a Zilveren feest met een gouden randje Hoge koninklijke onderscheiding voor afscheidnemende directeur Jos van Nistelrooij uApli/ioJite I ’Moergestel-Nieuws en de vakantie... Peperkoekverloting omroep brabant 1 Moergestel gaat weer rammen in Streekspel! UNAlf De redaktie. Gemeenteraadsvergadering 27 juni 1991 J.w. Op de woensdagen 31 juli, 7 en 14 augustus verschijnt deze krant dus niet. Woensdag 21 augustus kunt u ons na de vakantie weer verwachten. Woensdag 24 juli verschijnt het laat ste nummer vóór de vakantie. Wij wensen al onze klanten een prettige vakantie! DE WARME BAKKER JOHN MENSINK 3 3 3 3 3 3 Jij wegens vakantie gesloten van maandag 8 juli tot en met zaterdag 27 juli Vrijdag 28 juni jl. vond in de kantine van Nistria Dieetvleeswaren een bij eenkomst plaats van personeelsleden en genodigden. De reden daarvan was directeur Jos van Nistelrooij niet geheel duidelijk tot het moment dat burgemeester ter Veer verscheen en hem vervolgens toesprak. WOENSDAG 3 JUL11991 - 16e Jaargang - Nr. 675 De gemeenteraadsvergadering van donderdag jl. had geen punten die aanleiding zouden kunnen geven tot verhitte discussies. Géén milieu, géén belastingverhogingen, géén komplan, géénnoem maar op. Wat dan wél? oer i i i i postbus 108 - 5600 ac eindhoven Huidverzorgingsinstituut 2Q de functie van het rapport dan ook als katalysa tor versnellend werken in het nadenken over re gionale samenwerking. De volgende raadsvergadering is op donderdag 18 juli. A. SMITS (PGB): Weggegooid geld KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z2 3 3 3 3 3 3 Op zondag 7 juli a.s., kermiszondag, houden Stichting Jeugdbelangen St. Jan en S.V. Auda- cia weer hun jaarlijkse peperkoekverloting mid dels het Rad van Avontuur. Bekende Moergestelnaren zullen weer hun woordje afroepen vanaf de wagen om uw aan dacht te vragen voor deze peperkoekverloting. De leden van onze afdelingen zullen zich weer in zetten op deze middag om de lotjes aan de man (vrouw) te brengen. De tijd dat het Rad van Avontuur draait is dit jaar van 2 uur ’s middags tot ongeveer 6 uur. Wij hopen u ook dit jaar weer Op de kermis te mogen begroeten. Zeker is, dat u met het kopen van onze lotjes de jeugd steunt van Audacia en Jeugdbelangen St. Jan. Stichting Jeugdbelangen St. Jan S.V. Audacia ’Eind juli van dit jaar wordt de laatste officiële schakel met het Nistria-concem verbroken door het neerleggen van uw adviseurschap’, aldus de burgemeester. ’Deze definitieve afsluiting was re ien om u vandaag eens bijzonder voor het voet- icht te halen en aandacht te besteden aan uw zeer irbeidzaam leven’, zo vervolgde hij. 3e talloze verdiensten van de heer van Nistel- ooij voor het bedrijf Nistria B.V. werden vervol gens uitvoerig belicht en aangehaald, evenals de /ele nevenfuncties die de heer van Nistelrooij achtereenvolgens vervulde bij stichtingen en ver enigingen buiten het bedrijf. ’Samenvattend’, zo ging burgemeester ter Veer verder, ’kan de conclusie niet anders zijn, dan dat u de u gegeven talenten ruimschoots met een ongelooflijke kracht en doorzettingsvermogen in mers voorgaande jaren hier en daar wat hoon bij terugkeer in torp op. Afgelopen zondag beet Hilvarenbeek voor Mid- den-Brabant de of het spits af. Komende zondag volgt Goirle. Dus hebben we al twee prooien in het vizier. De vragen hebben betrekking op de categorieën: aktualiteit, algemeen, cultuur, ge meenten, historie, personen, sport. Ook is dit jaar een categorie ontwikkelingssamenwerking toegevoegd omdat Omroep Brabant, in het kader van zijn vijftienjarig bestaan, bezig is met een ak- tie voor het Liliane Fonds, dat zich inzet voor ge handicapte kinderen in de Derde Wereld. Te vens luistert een Brabants artiest de uitzending van 12.00 tot 13.00 uur op. Maar ho, Moergestel neemt dit jaar zijn eigen artiesten mee, en wel: dweilorkest ’Dinges’. Bij iedere ram op de knop kunnen we muzikale support verwachten van dit onvolprezen, onversneden Gèssels pretorkest. Dus: Moergestel in het Omroep Brabant Streekspel, ondersteund door Dinges, op zon dag 14 juli, van 12.00 tot 13.00 uur vanuit het Strand- en Speelland Beekse Bergen. dienst hebt gesteld van het bedrijf Nistria Dieet vleeswaren B.V. Uw directeursschap, uw advi seurschap van Nistria, maar ook uw vele activi teiten daarnaast zijn niet onopvallend gebleven en hebben ertoe geleid dat het Onze Koningin heeft behaagd u koninklijk te onderscheiden en u toe te kennen het Ridderschap in de Orde van Oran je Nassau.’ Burgemeester ter Veer speldde-vervolgens de heer van Nistelrooij de onderscheiding op en be trok mevrouw van Nistelrooij in de hulde door het aanbieden van een bos bloemen. Ook voor burgemeester ter Veer zelf had deze onderscheiding een bijzonder tintje, want het was voor hem voor het eerst dat hij een ridderorde mocht uitreiken. Het belangrijkste punt op de agenda was het rap port van de Commissie Van Dijck: ’Met het oog op Midden-Brabant’. In dit rapport wordt een verkenning gemaakt om te komen tot een effec tieve en efficiënte bestuurlijke organisatie van het samenwerkingsgebied, rekening houdend met al lerlei ontwikkelingen in de komende jaren. Weliswaar ongewild, werd de discussie al snel verlegd in de richting van het functioneren van het SMB (Samenwerkingsverband Midden- Brabant) op dit moment. De heer Goris (SPM) benadrukte dat het SMB in haar functioneren best wat meer aandacht zou mogen hebben voor de gemeenteraden van de diverse aangesloten ge meenten. Het schort, aldus de heer Goris, aan een goede communicatie. De heer Smits vindt het rapport in feite wegge gooid geld 23.000,-). Hij betreurt het dat de SMB geen rekening houdt met de financiële si tuatie van de diverse gemeenten. De voorzitter, de heer Ter Veer, wakkert dit vuurtje nog enigszins aan door de mededeling dat op 4 oktober a.s. op grootse wijze het 25-jarig bestaan van het SMB in de Efteling zal worden gevierd. Voor dit symposium over toe risme, waarvoor o.a. gemeenteraadsleden zul len worden uitgenodigd, heeft het SMB een be drag van 43.000,- uitgetrokken. De financië le ruimte hiertoe was gevonden in het positie ve saldo op de jaarrekening 1990. Dit schiet bij diverse raadsleden in het verkeer de keelsgat. De heer Smits vindt het belachelijk om een voordelig saldo aan te wenden voor een dergelijk doel. Zeker als er aangesloten gemeen ten zijn met financiële problemen. Alsof er geen betere bestemmingen zijn te bedenkenOm die reden zegt de heer Smits al bij voorbaat niet te zullen ingaan op de uitnodiging voor dit feest. De heer Goris sluit zich hierbij aan. De heer Gerlach vindt dat niet vermanend gewe zen moet worden alleen in de richting van het SMB. Ook onze eigen vertegenwoordigers in de diverse commissies moeten er van doordrongen zijn dat zij hun kritiek over het functioneren niet onder stoelen of banken mogen steken. Laat de stem van Moergestel duidelijk doorklinken, zon der zich te verschuilen achter standpunten van ’gezamenlijke groene gemeenten’. Moergestel heeft een traditie hoog te houden in het Omroep Brabant-Streekspel. Rammen ap die knop! Met als gevolg: veel vragen goed sdoch evenveel fout. En dat leidt dan weer tot :en netto eindresultaat van zo rond de nul. Nu ia, het eerste jaar kwamen we uit op min 1 en verleden jaar was het reeds zeven. Maar die progressie was enkel te verklaren uit een ver- Jb^inderde telling. Voor ieder goed antwoord krijg nu twee pluspunten en voor ieder fout ^Slechts een. Vandaar. Een gokje hoort erbij in het leven en dus zeker n het Omroep Brabant Streekspel. Moergestel ?aat dus weef van zich laten horen, en wel bij ttonde van de volgende teamleden: Jacques Stroucken, Annelies Picokrie, Martien Oerle- nans, Theo .Op ’t Hoog (ook dit jaar de represen tant van BenW) en Tom Tacken (teamcaptain). 3p 14 juli, ’s zondags is dat, treden we als Mid- lenbrabanders in het strijdperk tegen de ge beenten Haaren (Noord-Oost-Brabant), Waalre IZuid-Oost-Brabant) en Breda (ligt ook ergens in [Brabant). Zijn we na de negen voorrondes (iedere tondag tot en met 25 augustus) het beste Mid- ienbrabantse team, dan worden we ook geacht n de finale op 1 september te gaan rammen. Maar dat zal wel niet, zullen we dit jaar maar zeg- jen. Al te veel bravoure vooraf leverde ons im- Maarterugkerend naar het eigenlijke ge spreksthema: ’Met het oog op Midden’Brabant’. De heer Gerlach vindt dat de discussie omtrent het rapport Van Dijck op zich al bepaald een zin volle is. Dat het gezien kan worden als een ver trekpunt om het gemeentelijk potentieel in het eigen gewest beter te benutten en op elkaar af te stemmen. Daar waar grensoverschrijding het za kendoen bemoeilijkt en daar waar schaalvergro ting aantrekkelijke voordelen biedt, daar moet de praktische samenwerking op uitvoerend vlak worden uitgebouwd. Dit mag niet leiden tot een zogenaamde vierde bestuurslaag (d.w.z. naast gemeentelijke, provin ciale en rijksoverheid). Hij, de heer Gerlach, ziet Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro'76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel Tel 04243 2268 U Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur. advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1