t BoerenBond GEALAN Moergestel a.s. Vrijdag 19 juli zal de winkel om 18.00 uur gesloten zijn! Van den Meijdenberg 0 Dankbetuiging Dankbetuiging Gilde St. Joris TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 De praktijk van Tandarts J. Stieger is gesloten van 22 juli t/m 9 augustus P. Terwindt E. van Delft huisarts afwezig van 22 juli t/m 2 augustus Piet Ketelaars OÖn hi Keramiek, karakterpoppen en pastelwerken Themamaand Veiligheid Chris van de Bijgaart ST WMP/rt Jan Verhoeven Marie Mulders BOUWBEDRIJF Langs deze weg betuigen wij ons medeleven aan de familie Lafertin met het verlies van vader. CAFÉVRIENDEN VAN ’DE KLAORE’ Protestantse gemeente Oisterwijk Het parochiecentrum bijna klaar Patiëntenserviceburo St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg Paf ze Het afgelopen jaar Mariaviering 15 augustus Parochie St. Jans Onthoofding PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 JUL11991 'MOE Oirschotseweg 44, Moergestel was voor ons een grote steun en troost. Moergestel, juli 1991 I.S. Door uw overweldigende belangstelling is onze gouden bruiloft een onvergetelijke dag geworden. Wij willen u langs deze weg nogmaals heel hartelijk bedanken voor alle gelukwensen, bloemen en cadeaus, die wij van u mochten ontvangen. Waargenomen wordt door Oirschotseweg 2 Telefoon 1204 - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Dien Ketelaars kinderen en kleinkinderen Hild 20, Moergestel Tel. 04243-2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) Voor spoedgevallen wordt waargenomen door Tandarts de Haan Kloosterlaan 1 Telefoon 1919 Onze oprechte dank hiervoor in het bijzonder aan dokter Terwindt, pastor H. van den Broek, buurtbewoners Past, van Doorenstraat, oud-buurt- bewoners Oirschotseweg, familie, vrienden, kaart-vrienden en kennissen. Bedankt allemaal! Uw medeleven en belangstelling, betoond bij het overlijden en de begrafenis van mijn man, onze vader, schoonvader en opa Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 04242- 15331). Kerkdiensten op zondag 21 juli gaat om 9.30 uur in de Kivits- laan voords. D. Stolk uit Boxtel. Om 10.15 uur gaat in de Kerkstraat voor ds. J. A. van Boven uit Groenlo, de vorige voorganger van onze gemeen te. Tijdens de dienst in de Kerkstraat is in de Voor hof, naast de kerk, crèche. Vakantie ds. Roobol: van 30 juni tot 29 juli is ds. Roobol op vakantie. In dringende gevallen kunt u kontakt opnemen met mw. J. Bloem-Dik. Zij is in ieder geval da gelijks bereikbaar tussen 17.00-18.00 uur, tel. 013-333123. Vervangend predikant is ds. R. Bartlema uit Vught, tel. 073-560715. geschreven. Enkele folders zijn: - kinderveilige artikelen - kinderbedjes - speelgoed - gas in blik - koolmonoxyde - vluchtmiddelen bij brand - kinderveiligheid - frituren en fonduen - veilig op leeftijd. Deze en nog andere folders liggen voor u ter in zage op het patiëntenserviceburo. Het is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur. Het buro is ook telefonisch bereikbaar op telefoon nummer 013-392721. De St middf een g< opvar zoeke dan o Het is na de Wilt t gaan t gen n Kind, De j maan, 11.00 EVO Vooral de laatste weken is er in het nieuwe paro chiecentrum heel hard gewerkt. Het streven van aannemer en opdrachtgever was namelijk om voor de bouwvakantie nog op te leveren en het ziet er naar uit dat dit gaat lukken. Toch een hele prestatie wanneer je bedenkt dat er pas medio maart met de bouw begonnen is. De vakantiepe riode kan dan gebruikt worden voor de stoffering en inrichting want de officiële opening zal zijn op zaterdag 24 augustus a.s. Dat is tevens het week end van het feest van St. Jan’s Onthoofding en op zondag 25 augustus vindt dan de jaarlijkse Toer-Mee plaats. U zult via een folder nog uit gebreid geütformeerd worden over alle aktivitei- ten rondom de opening. Wel kunt u alvast de da tum noteren. van al Me Je' We v kamp leidin moch Dit w de m; Num Zij v< tocht. Op ht gedro kenne Meesl ling v (Nou Daan met d Deze Party De da uitbet En da Dinsc gen. 1 vergei Er we we ha daam te gaa voorv. ze voc een v< Daan En de Na he spel, der ai Ch< goo die Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto’s van Als we het voorbije jaar overzien mogen we vast stellen dat het een goed jaar is geweest. Natuur lijk heeft de parochievergadering veel tijd en aan dacht nodig gehad voor de nieuwbouw, maar daarnaast is bv. de Raad voor Diakonie opgericht en de eerste bijeenkomsten daarvan zijn al ach ter de rug zodat een en ander gestalte begint te krijgen. Ook voor onze part-time parochiekatecheet was dit het eerste jaar. Door zijn komst was het mo gelijk een aantal extra zaken op te pakken. Zo konden de werkgroepen voor Eerste Communie en Vormsel inhoudelijk ondersteund worden en ook het jongerenpastoraat kreeg veel aandacht. We zijn blij met de komst van deze parochieka techeet en hij functioneert goed. Met dank en te vredenheid kijken we daarom terug op het afge lopen jaar en tegelijk zien we met veel vertrou wen het volgend jaar tegemoet. Op donderdag 15 augustus a.s. heeft wederom de jaarlijkse Mariaviering plaats bij het kapelletje aan de Oisterwijkseweg. De viering zal geleid worden door dhr. Jos van den Broek, aanvang 19.30 uur. Bij slecht weer luiden de klokken en is de viering in de kerk. Al vele jaren zijn Raymond van Kessel, Christi ne van der Velden en Marieke van Kessel bezig om ieder op hun eigen wijze vorm te geven aan hun creatieve inspiraties. Alhoewel er tussen hen familiebanden bestaan, is hun werk zeer verschil lend van karakter. Dat laten zij zien in de expo sitie ’Keramiek, karakterpoppen en pastelwer ken’ die van 20 juli tot en met 4 augustus aan staande in het heemcentrum Tn de Drye Swaen- tjes’ te Oisterwijk. Marieke van Kessel uit Son maakt werken in zacht pastelkrijt. Haar doel is niet in de eerste plaats om een artistiek verantwoord schilderij te maken of een mooie kleurencombinatie te laten zien. Haar werken kermen een bepaalde bijna on beschrijfbare mysterieuze diepte die probeert door middel van symbolen een onzichtbare ho gere werkelijkheid te tonen. Het werk van Christine van der Velden uit He- del is heel anders van karakter. Zij maakt al meer dan vijftien jaar karakterpoppen. Het zijn crea ties die iets te zeggen hebben. Zij zijn geïnspi reerd op een spreuk of een gezegde, op types uit haar jeugd of op personages uit een sprookje, al tijd met een vrolijk accent. Haar poppen zijn meestentijds bevestigd op grillige boomstronken of op gedroogde zwammen waardoor de objecten een speelse uitstraling krijgen. Raymond van Kessel, woonachtig in Nieuw- kuijk, maakt grote reliëfplastieken in keramiek. Veel van zijn werken bevindt zich in scholen, kerken en andere openbare gebouwen. In zijn ab dij Mariënkroon heeft hij onder de oude kasteel toren een eigen permanente expositieruimte. Zijn keramiek vfördt vaak gekenmerkt door een reli gieuze thematiek. Het werk van Raymond van Kessel, Christine van der Velden en Marieke van Kessel is te zien in het heemcentrum Tn de Drye Swaentjes’, De Lind 42 te Oisterwijk van 20 juli tot en met 4 augustus, op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag ’s middags van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 1,50. De opbrengst daarvan komt ten goede aan het heemcentrum. Kinderen tot twaalf jaar hebben onder geleide gratis toe gang. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Christine van der Velden te Hedel, tel. 04199- 2261; Anton van Dorp te Berkel-Enschot, tel. 013-334278. Afgelopen zaterdag 13 juli hield gilde St. Joris het vervolg op het koningschieten van maandag 8 ju li, de Prijsverschieting en verschieting Dag- koningin. ’s Morgens om 9.30 uur werd de nieuwe ko rting H. Kerkhof uitgehaald. Na een kop koffie te hebben gebruikt zijn de gildebroeders in op tocht terug naar het schietterrein gegaan om twee van drie geplaatste vogels af te schieten. Om 11.15 uur vertrokken de gildezusters ge tooid met de hoeden van de gildebroeders in het Boemeltje, (wat ter beschikking was gesteld door de Boskant) naar de koningin Dinnette Kerkhof. Hier werd eerst het zilver overgedragen door ex- koningin Anna Moorman en werd door gilde- zuster Zus Kouwenberg de gilde-groet gebracht. Hierna werd aan een heerlijke koffietafel begon nen. Na de koffietafel vertrokken de gildezusters te rug naar het schietterrein met enkele stops in het dorp, wat ook een traditie is. Bij aankomst op het schietterrein werd begonnen om de derde vogel af te schieten. De gildezuster die de vogel laat vallen is de Dag-koningin. Na vele schoten naast de vogel en enkele raak, viel de vogel door het schot van gildezuster An neke Vlemmix, die voor de tweede maal Dag- koningin veroverde (de eerste maal in 1987). Na het omhangen van het zilver en de felicitaties in ontvangst te hebben genomen, werd er een zeer gezellige middag gehouden in ons clubhuis Ca fé ’t Draaiboompje. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 20 juli: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 20 juli: W. Schopman, Kerkplein 2, tel. 04242 - 88805 zondag 21 juli: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, tel. 04242 - 82210 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee. tel. 04242-19018 Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op dl. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 24 juli: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Zestiende zondag door het jaar Preek: Pastor J. v.d. Broek Zaterdag 19 uur: H. Mis met orgelspel en sa menzang. Mgd Cornells v.d. Wouw e.v. Jacoba van de Loo; Mgd Gerrit Laurenssen e.v. Leen van lersel; Petronella de Vries-Maas; Overl. fam. van Eerd-Renders; Mgd Josephina Timmer- mans-Antonis; Toon van Zon. Zondag 10 uur: hoogmis. Wilhelmus Timmer mans e.v. Maria van Dijk; Hendrika Bruurs-de Brouwer; Petrus Ketelaars e.v. Lamberdina van Balsvoort. 11.30 uur: Overl. fam. Mulders-van Roovert; Jgt. Jan van de Loo e.v. Corrie Moorman; Wal ter Thissen. Dinsdag: Mgd Gerardina Roosen-van Remunt; Mgd Gerardina Persoons-van de Berk; Jgt. Her man en Arnoldina van Hulten-Prinsen. Donderdag: Bernard Oerlemans e.v. Thea van Pelt; Mgd Johannes van Krieken e.v. Francisca Smetsers; Cornells van Haaren-de Bakker en zoon Jos; Wilhelmus Timmermans e.v. Maria van Dijk; Overl. fam. van Herck-van de Wouw; Jacoba van de Wouw-van de Loo. brengt kunststof in vorm In de maanden juli en augustus besteedt het pa tiëntenserviceburo van het St. Elisabeth Zieken huis extra aandacht en veiligheid in en om het Poj Zal me< huis. Jaarlijks gebeuren er vele ongevallen die mis schien voorkomen hadden kunnen worden. De Bang Stichting consument en veiligheid heeft in de se- kele o rie ’Kijk op veilig’ verschillende folders daarover wil ik tocht’ do’ De m Korte tocht

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2