o Optreden Leerlingenorkest te Oisterwijk Nieuwe laven opgedoken in de ’Efteling’ KPJ-nieuws 40 Vrouwen 60 In Memoriam Bernard Oerlemans Bibliotheeknieuws voor kinderen Scouting Moergestel Geslaagd Zonnebloem heeft U broodnodig! WOENSDAG 12 JUN11991 - 16e Jaargang - Nr. 672 JOHN MENSINK Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Met je lievelingsboek op de radio! Ben je tussen de 6 en 12 jaar en wil je op de ra dio over jouw lievelingsboek vertellen? Dat kan, als je in de bibliotheek meedoet aan de actie; ’Met je lievelingsboek op de radio’. De actie duurt van 10 juni tot en met 21 juni. Haal snel een Boekenboomlievelingsboekdeelnemerskaart in de bibliotheek op en lever deze daar ook weer ingevuld in. Je schrijft erop wat jouw lievelings boek is en waarom je dat vindt. Uit alle ingele verde kaarten trekt de bibliotheek een winnen de kaart. Als jij dat bent, mag je in het radiopro gramma De Boekenboom van Omroep Brabant over jouw lievelingsboek vertellen. De Boeken boom is een jeugdprogramma over boeken en is elke zaterdagmorgen te beluisteren van 9.30 tot 10.00 uur. Er wordt voorgelezen uit boeken, ver teld over boeken, er worden schrijvers geïnter viewd en elke week vertelt een kind uit een an dere gemeente over zijn of haar lievelingsboek. Doe mee en haal je Boekenboomlievelingsboek- deelnemerskaart snel op in de bibliotheek. Kinderjury 1991. 7 x. a IA 12 este Huidverzorgingsinstituut Afgelopen zondag hadden we mede door het grandioos weer een geslaagde zeskamp. 9 teams streden om de nieuwe wisselbekerbokaal, en het ziet er op dit moment al weer naar uit dat het sterke Con Ampere weer met de beker gaat lo pen, ik zou zeggen: probeer ze tegen te houden. Deze zeskampers worden al een dagje ouder, dus het mag geen probleem zijn. Bestuur en leden gemengd zangkoor ’Crescendo’. DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 het programma staan o.a. Dance Americana, Spanish Impressions en Espana Cani. Het optre den begint om 17.30 uur op de kiosk aan de Lind. Bij slecht weer zal men uitwijken naar ’De Kunstkring’ aan de Stationsstraat. Tot zaterdag in Oisterwijk. In de maand juli hebben we weer ons jaarlijks af- sluitingsfeest en wel op 19 juli. Wie dit festijn niet wil missen moet zeker komen. Deze hand wil het hier bij laten, zodat volgende week de A en A’s weer aan de gang kunnen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Op 18 juni a.s. van 14.00 tot 16.00 uur heeft VI DO (Vrouwen in de overgang) de laatste inloop- middag van dit seizoen. Gasthuisring 51 - Til burg. De maanden juli en augustus zijn wij afwe zig. Info 013-681105. Zoals U waarschijnlijk al hebt gehoord is scou ting zijn hele spelaanbod aan het aanpassen en vernieuwen aan de eisen van deze tijd. Alle groe pen worden dan gemengd. In het projekt Scou ting 2000, zoals deze vernieuwing heet, staan de elementen actief, omgeving en samen centraal. Bevers: Jongens en meisjes van 5 tot 7 jaar die sa men met Lange Doener spelen in het huis Hots- jitonia. Welpen en kabouters: Jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar. Zoals voor de meeste speltakken bin nen Scouting krijgt ook deze tak een nieuw spe laanbod en een nieuwe naam n.l. de Esta’s. Verkenners en gidsen: Jongens en meisjes van 11 tot 15 jaar, ook voor deze groep komt een nieuw spelaanbod. Dit worden onze Scouts. Rowans en Sherpa’s: Jongens en meisjes van 15 tot 18 jaar. Ook het spelaanbod voor deze groep wordt eigentijds vernieuwd. Dit worden onze Explorers. Op dit moment zijn we aan het kijken of we in het najaar kunnen starten met wederom een nieu we tak n.l. de stam voor de Scouts vanaf 18 jaar. Zoals U ziet heeft Scouting Moergestel voor el ke leeftijdsgroep wel iets te bieden. Voor informatie kunt U terecht bij: Kees van de Loo, Oirschotseweg 21, tel. 1927 en Riky Berg man, Past. Janssenstr. 15, tel 2407. Op 16 juni gaan we weer een fantastische toer tocht per paard maken, er staan 18 paarden tot onze beschikking, vol is vol. Opgave bij onze paarden- en hondenspecialist J. op ’t Hoog, tel. 2817, aanvang van dit spektakel is 14.00 uur in Goirle. Op donderdag 6 juni is geheel onver wachts overleden Bernard Oerlemans. Verbijsterd en terneergeslagen waren we toen dit bericht ons bereikte. Veertien dagen na zijn 69e verjaardag moesten we afscheid nemen van het door ons zo gewaardeerde lid van ons koor. Bernard kende het klappen van de zweep. Vanaf de oprichting in 1939 was hij al lid. Men had al gauw in de gaten dat Bernard bestuurstalent, inzicht en aspiraties had. Zo werd hij in 1945 bestuurslid en tevens ging hij het secretariaat beheren. Een zwa re taak die hij vervulde tot 1956, en, of het nog niet voldoende was, vroeg men hem in 1959 de voorzittershamer over te ne men van Willeke van de Loo. Ook op dat verzoek reageerde Bernard positief. Op zeer bekwame wijze, met een goed or ganisatorisch inzicht en menselijk kon- takt, heeft hij ’Crescendo’ gedurende 30 jaar geleid. In 1989, toen ’Crescendo’ haar vijftigjarig bestaan vierde, werd Bernard in de bloemetjes gezet omdat hij al vijftig jaar lid was. Tevens werd hem de ereme daille in zilver in de Orde van Oranje- Nassau opgespeld. Wel had hij aangekondigd na dit feest te willen ophouden als aktief bestuurslid en dat hij de voorzittershamer over wilde dra gen. hij wilde het wat rustiger aan gaan doen... Het zingen bij ’Crescendo’ was zijn groot ste hobby. Bernard, je laat een grote leegte achter bij ’Crescendo’. Jouw afwezigheid en jouw lege plaats bij de repetities zal voor ons al len een heel vreemde gewaarwording zijn... Bernard: heel veel dank voor je enorme inzet in de vele jaren voor ons koor. Wij wensen zijn vrouw Thea, de kinderen en de hele familie veel sterkte toe in deze zo moeilijke tijd. geproduceerd wordt, loopt als een tierelier. Brou wer Lal heeft daarom besloten een van zijn me dewerkers een wat rustiger baantje te geven. Het is Luiwam die nu, zittend aan het Lavenlaak, permanent toezicht houdt op de kruidencarrou- sel. Deze kruidencarrousel is van groot belang voor de bepaling van de smaak van dit uitgelezen bier. Het water dat bestemd is voor de bereiding van het Lurk komt namelijk hiermee in aanra king. Maar met het toenemen van de bedrijvigheid bin nen het Lavenlaar neemt ook de baldadigheid van de kleine Laafjes toe. Zo probeert een van de gebroeders Luim, de bakkers van het Volk van Laaf, de kleine Leffie te bestraffen. De kleine Leffie is namelijk in de molenwiek van de bak kerij geklommen. Tot nu toe draait hij lustig met de wieken rond. Ook in het nieuwe siezoen valt er aldus veel te la chen met en te leren van het leven der Laven! Natuurlijk op die ene plaats in Nederland waar iedereen nog in sprookjes gelooft: De Efteling! k. In het dorp van het VOLK VAN LAAF, het La- 2Rh|Venlaar. is de bedrijvigheid in volle gang. In het ^jgdorp dat vorig jaar ontstond, kunnen de bezoe- ^Scers dit jaar kennismaken met een aantal nieuwe bewoners. Deze nieuwe bewoners zijn de afgelo pen winter uit het binnenste der aarde, na een lange reis op de lavastromen, naar de oppervlakte gekomen. De nieuwe bewoners zijn Grote Lef, Lektriek, Loetwiek, Luiwam en Leffie. Grote Lef oefent het vak van schoorsteenveger uit. Na het eerste ^^kiaar bleek aan dit beroep bij het Volk van Laaf ^Jehoefte te bestaan. De eerste afgestudeerde elec- ■riciën van het Volk van Laaf is Lektriek. Hij is Binds de aanvang van dit seizoen druk bezig de k Kindjes op professionele wijze aan elkaar te kno- ^A>en. Voor ontspanning op verantwoord Laafse zorgt Loetwiek. Hij heeft zijn werk als or- jelman gevonden en tracteert de Laven op zijn alawijsjes. Het is algemeen bekend dat de brouwerij van trouwer Lal, waar het Lurk, Limoen en Lebber Jongens en meisjes, jullie hebben geweldig veel boeken gelezen van de Nederlandse Kinderjury. Er was volop keuze uit mooie nieuwe boeken. De sluitingsdatum van de landelijke aktie was 1 ju ni. in afwachting van deze uitslag, maken we al vast de Moergestelse stand bekend. Er zijn in to taal 114 formulieren ingeleverd. In de categorie 6 t/m 9 jaar is het boek ’Spierballen in je hoofd’ van Henk Hokke gekozen. Het gaat over Basje, de professor van de klas. Hij weet bijna alles om dat hij zoveel leest. De andere jongens, vooral de stoere Bulle, pesten hem daarmee. Bas sluit vriendschap met de Surinaamse Dennis. Als ze met een groepje een verboden grot ingaan, ver dwalen ze in vele gangen. Opeens blijkt Bulle niet zo stoer als iedereen denkt. En Bas? Bas ge bruikt gewoon de spierballlen in zijn hoofd. in de categorie 10 t/m 12 jaar is ’Het spoor bijster’ -van Pam Conrad gekozen. Het leven wordt wel erg ingewikkeld voor een 13-jarig meisje als niemand haar iets wil vertellen over haar echte vader en de man, van wie ze heel veel is gaan houden, haar meesleept in eenlèvensbe- dreigende situatie. In de categorie 13 t/m 16 jaar is het boek ’Scha duw van de muur’ van Christa Laird gekozen. Omdat hun moeder te ziek is om voor hen te zor gen, wonen de dertienjarigen Misha en zijn twee zusjes tijdens de Tweede Wereldoorlog in een weeshuis in het Joodse Getto van Warschau. Mis ha voelt zich verantwoordelijk voor hen en waagt keer op keer zijn leven om aan eten te komen. Deze boeken en de andere ’kinderjury-boeken’ kun je komen lenen in de Openbare Bibliotheek. Aan de R.K. Mavo ’St. J.B. de la Salie’ te Til burg slaagden voor hun eindexamen: Uit Moer gestel: Erik van Dam, Dennis van Gorp, Jenny van Gorp, Marjon van de Sande en Mariëlle van der Sanden. a.s. Zaterdag 15 juni verzorgt het leerlingenor kest van muziekvereniging ’Prinses Juliana’ een concert tijdens het festival van zustervereniging ’Asterius’ uit Oisterwijk ter gelegenheid van haar 145-jarig bestaan. Zij spelen een aantal lichte mu ziekwerken die lekker in het gehoor liggen. Op Door de warme bakkers aangesloten bij het Ech te Bakkersgilde wordt de ’Zonnestoet’ gebakken en verkocht. Dit is een brood in de vorm van een zon gemaakt van graan, maïs en zonnepitten. Het brood is zeer smakelijk en plezierig om naar te kijken, vanwege de decoratie in de vorm van een stralende zon. Het brood wordt rechtstreeks van- - uit de ’Echte bakkerswinkel’ verkocht voor de prijs van f 1,95. Van ieder gekocht brood zal f 0,20 worden afgedragen aan het Nationaal Bu reau van de Zonnebloem te Breda voor de aan schaf van nieuwe hoge en lage bedden, die vooral voor afdelings-aktiviteiten gebruikt worden, dus ook voor onze eigen afdeling Moergestel. De ’Zonnestoet’ wordt vanaf 3 juni te koop aange- boden door Bakkerij van Hulten, Kerkstraat 12 en wij hopen dat U ons door het kopen van dit brood in staat zult stellen nog meer te doen aan recreatie voor ziekten en gehandicapte medemen sen. Zonnebloem afd. Moergestel wil deze aktie dan ook zeer aanbevelen. DE ECHTE BAKKER

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1