DIABETES IS OVERAL E L.R. F.E.V.I.O.R. Gl .■-‘□mroep brabanfc el Diabetes (suikerziekte) is een ingrijpende aandoening die Roy altijd en overal met zich meedraagt. 5e prijs Openbare besluitenlijst college burgemeester en wethouders Ingekomen stukken APV/Bijzondere wetten Verleende bouwvergunningen Hinderwet Openbare Werken Algemene en juridische zaken Welzijn Financiën Brabants jeugdvoetbal in de schijnwerper bij Omroep Brabant In sportpark Rozenoord in Bergen op Zoom wordt zaterdag 25 mei het Brabants voetbalkam pioenschap voor A-, B- en C-jeugd gehouden. Onder de deelnemende ploegen bevinden zich onder meer teams van de betaalde clubs Willem II uit Tilburg en Eindhoven. Informatie over aanvragen woonruimte en bouwgrond MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 MEI 1991 PAGINA 9 postbus 108 - 5600 ac eindhoven voor 3e prijs 3e prijs 4e prijs 4e prijs 5e prijs 4e prijs 5e prijs Ie prijs 3e prijs 3e prijs 5e prijs 5e prijs 7e prijs GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. Debbie Donkers met Eric (L-springen) 5e prijs Boxtel: Achttal F.E.V.I.O.R. 1 klasse M Viertal F.E.V.I.O.R. 2 klasse L Carolien v/d Bosch met Goofy (B2-dress.) Willie de Jong met Evelien (idem) Ardi Rijnen met Dividend (idem) Ans Vermeer met Duelante (LI-dressuur) Jan Burgers met Elenor (L2-dressuur) 5e prijs zijn eigen bloedsuiker- waarde moet bepalen. Niet één keer, maar de rest van zijn leven! De wetenschap probeert een oplossing te vinden voor deze ongeneeslijke ziekte. Steun dat weten schappelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland. GIROREKENING 5766 t.n.w. DIABETES FONDS NEDERLAND. AMERSFOORT. Ineke Appeldoorn met Lucky (B2-dressuur)f Ardi Rijnen met Cibertha (B-springen) 5e prijs In de vergadering van het college van Burge meester en wethouders van 6 mei 1991 zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: - een brief van de Provincie Noord-Brabant in zake Streekplanherziening; - een brief van Rijksdienst voor Monumenten zorg omtrent beschikking Besluit Rijkssubsi- diëring Onderhoud Monumenten betreffende wind- en waterradmolens; - een brief van Samenwerkingsverband Midden- Brabant (SMB) met betrekking tot verslag overleg concept-Beleidsplan 1992-1995. Aan het Sint Nicolaascomité Moergestel wordt vergunning verleend voor het houden van een collecte in de periode van 17 tot en met 23 no vember 1991. Toestemming wordt verleend aan A.J.M. van de Sande te Biest-Houtakker voor het tijdelijk plaatsen van reclameborden ten behoeve van het Volksfeest Biest-Houtakker op 31 mei, 1 en 2 juni 1991. Toestemming wordt verleend aan S.V. Roef! Moergestel ten behoeve van de viering van het 35-jarig bestaan van deze vereniging op 25 en 26 mei 1991. Een gegadigde voor de branche baby- en kleu- terkleding wordt op de wachtlijst voor de weekmarkt geplaatst. Bouwvergunning wordt verleend aan: - J.C.L.M. Weijtmans, Broekzijde 19, voor ver bouw boerderij met vrijstelling bestemmings plan ten behoeve van woondoeleinden; - L.A. van Dijk Vinkenberg 21, voor herbouw boerderij in verband met stormschade; - J.H.P.M. van der Aa, De Stappert 85, voor bouw berging; - P. J.H. Willems, Griete Veldeke 12, voor bouw serre achter woning; - C.M.M. Vermeer, Heizenschedijk 7, bouw jongveestal en machineloods. Ontwerp-vergunning 6a ingevolge de Hinder wet wordt opgesteld ten behoeve van H. Wolfs, Vinkenberg 19, voor een melk- en jong- veehouderij, vafkensfokkerij annex mestop- slag. Het procesverbaal van eerste oplevering van het werk reconstructie visput wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een brief van de Provincie inzake actualisering plan Buitengebied wordt voor kennisgeving aangenomen en beantwoord. Besloten wordt over te gaan tot het geheel af sluiten van het onverharde gedeelte van de Krijtestraat. Besloten wordt in beginsel medewerking te verlenen aan het verzoek van H. van lersel, Oisterwijkseweg 13, tot het oprichten van een garage middels toepassing van artikel 19 WRO. Besloten wordt een bedrag van 100,- be schikbaar te stellen als bijdrage in het jubi- leumfonds ten behoeve van de KPJ. Besloten wordt het verslag ten aanzien van het overleg over eventuele oprichting van een vrouwenberaad voor kennisgeving aan te ne men en het verzoek af te wachten. De 2e voortgangsrapportage voorbereiding be groting 1992 wordt voor kennisgeving aange nomen. Omroep Brabant Sport wil het jeugdvoetbal in Brabant op zaterdag 25 mei in de schijnwerper plaatsen. Vandaar dat er die dag een extra lange, rechtstreekse uitzending is van Omroep Brabant Sport. Tussen 16.00 en 19.00 uur zal het Bra bantse jeugdvoetbalkampioenschap als een rode draad door die uitzending lopen. Verslaggevers van Omroep Brabant voeren gesprekken met afgevaardigden van de KNVB- afdeling Noord-Brabant, vertegenwoordigers van de KNVB-kring Markiezaat en bestuursleden van de mede-organiserende vereniging FC Ber gen uit Bergen op Zoom. Daarnaast natuurlijk gesprekken met deelnemers en rechtstreekse flit sen over het verloop van de Brabanste titelstrijd. Omroep Brabant, zaterdag 25 mei, 16.00-19.00 uur. Dennis van Mensvoort met Kracker (idem)1 le prijs Jac. Donkers met Freddie (idem) 13e prijs In het Hemelvaart-weekend nam onze vereniging deel aan een tweetal concoursen, nl. te Haaren op Hemelvaartsdag en te Boxtel op zondag 12 mei. De belangrijkste uitslagen luiden: Haaren: Achttal F.E.V.I.O.R. 1 klasse M Viertal F.E.V.I.O.R. 2 klasse L Louise van Velthoven met Alexander (L2-dress.) Jan van den Bosch met Gallant (B2-dressuur) Helma Bierens met Clovis (M2-dressuur) Carolien v/d Bosch met Goofy (B2-dress.) Jan Burgers met Elenor (L2-dressuur) 5e prijs Onlangs is de toepassing van de Woonruimtever- ordening 1989 geëvalueerd. Het beleid is op klei ne onderdelen bijgesteld. Middels dit artikel wil len wij de nodige informatie verstrekken over een en ander. Wie kunnen inschrijven en waarvoor kan men inschrijven Op grond van de Woonruimteverordening 1989 kunnen als woningzoekenden worden ingeschre ven inwoners, oud-inwoners en economisch- gebondenen. Ónder de laatst genoemde catego rie worden verstaan personen die praktisch full time voor een Moergestels bedrijf werkzaam zijn op het grondgebied van onze gemeente. Behoort men niet tot een van de genoemde groepen, dan heeft indiening van een aanvraag om woonruimte of bouwgrond geen zin, omdat dit verzoek op ba sis van de aangehaalde verordening moet worden afgewezen. Aanvragen kunnen worden ingediend voor de volgende gemeentelijke huurwoningen en bouw percelen: - een-gezinshuurwoning - H.A.T.-woning - bejaardenwoning - bouwgrond voor een premiekoopwoning - bouwgrond vrije sector (vrijstaand of 2-onder een-kap) - seniorenwoning Leges Ook de gemeentelijke overheid dient zijn huis houding zoveel mogelijk kostendekkend te orga niseren. Met betrekking tot de woningzoeken denregistratie worden kosten gemaakt voor o.a. formulieren, automatisering en personeel. Als te gemoetkoming in de kosten voor de behandeling van aanvragen moet sinds kort op grond van de Legesverordening een basisleges worden betaald van 25,vermeerderd met 10,— per inge schreven categorie of woonwens. Toewijzingsbeleid Zoals in allerlei berichten vermeldt zijn de bouw mogelijkheden voor en in Moergestel de komen de jaren zeer beperkt Dit is het gevolg van het feit dat voor onze gemeente een groeiklassekor- ting van 30% wordt toegepast. Dit houdt in dat in principe slechts 70% van de aanwas van de eigen bevolking kan worden opgevangen. Als ge- 1 volg van dit beleid van de rijks- en provinciale I overheid zullen in de naaste toekomst jaarlijks in totaliteit minder dan 15 woningen mogen worden 1 I gebouwd. Dit cijfer -afgezet tegen het huidig aan- tal woningzoekenden van 240- levert lange I wachttijden op. Voor huur- en premiekoopwo- ningen zullen deze naar verwachting gaan oplo- pen naar minimaal 3 tot 5 jaar. In dit verband zal fe het duidelijk zijn dat wij oplossingen voor woon- I ruimteproblemen buiten onze gemeente om zul- len stimuleren. Hierbij moet verhuizen naar el ft ders ook worden geadviseerd. IMk De woonruimteverordening en het daarop geba- seerde puntensysteem is afgestemd op het hier- I voor geschetste beleid en de hieruit voortvloeien- jan van den Bosch met Gallant (B2-dressuur)f m Debbie Donkers met Eric (L-springen) le prijs Ardi Rijnen met Dividend (L-springen) 2e prijs Jac. Donkers met Fantasie (B-springen) 6e prijs De Moergestelse ruiters en amazones weten elke keer beslag te leggen op een groot aantal prijzen; kom onze vereniging ook eens aanmoedigen, a.s. Zondag 26 mei wordt deelgenomen aan het con cours in De Moer. de problematieken. De praktijk wijst uit dat aan vragers met minder dan 40 urgentiepunten zeer waarschijnlijk nooit in aanmerking zullen komen voor de toewijzing van een huurwoning of bouw perceel van onze gemeente, behoudens uitzonde ringen bij doorstroming. Een en ander houdt in dat oud-inwoners, economisch gebondenen en personen met slechts een korte binding met Moergestel in de praktijk geen toewijzing hoeven te verwachten. Inschrijving als woningzoekenden kan voor laatstgenoemde groep wel van belang zijn als ge bruik wordt gemaakt van doorstroming in die zin dat men een woning koopt van een inwoner, die verhuist naar een gemeentelijke bejaardenwoning of een bouwperceel van de gemeente koopt. Deze kan hierdoor extra punten verwerven. Doorstroming Bij doorstroming volgen wij de hierna omschre ven procedure. Een kandidaat, die op het mo ment dat hij op grond van verworven basis- en doorstromingspunten samen in aanmerking zou komen voor een bejaardenwoning of bouwkavel, zal een voorlopig aanbod worden gedaan. De kandidaat krijgt dan gedurende twee maanden de gelegenheid zijn woning aan een bij onze ge meente geregistreerde woningzoekende te verko pen. Na overlegging van de betreffende verkoop overeenkomst zal tot de definitieve toewijzing van de bejaardenwoning c.q. verkoop van de bouwkavel worden overgegaan. Indien de ver- -koop van de woning niet lukt binnen de gestel de termijn, dan zal de bejaardenwoning c.q. het bouwperceel aan een andere kandidaat worden aangeboden. Bij een volgende uitgifteronde zal de aanvrager, die zijn woning niet heeft kunnen verkopen, nog een maal een aanbod krijgen. Daarna vindt eventueel uitschrijving van de lijst ook van woningzoekende plaats. Voor doorstroming vanuit partikuliere huurwo- wordt een gelijke procedure gevolgd in ST die zin dat binnen de gestelde termijn moet wor- &VfJen aangetoond dat de vrijkomende woning Y^vordt verhuurd aan een Moergestelse woning zoekende. Een andere vorm van doorstroming is s, verhuizing van een goedkopere naar een duurde- A re huurwoning. Dit komt in de praktijk slechts zelden voor en hiervoor hebben wij dan ook geen j specifieke uitvoeringsregels opgesteld. In dit verband wijzen wij erop dat wij in princi- te geen medewerking kunnen verlenen aan een verhuizing van een duurdere naar een goedkope re gemeentelijke huurwoning. Verzoeken voor deze vorm van doorstroming zullen uitvoerig ge motiveerd moeten zijn en kunnen alleen op ba sis van sociale urgentie worden gehonoreerd. Inkomenstoets Om bij woningverdelingen de qua inkomen en woonlasten de huur- en premiekoopwoningen aan passende kandidaten te kunnen toe te wijzen, worden inkomenstoetsen verricht. In de Wet Individuele Huursubsidie is een zg. passendheidstoets opgenomen. Dit houdt in dat er uit het oogpunt van beheersing van huursub- sidiegelden een relatie moet worden gelegd tus sen inkomen en huurprijs en dat aan een kandi daat slechts in uitzonderingsgevallen een woning kan worden toegewezen, waarvoor een huursub sidie van meer dan 250,— per maand verstrekt zal moeten worden. Bij de verdeling van huurwoningen streven wij er naar dat de huurprijs 15 a 20% van het bruto maandinkomen van de kandidaat zal bedragen. Indien de huur lager is dan 15% van deze in komsten dan zal de betreffende woning niet aan de kandidaat worden toegewezen en wordt hij in een later stadium in aanmerking gebracht voor een duurdere woning of wordt hij verwezen naar duurdere woonmogelijkheden. De hoogste huren voor één-gezinshuurwoningen en voor HAT- woningen bedragen momenteel respectievelijk 652,— en 380,— per maand. Dit houdt in dat personen met een bruto-maandinkomen van f 4.350,— en 2.350,of meer niet in aanmer king worden gebracht voor respectievelijk één- gezinshuurwoning en HAT-woningen. Bij de laatste panden zal dit criterium soepel worden ge hanteerd in verband met het niet aanwezig zijn van betaalbare alternatieven. De inkomenstoets vindt eveneens plaats bij premie-A-koopwoningen. Deze huizen zijn bestemd voor personen met lagere inkomens (thans met een gezamenlijk belastbaar inkomen lager dan 58.500,—). Bij toewijzing aan perso nen met een hogere inkomsten komen de door de rijksoverheid beschikbaar gestelde subsidies in gevaar. Informatie Nadere informatie over het gemeentelijk volks huisvestingsbeleid kan worden verkregen bij de afdeling welzijn ter gemeentesecretarie. Wij zijn er ons van bewust dat dit artikel niet op timistisch en rooskleurig van inhoud is. De rea liteit voor onze gemeente is echter een minder gunstige woningmarkt. Hierover hebben wij in middels dit artikel belanghebbenden zo goed mo gelijk willen informeren. Burgemeester en wethouders van Moergestel. 18

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9