Tent steeds meer trendgevoelig Details maken caravan tot ideaal vakantiehuisje Nieuwtjes in de voortent W I CARAVAN TOT IN DE PUNTJES COMFORTABEL COMPLEET EN TECHNISCH DOORDACHT AANBOD -X Interieur Iglo Hoogte o 1 IHi T||| 1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 MEI 1991 A6 PAGINA 7 Caravanner kan kiezen uit vele variaties 1» Af ondergaan (Chateau Caravan Group). /loer- 3ube ferte! Nog eens i-Strij- Kenmerkend is dat de toercara- van lichter van kleur is gewor den. Vrijwel elke merk komt nu met series met grijze, beige of witte interieurs. Daarnaast zijn de traditionele licht-eiken inte rieurs blijven bestaan. Ook aan de buitenzijde worden de wa gens lichter en geeft een striping in frisse kleur aan dat de gebrui ker net even anders is dan de an deren. De veranderingen in de produk- tie van tenten gaan snel. Nieuwe technieken en bovenal nieuwe materialen maken veel moge lijk. Uit die veranderingen ont stond ondermeer de koepeltent. Geliefd onder de jongeren door z’n praktische gewicht en vorm en door z’n disco-kleuren. De eigenheid van de modellen wordt ondanks de standaardise ring behouden. Dat komt tot uit drukking in de raampartijen en de details in vormgeving plus de integraalbalken met lichteen- heden die op diverse plekken ge monteerd worden. Koepeltenten, zoals deze Ra clet, zijn vooral populair onder de jongeren. gemeengoed of worden tegen meerprijs ingebouwd. Zo’n uit- schuiftoilet voorkomt wande lingen over de camping op onge legen uurtjes. Steeds meer mo dellen zijn voorzien van opberg ruimtes die van buitenaf bereik baar zijn. Daarvindtmen dan de schoon-watertank en/of de gas fles. De bergruimtes zijn veelal via serviceluiken bereikbaar. Al deze en nog vele andere de tails zijn erop gemaakt om het comfort en het gemak in gebruik van de caravan te doen toene men. Zo wordt de caravan steeds meer een vakantiehuis met het voordeel dat het naar wens te verplaatsen is. Ook in het inwendige blijft er sprake van een eigen identiteit. Dat is te danken aan de ver nieuwde plattegronden. Op klapbare bovenbedden en uit- trekbare lattenbodems maken de compacte wagens efficiënt voor gezinsgebruik. Verschil lende opbouwlengtes, uitrus- Het is de combinatie van katoen en kunstvezel die debet is aan het vernieuwde aanbod. Het doeksoort is behalve waterdicht ook ademend. Erg populair zijn inmiddels de modulair opge bouwde voortenten. De voor- en zijwanden zijn daarvan uit- ritsbaar maar bovendien verwisselbaar. Ramen en deuren zijn daardoor in een handomdraai te verplaatsen. Zo de wind waait, plaats ik mijn voortent. Een ander voordeel is dat je de voortent kunt terugbrengen tot een eenvoudige luifel. Dat is voor een korte kampeerperiode vaak voldoende. De boogvorm van de tent wordt veroorzaakt door de glasfiber of aluminium zeer buigbare stok ken. Twee van die stokken wor- en zwaargewicht, kleine en gro te, modern en klassiek gekleur de exemplaren. Toch neemt de populariteit van de bungalow-^ tent ook weer toe. Lichtere doeksoorten, lichte frames, kop- pelsystemen en frisse kleuren maken deze familietent bij uit stek, opnieuw aantrekkelijk. Het blijft echter een tent voor langkampeerders. Hij biedt veel comfort en ruimte maar laat zich niet echt eenvoudig opzet ten en af breken. Was een cassette-toilet eerder een luxe, tegenwoordig zijn zij Op de vaste pvc-vloerbedekking kunnen exact passende losse ta- pijtdelen worden gelegd voor comfort aan de voeten. Naast glasgordijnen vindt men in de caravan steeds meer geïnte greerde combi-rollers. In de keuken maakt het veelal 3-pits gascomfort furore en biedt de gootsteen meer uitlekruimte. zorgen. In dakluiken worden steeds vaker horren aange bracht. Geen overbodige luxe in het hoogseizoen als de muggen lustig zoemen en het ’s nachts ook nog warm blijft. Bij steeds meer ouderen, maar ook bij een deel van de jonge kampeerders neemt de vraag naar stahoogte toe. Voldeden vroeger alleen de bungalowten ten aan die eis, nu is ook de pyra- mide-tent een antwoord. Het driestokkige frame heeft een hoge stok voor de nok waar de stahoogte ontstaat. De twee an dere stokken zijn korter. Daar rust de luifel op. Standaardisering en rationeel bouwen leverden een grotere eenvormigheid op. Ook de aëro dynamische vormgeving droeg daaraan bij. Afgeronde hoeken en een geïntegreerde disselkast bepalen mede de aerodynamiek. De toepassing van kunststof voor wanden en/of voorwanden neemt toe, evenals die van kunststof lijsten ter afwerking van het interieur. Zo is er op het gebied van hang en sluitwerk veel ten goede ver anderd en zijn er centrale ener- gie-regel-systemen ontwikkeld die voor constante spanning In de modellen van Eriba is de werkhoogte in de keuken nu 87 cm. Tot in detail wordt aandacht besteed aan het comfort van de moderne caravan. den kruislings over elkaar in een boog geplaatst. De tent wordt aan die halve cirkels opgehan gen en je onderkomen is klaar. De overeenkomst met de iglo is frappant. Alleen vallen de bouwwijze en de hittebesten digheid uit in het voordeel van de tent. De huidige caravan-koper is kritisch en gesteld op comfort. De cara van van vandaag heeft er als volwassen produkt geen moeite mee. Reeds eerder ingezette trends hebben zich in over de volle breedte in gunstige zin ontwikkeld. Zowel technisch als estetisch is er een enor me vooruitgang geboekt. In de wereld van de caravanner passen steeds meer technische snufjes en detaillistische ont wikkelingen die het verblijf ver aangenamen. Zoals in huis, is het ook in het vakantieverblijf. Het zijn de kleine dingen die het doen. Met name onder de jongeren neemt de belangstelling voor de tent toe. Het betreft dan vooral de lichtgewicht uitvoering. Die tent is immers eenvoudig mee te nemen in de trein, op de fiets en zelfs in of op je rugzak. Bij aan komst op de camping laat hij zich bovendien eenvoudig op zetten. De pyramidetent is er in talrijke uitvoeringen waaronder licht- Zowel technisch als estetisch heeft de caravan grote veranderingen ting-niveaus en indelingen ge- ven ruime keus aan de caravan ner Na jarenlange windstilte waait er een frisse wind door de voor tenten van de caravans. Nieuwe materialen zorgen voor nieu we ontwikkelingen. te

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7