o ALTOTRON 3 Dinsdag 2 juli Vrijdag 5 juli Jan Verhoeven en Marie Mulders Jan Lapien en Riek Antonis A Frans van Velthoven Gouden bruiloften in Moergestel op dinsdag 2 en vrijdag 5 juli EEN HEEE DAG UIT Nieuw in 1991 een daverend programma! WOENSDAG 26 JUN11991 - 16e Jaargang - Nr. 674 I kijk op pagina 7 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Het eerste gouden paar volgende week bestaat uit Jan Verhoeven en Ma rie Mulders aan de Oirschotseweg 44. Precies op de dag dat zij vijftig jaar geleden trouwden gaan zij ook hun gouden huwelijk vieren: dinsdag 2 juli. In 1941 was dat groot feest bij de familie Mulders want gelijktijdig met Marie trouwde diezelfde dag ook haar zusje. We gingen graag op bezoek bij het komende gouden paar om te praten over hun vijftig jaar... De bruidegom De bruid De bruidegom De bruidegom Vrijdag 5 juli wordt het gouden huwelijksfeest gevierd van Jan en Riek Lapien-Antonis, Oisterwijkseweg 49. Op hun trouwdag vijftig jaar gele den maakten ze van de nood ’n deugd en trouwden (voor ’n ’gewone’ schoenmaker ongekend luxe) in ’n rijtuig. Er is natuurlijk nog wel meer gebeurd in de achterliggende vijftig jaar, reden voor ons om het gouden echtpaar eens op te zoeken INAi este vervolg op pagina 9 R S M A E N L Huidverzorgingsinstituut A3 W Graafsebaan 133. Rosmalen A 50 Den Bosch-Nijmegen 04192-19050 KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 X MOERGESTEL z2 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Jan Lapien werd geboren op 3 november 1913 in ’n huis aan de Peperstraat te Oisterwijk. Hij ging er ook naar de lagere school en doorliep er 8 klas sen tot hij 14 jaar was. Daarna was het, in die tijd zeker gebruikelijk, werken geblazen. Zijn eerste bestemming vond Jan bij het Pazo Schoenfabriek aan de Spoorlaan te Oisterwijk. Voor 2,50 werkte hij er ’n hele week. Tot z’n twintigste jaar bleef hij er ’neuzen’ en ’contreforts’ inplakken. Vanaf die leeftijd maakt hij ook serieus kennis met de horeca. Bij het ’Groot Speyck’ wordt hij buffetbediende, nadat hij daar al vanaf z’n veer tiende als ’piccolo’ in het weekend snoep had ver kocht op het buitenterras. In de oorlog wordt Jan kelner bij ’De Jonge Hertog’ omdat het ’Groot Speyck’ in bezit was genomen door de Duitsers. Na de oorlog komt hij er weer terug, maar om dat het typisch seizoengebonden werk was besluit hij om ’s winters weer de schoenindustrie in te gaan. Ondertussen weet men Jan ook als kelner zeker te vinden. ’Het Wapen van Oisterwijk’, Hotel ’De Zwaan’ en Hotel ’De Nederlanden’ zijn zaken waar Jan als ambulant (op oproep) kel ner werkzaam was. ’n Vaste dienstbetrekking had hij daarna nog bij Berkelmans te Oisterwijk en Avang Schoenfabrieken in Moergestel. In 1958 komt hij bij Van Bommel aan de Oister wijkseweg terecht, en hier zou hij tot aan zijn 63e verjaardag blijven. Toen kon Jan in de VUT. Riek Antonis kwam ter wereld op 28 januari 1912 in de Hoogvensestraat te Tilburg. Zij ging naar de Maria-school in dezelfde straat. Toen ze 12 jaar was verhuisde het gezin Antonis naar Moer gestel (Oirschotseweg 41) en moest Riek nog 1 jaar naar de meisjesschool aan de Kloosterlaan. Toen ze 13 was ging ze voor het eerst ’in betrek king’. Bij Louis van Bommel (Raadhuisstraat, Café ’De Zwaan’) verdiende ze toen 10,- per maand. Ze moest er werken van ’s morgens ze ven tot ’s avond half negen. Toen ze 15 was ging haar moeder om opslag vragen, maar dat kreeg ze niet. Riek ging in Tilburg werken en verdien de er voor hetzelfde werk 15,- per maand. Vijf tig procent meerAls dienstmeisje bleef ze vijf jaar bij die familie werken, het laatste jaar daar van zelfs in Antwerpen, want daar verhuisden ze naar toe. Toen haar zus trouwde (Miet, de vrouw van Go- ris Janssen aan de Oisterwijkseweg) moest Riek naar huis komen om er te werken. In later jaren is ze als keukenmeisje nog vijf jaar in dienst ge weest bij dr. Francken in Tilburg. Tot aan haar huwelijk werkte ze daarna nog bij Droge Wol- lenstoffenfabrieken te Tilburg. vervolg op pagina 9 Iedere dag Clowns Kinderi'oorstellingen Demonstraties op antieke fietsen Autoparade Onder leiding van tante Potteknal auto's kijken in het tweede dochter van Adriaan Mulders, de latere voorzitter van de Boerenbond en mede-oprichter van de Boerenleenbank. Het gezin kende alleen maar meisjes: vijf in totaal. Na de lagere school gaat ook Marie derhalve thuis werken op de boerderij. Noodgedwongen, want zonen waren er niet. Melken, graan laden en mest breken zijn haar o.a. niet vreemd... Als ze 19 jaar is gaat ze voor twee jaar intern op de landbouwhuishoudschool in Lierop. Elke drie maanden mag ze even naar huis. Vader Mulders kon de voor zijn doen toen al mo derne tijd niet precies volgen. Dansen bijvoor beeld was er dan ook voor Marie niet bij. Als de meisjes naar het dorp moesten mochten ze ook zeker niet bij ’t Draaiboompje onder het raam gaan hangen als daar gedanst werd... musement utos A ttracties A Antotron Rosmalen iedere dag geopend tot en met 20 oktober 199/ Jan Verhoeven zag het levenslicht op 31 januari 1909 in Udenhout aan de Berkhoek. Na de lagere school bij de fraters in diezelfde plaats komt Jan |K thuis te werken op de boerderijsamen met z’n J enige broer en z’n vader. Op 18-jarige leeftijd gaat Jan twee jaar lang elke dag in Boxtel naar de - landbouwwinterschool. In 1929 wordt hij opge roepen voor militaire dienst in Venlo. Met de mobilisatie in 1939 moet Jan opnieuw onder de wapenen. In de Betuwe moest hij o.a. ’s winters ijs hakken op de doorvoerwateren om de door- tocht van de Duitsers trachten te voorkomen. BV In 1941 zou Jan de boerderij in Udenhout verrui- len voor de boerderij in Moergestel. Op het huidige adres Oirschotseweg 44 wordt op 4 juli 1910 Marie Mulders geboren. Het is de museum Nieuwe inrichting^ "Huis van de Toekomst".

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1