’t Gèssels Weekend Nog eens vier generaties Een jaarlijks terugkerend evenement H.s.v. De Rietvoorn 60 ma» Ouderenreis 1991 Open dag in ’De Biehal’ Volkstuinders- vereniging ’Reuseldal’ WOENSDAG 5 JUN11991 - 16e Jaargang - Nr. 671 bars en een podium. Allemaal ingrediënten die een ouderwets gezellig volksfeest waarborgen. 1991 1931 Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Menig Moergestelnaar zal inmiddels weten dat er op 29 en 30 juni a.s. in Moergestel heel wat te doen is. Op deze dagen wordt het St. Jansplein omgetoverd in een oergezellig ter ras. Binnen de twee meter hoge omheining wordt het grootste gedeelte van het plein voorzien van lange tafels, stoelen, gezellige zitjes, een viertal Wat er aan voorafging Het Weekend MOERGESTEL IA 12 Huidverzorgingsinstituut TT) Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Tot ziens a.s. zondag op ’Reuseldal’. Het bestuur KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z? Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 i Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12,00 uur: advertenties tot en met zondagavond j Het is al lang geleden dat we een foto konden aanbieden van vier generaties maar deze week heb ben we er weer een. Nicole van Daelen was het nog ontbrekende schakeltje. Zij werd in april gebo ren als dochter van Carla van Daelen-Habraken (30) aan de Industrieweg 8c. Moeder van Carla is Mien Habraken-Nouwens (63) die woont aan de Burg, van Heeswijkstraat 2. De oudste van het viertal is Koos Nouwens-Timmermans (87) die woonachtig is in ’De ReuselhofWie Koos Nouwens kent moet trouwens opvallen dat zij in de loop van vele jaren niets is veranderd. Haar leeftijd is haar beslist niet aan te zien. Vol trots draagt zij achterkleinkind Nicole op de schoot. (foto: Chris van de Bijgaart) Voor de deelnemers aan de dagtrip op vrijdag 7 juni a.s. nog een paar mededelingen. 1. Vertrek om precies 8.30 uur vanaf het St. Jansplein met de E.M.A. Tours. 2. Voor eten en drinken wordt gezorgd. Alleen dus wat geld meenemen. 3. Voor hen die ’s avonds gehaald worden: we zijn om plm. 21.00 uur weer thuis. I. Eventuele telefoonnummers voor deze dag: ’s middags van 12.00 tot 13.30 uur: Miniatuur Walcheren 01180-13920 ’s avonds van 18.30 tot 20.00 uur: Hotel Tivoli Oudenbosch 01652-12412. 5. U zorgt voor goed weer, wij doen de rest. De reiscommissie Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Zaterdag 15 juni is er van 11.00 tot 16.00 uur ’n Open Dag in ’De Biehal’ aan de Kivitsblekweg te Oisterwijk. Wegwijzers hiernaartoe vindt u vanaf het hertenkamp. Op de Open Dag zijn o.a. demonstraties te zien van honingslingeren, er is verse honing uit de tap, u krijgt ’n kijkje achter de schermen en er is iets leuks voor de kleintjes. Evenals vorige jaren is het weer Open Dag op het volkstuinencomplex ’Reuseldal’ aan de Bos straat. U bent van harte welkom op zondag 9 juni. Openingstijden van 10.00 tot 16.00 uur. Wij nodigen iedereen uit er een bezoek te bren gen. Afgelopen winter bleek dat C.V. ’De Pierewaai ers’ het door hen georganiseerde openbaar carna val nauwelijks nog financieel konden behappen. Men ging ’in conclaaf met de zusterverenigingen ’De Durdraaiers’ en ’De Dorstvlegels’ waarna een uit deze drie verenigingen gevormde com missie besloot de organisatie van het nu op han den zijnde Gèssels Weekend op zich te nemen. De commissie benaderde de Moergestelse kaste leins die zeer enthousiast hun medewerking en fi nanciële borgstelling toezegden. Langzamerhand blijkt dat meerdere Moergestelse middenstanders en bedrijfsleven het initiatief ondersteunen en fi nancieel hun steentje bij willen dragen. Ondanks de beperkte voorbereidingstijd, want 5 maanden is echt niet veel voor een feest van der gelijke omvang, is de organisatie er toch in geslaagd een meer dan interessant programma op te stellen. Het programma van dit weekend ziet er als volgt uit: Zaterdagavond 29 juni, aanvang 20.00 uur: Live-optreden ’Twints’ en live-optredens van di verse troubadours. Zondagmiddag 30 juni, aanvang 12.00 uur: Live-optreden folkloristische groep ,’t Ghesel- scap Goet Ende Fyn’ en ’n spelmiddag voor de jeugd. De ’Twints’ hebben al menig openluchtfestijn opgeluisterd. Eerder bekend als ’De Tocata’s’ staan zij garant voor een kwalitatief hoogstaand muzikaal optreden waarbij zij hun repertoire af stemmen op het aanwezige publiek en de heer sende sfeer. geweld. Een voorbeeld voor meerdere dames. 10e Rob Hooftman 7 stuks, 75 cm. Niet zoveel als z’n broer maar in ieder geval beter gemoti veerd dan z’n vader want die laat het helemaal af weten. 1 le Daan de Laat, 3 stuks, 40 cm. Aan z’n hen gel heeft het niet gelegen, die was nieuw. 12e Ben van de Wel, 2 stuks, 37 cm. Hadden er vier kunnen zijn, maar jammer genoeg gingen ze er af. 13e Siegfried Willems, 1 stuk, 22 cm. In idere ge val meer dan z’n broer. 14e Jan Roozen, 1 stuks; 17 cm. Ook een echte doordouwer. Let op, die komt er wel! 15e Jan van Korven, 2 stuks, 10 cm. Weer een nieuweling. Alle begin is moeilijk, maar door gaan. Nog enkele kneepjes leren en wie weet een volgende Koning. 16e Kees Jansen, 1 stuk, 5 cm. Kees (en geen Keesje), ook al was de vangst nog zo klein. 17e Tristan Willems, 0, 0. Laat je niet op je kop zitten door je broer. De volgende wedstrijd is het jouw beurt, net als voor 18e Kees Roozen, want die had ook niets gevan gen. Niet te begrijpen, want de dag daarvoor had hij samen met broer Jan nog 13 stuks gevangen. Volgende keer beter Kees. En de volgende keer is op 23 juni. Maarrrrr reeds op 8 juni is het open dag voor de jeugd, voor iedereen onder de 16 jaar, lid of geen lid. Dus komen allemaal, net als vorig jaar. Volgende seniorenwedstrijd, ook om de Ko ningsbeker, is op 16 juni. Vergeet ook op 21 juni onze Bingo niet in zaal ’De Brouwer’. Een zotte zomerbingo met prach tige prijzen. Hoofdprijs: dames- of herenrijwiel naar keuze. Komt allen, komt tijdig, want vol is vol! Daarnaast zullen zaterdagavond diverse trouba dours tussen de opgestelde terrassen doorlopen en hun gemoedelijke en folkloristische klanken ten gehore brengen. Ondertussen kunnen de be zoekers zich laven aan de vier bars, ingericht en bemand door de Moergestelse kasteleins. Uiter aard kan het ’hongergevoel’ onderdrukt worden bij aanwezige eetkraampjes. Zondagmiddag brengt het in Limburg overbe kende en zeer populaire ’Gheselscap Goet Ende Fyn’ een bezoek aan Moergestel. Deze groep, gestoken in Bourgondische kledij, heeft een fol kloristisch repertoire en met hun middeleeuwse muziekinstrumenten weten zij hun muzikale ta lenten uitstekend over te brengen. Terwijl de oudere aanwezigen van dit muzikale optreden genieten wordt er voor de Moergestel se kinderschaar tot 13 a 14 jaar binnen de veili ge omheining een spelmiddag georganiseerd. Voor hen staan ondermeer op het programma: luchtkussenspringen, schminkkraam, penalty- schieten, beschuit versieren en vele straatspelen. De kinderen krijgen bij entree een gratis snoep kaar! waarmee zij ondermeer limonade en chips kunnen krijgen. Voor de kinderen met de leukste, aandoenlijkste, beste of best geprobeerde prestaties zijn leuke prijzen beschikbaar. Ook wordt op deze middag de prijsuitreiking verricht van de eerder op de Moergestelse basis scholen uitgeschreven tekenwedstrijd. Een aan tal prijzen bestaat uit de bekende tekenfilms ’De Ninja Trutles’. Zoals lezer dezes opmerkt biedt het program ma van het Gèssels Weekend voor elke leeftijd wat attractiefs. De Moergestelse carnavalsve renigingen en kasteleins hopen u dan ook te mogen begroeten op 29 en 30 juni a.s. Op 26 mei verzamelden zich 18 jeugdige vissers bij ons clubhuis voor hun eerste viswedstrijd om de ’Koningsbeker’, waardoor de winnaar zich een heel jaar lang Koning mag noemen en ’voelen’. Na 2 uur spannende strijd viel het verlossende eindsignaal, maar het bleef spannend omdat twee personen goed gevangen hadden, n.l. 20 stuks per man. Nadat de jury gemeten had kwam er meer duidelijkheid. Ie Ron de Bakker, 20 stuks, 321 cm. Proficiat Ron! Het Koningschap blijft daarmee tenminste in de familie. Vader was n.l. vorig jaar koning. 2e: onze jeugdkampioen van vorig jaar: Niels Helmer. Ook 20 stuks maar kleiner, n.l. 252 cm. 3e Rudy van Tuijl, 12 stuks 223 cm. Hij mocht niet mopperen want 4e werd Maarten Hooftman met één visje meer, 13 stuks, maar te klein: 203 cm. 5e Henk Rijnen, 9 stuks, 108 cm. Niet slecht voor z’n eerste wedstrijd. 6e Jeroen van Beers, 8 stuks, 105 cm. Dit kan en zal beter worden, zeker weten! 7e Bas van Gisbergen, 9 stuks, 88 cm. (als win naar van het puntenklassement? Kom op joh!). 8e Fons van de Wal, weer een nieuwe ster, 5 stuks, 85 cm. 9e onze dame Sandra Boogaers, 5 stuks, 84 cm. Sandra houdt goed stand tussen al dat mannelijk A ,;Z

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1