I uan Quins en Q)iny Oen&emans-de è&iat fc liOES DOLlllUPl Produktie medewerkers/sters Jl 001 Zeventig jongelui musiceren enthousiast D Van de politie TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Bonte Middag IVN gezinswandeling ijify u-ii Schoolstraat 28, 5066 EE Moergestel Het was grandioos, ons robijnen feest. Bedankt voor de bloemen, kaarten en cadeaus, maar voor 't komen nog 't meest! Za eei Ro eei sia Protestantse Gemeente Oisterwijk zowel in binnen- als in buitenland, zijn wij op zoek naar enkele: voor de funkties van stanzer en montage-medewerker. Bij voorkeur in de leeftijd tot 30 jaar. Naast een prettig werkklimaat kennen wij de volgende arbeidsvoorwaarden: - 38-urige werkweek; vrijdagmiddag vrij!!! - na een eventuele leerlingperiode, beloning volgens CAO van de Schoenindustrie; 8% vakantietoeslag; eindejaarsuitkering en verjaardagsgratificatie. Voor verdere informatie kunt u zich schriftelijk of telefonisch wenden tot onze afdeling Personeelszaken. Schoenfabriek Wed. J.P. van Bommel B.V. Oisterwijkseweg 40, 5066 XD Moergestel 04243-1735 Wereldfestival te Gemert is gespecialiseerd in de produktie van luxe dames- en herenschoenen. Het bedrijf heeft zo’n 200 werknemers. Vanwege de aanhoudende verkoopgroei, Raad Welzijn Ouderen Moergestel voor alle ouderen vanaf 55 jaar Parochie St. Jans Onthoofding De meikever 43 $T. PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 MEI 1991 'MC BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER ■I "W" Johan van Oosterhoud I Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Ciao. Barbara, Ingeborg en Marieke De i waai Oist groe kelo dag Om ken Jans groe fakk lede: trok waar e:n t stnlri Afgelopen Pinksterweekend zijn 6 jongelui van het Jongerenpastoraat samen met één leider, An ton Smits, naar het Wereldfestival te Gemert ge weest. Het was een bijeenkomst van muzikanten die uit alle delen van de wereld kwamen. Er waren o.a. Braziliaanse, Boliviaanse en Turkse musici. Ook waren er ’workshops’ van alle werelddelen. Zo was er een ’workshoptent’ genaamd Afrika, waar men een Afrikaanse theeceremonie bij kon wonen en waar men zich creatief kon uiten door middel van bijv, boetseren. Het programma bestond voornamelijk uit de op tredens van de buitenlandse groepen, ’s Avonds kon men onder het genot van deze buitenlandse muziek swingend dansen. We hebben een erg leuk weekend gehad, mede doordat we vele contacten gehad hebben met de buitenlandse deelnemers. We hebben veel van hun cultuur, gewoontes en taal geleerd. We raden iedereen, die veel van muziek houdt, aan om volgend jaar zeker een keer met ons mee te gaan. Kerkdienst: op zondag 26 mei zijn er twee kerk diensten. Om 9.30 uur gaat in de Kivitslaan voor dhr. C. Schoemaker uit Tilburg. Om 10.15 uur gaat in de Kerkstraat voor ds. Ph. Stoutjesdijk uit Heeswijk-Dinther. In de Voorhof is kinder- en jeugdkerk en crèche. Agenda: Op donderdag 6 juni is er ’s avonds om 20.00 uur een gemeente-avond in de Voorhof. Voor meer informatie zie ’Samen op weg’. Uw bijdragen voor het nieuwe winterboekje zijn van harte welkom bij J. Krijge, Wildemanstraat 48, Oisterwijk. Telefonisch spreekuur: Ds. Roobol heeft dage lijks spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur (behalve op maandag). Dat i deze Heel deze 13.3( verse deek lendt gen 1 ’Dat was En ii ’hoe - wat ring, ten c In d< wees tijd i hadd gesa veld smal Om gom Op donderdag 30 mei 1991 zal ter afsluiting van het seizoen 90/91 in ’Den Boogaard’ een bonte middag gehouden worden. Op deze middag zullen vele aktiviteiten van de ouderen worden gepresenteerd. Het is ook de be doeling om bekendheid te geven aan al die akti viteiten die er zoal voor ouderen op touw worden gezet, De middag is voor alle ouderen gratis toeganke lijk. Ook de niet-leden van de Bond van Oude ren zijn hartelijk welkom. Om 14.00 uur zal de middag ’n aanvang nemen. Tussen 13.30 en 14.00 uur wordt men verwacht voor het aanbieden van een kop koffie. Wij vertrouwen er op, dat vele ouderen op deze middag aanwezig zullen zijn. Namens de Aktiviteitenkommissie. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 1 juni: P. Terwindt, telefoon 04243 -1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 1 juni: H. Berden, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 2 juni: W. Schopman, Kerkplein 2, tel. 04242 88805 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en ’n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee. tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk. tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 5 juni: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. V, Sacramentsdag Preek: Pastor H. van den Broek Zaterdag 19 uur: Hoogmis (Nederlands). Mgd Johannes de Klerk e.v. Maria de Laat; Mgd Adriana van de Wouw-Pijnenburg; Mgd Adria- nus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Mgd Jo de Kort e.v. Aleida Hoffmans; Toon van Zon; Huub van Berkel e.v. Tine de Wert; Mgd Ma ria van Dijk-Vermeer; Mgd Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Mgd Marinus Vugts e.v. Maria van de Velden; Jgt Adrianus van Gisbergen e.v. Catharina Dinslage. Zondag 10.00 uur: Hoogmis (Gregoriaans). Overl. fam. Donkers-Wijgerde; Jgt Cornells Rij nen e.v. Maria van den Bosch; Mgd Cees Frey- se e.v. Elisabeth Antonis; Jgt Bertha van den Bosch-Dekkers; Franciscus van Esch, Christina van Avendonk en Engelberta dr. 11.30 uur: Gezinsviering speciaal voor Eerste Communicanten en hun ouders; Mgd Amelia Schmidt-Latoemahina; Annie Mertens-van de Snepscheut; Catharina van de Wouw-van Elde- ren; Maria van Elderen-Willems; Jgt Cornells Mulders en Maria van Oirschot; Bijzondere in tentie uit dankbaarheid. 14.00 uur: Doopviering van Jasper Kolen, Wats- kin Ligtvoet en Maik Daemen. Dinsdag: Simon van Breda e.v. Maria Vermulst; Lamberta Smetsers-van de Pol; Overl. ouders Severijns-Judge; Noud van de Laak e.v. Jo van den Branden. Donderdag: Mgd Jan van Elderen e.v. Anna van lersel; Overl. ouders Wolfs-Nooyens; Cees Op ’t Hoog e.v. Tiny Oerlemans; Overl. ouders de Laat-van de Sande; Annie Mensink-Rijnbeek. Vrijdag 10.00 uur: H. Mis speciaal voor ouderen. Adrianus de Beer; Michiel van Kempen e.v. An na van Huykelom; Helena Willems; Petronella Beerens-Verstijnen. Zaterdag 12.00 uur: Zilveren Bruiloft fam. Denissen-van Kollenburg (K Ned.). Dinsdag: Parochievergadering. Donderdag: Raad van Diakonie. Om er maar gelijk mee te beginnen: de meikever is een bijzonder schadelijke kever. Hij is vraat zuchtig en kan grote schade toebrengen aan bos sen en boomgaarden. Ook de engerlingen lar ven) zijn schadelijk. Zij leven in de bodem en konsumeren wortels van planten. De larven hebben drie tot vier jaar nodig om volwassen te worden. De gehele ont wikkeling tot kever duurt vier tot vijf jaar. Overdag is de meikever niet aktief en. besteedt hij zijn tijd aan eten. Vliegen doet hij vooral ’s nachts. De mannetjes hebben waaiervormige sprieten, bij de wijfjes zijn ze recht. Hierdoor is het verschil tussen de geslachten goed waar te ne men. Deze ’antennen’ hebben .vooral een funk- tie bij het zoeken naar voedsel. Er bestaan maar heel weinig nuttige kevers. Ver reweg de meeste kevers zijn schadelijk, zoals de Coloradokever. Nuttige kevers zijn de Lieve heersbeestjes. Kevers vallen de mens niet lastig; ze steken niet, zuigen evenmin, zoals muggen dat doen, en brengen ook geen ziekten over. Land- en tuin bouw worden het meest bedreigd. In de natuur zijn vogels en zoogdieren de grote opruimers. Om nog even op de meikever terug te komen: zijn lengte is twee tot drie cm. en hij is dus nog al een grote kever met bruine, gegroefde dek schilden. Het borststuk is zwart en aan de zijkan ten bevinden zich zwarte vlekken. De poten heb ben stevige haken. Een betere invulling van ’De dag van de muziek’ kan men zich niet voorstellen. Jeugdleden van de harmonieën uit Moer gestel, Oisterwijk, Udenhout, Cromvoirt, Haaren en Berkel-Enschot kwamen afge lopen zaterdag naar ’Den Boogaard’ om vanaf negen uur in groepen te repeteren ten einde om half vijf een gezamenlijk con cert te kunnen geven. Zeventig jongelui hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van Muziekvereniging ’Prinses Juli ana’. Onder leiding van Jacco Nefs, Jan Her mans en drumband-instructeur Ludwig Smits is er de gehele dag hard gewerkt en het resultaat mocht er zijn. Eerst lieten de slagwerkers zich apart horen om vervolgens in verschillende sa menstellingen hun aandeel te leveren aan ’het Het IVN, afdeling Oisterwijk, start zondag 2 juni om 10.00 uur een gezinswandeling vanaf het Be zoekerscentrum van Natuurmonumenten in Oisterwijk. Deze natuurwandeling is speciaal be doeld voor gezinnen met jonge kinderen. Vooral op kinderen is de iVN doelstelling ’het bevorderen van het milieubesef van toepassing. Het is erg belangrijk om al jong, op een speel se manier, te leren kijken naar de natuur. Ver baasd en nieuwsgierig ontdekken ze steeds meer en worden zo hopelijk milieubewuste mensen. Zondag gaan de natuurgidsen samen met de kin deren: kijken naar kriebelbeestjes, vogeltjes luisteren, schilderijtjes maken, enz. Tot ziens! grote orkest’. Onder leiding en met toelichting van Jan Hermans gaven de jongelui een heus con cert van drie kwartier met populaire melodieëen in arrangementen van voornamelijk Amerikaanse componisten. De toekomst van onze harmonieën lijkt verze kerd, doch zullen zich van een overwegend mannen-gezelschap omvormen naar een overwe gend vrouwengezelschap, tenminste als men zich laat leiden door de samenstelling van het jeugdor kest. De drumband bestaat dan nog wel uit jongens, maar aan de blaasinstrumenten zaten hoofdzake lijk meisjes. Voorzitter Willem Ligtvoet kan samen met zijn organisatie terugzien op een buitengewoon geslaagd evenement, dat voor vele malen herha ling vatbaar is. Albert van der Werf Zowel het Pinksterweekend als het weekend daarna zijn in Moergestel rustig verlopen. Alleen een jongeman, die zich laveloos had gedronken, moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. In de Schoolstraat werd de bibliotheek met verf bekladderd. De daders, drie Moergestelse jongens, zijn inmiddels achterhaald. Er werden deze week slechts twee lichte aan rijdingen gemeld. Beide aanrijdingen vonden plaats op Rijksweg 58. Dit betrof een kop-staart botsing en een aanrijding met een midden op de rijbaan lopende ree, welke na de aanrijding spoorloos verdween. JT| OOP II SUPERIOR SHOES D SCHOENMAKERS SINDS 1734 t

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2