9.75 5.95 1.70 5tul*- MEUBELEN Interieur adviezen Woon-accessoires Woningtextiel Slagerij Ketelaars BV 2^ DA-Drogisterij Kemps heropend 2.75 3.001P- Jubileum C.V. ’De Durdraaiers E.H.B.O.-nieuws CDA-achterban M.G.K. zingt in Meersel-Dreef Leiding J eugd vakantie week 1991 PGB-jaarvergadering Kent u de ambachtelijke slager al? Op zoek naar vleermuizen en andere zoogdieren Weekend 25 en 26 mei: 9 Shoarmavlees 1»» Jagerschnitzels Snijworst De laatste loodjes Worstebrood 6 stuks Ronder rookvlees 100 gram Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Veel watersport bij Omroep Brabant i! Bezoekerscentrum Oisterwijk E B I «ÜT* W -1 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 MEI 1991 NA 2 PAGINA 3 ken- 500 gram f Naam: Adres: Telefoon: Leeftijd: 500 gram OemjPtas* Aeewt 100 gram iden rage is! et u Het E.H.B.O.-seizoen nadert met rasse schreden de zomerstop. Nog even en dan kunnen we weer genieten van een aantal - hopelijk - zonnige va kantieweken. Voordat het zover is wil ik de vol genden data nog even onder jullie aandacht bren gen. Donderdag 23 mei: oefenavond reanimatie. De ze zal niet gehouden worden in de burgerzaal maar bij Riet Janssen, Pr. Margrietstraat 17. We zullen oefenen op de nieuwe computergestuurde reanima tiepop. Maandag 27 mei: Zes-dorpenoefening in manege ’De Vierhoeven’ aan de Sportlaan in Udenhout. Belangstellenden worden verzocht om 19.00 uur bij het Kruisgebouw te staan. Er zal zoveel mogelijk met elkaar meegereden worden. Het belooft een leerzame avond te wor den die we iedereen dan ook van harte willen aan bevelen. Zaterdag 1 juni: Nederlands E.H.B.O.- kampioenschap in ’De Wiekelaar’ in Helvoirt (naast Ontmoetingscentrum ’De Gastenbosch’). Aanvang: 10.00 tot 17.00 uur. Voor nadere infor matie verwijs ik u naar de mei-uitgifte van het E.H.B.O.-blad. De toegang en al deze aktiviteiten op zondag zijn gratis en onbeperkt voor iedereen. Alle programma-onderdelen zullen zoveel moge lijk buiten plaatsvinden. Mocht het weer tegen werken dan gaan alle aktiviteiten binnen gewoon door. Voor de ouderen zal er een gezellig terras ingericht worden. iur jk, bel Kleur bepaalt de juiste toon in een sfeervol interieur. Victor Boeren weet stijlvolle meubelen te combineren met het juiste gordi jn en de juiste vloerbedekking. Vraag hem eens om een vrijblijvend advies. PGM Moergestel houdt haar leden-jaarvergade- ring en wel op maandag 27 mei a.s. De vergadering vindt plaats in de zaal van 'Bre da’s Welvaren’ aan de Tilburgseweg. De aan vang is 20.00 uur. - Uitgebreide kinderboerderij met allerlei dieren waarmee gespeeld kan worden; - Grimeerhoek waar elk kind geschminkt kan worden; - Suikerspinten! (vanaf 15.30 uur onbeperkt); - Kleurwedstrijd met leuke prijzen. De teke ning hiervoor zal waarschijnlijk via de basis scholen verspreid worden. Heb je om welke re den dan ook geen tekening gekregen, dan kun je er een of meer ophalen bij de bibliotheek of op de Tilburgseweg 34 of De Stappert 30. Le ver de tekening tijdens deze middag in. - Vanaf 16.00 uur is er voor de iets ouderen kinder-disco. 18.00 uur: Officiële beëindiging jubileumweek- end. Het Moergestels Gregoriaans Koor verzorgt op zaterdag 25 mei a.s. de Eucharistieviering in het Belgische Maria-oord Meersel-Dreef om 17.30 uur. De Liturgie zal bestaan uit Gregoriaanse en Nederlandse gezangen. Het koor staat bij deze gelegenheid onder leiding van haar tweede diri gent Peter Mariën. Misschien voor sommigen een mooie afsluiting van de Mariamaand. Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak. Op zaterdag 25 mei besteedt Omroep Brabant in de uitzendingen tussen 10.00 en 14.00 uur aan dacht aan de activiteiten die in Brabant zijn ge organiseerd in het kader van de Open Dag Wa- terrecreatie. Verslaggevers berichten vanaf tal van lokaties in Brabant; van de Binnenschelde tot de Lathse Ham, van de Biesbosch tot de Dommel. In een extra uitzending tussen 13.00 en 14.00 uur wordt de vraag beantwoord of Brabant nu wel een echte watersport-provincie is. Aan die uitzending wordt ondermeer meege werkt door de Provinciale VVV, het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond, de Rijkspoli tie te Water en de Stichting Vaarrouteplan West- Brabant. Tijdens de uitzending kunnen luisteraars gratis kennismakingscursussen watersport winnen. Omroep Brabant, zaterdag 25 mei, 10.00 en 14.00 uur. Ik geef me op als leider/ster voor de jeugdva- kantieweek en wel voor het kleuter-/groteren programma: Maandag 27 mei a.s. wordt weer de maandelijkse achterban vergadering gehouden. De agenda van de raadsvergadering wordt hier besproken. Een van de agendapunten is het op nieuw vaststellen van de ecologische richtlijn. Daar dit voor een ieder van belang is zien wij u, leden en belangstellenden, graag op 27 mei om 20.30 uur in het zaaltje van de Boerenbond. CDA-fraktie: A. v/d Meijdenberg, M. van Velthoven, B. Denissen, K. Kouwenberg, W. Mees. Komend weekend viert C.V. 'De Dur draaiers’ haar 22-jarig bestaan en doet dat met een programma dat iedereen iets biedt. Zaterdag is vanaf 17.00 uur een fototentoonstel ling te bezichtigen, waardoor men een goed beeld krijgt van de diverse aktiviteiten welke er in die 22 jaar hebben plaatsgevonden. Vanaf 18.00 uur is er een feestprogramma voor (oud)leden en genodigden. Alle (oud)leden die niet voor de koffietafel hebben ingeschreven zijn vanaf 20.00 uur welkom. Het programma van zondag ziet er als volgt uit: Op deze zondag staat de jeugd centraal. Niet al leen kinderen van (oud)leden maar de gehele Moergestelse jeugd is welkom op deze feestmid dag, Voor de ouderen, die natuurlijk ook welkom zijn, is een gezellig terras ingericht. Het programma zal een fancy-fair-achtig karak ter hebben en omvat o.a. de volgende onderde len: - Diverse behendigheidsspelen waarmee prijs jes gewonnen kunnen worden; Nu is er natuurlijk geen man ’overboord als u ons nog met kent, maar toch kan het goed van pas komen De ambachtelljke slager is niet zomaar een slager maar een sterk gespeciali seerde slager' Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je niet elke dag tegenkomt. Als u de ambachtelijke slager nog niet kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te zien \Het is echt de moeite waard1 De Jeugdvakantieweek wordt dit jaar gehouden van 26 t/m 30 augustus. De organisatie is al hard aan het werk om het programma rond te krijgen. Een tipje van de sluier: het thema is kunst. In de planning zit een theatervoorstelling, een fietstocht en een uitstapje naar Evenals de vorige jaren kunnen we echter niet zonder de hulp van vele jongeren en ouderen die de leiding over de groepen kinderen op zich ne men. Daarom vragen we belangstellenden dringend onderstaand strookje in te vullen en in te leveren bij Geesje van lersel, Pr. Irenestraat 7a en wel voor 7 juni a.s. Vooral voor de begeleiding van de kleuters heb ben we jullie hulp nodig. De kleuterdagen zijn: maandagmorgen, dinsdag de hele dag, donder dag de hele dag en vrijdagmorgen en -avond. Doe je mee, houdt dan verder 10 juli vrij, want dan willen we bij elkaar komen om de groepen te verdelen en het programma door te spreken. Organisatie Jeugdvakantieweek, Kees v/d Loo, André Ligtvoet, Geesje van ler sel, Theo van Nuenen Afgelopen dinsdag waren er vele belangstellenden bij de receptie in de vernieuwde DA-drogisterij van Chris Kemps aan het Rootven. Door het grotendeels betrekken van het achterliggende magazijn igen is Je winkelruimte aanzienlijk uitgebreid. Het assortiment werd uitgebreid met ’n kollektie leesboeken. Tevens is er nu de mogelijkheid om niet op voorraad zijnde titels te laten bestellen. Nieuw is ook dat de hele afdeling Homeopathie nu op computer gezet wat de service naar de klant toe aanzienlijk vergroot. De DA-kleurwedstrijd werd in de winkel gewonnen door Gerard Schilders, Ruymheuvel 2. Hij mag zijn prijs komen afhalen. 10 Anderen zijn geslecteerd voor de landelijke wedstrijd en moeten nog in spanning afwachten... (foto Chris van de Bijgaart) De Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoog- dierbescherming (VZZ) organiseert samen met het Bezoekerscentrum Oisterwijk en de Vleer muiswerkgroep Brabant een vleermuis- en een zoogdierenwandeling. De wandelingen zijn voor iedereen die geïnteres seerd is in de natuur en wat meer van de levens wijze van zoogdieren wil leren. Op donderdag 23 mei staan de vleermuizen cen traal. Op donderdag 6 juni wordt de omgeving verkend op het voorkomen van overige zoogdie ren. Voorafgaand aan de vleermuiswandeling zal een inleiding gegeven worden over vleermuizen en hoe deze dieren kunnen worden gevonden. Een video over vleermuizen, gemaakt door de beken de David Attenborough, vertelt meer over het le ven van deze dieren. Tijdens de wandeling krijgt men de gelegenheid met een bat-detector de vleermuizen te beluiste ren om zo te proberen de vleermuizen op naam te brengen. In het Bezoekerscentrum staat van 15 mei t/m 25 mei een kleine tentoonstelling over vleermuizen. Voorafgaand aan de zoogdierwandeling zal de VZZ een lezing houden over diersporen van on geveer een uur. Vervolgens kan men onder lei ding van gidsen zelf naar sporen zoeken en mis schien ook de dieren zelf waarnemen. Ook tij dens deze wandeling zal met bat-detectors ge werkt worden, zodat de vleermuizen ook weer worden opgespoord. Op 23 mei begint de inleiding over vleermuizen om 19.30 uur in het Bezoekerscentrum. Aanslui tend start aldaar de wandeling om 21.00 uur. De sporenlezing op 6 juni vangt aan om 20.00 uur, wederom in het Bezoekerscentrum, waarna de wandeling start om 21.00 uur. Belangstellenden kunnen zich van te voren opge ven of telefoonnummer 04242-19209 van 10.00 tot 17.00 uur. Openingstijden Hét Bezoekerscentrum is geopend op zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur en woensdagmiddag van 13.00-17.00 uur. Vanaf 15 juni is het cen trum dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Ai

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3