J.F.A. van Esch Full-time, tankstation 1346 CERTIFORM SLAAT EEN GOED FIGUUR. VIJF HALEN VIER BETALEN. part-time en oproepkrachten voor self-service 04243 - Q8 1 Kruisgebouw opnieuw geopend Tankstation Bel voor een ten Cate Wie zijn wij? afspraak: S1 i i 1 40 Vrouwen 60 MODEHUIS Kringgildedag te Oostelbeers Orgelconcert Heuvelse kerk Tilburg u m/v, minimaal 20 jaar GEVRAAGD: Tfc fflLurn. I O 1 Adi PAGINA 5 Schoolstraat 52 5066 EE Moergestel 3e- Het moment van de officiële opening. ie- De poppendokter mocht nogal wat ’ziekepoppen in ontvangst nemen.. Ml Poiriers Is verkrijgbaar bij: van deze aanbieding. U kunt kiezen uit een heupslip, een tailleslip en de Rio slip. Ten Cate kom je vaker tegen dan je ziet. ng ne tar er- ie le! oor ide de 's Op dinsdag 4 juni a.s. heeft VIDO (Vrouwen in de overgang) een inloop-middag van 14.00 tot 16.00 uur. Er bestaat nu reeds een mogelijkheid om u in te schrijven voor de gespreksgroep, die in septem ber van start gaat. Deze middag wordt gehouden: Gasthuisring 51, Tilburg. Info: 013-681105. >ui- jur ent >m, 50. sis 50 50. aus ,en- srst net cel 13. na jn- Pr. 3P- rk- ost og ns rij- I I im- iste srie len iil- er- ijs te- ijs er: VO- :.T. t ïer :r- let or Deze keer twee ’koetsiers’ in onze rubriek. Te zien aan de achtergrond komen ze van de Boerenbond en rijden richting ’t dorp. Wie zijn het? Vorig'- week waren het, onmiskenbaar, twee gebroeders van Elderen: Kees (wonende in de Past, v/d Boogaardstraat) en Jan (wonen de op de Oisterwijkseweg). Op 2 juni a.s. organiseert het Gilde St. Joris te Oostelbeers en het Gilde van O.L. Vrouw te West- en Middelbeers de jaarlijkse Kringgilde dag van het Kwartier van Oirschot. Alle gilden van het Kwartier van Oirschot en enkele gastgil- den zullen aan deze dag deelnemen. De dag zal beginnen met een gildemis om 9.00 uur in de Andreasparochie te Oostelbeers, waarin koningen, keizers, hoofdlieden en genodigden aanwezig zullen zijn. Na de koffietafel vindt de ontvangst plaats door het gemeentebestuur en aanbieding van de erewijn in het gemeenschaps huis. Om 13.00 uur vindt de kleurrijke optocht plaats door de kern van Oostelbeers, waarna de opmars plaatsvindt op het gildeterrein aan de Postelstraat. Daarna vinden hier ook de diverse wedstrijden plaats en zal er gestreden worden om het prijzenzilver. De gildebroeders en -zusters schieten met kruisboog, handboog en geweer, namen deel aan trommen, vendelen, bazuinbla zen, gildedansen en standaardrijden. Gedurende de namiddag kunnen de bezoekers ook het prachtige gildezilver, gilde-attributen en gildevaandels bewonderen in een speciale ten toonstellingstent. In de feesttent zorgen ’De Bon go’s’ voor de muzikale omlijsting. Om -241- 18.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Wan neer de weergoden gunstig gestemd zijn, kan de bezoeker genieten van cultuur en traditie in een sfeer van eeuwen geleden. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 ME11991 Op zondag 2 juni a.s. om 15.00 uur zal Maurice Pirenne het fraaie orgel van de kerk op de Heu vel te Tilburg bespelen. Het programma ver meldt naast werk van de solist zelf, composities van César Francl, Charles Toumemire en van Charles-Marie Widor, werken die juist op het on langs gerestaureerde Smits-orgel uit 1894 erg goed tot hun recht komen. Vanaf 1965 is Pirenne rector cantus (koorleider) van de Sint Janskathedraal in ’s-Hertogenbosch. In september volgt hij Huub ten Hacken op als organist van de Sint Jan. Het concert, dat ongeveer een uur zal duren, wordt georganiseerd door de Midden-Brabantse orgelkring. Vrijdag 24 mei werd na ’n periode van enkele maanden het geheel gerenoveerde wijkgebouw aan de Prinses Beatrixstraat officeel heropend. De genodigden werden ontvangen in ’Den Boo gaard’, waar achtereenvolgens werd gesproken door wethouder A. van den Meijdenberg, de heer J. van Lieshout, voorzitter van de Regionale Kruisvereniging Midden-Brabant en mevrouw M. van Dijck-Heitzer, voorzitter van de Kruis vereniging Moergestel. Hierna ging men naar het wijkgebouw voor de officiële heropening. Aan het pand op zich is niets verandert, maar wie een kijkje nam aan de binnenkant stond versteld van wat men met de beschikbare ruimte heeft ge daan. Een mooi helder interieur, economisch in gericht en van alle gemakken voorzien, ofwel po pulair gezegd, ’eigentijds’ aangepast. Velen maakten dan ook op zaterdag van de gelegenheid gebruik om, onder het genot van een kopje kof fie en het nuttigen van een beschuit met muisjes, een kijkje te komen nemen. Verder was er van alles te zien op het gebied van de thuisverzorging, er lagen folders, en er werd voorlichting gegeven over allerlei zaken. Ook de ’Thuiswinkel’ was o.a. vertegenwoordigd met ar tikelen die ook bij de Kruisvereniging te verkrij gen zijn. Maar ook waren er artikelen voor oude ren en mensen met een fysieke handicap. Het geheel is een felicitatie waard aan het adres van de Kruisvereniging Moergestel. Met Certiform zit u goed en het staat u goed. Want pasvorm en kwaliteit van de nieuwe slips zorgen voor een aangenaam draagcomfort. Sla dus een goed figuur met Certiform en profiteer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5