Uit Moergestel’s verleden... Kijk ’s naar ’t CHRIS VAN DE BIJGAART O Van de politie Kruisvereniging organiseert cursussen ’Ome Willem’ terug op de planken L? Bi Z? Niet geslaagde foto’s geeft u gewoon terug Topkwaliteit foto’s vanaf f 0,90 Gratis vergroting Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 Uw rolletje vandaag gebracht, morgen zijn uw foto’s klaar INLI B Autotron Rosmalen heeft absolute primeur GL ...C Buro gesloten Vakantie-a kt ie S.V. Roef! Handbal .PAGINA 1t*OER( MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 JUL11991 Op deze foto ’n aantal plechtige communicanten die zo’n jaar of 40, 45 geleden poseerden naast de kerk. Enkele namen zijn ons ge- FOTOGRAF De handbalcommissie geven, zoals Nico Oerlemans, Noud Smits, Bert Boogaers en Piet van Gorp, maar ongetwijfeld zullen vele lezers personen kennen die erop staan. ROSMALEN Het is een jaar heel stil geweest rond Nederlands populairste kindervriend Ome Willem. Vijftien jaar lang was Edwin Rutten met zijn ’Ome Willem’-voorstellingen met vaste re gelmaat op televisie, in het theater en op talloze evenementen te zien. Na een jaar weggeweest te zijn keert Ome Willem terug op de planken. Au totron Rosmalen heeft zondag 14 juli de primeur van Ome Willems rentree. Van zondag 14 juli tot en met zondag 25 augus tus klinken dagelijks in De Spijkerhal - behalve op zaterdag - voor elk kind overbekende kreten als: ’joepie, de poepie...’ en ’luister even wat ik roep, lust jij ook een broodje poep?’ Kreten die nu al onsterfelijk kunnen worden genoemd. Au totron is bijzonder verheugd over het feit dat Ome Willem juist in Rosmalen komt optreden. Het attraktiepark geeft met de voorstellingen van Ome Willem namelijk een extra dimensie aan het streven het park nog aantrekkelijker voor de jeugd te maken. Moergestelse kermis is weer achter de rug. Wij kunnen spreken van een gezellig festijn, dat voor ons geen problemen heeft gekend. Tussen 5 en 8 juli werd ingebroken in een wo ning aan de Kriekenakker. Men kwam aldaar binnen door de hendel van een bovenraampje los te schroeven. Bij deze inbraak werd een kleuren tv ontvreemd. Op zondag 14 juli kregen wij van een getuige de tip, dat een vermoedelijk dronken automobi list, van Oisterwijk richting Moergestel reed. Wij waren net op tijd, om deze man, een 48-jarige in woner van Roosendaal, op de Vinkenberg een aanrijding te zien maken. De man bleek inder daad veel te veel aan Bachus geofferd te hebben. Hij krijgt hiervoor een proces-verbaal. Op donderdagavond 11 juli omstreeks 19.45 uur gebeurde er op dezelfde Vinkenberg een tra gisch ongeval, dat het leven kostte van een 30-jarige motorrijder uit Alphen. Een automobi liste uit Helvoirt, die vanaf de Vinkenberg links af, rijksweg 58 op wilde rijden richting Eindho ven, verleende geen vrije doorgang aan de man uit Alphen, die richting Moergestel reed. Hoewel het niet hard ging, kwam de man zo ongelukkig onder zijn motor terecht, dat hij als gevolg hier van aan ernstig borstletsel overleed. Nu voor de meeste mensen de vakantieperiode is aangebroken, krijgt de politie een drukke tijd. Het gewone politiewerk gaat door maar vanwe ge de komst van veel toeristen en allerlei aktivi- teiten die worden georganiseerd, komt er nogal wat bij. Om ervoor te zorgen dat we daar voldoende aan dacht aan kunnen besteden, zijn we genoodzaakt om tijdens deze periode het buro 's avonds en ’s nachts te sluiten: vanaf 20 juli tot 1 september a.s. is het buro ge opend dagelijks van 08.00 tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 08.00 tot 18.00 uur. Buiten die openingstijden wordt de telefoon doorgeschakeld naar de meldkamer in Breda, van waaruit altijd direkt kontakt is met de patrouil lewagen. Uiteraard zijn er altijd patrouillewagens in dienst, dus als u ons nodig hebt, kunt u ons bereiken via het normale telefoonnummer 19111. Voor heel dringende zaken: 06-11 (politie- brandweer-GGD) U weet dat het belangrijk is om ervoor te zorgen dat het thuisfront weet waar u zit. U kunt ook even langs het politieburo komen voor een vakantiekaartje. Als dat is ingevuld hou den wij een oogje in het zeil en weten we wie we kunnen bellen als er iets niet in de haak is. We hebben ook folders voor u, vol met tips voor een onbezorgde vakantie. Dan rest ons nog om u allemaal een fijne en voor al ook veilige vakantie toe te wensen. Vuurland Aan Ome Willem de vraag wat hij het afgelopet 0 jaar zoal heeft gedaan? ’Ik heb alle rakkers op Vuurland bezocht, maar ik ben tot de conclusie STZ gekomen dat ik mijn Hollandse rakkers absoluut niet kan missen. Heeft hij het programma dat hit van 14 juli tot en met 25 augustus brengt speciaal voor Autotron geschreven? Ome Willem: ’Ja, ze ker wel.’ ’Hoe zo Ome Willem?’ Na enige aan drang is Ome Willem bereid er iets over te ver- tellen: ’Toen mijnheer Lips, de directeur vat Autotron, nog een klein jongetje was, had hij een lievelings-speelgoedauto. Dat autootje is verdwe nen. Samen met de kinderen ga ik proberen het wagentje te vinden. Ik kan de hulp van heel veel op rakkers goed gebruikenHoe de speurtocht af uft loopt verklapt Ome Willem natuurlijk niet. Dat moeten alle kinderen zelf maar gaan bekijken in Autotron Rosmalen. Joepie, de poepiéééé... Tijden Ome Willem treedt in de periode van 14 juli tot en met 25 augustus dagelijks - behalve op zater dag - om 15.30 uur op. De voorstelling duurt vijftig minuten. De toegangsprijzen voor het at tractiepark blijven onveranderd in de periode dat Ome Willem in Rosmalen te gast is: 14,50 p.p, kinderen van 4 tot en met 11 jaar en 65+, 11,50. Baby’s en peuters mogen voor niets naar binnen. Het park is dagelijks geopend van 10 tol 18 uur. De kruisvereniging afd. Moergestel organiseert de volgende cursussen: Cursus ’Beter omgaan met geheugen’ (in samen werking met de Bond van Ouderen). 8 Lesavonden, eigen bijdrage f 15,—. Aan deze cursus mogen mensen deelnemen van 55 jaar en ouder. Cursus: Gezonde voeding’. Deze wordt gegeven door ’n diëtiste van de kruisvereniging. 5 Lesavonden, eigen bijdrage 20,-. Thema-avond over Cara (gratis). Cursus: Ziekenverzorging thuis (januari 1992). 6 Lesavonden (eigen bijdrage nog niet bekend). Na de vakantie vindt u in Moergestel-Nieuws meer informatie over deze cursussen en is er ge legenheid om zich op te geven. De laatste keer dat we voor de vakantie met de jeugd bij elkaar kwamen afgelopen vrijdag was gezellig. Alle jeugdleden mochten 5 strafworpen nemen en zo proberen voor zichzelf of voor het team zo-, veel mogelijk strafworpen te benutten. De wisselbeker voor het beste gemiddelde per team ging naar het meisjes-aspirantenteam die daar heel bij mee waren. Ook de ouders kwamen aan de beurt en kregen aanwijzingen van de jeugd zoals: ’keihard mam’, ’onder in de hoek pap’ enz. Na nog een kop koffie en een ijsje sluiten we dit seizoen weer af en danken wij Moergestel- Nieuws voor publikatie van onze diverse versla gen van wedstrijden en aktiviteiten. Wij wensen iedereen een welverdiende prettige vakantie met hopelijk veel zon. Tot september al lemaal. I»»’ Ss

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 10