programmaboekje opgestuurd te krij gen. Wel is het mogelijk om telefonisch infor matie te verkrijgen of u op te geven voor een of meerdere kursussen. Sonnevanck is een instelling, erkend door de ge meentes en het ministerie van onderwijs en we tenschappen. Omdat deze vorm van onderwijs zo belangrijk is, worden deelnemersbijdragen zo laag mogelijk gehouden. De kosten staan aangegeven in het programma boekje. Een jaarkursus Nederlands kost bijvoorbeeld 75,-. Wekelijks, op een vaste tijd: ’s morgens, ’s middags of ’s avonds. Er wordt ge werkt in kleine groepen, zodat iedereen aan bod komt. Veel groepen komen bijeen in de gebou wen van Sonnevanck in Oisterwijk en Goirle. Bij voldoende deelname worden kursussen ook in de andere gemeenten georganiseerd. Kinderopvang is mogelijk. Bel of schrijf dan naar: Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel. 04242-82491. ma. t/m do. V- De heer Picokrie heeft onlangs het idee geopperd na een grondige schoonmaakbeurt donkergroen dit uurwerk nu op te knappen en het een plaats- gelakt worden en na zandstralen krijgen ook de je te geven in het nieuwe parochiecentrum. Er koperen tandwielen dan hun oude glans weer te- zijn namelijk goede mogelijkheden om het geheel rug. Een sokkel is nodig om het geheel wat ho- Veel mensen kennen de gebouwen van Sonne vanck aan de George Perklaan 3 in Oisterwijk en aan het Oranjeplein 4 in Goirle. Hier komen volwassenen om allerlei zaken te le ren. Daarnaast worden er ook lessen verzorgd in de andere plaatsen van het werkgebied van Son nevanck. Jaarlijks nemen ruim 1000 personen deel aan de* aktiviteiten van Sonnevanck. Sonnevanck stelt zich tot taak mensen die dingen te leren die nodig zijn in het dagelijks leven, zo dat ze beter kunnen funktioneren in de eigen si tuatie en in de samenleving. Wilt u de Nederlandse taal beter beheersen? Wilt u beter leren rekenen? Wilt u uw zelfvertrouwen vergroten? Wilt u meer inzicht in de’maatschappij en aller lei belangrijke thema’s? Wilt u beter funktioneren in de samenleving? Wilt u uw kinderen kunnen helpen met hun huiswerk? Wilt u u voorbereiden op een beroepsopleiding of MAVO? Als u op een of meerdere vragen met ja hebt geantwoord, dan is Sonnevanck de onderwijs instelling voor u! Alle mensen die niet leerplichtig zijn, geen vol ledig dagonderwijs meer volgen, maximaal MA VO hebben en wonen in Berkel-Enschot, Dies sen, Haghorst, Goirle, Haaren, Hilvarenbeek, Esbeek, Biest-Houtakker, Moergestel, Oister wijk, Udenhout, Biezenmortel, kunnen aan de ze aktiviteiten deelnemen. ver heeft ng- tje is ege- ger te plaatsen en ook een glazen kast voor het vrijhouden van stof e.d. Al met al een ingrijpende operatie die uiteraard nogal wat geld kost. De totale kosten worden ge schat op 6000,Toch is het parochie bestuur van mening dat het bijzonder aardig en ook de moeite waard zou zijn de restauratie ter hand te nemen en zo een nieuwe bestemming aan dit uurwerk te geven. Het is daarom onze bedoe ling om te bekijken in hoeverre het mogelijk is mensen en bedrijven te interesseren om bij gele genheid van de opening een extra financiële bij drage te vragen ten behoeve van deze restauratie. :ont- r: er ende :nlie- <oor. rsen ad in suc- ichil- rom- twee An- laika ttilie. met leens

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7