1 1 Stomerij Palthe voor nóg betere service! Q Bedrijfsopleidingsschool drs Rien Denissen Geslaagd Dinsdag 2 juli goud voor Jan Verhoeven en Marie Mulders vervolg van voorpagina m Examengarantie w Vrijdag 5 juli goud voor Jan Lapien en Riek Antonis J.m. (6)introvert type, moet huis uit wegens sloop. Zkt. m. spoed opvang. Bij voork. bosrijke omgeving. Cursusoverzicht Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Kenden elkaar al... Kennismaking Koken en...Charles... Vrije tijd Op de boerderij Aktief leven fester W. IA 8 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 JUN11991 PAGINA 9 én vervolg van voorpagina ®- M.O. ge- Jan en Marie vijftig jaar geleden... jens voor Over de hele wereld worden miljoenen dieren met de dood GEEF OM DE TOEKOMST. GIRO 30. ZEIST i bui- 3 uur voor ilade stuks Het ^oed Aan de Hogeschool West-Brabant te Breda slaag de Carmen van de Wouw voor verpleegkundige. Proficiat! Voor het cursusjaar 1991-1992 kunnen we de vol gende opleidingen aanbieden: Het komende schooljaar geeft Rien Denissen we derom een aantal cursussen die opleiden voor of ficieel erkende examens. Een gedegen en deskun dige aanpak staat hierbij voorop. U krijgt weke lijks mondeling les. Zonder overbodige ballast gaat u direct op uw doel af. De diploma’s wor den dan ook in het bedrijfsleven en bij de over heid hogelijk gewaardeerd. I’: de ns ’s l. ium- /aste lerie 18 en eerst smet vice! oasis 8,50 ilon- 1, Pr, itop- rerk- Oost 9> 7,50. saus iken- ild d. ak lit- - Middenstandsdiploma op maandagavond - Basiskennis Boekhouden op woensdagavond - Praktijkdiploma Boekhouden op woensdag avond - MBA op donderdagavond - Praktijkdiploma Marketing op vrijdagavond - NIMA-A op zaterdagmorgen Voor aanvraag studiegids of verdere informatie kunt u schrijven of bellen naar Rien Denissen, Raadhuisstraat 18, 5066 AP Moergestel, tel. 04243-3550. teer: iwo- N. ur. tacht bom, 3,50. Op onze vraag hoe Jan en Marie elkaar hebben leren kennen was het antwoord vrij eenvoudig: ze hadden een gezamenlijke oom en tante en zo zagen ze elkaar geregeld. Wanneer ’de vonk’, zo als Jan het noemde, precies oversprong, kunnen ze niet meer zeggen. Uit de onderlinge relaties ontstond trouwens nog ’n familie Verhoeven- Mulders: ook ’n zusje van Marie trouwde met ’n broer van Jan. Op 2 juli 1941 trouwen ze in de kerk van Moer- Jan en Riek samen met Charles (links) die zij na 28 jaar in 1973 terugzagen. :.g.st. Honderden cursisten hebben de afgelopen jaren bij ons een diploma behaald. Een bewijs te meer dat onze aanpak succes heeft. Door het hoge ~"'s. geslaagdenpercentage (80%) kunnen we de cur- sist(e) dan ook een examengarantie aanbieden. Deze garantie geeft een waarborg dat de stu dente) bij afwijzing voor het examen geen extra cursusgeld meer verschuldigd is. Men kan gra tis de lessen blijven volgen totdat het diploma is behaald. Men moet wel regelmatig de lessen vol gen en actief meewerken zoals het maken van huiswerk. u dus mee met die 340.000 O Riek is altijd ’n groot liefhebster van dansen ge weest. ’Ik wilde wel in betrekking’ zei ze, ’maar met de kermis ’s middags wel vrij, want dan moest ik gaan dansen’. Tijdens een van die dansmiddagen leerde ze Jan Lapien kennen, waarvan ze eerst nog niet wist dat die uit Oister- wijk kwam, omdat ze zelf altijd buiten Moer gestel haar werkterrein had. Oorspronkelijk waren de trouwplannen gemaakt voor 1940 maar vanwege de oorlog werd het hu welijk ’n jaar uitgesteld. Na 7 jaar ’verkering’ was het op maandag 7 juli zover, ’s Morgens om 9.00 uur trouwden ze in de kerk van Moergestel en pastoor Janssen droeg de huwelijksmis op. Omdat de ouders van Jan van Oisterwijk moes ten komen en er nog geen openbaar vervoer was, lieten zij zich brengen met het rijtuig. In dat rij tuig ook trouwden Riek en Jan op genoemde dag. Het was toen 40 graden heet Het kersverse echtpaar ging wonen op ’d’n Bult’ (Rootven) tot zij in 1949 verhuisden naar de plek waar ze nu nog vertoeven, Oisterwijkseweg 49. Jan en Riek hebben acht kinderen: de oudste en de jongste zijn zonen, de 6 andere zijn meisjes. Toen de kinderen wat groter waren kreeg Riek er ’n eigenaardige ’hobby’ bij... het koken op bruiloften... 22 Jaar lang heeft ze dat gedaan bij o.a. ’t Draaiboompje, Den Bartel in Haaren en dieren. Leefbaar voor onze kinderen. Breda’s Welvaren. Ook bij particuliere feesten kon men van Riek’s kookkunsten genieten. In 1982 moest ze vanwege haar gezondheid hiermee ophouden. ’n Heel andere gebeurtenis die veel indruk zou nalaten beleefden zij in 1973. In de oorlog had den Jan en Riek gastvrij onderdak geboden aan twee Canadese soldaten die bij hen waren inge- kwartierd. Via advertenties die een van hen hier in de regionale pers Het plaatsen kwam het echt paar Lapien na 28 jaar opnieuw in contact met Charles McArthur. In 1974 brachten ze (samen met dochter Jacqueline) een vakantie van drie weken door in Toronto in Canada. Sindsdien is er jaarlijks weer veelvuldig schriftelijk contact. Vandaag de dag vervult Riek nog altijd de taak van huisvrouw. Ze handwerkt graag, zoals brei en, en verzorgt de bloemen. Jan tuiniert meesten tijds en houdt zich naast z’n groententuin nog be zig met wat kippen. Hij rookt nog graag z’n si gaartje. Ook gaan ze nogal eens bij de kinderen op bezoek. Die komen trouwens op zondagmor gen allemaal naar huis om koffie te drinken. Op vrijdag 5 juli a.s. gaan ze met hun kinderen en 19 kleinkinderen het gouden huwelijksfeest vieren. *s Morgens om elf uur is de Eucharistieviering in onze parochiekerk en van 18.30 tot 20.30 uur is de receptie in de zaal van Café ’t Draaiboom pje. We wensen Jan en Riek van harte een heel fijne dag toe en feliciteren hen namens ’Moergestel- Nieuws’ alvast van harte. We hopen dat ze nog vele jaren van hun gouden huwelijksdag mogen genieten^.. bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen absoluut niet het slachtoffer laten worden van onze “welvaartshonger”. WWF weer leefbaar te maken? Leefbaar voor onze gestel, zoals gezegd gelijktijdig met nog ’n zusje van de bruid. Pastoor Janssen zegende het huwe lijk van Jan en Marie in, terwijl hun zwager ’n priester in de familie had die hün huwelijk inze gende. Gefeest werd er daarna in de boerderij aan de Oirschotseweg. In later jaren zou dat trouwens nog meer gebeu ren, want hun trouwdatum valt meestal tegelijk met Moergestelse kermis. Zo werd in 1966 de zil veren bruiloft gevierd in een tent achter hun eigen boerderij. Het prille echtpaar neemt in 1941 zijn intrek in de boerderij aan de Oirschotseweg. Samen bren gen ze er acht kinderen groot: 4 jongens en 4 meisjes. Zeven van hen zoeken van lieverlee hun heil elders, maar zoon Frans wilde graag de boer derij overnemen. Zo kon het gebeuren dat van af 1964 vader en zoon ’n maatschap vormden waaruit vader zich stilaan zou terugtrekken. In 1974 is het zover dat Frans het bedrijf alleen voortzet, zij het op ’n ander adres vlak achter het ouderlijk huis. Het gouden paar heeft ook in diverse instanties en verenigingen haar sporen verdiend. Zo was Jan ’n aantal jaren bestuurslid van de Boeren leenbank en bij melkfabriek St. Ermelindus (destijds gevestigd aan de Postelstraat ’Boter- weg’) bekleedde hij ’n bestuursfunctie tot aan de opheffing van de fabriek. Marie beschikte kennelijk over wat meer vrije tijd. Zij was 16 jaar bestuurslid van de Boerin- nenbond, later K.V.O., waarvan 15 jaar voor zitster (nu ere-voorzitster); 25 jaar bestuurslid en contactpersoon voor de vereniging ’t Zorgenkind afd. Oisterwijk en omgeving; ’n aantal jaren bestuurslid van het Wit Gele Kruis en zij was ook nog ’n tijd aktief in de werkgroep Ziekenbezoek van de parochie. Op het ogenblik brengen ze de tijd wat rustiger door, hoewel.Jan spit zelf nog in het voorjaar de tuin om en mag graag tuinieren. Naast lezen is wel zijn grootste hobby de boerderij van zoon Frans bezoeken. Twee maal per dag rijdt hij er op de fiets naar toe. Marie rijdt nog graag auto. Ze bezoekt de kinde ren in o.a. Boxtel, Vlijmen en Teteringen maar veel verder mag ze van hen niet komen. Verder doet ze nog steeds de huishouding waarin hun dochter Ellie een centrale plaats inneemt. Dinsdag 2 juli is het zover. Samen met hun kin deren en 15 kleinkinderen zal het feest onge twijfeld fijn worden gevierd. Om 11.00 uur be gint de dag met een Eucharistieviering in onze parochiekerk en van 18.00 tot 19.30 uur is de receptie in de zaal van Café ’t Draaiboompje. Graag wensen we Jan en Marie ’n heel fijne feest dag toe en doen hen nu al de hartelijke felicita ties van ’Moergestel-Nieuws’ toekomen. We wensen julfie nog graag vele fijne jaren samen. M.O. We mogen geen egoïsten zijn. Doet andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9