Volksfeest Biest-Houtakker 1991 Vliegreis SparMart familie van Zon i >5 cXptóite ’Op je gezondheid’ 1 M II Scouting- nieuws .■.‘omroep brabant WOENSDAG 29 ME11991 - 16e Jaargang - Nr. 670 Projekt voor leerlingen op de Boszichtschool: De laatste dag van mei en de eerste 2 van juni staan dit jaar weer in het teken van het Volksfeest Biest-Houtakker. Dit wervelende en spetterende evenement beleeft op 31 mei en 1 en 2 juni alweer zijn veertiende editie en telkens weer slagen de twaalf organiserende verenigingen van de Biest erin om met originele vernieuwingen het spektakel te laten bruisen van aktiviteit en creativiteit. Winnaars laatste ronde: Zondag 2 juni DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Zaterdag 1 juni Vrijdag 31 mei Contente Mens over voetbal y I Vj 112 este postbus 108 - 5600 ac eindhoven Raamackerstraat 2 Regenbeemdeke 16 Huidverzorgingsinstituut 7*3 k De aktie die SparMart de afgelopen 13 weken hield heeft de familie van Zon, Rootven 74, de hoofdprijs opgeleverd: een 8-daagse vliegreis voor 2 personen. Zaterdag mochten de totaal ver raste Jan en zijn vrouw de prijs in ontvangst ne men uit handen van SparMart eigenaar Henk Tromp. Met de overhandiging van deze reis kwam een eind aan deze suksesvolle aktie waar na tevens de prijswinnaars uit de laatste ronde be kendgemaakt konden worden. Radio-cassette-CD-speler: Fam. KogelsPast. Janssenstraat 20 Keukenmachine H. van den Heuvel Fotocamera: H. van Berkel Levensmiddelenpakket: J. v/d Heyden J. Helmons A. Nouwens P. Mannaerts P. de Brouwer C. Westgeest T. Theuns Fam. Wolfs W. de Jong N. v/d Boogaart De Aanstede 13 Burg, van Heeswijkstraat 16 Kloosterlaan 13 Kloosterlaan 16 Reedijk 5 De Hoefkens 37 Krijtestraat 49 Schoolstraat 62 Krijtestraat 31 De Dagmaet 5 Het programma van de zondagmiddag kent weer een keur aan activiteiten en attracties. Ongeloof lijk dat de organisatoren er wederom in geslaagd zijn net die acts en stunts naar Biest-Houtakker te halen, die elders nog niet te zien waren. Het terrein aan het Vossenhol zal bijna te klein zijn om alles te herbergen. Een greep uit het ontzag wekkende aanbod: Hij praat zondag over zijn favoriete voetbalclub ’Geeneind Vooruit’, de club afkomstig uit het denkbeeldige dorpje Geeneind, een gehucht dat het vaste decor is voor de verhalen van de Con tente Mens. (Omroep Brabant, zondag 2 juni tussen 12.05-12.20 uur). KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL x? Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Het tweede totaal nieuwe onderdeel van het Volksfeest 1991 is de KPJ-avond op de zaterdag. Van heinde en verre zullen honderden jongelui zorgen voor een onvervalste, Brabants gezellige, fuifavond. De muziek wordt gebracht door een van de beste Top 40-orkesten van Nederand ’The Winners’, zodat het muzikale succes verze kerd is. De voorverkoop van de toegangskaarten (a 5,-) is in handen van de KPJ afd. Biest- Houtakker. Aan de tent zullen de kaarten 7,50 kosten. Er zijn slechts 800 kaarten beschikbaar, dus liefhebbers moeten zich haasten. Inlichtin gen bij Karin Vingerhoets, Vossenhol 10, tel. 04255-1461. Voordat er een verslag volgt van de op 18 mei ge houden ’Flessenactie’, eerst een rectificatie op het stukje van vorige week. Daarin stond het een en ander vermeld van de pas geplaatste fiet senstalling bij D’n Donk. We hadden twee na men vergeten: Gerben van de Louw en Christi an Smits hebben hier ook aan meegeholpen. Bij deze is dat dus ook rechtgezet. Sorry. De ’Flessenactie’ dan. Op 18 mei jl. stonden er voor de SparMart en de Pryma verkenners, gid sen, rowans en sherpa’s om lege statiegeldflessen in ontvangst te nemen. We hadden zelf spandoe ken geschilderd en natuurlijk de Scouting ’da’s pas leven’ vlag en spandoek. Dat de Scouting er stond was wel duidelijk. Iedereen die één of meerdere flessen heeft gegeven, onze hartelijke dank. Gezamenlijk heeft u ons bijna 250,- gegeven. Iets wat we goed kunnen gebruiken voor een mooie aktiviteit. We bedanken natuurlijk ook de SparMart en de Pryma voor hun medewerking. Wat voor aktiviteit het gaat worden? Geen idee, maar we houden u op de hoogte. - Grote Jaarmarkt met vele kramen en een even spannend als vermakelijk standwerkerscon- cours - Kamelenrace, waarbij de Prins Carnaval van Hilvarenbeek, Prins Rinus van de Pezerikken, en de prins van de Biest, Prins Willem van de Pinnekleuvers, elkaar op de tweebultige vier voeters zullen bestrijden om de eer en om een vat bier. Daarna kan ieder die dat wil een rit je om het hardst maken. - Motortrialdemonstraties door maar liefst 3 mo torrijdende evenwicht-kunstenaars. - Motorcrosswedstrijd voor de zeer jeugdige (8-12 jaar) leden van motorclub ’De Grensja- gers’ uit Hilvarenbeek. - Rijwielstunts op één- en tweewielige fietsen, van heel hoog tot heel klein, door Kunstrij- wielvereniging Juliana uit Millingen aan de Rijn. - Radiografisch bestuurbare miniatuurbootjes spelen brandweertje in een bassin van 10 x 10 meter. - Doorlopend zullen demonstraties worden ver zorgd van vechtsporten en aerobic door Sport school Jan de Rooy uit Goirle en van honden training door hondensportverenigingen uit Haghorst en Middelbeers. - Handboogschieten en jeu de boules zijn twee takken van sport waaraan het publiek zelf kun nen deelnemen. - Speciaal voor de kinderen is een jeugdpro gramma opgezet met een springluchtkussen, minicars, kinderboerderij, gratis schminken, kinderspelen en nog veel meer. - De traditionele rommelmarkt is natuurlijk ook weer present en die wordt elk jaar alsmaar gro ter. Aan het eind van de middag zal een varken bij Amerikaans opbod worden verkocht. Met een beetje geluk kunt u voor één gulden de ge lukkige bezitter daarvan worden. - En uiteraard is ook aan de inwendige mens ge dacht. Eten en drinken zal op de verschilende terrasjes in ruime mate voorhanden zijn. Spe ciaal voor de groeiende groep liefhebbers is een Belgisch bier-terras ingericht. - Het geheel wordt muzikaal leven ingeblazen door orkest Tammezuur uit Hilvarenbeek en Dinges uit Moergestel. - Flater Tejater uit Hilvarenbeek zal met straats- ketches de toeschouwer uit balans én aan het lachen brengen. iedereen. We staan eens stil bij wat we zoal eten besteed. De hogere groepen gaan op excursie naar een huisarts en een tandarts. De kleuters gaan ’n keer naar het baby-bureau (kruisgebouw) en voor hen komt een mondhygiëniste op school. Groep 8 gaat in samenwerking met een consulent van de GGD Tilburg het projekt ’Alcohol en Ta bak’ doen. Hierbij wordt aandacht besteed aan gewoontes, verslaving, drinken, roken en drugs. Het projekt ’Op je gezondheid’ wordt afgesloten met een OPEN AVOND op vrijdag 14 juni van 19.00 tot 21.00 uur. We beginnen deze avond met een fietstocht, wel ke 1 uur in beslag neemt. De start is tussen 18.00 en 18.30 uur op onze school. Na de fietstocht heeft u gelegenheid alle werkstukken die de leerlingen tijdens het projekt gemaakt heb ben te bezichtigen. Uiteraard zijn ook degenen die niet aan de tocht kunnen deelnemen van har te welkom. Tot ziens op 14 juni! Team en Werkgroep Schoolprojekt Boszicht. Het Volksfeest begint meteen al goed op vrijda gavond met het debuut van de vorig jaar opge richte Biestse Toneelvereniging. De leden van deze club verzorgen een voorstelling van het dol komische blijspel ’Pa sprong in het diepe’ waarin de meest dwaze verwikkelingen de toeschouwer regelmatig een lachstuip zullen bezorgen en uit eindelijk een wel zeer verrassend slot zullen be reiden. De voorstelling begint om 20.30 uur stipt. De deuren gaan dan dicht om pas na afloop van het toneelstuk, om circa 23.00 uur, weer open te gaan. Vanaf dat tijdstip is er volop gelegenheid te genieten van het swingende geluid van de oer- Biestse band ’The Rockmg Biest Company’. Re gelmatig de keel smeren en de beentjes van de vloer is dan het devies. We zijn op de Boszichtschool al weer enige we ken bezig met ons projekt over GEZOND HEID. Alle groepen doen, ieder op hun eigen manier en hun eigen niveau, hieraan mee. Ver schillende facetten zoals goede voeding, het ziek- zijn en weer beter-worden, alcohol en roken ko men aan bod. Gezonde voeding is van zeer groot belang voor en wat we zouden móéten eten. Wat krijgen we binnen aan noodzakelijke voedingsstoffen en wat is niet zo nodig? ’n Essentieel onderdeel van onze dagelijkse voeding is brood, ’n Aantal groepen gaat dan ook ’n bezoekje brengen aan de bakker. ’Voorkomen is beter dan genezen’ luidt ’n be kend gezegde. Door middel van ’n gezonde voe ding, ’n goede lichaams- en gebitsverzorging en voldoende beweging kunnen we gezond(er) blij ven. Dit lukt niet altijd. Aan het ziek zijn en het beter worden wordt dan ook de nodige aandacht Een inzet die na afloop wordt beloond met een gedeelte van de positieve baten. Daarmee worden het gehele jaar door allerlei verenigingsaktivitei- ten, met name gericht op de jeugd, mogelijk ge maakt. In het achtergrondprogramma van Omroep Bra bant is zondag 2 juni weer een kwartiertje zend tijd bestemd voor een verhaal van Nol van Roes- sel, ongetwijfeld beter bekend als de ’Contente Mens’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1