R I w Scholengemeenschap Kempenhorst nam afscheid van directeur de heer P. van Hazendonk Vriendenweekend SV Audacia Södra Bergens Balalaikor tweemaal in het natuurtejater Oisterwijk Beschuit met muisjes op Strand Speelland Beekse Bergen Kursussen Dekenale Vereniging Vegetariër (3), vervuild is eten beu, zktschoon water m veel groen. Af stand g. bezwaar. Sinds Picol dit ui is he Plaat I Onder grote belangstelling heeft de heer Hazendonk op 4 juli jl. afscheid genomen van de Kempenhorst. In een officiële samenkomst voor genodigden en personeel kwamen ver schillende sprekers aan het woord, op een grappige manier aan elkaar ge praat door de heer M. Grilis. PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 JUL11991 'MOEI GEEF OM DE TOEKOMST. i. GIRO 30. ZEIST De hee dit uur je te gi zijn na Zaterdag 20 juli 20.00 uur Zondag 21 juli 13.30 uur Entree 10,—. Kinderen tot 12 jaar 5,—. Södra Bergens Balalaikor is een Zweeds orkest dat al sinds 1969 Russische volksmuziek maakt en is op dit moment waarschijnlijk het beste Rus sische muziek spelende orkest buiten Rusland. Het instrumentarium is voor een groot gedeelte autentiek, maar de groep beschikt ook over een eigen werkplaats waar traditionele instrumenten gebouwd worden. Daarnaast ook een uitgebreid wijze waarop hij uit het onderwijs is gestapt. Namens het NCB-bestuur bedankte hij hem voor al het werk, waarin hij ook mevr, van Hazendonk betrekt en wenste hem en zijn gezin nog een fij ne toekomst toe. Vervolgens legde de heer Gast namens het plaat selijk bestuur de nadruk op de relatie, die de heer van Hazendonk had met de leerlingen. De heer Nuyens schetste namens het bedrijfsle ven de geschiedenis van de LTS, ontstaan als Ambachtsschool De heer Rijnen, die namens directie en personeel het woord voerde, begon te zeggen dat er al veel vermeld was, maar dat er rond de persoon van de heer van Hazendonk zoveel gebeurd is, dat er wel een boek over geschreven kan worden. Hij deed de suggestie een autobiografie te schrij ven en gaf op voorhand enige tips hoe het boek er uit zou kunnen gaan zien. In zijn dankwoord vermeldde de heer van Ha zendonk dat hij altijd veel waarde heeft gehecht aan een goede mentaliteit bij personeel en leer lingen, aan goed onderwijs en aan contacten naar buiten. Vooral het omgaan met personeel als gelijkwaar dig vond hij belangrijk. Dat de fusie-besprekingen traag verliepen, kwam volgens hem door het feit, dat het lang duurde voor iedereen inzag, dat het nodig was voor het behoud van het voortgezet onderwijs in Oirschot. Hij zei ook te hopen, dat de aanloop-moeilijkhe- den opgelost zijn, zeker als de nieuwbouw tot stand is gekomen. De toekomstige directeur wenste hij succes toe en hoopte, dat die niet door een gekleurde bril de verschillende afdelingen zal benaderen. Hij vroeg een minuut stilte voor overleden per soneelsleden en leerlingen. Tot slot merkte hij op dat zijn werk zijn hobby was, maar dat die hobby hem teveel geworden was. Zijn vrouw en kinderen waren volgens hem veel te kort gekomen, maar dat hoopte hij de ko mende tijd in te halen. Na zijn dank uitgesproken te hebben aan bestu ren, personeel, ouders, basisscholen, gemeente besturen en bedrijfsleven, volgde een vrolijke, ongedwongen receptie. biblio- en fono-archief, waar het repertoir uit ont spruit. De balalaika kende oorspronkelijk slechts twee snaren en een heel lange hals totdat in 1888 An dreev het herontdekte. Hij maakte de balalaika in 6 verschillende groottes zoals de vioolfamilie. Daarnaast wordt de balalaika aangevuld met domra’s (een variant op de mandoline) eveneens in verschillende groottes. Verder nog instrumenten als: percussie, verschil lende soorten blaasinstrumenten als houten trom petten, de ba jan en de gusli. Södra Bergens Balalaikor is ook een koor: er worden liederen gezongen uit de verschillende Sovjetrepublieken in de originele taal. Boerenlie deren zowel als uitgearrangeerde voor groot koor. Het orkest bestaat uit 25 muzikanten/zangers en zangeressen en was reeds eerder in Nederland in 1988 en 1989. Dat laatste jaar ook met veel suc ces in het natuurtejater. Graag willen wij u nog voor de a.s. vakantie at tent maken op het jaarlijks terugkerende vrien denweekend van 23, 24 en 25 augustus a.s. Ook dit jaar weer is de organisatie erin geslaagd om voor iedereen van groot tot klein een aantrek kelijk programma samen te stellen, dat er in grote lijnen er als volgt uitziet: Vrijdag 23 augustus Vanaf 19.00 uur voetballen alle seniorenteams te gen een bevriend elftal. Vanaf 20.00 uur zal er gezellige discomuziek ge draaid worden voor jong en oud in de sfeervolle feesttent. Zaterdag 24 augustus Vanaf 10.00 uur groot voetbaltoernooi met deel name van 18 elftallen. Vanaf 14.00 uur discomuziek. Vanaf 20.00 uur start de overbekende feestavond m.m.v. het internationaal bekende orkest ’de Heimuzikanten’ uit Poppel (België). Zondag 25 augustus Vanaf 11.30 uur ’Frühshoppen’ m.m.v. de Klokkendorper blaaskapel uit Aarle-Rixtel. Tus sendoor zullen nieuw gesponsorde elftallen wor den voorgesteld. Vanaf 12.00 uur zal elk jeugdelftal uitkomen te gen de bevriende vereniging uit Grevenbroich Duitsland. Ook zal een bekende voetballen zich met de allerkleinsten bezig houden en ze de tech nische staaltjes van de voetbalsport laten zien. Vanaf 14.30 uur discomuziek ter afsluiting van dit welbekende vriendenweekend. Zoals u ziet voor ieder wat wils en Audacia hoopt u zeker op het sportcomplex aan de Molenstraat te mogen begroeten. Namens het bestuur van de NCB vermeldde de heer Peters, dat hij de heer van Hazendonk maar een korte tijd had meegemaakt, maar dat er in een dertigjarige carrière veel kon gebeuren. Daarop schetste hij die carrière als volgt: De heer van Hazendonk ging na zijn studie werk tuigkunde het bedrijfsleven in en wist dit te com bineren met een studie voor leraar in het tech nisch onderwijs. In 1962 kreeg de heer van Hazendonk een benoe ming aan de LTS in Oirschot. Na in 1968 tweede adjunct-directeur te zijn ge worden, volgde in 1971 het eerste adjunct-direc- teurschap. Door ziekte van de toenmalige directeur werd hij in 1974 waarnemend directeur tot in 1976 zijn benoeming volgde als directeur. In 1988 kwam de fusie tot stand van vier school typen van het voortgezet onderwijs in Oirschot. Volgens de heer Peters had de heer van Hazen donk zijn carrière gepland, want hij kreeg wel ontslag, maar werd tegelijk benoemd tot alge meen directeur van scholengemeenschap Kem penhorst. Intussen was er veel gebeurd. De heer Peters noemde enkele voorbeelden: het bedrijfsleven maakte een snelle ontwikkeling door en het on derwijs kon die ontwikkeling moeilijk volgen. Er ontstond een spanning tussen wat leerlingen moesten leren en waar zij te weinig kans voor kregen. In 1968 kwam de Mammoet-wet. In 1974 werd het Lager Technisch Onderwijs van drie naar vier jaar uitgebreid. De dreiging van de Middenschool leefde sterk. Toch ervaarde de heer van Hazendonk volgens de heer Peters de terugloop van het aantal leer lingen in het technisch onderwijs als het ergste uit zijn loopbaan. Omdat hij zich bewust was van de maatschappelijke onderwaardering van het technisch onderwijs, begon de heer van Ha zendonk harder te werken om dé school op ni veau te houden. Hij ontwikkelde daarbij een eigen LTO-cultuur, die zakelijk ingesteld er van uitging, dat men hel der moest weten wat van je werd verwacht. Bij de fusie kwamen er andere culturen binnen, die in elkaar geweven moesten worden. Dit leid de soms tot botsingen. Hij feliciteerde de heer van Hazendonk voor de Ook dit jaar organiseert de Dekenale Vereniging Oisterwijk weer een aantal kursussen voor hen die zich willen verdiepen in de kerk en het geloof en voor hen die zich willen inzetten voor het werk aan de kerk. De kursus Bijbel is gesplitst in twee groepen, die Over de hele wereld worden miljoenen dieren mei de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen niet het slachtoffer laten worden van onze “wclvaartshonger". Doet u dus mee met die 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar S te maken? Leefbaar voor onze dieren. Leefbaar voor onze kinderen. beide staan onder de deskundige leiding van pa ter W. Wijnne. De groep Bijbel I start op 17 september en beslaat 4 dinsdagavonden. De groep Bijbel II voor gevorderden start op 19 september en duurt 4 donderdagavonden. Voor de werkgroepen ’sacramentenvoorberei ding’ zijn 4 avonden gepland. werkgroepen: Doopkatechese 7 oktober, werkgroepen: Eerste Kommunie 21 oktober, werkgroepen: Huwelijk 28 oktober, en werkgroepen: Vormsel 4 november. Op deze avonden krijgen de deelnemers gelegen heid om ervaringen en materiaal uit te wisselen, terwijl door deskundigen aandacht zal worden besteed aan vragen en aan verdieping. Daarnaast is er op 16 september een bijeenkomst voor de werkgroepen Liturgie, de groepen die zich bezig houden met gezinsvieringen, met kin- demevendiensten, met avondwake, jongerenvie ringen enz. Ook hier zal nadruk worden gelegd op het uitwisselen van ervaringen, zodat de groe pen uit verschillende parochies van elkaar leren kunnen en ook hier zal een deskundige ingaan op gerezen vragen. Voor hen die reeds eerder hebben deelgenomen aan de kursus ’Stap voor Stap’, conciliair proces is een bijeenkomst gepland op 17 september. De ze staat onder leiding van J. Dekkers. Evenals bij de andere groepen zijn belangstellenden ook hier welkom. Op 16 september en de 7 daarop volgende maan dagmiddagen zal onder leiding van dr. G. Bec kers voor leden van het ziekenpastoraat een kur sus worden gegeven over kennis van geesteszie ken, zodat de ziekenbezoek(st)ers wat meer ver trouwd worden gemaakt met de meest voorko mende geesteszieken. Tenslotte is er een kursus van 6 bijeenkomsten, beginnende op maandagavond 30 september over het werk van de M.O. V. (Missie, Ontwikkeling en Vrede) groepen. Deze kursus zal de groepen (parochiële, dekenale en beginnenden) kennis la ten maken met de vele facetten van het moder ne missionaire werk. De cursus wordt begeleid vanuit het missiecentrum te ’s Hertogenbosch. Opgave voor de kursussen kunnen geschieden bij Het Dekenaal Centrum, Scheepersdijk 69, 5062 EB te Oisterwijk. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door mevr. D. Cox te Oisterwijk (tel. 04242-83667) en door Zr. Beatrix te Moergestel (tel. 04243-3944). Van de uitgebreide folder ’Hoop voor Morgen’ zijn exemplaren te verkrij gen bij de parochies en bij het Dekenaal Cen trum. WVVF Een geboorte op Beekse Bergen is niet meer zo uniek althans als dit in het safaripark gebeurt, des te bijzonder is het als dit plaatsvindt op Strand Speelland Beekse Bergen. Met blijdschap geven wij u dan ook kennis van de geboorte van een alleraardigst babykonijn, Rakker genaamd. Deze bijzondere gebeurtenis heeft alles te maken met de twee konijnen, Snuf Snuitje die begin dit jaar, na vele omzwervingen, op Beekse Ber gen aan kwamen. Ondertussen zijn ze de lievelingen geworden van alle kinderen en zijn ze vast en zeker van plan zich blijvend op het Strand Speelland te vesti gen. Dagelijks treden ze op om hun avonturen te ver tellen. Het feit dat ze zich goed thuis voelen heeft waarschijnlijk geleid tot de gezinsuitbreiding. Rakker maakt het prima en moeder Snuitje is weer in staat om elke dag een voorstelling te ge ven. Een ieder die op kraamvisite wil komen is wel kom. Rakker is iedere dag te bewonderen tijdens de voorstellingen die zijn vader en moeder geven in het maxitheater om 14.00 uur. Tot en met 21 juli kan iedereen de trotse vader en moeder na de voorstelling feliciteren en is er, ook bij konijnen is dit traditie, voor iedereen beschuit met muis jes. Het Strand Speelland Beekse Bergen te Hilva- renbeek is met alle attracties elke dag van 10.00 tot 18.00 uur open.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 6