ZOMERBINGO 'en Gezellig buurten r cèssns weeKBtu PARTY- EN VERGADERCENTRUM PARTY- EN VERGADERCENTRUM BEDRIJFSOPLEIDINGSSCHOOL Koffiestop tijdens uw fietstocht? I vrijdag 21 juni H.S.V. ’De Rietvoorn’ organiseert op een Zomerbingo in zaal de Brouwer Personeelsvereniging zoekt ruimte? drs. M.C. Denissen Open dag HSV ’De Rietvoorn’ ’Automonteur van het jaar 1991’ werkt bij DAF Tilburg Themamaand epilepsie 29 en 30 juni a.s. ilJ CURSUSJAAR 1991-1992 - AVONDOPLEIDINGEN Extra prijsFiets welke overblijft Aanvang 20.30 uur Hoofdprijs: Dames- of herenrijwiel naar keuze Informatie hierover tijdens de open dag van ’Den Boogaard’ op zondag 30 juni. MIDDENSTANDSDIPLOMA BASISKENNIS BOEKHOUDEN PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN MBA PRAKTIJKDIPLOMA MARKETING NIMA-A Tel: 04243-1665 Fax: 04243-3860 St. Jansplein 5 Moergestel Tel: 04243-1665 Fax: 04243-3860 St. Jansplein 5 Moergestel Chris van de Bijgaart Fotografie Informatie hierover tijdens de open dag van ’Den Boogaard’ op zondag 30 juni. op ’t grootste terras van Midden-Brabant tijdens Patiëntenserviceburo St. Elisabeth Ziekenhuis f 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 JUN11991 MA 6 PAGINA 7 I 56 Jan Roozen Eén persoon b.v. wilde gaan vissen om een tijd- Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van - Aanvang september a.s. - Cursusduur 1 jaar - Hoog percentage geslaagden van elke cursus, bv. middenstand 80% Voor aanvraag studiegids of verdere informatie kunt u schrijven of bellen naar: drs. M.C. Denissen, Raadhuisstraat 18, 5066 AP Moergestel, tel. 04243-3550 of 04243-2142. 3 n Doom werd op 24 mei de trofee, behorend bij le titel ’Automonteur van het jaar 1991’ uitge- eikt aan Arie Gijs Damsteegt, werkzaam in de •edrijfswagenwerkplaats van DAF Tilburg. De 'erkiezing van ’Automonteur van het jaar’ wordt dit jaar voor de tweede keer - georganiseerd loor het tijdschrift voor de autohandel ’Automo del Management’. )e 31-jarige Arie Gijs Damsteegt is sinds mei 986 bij DAF Tilburg in dienst. Nadat hij de pleiding MTS Werktuigbouw/Motorvoertuigen net succes had beëindigd werkte hij eerst enke- e jaren bij de hoofdwerkplaats van de NS in laarlem. Maar vrachtwagens trokken hem toch neer. Gedurende de vakanties tijdens zijn studie verkle hij bij het transportbedrijf Sloots in zijn In de maand juni besteedt het patiëntenservice buro van het St. Elisabeth Ziekenhuis extra aan dacht aan epilepsie. Dit wordt gedaan door mid del van folders en brochures. Wat is epilepsie? Epilepsie is een hersenaandoening waarbij ver schijnselen optreden die men aanvallen, insulten, of toevallen noemt. Afhankelijk van de aard of de plaats van de storing ziet zo’n aanval er anders uit. Een aanval treedt meestal onverwacht op en is tijdelijk. Epilepsie kan ontstaan door zuurstof tekort bij de geboorte, een hersenbeschadiging als gevolg van een auto-ongeluk, of een ander on geval. Ook kan epilepsie optreden na een hersen vliesontsteking. In veel gevallen is de oorzaak on bekend. In 50 van de gevallen treedt de eer ste aanval op voor het 20ste levensjaar. Hoe vaak komt het voor? In Nederland hebben ongeveer 90.000 mensen epilepsie, dat wil zeggen 1 op de 150. Erg veel mensen worden er dus zelf, of in hun omgeving mee geconfronteerd. De meeste mensen met epi lepsie kunnen een normaal leven leiden. Ze moe ten vaak wel medicijnen innemen waarmee een aanval voorkomen wordt. Epilepsie geneest daar niet van, maar wordt onderdrukt. Nationaal Epilepsie Fonds Een van de taken van het Nationaal Epilepsie Fonds is het geven van voorlichting. Ze doen dat veelal in de vorm van brochures en folders. En kele folders zijn: Epilepsie en EEG-onderzoek, Epilepsie en sport, Epilepsie en zwemmen, Epi lepsie en autorijden, Épilepsie en alcohol, Epilep sie en medicijnen. Deze folders, en nog andere, liggen deze maand voor u ter inzage op het Pa tiëntenserviceburo dat is gevestigd in de hal van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Het is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur. Het buro is ook telefonisch bereikbaar op tele foonnummer 013- 392721. Wederom kunnen we terugzien op een bijzonder geslaagde dag. Wederom kunnen we met een ge rust hart zeggen: ’Dit is voor herhaling vatbaar’. Maar liefst 19 jeugdige hengelaars, al dan niet met enige ervaring, waren op zaterdag 8 juni jl. om 9.00 uur aanwezig in ons clubhuis ’De Kla- ore’ voor een theoretisch gedeelte ’hengelen’. Nou is theorie natuurlijk niet het leukste, deson danks echter werden de vragen door de meesten bijzonder serieus behandeld. Uitzonderingen bevestigen natuurlijk de regel. geboorteplaats Assen. Eigenlijk als chauffeur, maar de eerste klus, die Damsteegt daar te kla ren kreeg, was het repareren van een truck. ’Maar dat was natuurlijk geen DAF’, merkte hij terloops op. De heer Gerard Batterink, algemeen Service Ma nager van DAF Nederland, complimenteerde in een korte toespraak Automobiel Management met zijn initiatief. Hij toonde zich zeer verheugd dat dit keer een bedrijfswagenmonteur bij de ge nomineerden behoorde. ’De kwaliteit van de service van een truckdealer valt of staat met de kwaliteit van zijn monteurs. Daarom is het een uitstekende gedachte door een evenement als dat van vandaag, het belang van de truckmonteur voor de gehele transportbranche en het aantrekkelijke van dat vak voor jonge mensen nog eens extra te onderstrepen’, aldus Batterink. De heer J. van Nispen, direkteur Technag B.V. te Leiderdorp, overhandigt op de foto de zilve ren steeksleutel aan de heer A.G. Damsteegt. H.S. De open dag van 8 juni was een groot succes ge worden. Er was veel belangstelling van niet- leden. Er werd geleerd hoe je een lijntje moet ma ken en je kreeg een vragenlijst. Daarna gingen we gezamenlijk naar het Blekven. Er werd veel ge vangen. Toen we terugkwamen bij de Klaore was het gezellig (zoals gewoonlijk). De open dag werd gesloten met een loterij. je van zijn zus verlost te zijn, terwijl enkele an deren weer meenden, vissen het best te kunnen leren in een snackbar. Hierna werd begonnen met het zelf-maken van een lijntje (vissnoer) wat, onder de deskundige leiding van Bart Klijssen, bijzonder vlot verliep. Eent je zelfs maakte er lopende-band werk van en kon in de kortste keren zichzelf en broer en zus een prachtig lijntje aanbieden. Onze voorzitter, toch heus niet de eerste de bes te, meende zelfs op deze dag nog iets te kunnen leren. Het aanzetten van een haakje b.v., een voor hem onoverkomelijk probleem, wilde hij nu eindelijk wel eens leren. Met grote belangstelling volgde hij dan ook de instructeurs bij deze bezig heid. Of het hem achteraf gelukt is, is mij ove rigens niet bekend. Na het theoretisch gedeelte volgde dan de prak tijk aan het Blekven. Gepakt en gezakt, de meeste spullen werden overigens vervoerd door ’De Bakker’ in zijn bus, ging men richting vis water, om de zelfgemaakte attributen uit te pro beren. Dit lukte wonderwel, want regelmatig zag men een visje aan het water onttrokken worden. ’Behandel de dieren met zachtheid’ is een bekend gezegde en dit gezegde werd op fantastische wijze door de jeugdige hengelaars in praktijk gebracht. Tot ongeveer 12.00 uur vertoefde men aan het Blekven. Hierna begaf men zich weer naar het clubhuis, waar nog wat prijsjes, zoals o.a. enke le lidmaatschapsbewijzen werden verloot. Met een dankwoord van onze voorzitter aan de organisatoren voor deze happening en aan de jeugdigen voor hun komst werd deze dag beslo ten. Dan nog even een verzoek aan onze leden en zij, die met een dagkaart aan onze wateren de hen gelspon beoefenen. Constant worden wij, als bestuur, aan onze vis wateren geconfronteerd met overvolle vuilniszak ken en -bakken. Aangezien dit niet wordt opge haald door de gemeentelijke reinigingsdienst, zijn wij verplicht, dit zelf op te ruimen. Dit schept uiteraard regelmatig problemen, die echter heel eenvoudig voorkomen kunnen worden. Als u, als hengelaar, uw afvalspullen zelf mee naar huis neemt en in uw kliko deponeert, zijn wij van dit probleem verlost en voorkomen we de mogelijkheid, dat deze spullen in onze wateren terecht komen en deze vervuilen. A.u.b. help ons hiermee!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7