Komend weekend: Gèssels Weekend! 1 - EN VERGADERCENTRUM Pilsje door zoon getapt? Gratis entree op ’n nieuw Moergestels evenement s Uitslag kleurwedstrijd Natuurmonumenten De Zonnebloem Dat kan op de open middag waar een pilsje 1 piek kost! COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS i Kerkstraat 18 - Haaren - T elefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 1G Weekend. ’Den Boogaard’ op zondag 30 juni. Tel: 04243-1665 Fax: 04243-3860 St. Jansplein 5 Moergestel Open disco Zaterdagavond 20.00 uur is de start van de eerste aflevering van ’t Gèssels t i i A INA 4 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 JUNI 1991 PAGINA 5 0 eendaagse boottocht. Vanuit Moergestel vertrok- Zo kan iedereen op zaterdagavond kennismaken met de Regio-dansavond. Op deze avonden draait onze disc-jockey goede stijldansmuziek, waarop heerlijk gedanst kan worden. De entree is deze avond gratis, dus wilt u proberen of u de danskunst nog machtig bent, dan heeft u daar de ze avond de gelegenheid voor. en 30 juni zullen de deuren van geopend zijn voor tal van ak- De groep ’Kwint’ geeft zaterdagavond acte de presence, vanaf het podium zetten zij hun beste beentje voor, dit op het oergezellig ingerichte St. Jansplein. Met 4 bars, lange tafels, zitjes en zgn. ’hangtafels’, feestverlichting, snackwagen en shoarmastand kan het niet anders dan een gezel lige avond worden. Achter de bars staan alle Moergestelse kaste leins klaar om u van een drankje te voorzien, ter wijl bijvoorbeeld Hans de Brouwer (alias Prins Hans d’n Urste) en John van de Veerkes uw biertje tappen verzorgen de kasteleins van ’t Cen trum, Breda’s Welvaren, de Schouw, de Klaore, Chippendales, ’t Stokske en ’t Draaiboompje van achter de overige bars uw consumptie. Vrijwil- Al vele jaren wordt in ’Den Boogaard’ op zonda gavond een disco georganiseerd. Veel jeugd uit de hele omgeving trekt op zondag naar ’Den Boogaard’ voor veel plezier, fijne muziek en dis- co-sfeer. Mogelijk bent u vroeger ook zelf disco-bezoeker of bezoekster geweest. In navolging van de vorig jaar gehouden Landelijke Discodag kunt u van daag alles vragen en in een minder ’lawaaierige’ omgeving onze licht- en geluidsinstallatie bekij ken. De kinderen mogen, onder begeleiding van on ze medewerkers, de knoppen bedienen, terwijl alle vragen die u heeft over de disco, over uitbrei dingsplannen, danslessen en horeca- mogelijkheden, door de bedrijfsleiding beant woord worden. Tevens mogen kinderen zelf bar man spelen. De consumptieprijzen zijn speciaal voor deze middag vastgesteld op 1,-. Kortom: leuk, ontspannend en ’n goedkope mid dag voor u' en uw kinderen. Wie is deze stoere sportman? De twee meisjes te paard van vorige week waren Ans en Petra Spaninks. Ans is ge trouwd met Peter Wolfs (beheerder van De Vonder) en woont aan de Aanstede en Petra kennen we nog van de documentaire Tro penjaren tellen dubbel' die zij maakte over de Oud-Indiëgangers. Petra woont in Til burg. Op woensdag 19 juni jl. organi seerde De Zonnebloem afd. Moergestel in samenwerking met de Zonnebloem Hilvaren- beek, Diessen, Oost-West- en Middelbeers ’n ken we ’s morgens om half negen naar Waalwijk waar de boot de Alex van Wayenburg gereed lag om zo’n 100 gasten en ’n aantal medewerkers, waaronder het muziekgezelschap ’De Ademhap- pers’ ’n gezellige dag te bezorgen. Ondanks het slechte weer is deze dag dan ook zeker geslaagd. Aangezien er voor Moergestel ’n beperkt aantal plaatsen (23) gereserveerd was hebben we niet al le belangstellenden voor deze boottocht mee kun nen nemen. Mocht u interesse hebben om de vol gende keer met ’n bootreis, vakantie etc. of an dere aktiviteiten van de Zonnebloem mee te doen, en u was er deze keer door omstandighe den niet bij, geeft u zich dan opnieuw op bij het bestuur of medewerkers van de Zonnebloem, afd. Moergestel. Secretariaat: telefoon 2376. ligers van de carnavalsverenigingen De Piere waaiers, Dudraaiers en Dorstvlegels zorgen voor het overige reilen en zeilen op het St. Jansplein. Tussen de optredens van ’Kwint’ door zorgen troubadours voor een aangename en rustige sfeer. Al musicerend begeven zij zich onder de aanwe zigen. Zondagmiddag vanaf 12.00 uur is het grootste terras van Midden-Brabant weer geopend. Dit maal begeeft de folkloristische groep ’t Ghesel- scap goet ende Fyn’ uit Limburg zich op het plein. In bourgondische kledij brengen zij mid deleeuwse liederen en muziek ten gehore. Terwijl de volwassenen in het uiteraard aanwe zige zonnetje genieten van dit optreden, wordt er voor de aanwezige kinderen een uitgebreid spel- programma gebracht: voetbaltalenten kunnen penalty schieten op de markantste keeper van Moergestel; terwijl je je gezicht laat schminken hou je in de gaten welke kleren je gaat aantrek ken voor de modeshow; genietend van gratis chips en limonade wacht je op de teddyberendok ter die je lievelingsknuffel beter maakt; je ener gie raak je wel kwijt in het luchtkussen of anders wel bij deelname aan de diverse straatspelen. Vanzelfsprekend heb je je tekening bij je, die je van de week op school hebt gehad, misschien win je wel een prijs als je mooi gekleurd hebt! Het motto van ’t Gèssels Weekend is: voor elk wat wils! Rond de tentoonstelling ’Papieren vogels’ van Fred Geven in bezoekerscentrum ’Oisterwijk’ van Natuurmonumenten werd onlangs een kleur wedstrijd georganiseerd. Uit de vele fraai inge kleurde tekeningen heeft de jury de volgende winnaars gekozen: De eerste prijs: ’de kleine vogelgids’ is gewonnen door Pieter-Paul Uitterlinden uit ’s-Gravendeel, 6 jaar oud; De tweede prijs: ’het sporenkwartet’ gaat naar Jardena Zuman uit Moergestel, 10 jaar; De derde prijs: een ’uilenpuzzel’ krijgt Victor Pessers uit Oisterwijk leeftijd 4 jaar. De winnende tekeningen worden tentoongesteld in het Bezoekerscentrum dat dagelijks geopend is van 10.00 tot 17.00 uur. tiviteiten. ,vg -y

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5