Hans Kerkhof koning van Gilde St. Joris ÏW uApli/iodite I Genieten van de kermis... j; O CDA-Achterban spinnen- excursie Eerste Moergestelse Kermisconcert Zonnebloem loterij Moergestel in derde ronde Omroep Brabant Streekspel 1991 1 Jeugd vakantie week 1991 SPM-nieuws omroep - brabant |i fc J ft f 1' I I I Uitzending donderdag 11 juli 19.00 uur WOENSDAG 10 JUL11991 - 16e Jaargang - Nr. 676 MA 12 oer üwV postbus 108 - 5600 ac eindhoven Raadsfraktie CDA I Huidverzorgingsinstituut Hoofdman Christ Hoeven van Gilde St. Joris installeert de nieuwe koning van het Gilde. Kennismaandag rond de klok van 12.30 uur... De höuten vogel komt naar beneden. Voor nadere informatie en de inhoud van het programma verwijzen wij u naar de kabelkrant op MTV. Zonnebloemafdeling Moergestel Hans Kerkhof van het gelijknamige schilders bedrijf schoot zichzelf tot koning. Dinsdag 17 juli a.s. is er weer een achterbanver- gadering van de SPM. De raadsvergadering van 19 juli komt o.m. aan de orde. De bijeenkomst is openbaar, dus als niet-lid bent u ook welkom. Dinsdag 17 juli om 20.30 uur in het achterzaal- tje van Café ’De Klaore’. De Zonnebloemafdeling Moergestel heeft succes vol de nationale loterij kunnen afsluiten. Afgelo pen week hebben een aantal van onze medewer kers huis-aan-huis 1600 Zonnebloemloten ver kocht. Een gedeelte is voor het Nationaal Bureau van de Zonnebloem en een gedeelte is voor on ze plaatselijke afdeling. Hiermee kunnen we weer een paar activiteiten organiseren voor langdurig zieken en gehandicapten. De Zonnebloem wü graag iedereen bedanken die zich heeft ingezet om deze loterij tot een succes te maken. We be danken met name de bedrijven en winkels die een affiche of vlag hebben opgehangen om de aandacht op onze aktie te vestigen. Tevens be danken we de inwoners van Moergestel die door het kopen van een of meer loten de Zonnebloem hebben ondersteund. Ook onze medewerkers willen we bedanken voor de vrije tijd die ze be schikbaar hebben gesteld voor deze loterij. Zo spoedig mogelijk na de trekking op 23 november a.s. zullen de trekkingslijsten worden gepubli ceerd. Overigens krijgen alle prijswinnaars auto matisch bericht van het Nationaal Persbureau van de Zonnebloem in Breda. Graag willen wij u attenderen op de grote leden- wervingsaktie die gehouden wordt van 9 tot 14 september. We hopen dat we dan weer op u mo gen rekenen. Wij nodigen al onze leden en belangstellenden uit voor een achterban-bijeenkomst. Deze wordt ge houden op maandag 15 juli 20.30 uur in ’t zaaltje van de Boerenbond. De agenda van de raadsvergadering wordt hier bij besproken en verder alles wat zo ter tafel komt. Mogen wij op u rekenen? Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Dit was de titel voor het concert dat de harmo nie gaf op kermiszondag in Den Boogaard. Het bestaansrecht van iedere kleine gemeenschap wordt onder andere afgemeten aan het bestaan van een eigen muziekgezelschap, dat kan optre den bij nationale feestdagen, gouden bruiloften enz. enz. Dat onze harmonie ’Prinses Juliana’ veel meer ambities heeft is door diverse optre dens al lang bewezen. Al jaren lang kennen we het Oudejaarsconcert, de koffieconcerten, het vriendschapsverband met het duitse Heiden en de aandacht voor de eigen jeugd. Aan deze akti- viteiten is een nieuwe toegevoegd: ’het kermis- concert’. De bedoeling is dat dit voortaan ieder jaar plaatsvindt. De première was zonder meer geslaagd. Voor een groot publiek wist de harmo nie het nuttige met het aangename te verenigen. Een ’populair’ programma wil niet altijd zeggen een ’makkelijk’ programma. Nee, ook in de keu ze voor dit repertoire is de harmonie onder lei ding van haar dirigent Jan Hermans zeer kritisch voor zich zelf. Naast het feest der herkenning valt er voor de aandachtige toehoorder ook veel mu zikaal te genieten. Ondanks de hoge temperaturen bleef het gezel schap in het onberispelijke uniform en bracht het programma professioneel ten gehore. Voorzitter Willem Ligtvoet, die het programma vakkundig toelichtte, kan samen met zijn gezelschap en de samenwerking met Den Boogaard, terugzien op een begin van een hopelijk jarenlange traditie. Albert van der Werf De komende themawandeling van het IVN Oisterwijk gaat over het spinnenleven in de Oisterwijkse bossen. Iedereen die graag meewan delt is zondag 14 juli om 14.00 uur welkom bij het Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten aan de van Tienhovenlaan. Spinnen zijn een aparte diergroep, ze spelen een grote rol in het evenwicht van ons biologisch mi lieu. Als je bedenkt dat de prooi van spinnen on geveer 42.000 kg insekt per ha. per jaar is, dan fnoet ik er niet aan denken dat spinnen zouden gaan staken. Vindt u spinnen griezelige en enge beesten, kom dan eens luisteren naar de uitleg van de natuur- gidsen. Zeker weten dat u spinnen voortaan met andere ogen bekijkt. Tot ziens. Vanavond (woensdag 10 juli) is er om 19.30 uur een bijeenkomst voor de leiding in Den Donk. We proberen dan iedereen die groep te geven die hij leuk vindt. Maar: voor de kleutergroepen ko men we nog 13 mensen als de leiding te kort. Aarzel niet, wacht niet op een ander, maar kom vanavond nog naar Den Do pk, of bel Geesje van lersel (2271). Met de zekerheid dat iedere groep leiding heeft, kunnen wij met een gerust hart lekker op vakan tie gaan. Iedereen een aangename vakantie toegewenst. Organisatie Jeugdvakantieweek Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Een vijf leden tellend team uit Moergestel speelt op zondag 14 juli in de derde ronde van het Om roep Brabant Streekspel 1991. Net als in de voor gaande jaren wordt dit Streekspel rechtstreeks uitgezonden tussen 12.00 en 13.00 uur vanuit het Strand- en Speelland de Beekse Bergen. Moer gestel moet het opnemen tegen teams uit Haaren, Waalre en Breda. Het Omroep Brabant Streekspel wordt al voor het derde opeenvolgende jaar gehouden in de Beekse Bergen. Deze zomer zullen gedurende negen opeenvolgende zondagen steeds vier teams van gemeenten uit West, Midden, Noord-Oost en Zuid-Oost Brabant eikaars parate kennis testen. In totaal krijgen de vier teams 30 vragen op zich afgevuurd op het gebied van Brabantse geschiedenis, actualiteit, sport, gemeenten, per sonen, cultuur en algemeen. In verband met het 15-jarig bestaan van Omroep Brabant en de daaraan gekoppelde actie voor het Lilianefonds in Vlijmen (dat zich inzet voor ge handicapte kinderen in de Derde Wereld) zal daaraan deze zomer ook de categorie ’ontwikke lingssamenwerking’ worden toegevoegd. Het Middenbrabantse team dat tijdens de negen zondagen in juni, juli en augustus de meeste pun ten verzamelt, zal meedoen aan de grote finale op zondag 1 september. Op deze dag wordt op de Beekse Bergen ook de slotmanifestatie van de ac tie voor het Lilianefonds gehouden met onder meer optredens van Brabantse artiesten. Het team van Moergestel op 14 juli bestaat uit wethouder Theo op ’t Hoog, behalve policitus ook voorzitter van de stichting Wielerronde Moergestel. En dat moet dus de nodige punten op sportgebied opleveren. Annelies Picokrie is onder meer bestuurslid van de regionale heem- kundevereniging De Kleine Meijerij en gids bij het IVN. Classicus Jacques Stroucken was leraar klassieke talen maar is ook voorzitter van Hen- gelsportvereniging de Rietvoorn. Martien Oerle- mans is hoofdredakteur van het weekblad Moer gestel Nieuws en is aangetrokken voor de actu aliteit. Het team van Moergestel staat onder leiding van Tom Tacken, correspondent voor Omroep Bra bant in deze gemeente. Behalve als correspon dent voor de regionale omroep is hij ook freelance journalist en brugwachter. Het team van Moer gestel zal tijdens de uitzending krachtig on dersteund worden door dweilorkest Dinges, na tuurlijk ook uit Moergestel afkomstig. (Omroep Brabant, tot en met 1 september elke zondag tussen 12.00-13.00 uur het Omroep Bra bant Streekspel 1991)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1