t Frans van Velthoven E< O a fl 1 INFO maandag 8 en dinsdag 9 juli vanwege verbouwing de gehele dag gesloten! Stijlbepalend Dankbetuiging Fien Timmermans Dankbetuiging 75a Van de politie TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Wie wil mee naar Dranouter? Toebosch speelt Toebosch in Heikese kerk afwezig vrijdag 5 juli en van maandag 8 t/m vrijdag 12 juli Df tij( zo Rijwielhandel Frank Vogels E.J. van Delft Pteocwz tfOOOO1 Schoolstraat 7, Moergestel, Telefoon 04243 -1245 - In tegenstelling tot wat in de advertentie van de Moergestelse Winkeliers staat vermeld zijn wij Voor alle belangstelling, bloemen en giften, die wij van u mochten ontvangen ter gelegenheid van de heropening van het Kruisgebouw, zeggen wij u hartelijk dank. Rootven 66, 5066 AX Moergestel Telefoon 04243 -1435 Dinsdagmiddag gesloten! HUISARTS KRUISVERENIGING MOERGESTEL Waarneming: P. TERWINDT huisarts Oirschotseweg 1Moergestel Telefoon 04243-1204 Hallo jongeren, Speurtocht Protestantse Gemeente Oisterwijk $T JMfOWWMWK /A I Parochie St. Jans Onthoofding LIJSTENMAKERIJ 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 3 JULI 1991 PAGINA 2 'MO was voor ons een grote troost. Moergestel, juli 1991 J ongerenpastoraat Onze hartelijke dank hiervoor aan directie en verzorgend personeel van 'De Reuselhof’, Dokter P. Terwindt, Pastor van den Broek, familie, vrienden, kennisen en buurtbewoners. Mieke en Ruud van de Ven May en Huub van Spaandonk Eddie en Corrie Hurkmans en kleinkinderen Uw medeleven en belangstelling, betoond bij het overlijden en de begrafenis van onze moeder, schoonmoeder en oma c Roobol met vakantie. In dringende gevallen kunt u kontakt opnemen met mevr. J. Bloem-Dik. Zij is in ieder geval dagelijks bereikbaar tussen 17.00 en 18.00 uur, tel. 013-333123. Van 9 tot 12 juli kunt u kontakt opnemen met de heer M. van de Selt, tel. 013-332130. Vervan gend predikant is ds. R. Bartlema uit Vught, tel. 073-560715. I In het weekend van 2,3 en 4 augustus vindt het 17e International Folkfestival Dranouter (bij le per) plaats. Dit jaar zijn de blikvangers op het af fiche: The Dubliners (lerl), Melanie (VS), De Dannan (lerl), Oumou Sangare (Mali) maar bij voorbeeld ook Jan de Wilde uit Beis zelf met zijn Fanfare van Honger en Dorst. Dat laatste hoeft overigens in Dranouter niet bepaald geleden te worden. Het is voorwaar goed toeven in zowel de muziek- als de ambiancetent. Bovendien is het festivalterrein gelegen in een prachtige golvende omgeving, die overigens overgoten is met de me lancholie van de talloze doden uit de Groten Oor log. En dat is daar niet de Tweede maar de Eer ste Wereldoorlog. Het festival duurt dus drie dagen, en in totaal ben je daarvoor een entreeprijs van 1300 Bfr. kwijt. Daar zit dan wel gratis kamperen bij inbegrepen, en wel daar waar verleden jaar nog de patatten groeiden. Om de sfeer maar even neer te zetten. Een kleine schare liefhebbers vertrekt vanuit Moergestel naar Dranouter. Maar ook hier geldt het spreekwoord: hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Wie dus zin heeft om mee af te reizen naar het Vlaanderland voor een pot goeie muziek en bier: tel. 2922 (Tom Tacken). Zondag 7 juli a.s. zal Louis Toebosch om 15.00 uur op het orgel van de Heikese kerk eigen com posities uitvoeren uit de periode 1938-1985. De in Tilburg wonende 75-jarige solist verzorg de onlangs samen met Albert de Klerk (74 jaar) ook in de Heikese kerk een improvisatieconcert, dat grote indruk en bewondering opriep door on gelooflijke inventiviteit, souplesse, humor en vir tuositeit waaraan kennelijk leeftijd geen grenzen stelt. Nog u no; den, naar fietsr lekke op ui biblic de di bij el Jullie zijn op zondag 7 juli allen van harte wel kom om 11.30 uur om samen de jongerenmis te vieren. De laatste keer voor de vakantieperiode. Thema is dit keer: ’Ontspanning’. Mens gisteren zag ik een vrouw met haar kind ik zag koeien in de wei ik zag de vreugde om het behalen van een diploma ik zag de traan bij een bruidje ik zag een jongen en meisje die ruzie hadden en het weer goed maakten met een zoentje gisteren ik zag zoveel mijn ogen waren opengegaan. Op woensdag 10 juli a.s. sluiten wij het program ma van het Jongerenpastoraat gezamenlijk af met een speurtocht. Alle jongeren die aan deze speurtocht kunnen deelnemen hebben van ons een schriftelijke uit nodiging gehad. Opgeven is deze keer niet nodig, iedereen die mee wil doen zorgt ervoor tijdig (vóór 19.00 uur) met zijn fiets op het St. Jansplein te zijn. De meisjes en jongens die niet mee kunnen doen, wensen wij alvast een prettige en zonnige vakan tie toe. Vriendelijke groeten en tot ziens namens de werkgroep Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 6 juli: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 6 juli: E. Soffers, Beerzel, tel. 04242-86230 zondag 7 juli: J. Vermuë. Wildemanstraat 64, tel. 04242 - 82210 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 1 (kelke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 10 juli: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdiensten: op zondag 7 juli gaat om 9.30 uur in de Kivitslaan voor ds. L. Bötticher uit Til burg. Om 10.15 uur gaat in de Kerkstraat voor ds. D. Schneider uit Zeist. In de Voorhof is crè che. Vakantie ds. Roobol: van 30 juni tot 29 juli is ds. De afgelopen week ontvingen wij weer vele malen klachten die verband hielden met geluids overlast. Het merendeel had betrekking op exa- menfeestjes, waarbij de muziek te hard stond. Een aantal mensen stuurt de buurt een briefje waarmee ze wat begrip vragen voor de eventue le overlast. Dat is wel attent, maar het is geen vrijbrief om, hoe gezellig dat ook kan zijn, de muziek hard te zetten. Wettelijk is het zo gere geld dat men geen overlast mag veroorzaken met bijvoorbeeld geluidsapparaten. Als men echter een feestje organiseert doe het dan zodanig dat het voor de buurt te accepteren is en mochten er klachten zijn probeer die dan onderling op te lossen. Natuurlijk doen we iets aan klachten die bij ons binnenkomen, maar we hebben al genoeg te doen, hetgeen mag blijken uit de volgende greep van door ons behandelde zaken. Een sportzaak aan de J. Lenartzsstraat is af gelopen week wederom in de nacht bezocht. Drie mannen hebben enkele ruiten kapotgeslagen en zijn er met een grote partij trainingspakken van door gegaan in een BMW. Deze auto werd in St. Michielsgestel gestolen en na de ’snelkraak’ in Vlijmen teruggevonden. Bij een benzinestation aan de Gemullehoeken- weg werd ook getracht in te breken. Het slag- vaste glas voorkwam echter dat men binnen kwam. Bij de koffieshop bij het station werd in gebroken, echter toen men goed en wel binnen was, begon het alarm te werken en sloeg men op de vlucht. Dat een alarm niet altijd werkt blijkt wel uit het feit dat men uit een auto die aan de Gemul- lehoekenweg stond een radiocassetterecorder wist te stelen, terwijl het alarm van die auto in wer king was. Op zich is het niet verwonderlijk dat niemand daar nog acht op slaat, want dat soort alarm wordt maar al te vaak zonder reden gegeven. Een oplettende bewoner van de Mgr. Verhoe venlaan belde ons ’s nachts omdat hij een inbre ker een woning binnen zag klimmen. Toen wij daar aankwamen was de inbreker weg. Er werd wat buitenlands geld vermist. Zijn auto stond nog in de buurt en even later kon hij worden aan gehouden te Waalwijk. Het bleek een 28-jarige drugsverslaafde uit Waalwijk te zijn, die al 13 maal eerder door de politie was gepakt. Het geld had hij nog op zak. We onderzoeken wat hij nog meer op zijn kerfstok heeft. De onlangs in Hilvarenbeek aangehouden au- toinbrekers hebben inmiddels 49 autoinbraken bekend. Een groot deel ervan werd in Oisterwijk gepleegd. Op de parkeerplaats bij de Racket Club wer den afgelopen week van twee auto’s de kenteken platen gestolen, uit een auto een tas met inhoud en van een andere auto werd een compleet wiel gestolen. Er werden 7 aanrijdingen zonder letsel gemeld en 1 doorrijding. Bij een van de aanrijdingen bleek de bestuurder van een bromfiets onder in vloed van drank. Voor dat laatste krijgt hij een proces-verbaal. Als u van plan bent om de zon op te gaan zoeken (hoe ziet die er trouwens uit?) dan kunt u nog steeds een visitekaartje bij ons invullen, we kunnen dan uw woning een beetje in de ga ten houden en weten bij onraad meteen wie we kunnen waarschuwen. Veertiende zondag door het jaar Preek: Prof. W. Logister Zaterdag 19.00 uur: Hoogmis. Ie Jgt Johannes de Klerk e.v. Maria de Laat; Mgd Adrianus Op ’t Hoog e.v. Maria Bruurs; Mgd José Op ’t Hoog-Oomen; Francis Vriens e.v. Goverdina Horrevorts; Mgd Anna van Elderen-van Herck; Mgd Adrianus Burgers e.v. Wilhelmina van de Pas; Mgd Marinus Vugts e.v. Maria van de Vel den; Mgd Maria van Dijk-Vermeer; Jgt overl. ouders Schilders-van Elderen; Jgt Wilhelmus en Maria Op ’t Hoog-van Dijk; Ardina Basemans- van Kollenburg. Zondag 10.00 uur: Mgd Wint de Kort e.v. Ann Hoffmans; Mgd Jo de Kort e.v. Aleida Hof fmans; Jgt Johannes Timmermans e.v. Hendri- ka van Rijzingen; Adrianus de Beer; Mgd Hen- drika Bruurs-de Brouwer; Johannes Nouwens e.v. Jacoba Timmermans; Pieter Roozen. 11.30 uur: Jongerenviering. Thema: ’Ontspan ning’. Mgd Jan van Elderen e.v. Anna van ler- sel; Wilhelmus Timmermans e.v. Maria van Dijk; le Jgt Adriana van de Wouw-Pijnenburg; Petronella Beerens-Verstijnen; Cornells Vissers e.v. Petronella van Elderen; Maria van Elderen- van lersel; Mgd Bernard Oerlemans e.v. Thea van Pelt. 14.00 uur: Doopviering van Nicole van Antwer pen en Daphne van Arendonk. Maandag 10.00 uur: Eucharistieviering met de Gildes. Donderdag: Wilhelmus en Johanna Wolfs- Pijnenburg; Wilhelmus Timmermans e.v. Maria van Dijk; Maria Willems-Mutsaers; Henrica Bruurs-de Brouwer; Mgd Petronella de Vries- Maas; Cees Op ’t Hoog e.v. Tiny Oerlemans. Vrijdag 18.00 uur: veertigjarig huwelijk fam. Mulders-Op ’t Hoog (Stanislaus). Wielersport. Het uitbouwen van kwaliteiten. Het ontwikke len van een eigen stijl. Net als de nieuwe Agu-Sport 1 Kollekties: broeken,tricots, helmen, schoenen en accei seires. Van een perfekte kwaliteit. Goed geprijsd en stijlbepalend. Met de nieuwe lijn in effen of de veel- kleurige designs. Kies de stijl die bij u past. Te zien in I onze winkel vol fietsplezier. Uw aguAsport ‘dealer Zoals 80ed farip; KlriMBt W Pach; Een Oscai weet Als hi zij we zal in; trok i de vr Die e cha. voor niet t komt door! impo uur. verhc hoon I Wij verzorgen al uw inlijstwerk! Heusdensebaan 27, Oisterwijk, 04242-84856 Openingstijden: di. t/m vr. 13.00 tot 18.00 uur zaterdag 10.00 tot 16.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2