de Juiste Toon Slagerij Ketelaars BV Autobedrijf Fa. BIJVELT-VAN DE VEN 2.75 sStui*- MEUBELEN Interieur adviezen Woon-accessoires Woningtextiel Kent u de ambachtelijke slager al? Ouderenreis 1991 Scouting- nieuws Aandacht voor Max Havelaarkoffie Con Amore brengt ’Die Banditenstreiche’ KVO Moergestel Diplomaturnen en clubkampioenschap- pen Turnvereniging CLEANING GM OOK AANHANGER- VERHUUR BREDA 04243-2836/2710 Prinses Irenestraat 115066 BD Moergestel It 1989 1986,1987, 1988 1988 1987 1987, 1989 1989 1982 1981 1988 Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Programma en voorwaarden voor de dagtrip per touringcar Worstebrood q nn 6 stuksJ.UU Runder rookvlees 100gram Bevernieuws Opel service dealer Volvo specialist APK II keuringsstation Auto-leasing Met AVIA Automatic: het TANKSTATION dat DAG ÉN NACHT OPEN is...! Met o.a. Eurosuper (loodvrij) Wij hebben de volgende inruilwagens staan: OPELKADETT OPEL KADETT GT1.8i... Mals runder- q ribstuk 500 gram O 3 Gekruide biefstuk- reepjes 9 7(1 100 gram f W Gebraden varkens- frikando 9 R(1 100gramt.vJU PAGINA 3 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak. Werkgroep M.O.V. OPEL I Kleur bepaalt de juiste toon in een sfeervol interieur. Victor Boeren weet stijlvolle meubelen te combineren met het juiste gordijn en de juiste vloerbedekking. Vraag hem eens om een vrijblijvend advies. Nu is er natuurlijk geen man 'overboord als u ons nog niet kent, maar toch kan het goed van pas komen. De ambachtelijke slager is met zomaar een slager, maar een sterk gespeciali seerde slager! Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je met elke dag tegenkomt Als u de ambachtelijke slager nog niet kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen. Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te zien Het is echt de moeite waard! Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 (zaterdag 25 mei en vrijdag 31 mei) ’Die Banditenstreiche’ is een operette (komische opera) op muziek van Franz von Suppe. De eer ste uitvoering vond plaats te Wenen in 1867. Het verhaalt speelt zich af in het Italiaanse Napels. Voor zover wij hebben nagegaan, is deze operette voor het laatst in 1975 in Nederland uitgevoerd. Op de Moergestelse Jaarmarkt stonden we met koffie ’Zuivere koffie’. Via onze brief en daarbij- gaande folder werd hierover informatie ver spreid. Bovendien hebben we 172 pakken Max Havelaarkofie verkocht. ’Zuivere koffie’ wordt gegarandeerd door een keurmerk. Dit is een garantie dat een produkt aan bepaalde eisen voldoet. Een keurmerk vereist een onafhankelijke organi satie die controle kan uitoefenen. Voor zuivere koffie is dat de Stichting Max Havelaar. Het keurmerk Max Havelaar heeft diverse soor ten koffie. In veel supermarkten wordt al gerui me tijd Max Havelaarkoffie verkocht. Ook in Moergestel bij Pryma en SparMart. Stap die win kels eens binnen en vraag ernaar! Van 18 tot 26 mei a.s. wordt een landelijke ac tie ondernomen om de Max Havelaarkoffie te promoten. Door velerlei publiciteit wordt lïïér- aan bekendheid gegeven. Door deze koffie te kopen, steunt u direct de boerencoöperaties in de Derde Wereld. Kiezen voor Max Havelaarkoffie getuigt daarom van een goede smaak. Beste leden Op dinsdag 21 mei maken we ons uitstapje naar de bloemenveiling in Aalsmeer. We vertrekken om 8.00 uur op het St. Jansplein. Er kunnen nog een paar opgaven bij, dus wie nog graag mee wil... In de loop van de week worden de onkosten, 60,-, bij u opgehaald. Vertrek: vrijdag 7 juni a.s. om 8.30 uur vanaf het St. Jansplein Route: we rijden via Tilburg, Breda, Etten-Leur en Roosendaal naar het natuurgebied de ’Wouw- se Plantage’. Prachtige beukenlanen, heuvelach tig terrein, een oppervlakte van 800 ha terreinen met zandverstuivingen, huizenhoge Rhododen- dronsstruiken. Een van de mooiste bosgebieden in ons land. Tijdens de rondrit een koffiestop met vla. Hierna zetten we onze reis voort via Huybergen en Hoogerheide naar de provincie Zeeland. Via Goes arriveren we in de hoofdstad Middelburg. Deze Zeeuwse hoofdstad is eerbiedwaardig oud en staat bekend om zijn vele monumenten. De Lange Jan (abdijtoren) is 85 m. hoog en hij kan beklommen worden. Een bezoek aan het Stad huis is ook zeker de moeite waard, aan de voor kant 25 beelden van Graven en Gravinnen van Zeeland. In het miniatuurpark Walcheren is het restaurant waar we om 12.30 uur een Zeeuwse koffietafel krijgen aangeboden. Hierna kunt u op uw gemak miniatuur Walche ren gaan bezoeken. De mooiste en voornaamste gebouwen uit Zeeland zijn hier in het klein na gebouwd en tentoongesteld. Om 14.30 uur vervolgen we onze route over de stormvloedkering en maken een rit over Walche ren en de bekendste strandplaatsen zoals Zoute- lande, Westkapelle, Domburg en het duingebied aan de Banjaard. We komen in Noord-Beveland, een echt akkerbouwgebied met zijn Zeeuwse boerderijen en belanden via de ’Zeelandbrug’ in Zierikzee. Hier maken we ook een rondrit over Schouwen-Duiveland en in Renesse aan de kust maken we een sanitaire stop en nuttigen een con sumptie. Dan vervolgen we onze route over dit eiland en via de ’Grevelingendam’ belanden we in een stukje Overflakkee. Via Oude Tonge en het ’Hel- Zaterdag 18 en 25 mei a.s. houdt de turnvereni ging Moergestel in sporthal ’De Vonder’ haar jaarlijks terugkerende diplomaturnen. De turners en turnsters proberen een le graads, 2e graads, 3e graads of 4e graads diploma te halen. Er wordt geturnd op de volgende toestellen: brug gelijk, brug ongelijk, balk, rekstok, lange mat, kasten trampoline. Aan vang beide ochtenden is 9.00 uuf. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 18 mei de volgende onderdelen: lange mat, balk en trampoline. Zaterdag 25 mei de kast, de brug, de rekstok en Korte inhoud Ouverture De roverhoofden Malandrino beraamt met zijn helpers een overval. Verkleed als bediende gaat hij op verkenning uit. Eerste akte Gaetano en Lidia willen trouwen, maar Lidia’s vader, de gierige burgemeester Babbeo houdt de boot steeds maar af, omdat hij hoopt, dat de rij ke Lelio uit Aversa zijn dochter tot vrouw zal ne men. Hij stuurt zelfs de bruiloftsgasten naar huis wanneer hij een brief krijgt, waarin Lelio zijn be zoek aankondigt. Gaetano, die dit kost wat kost wil voorkomen, wendt zich op aanraden van Lidia’s vriendin Stella, tot Malandrino, de roverhoofdman, die in de buurt bekend staat als beschermengel van ver liefde paartjes. Tweede Akte Professor Tondolo, de oude schoolmeester, zal op verzoek van de burgemeester de rijke Lelio bij de haven af gaan halen. Onderweg wordt hij ech ter beroofd door een stel trawanten van Malan drino, die nog net op tijd komt om zijn vroege re schoolmeester te redden. Wanneer hij hoort van de komst van de rijke Lelio, stelt hij hem voor om de gierige burgemeester een poets te bakken door zijn toekomstige schoonzoon van zijn duiten te beroven. Zogenaamd voor de grap. Tondolo stemt toe en wanneer Lelio verschijnt, wordt hij totaal leeggeroofd. Malandrino geeft zich uit voor Lelio en weet de plichtsgetrouwe commissaris Spaccamonti ervan te overtuigen, dat Malandrino (Lelio) is gevan gen. Spaccamonti meldt dit trots aan de burge meester, zodat Malandrino met open armen als toekomstige schoonzoon wordt ontvangen. Malandrino verzekert Lidia, dat ze niet met Lelio zal hoeven trouwen als ze zijn spelletjes mee zal spelen. Ondertussen is Stella hevig verliefd ge worden op Lelio, die ze voor de roverhoofdman houdt. Derde Akte Als op de bruiloftsdag blijkt wie de echte Lelio is, laat Malandrino zijn masker vallen. Hij dwingt Babbeo het huwelijk tussen Gaetano en Lidia goed te keuren. Intussen plundert hij nog de bruiloftsgasten en schenkt een deel van de buit aan de bruidegom. Om het helemaal een happy end te laten zijn trouwt Lelio met Lidia’s vriendin Stella, INAj MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 MEI 1991 legatsplein’ belanden we op de snelweg A.29. We gan richting Oudenbosch in West-Brabant waar we om 18.30 uur arriveren in Hotel ’Tivoli’ voor een goed verzorgd afscheidsdiner. Om 20.15 uur keren we zo snel mogelijk huiswaarts waar we om plm. 21.00 uur arriveren. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse in woners vanaf 65 jaar. Voor echtparen, als een van beiden 65 jaar is. Tevens voor invaliden indien zij zichzelf nog redelijk kunnen redden. We hebben 2 bussen besproken. Als deze zijn volgeboekt moeten we de meerdere aanmeldin gen in reserve houden. Kosten voor deelname 50,- per persoon. Hier voor krijgt u lx koffie met vla, koffietafel, entree park, 1 consumptie, diner en buskosten. Bij opgave gelieve u de kosten te voldoen. Opgave voor deelname is mogelijk tot 1 juni a.s. bij een van onderstaande adressen: Piëta Heijkants-van Elderen, Rootven 16; Fien van de Loo, Oisterwijkseweg 7; Jozef v/d Langenberg, Kloosterlaan 12; Wies van de Wouw-van Lieshout, Reuselhof 32; Janus Jonkers, Schoolstraat 29a. Hier volgt de laatste oproep voor lege statiegeld- flessen voor de Scouting in Moergestel. Komende zaterdag vanaf 10.00 uur zullen zowel bij SparMart als bij Pryma verkenners, gidsen, rowans en sherpa’s staan om uw lege fles(sen) die u wilt afgeven aan te nemen. Met zelfgemaakte spandoeken zult u ons moeilijk over het hoofd zien. We hopen ook dit jaar weer op een vrijgevig Moergestel. De opbrengst van vorig jaar hebben -we bijgelegd voor een weekend naar België, "Waarover u ’n tijdje geleden hebt kunnen lezen. Dok dit jaar zal het geld weer gebruikt worden voor een gezamenlijke aktiviteit die anders moei lijk verwezenlijkt zou kunnen worden. En zo kunt u de jeugd dus ook iets geven wat ze inders niet zomaar één, twee, drie zullen meema ken. Want ook al krijgen we subsidie en betalen de leden hun lidmaatschap, voor alle soorten ’an dere’ en ’grotere’ aktiviteiten schiet dat tekort. Dus vergeet de kinderen niet en geef ze ’n lege statiegeldfles. Alvast bedankt voor uw medewer king. Tot zaterdag 18 mei van 10.00-16.00 uur. De Scoutingleiding Hier is weer wat nieus van de Bevers. De afge lopen weken hebben we ons o.a. beziggehouden (net de volgende aktiviteiten. -Sportdag: alle Bevers hadden deze dag de moge- ijkheid om ’n sportdiploma te halen. Ze moesten daarvoor beginnen met een warming-up. Hierna noesten ze allerlei sporten doen zoals turnen, stormbaan en slagbal. Iedereen heeft met veel sukses ’n diploma behaald. Bloemetjes: deze keer hebben de Bevers bloemet- es voor D’n Donk geplant en gezaaid. Kleurenspeurtocht: iedere Bever kreeg ’n rode neus, groene stip op de rechterhand en een blau we op de linkerhand. Als we onderweg een pa pier met ’n groene stip zagen gingen we rechtsaf :n bij ’n rode gingen we rechtdoor en met ’n blauwe stip natuurlijk links. Als we ’n onbeken de kleur zagen deden we ’n opdracht. Circus: met alle Bevers samen maakten we ’t cir- pus ’Okido’. In het circus mochten alle Bevers ’n act uit voeren. Moederdag: met Moederdag zijn alle moeders van de Bevers verrast met ’n eigengemaakt bloempotje met daarin onze eigen gezaaide bloe metjes. Lijkt het je leuk om ook bij de Bevers te komen, dan kun je kontakt opnemen met Monique Tet- terro, tel. 2644 of Suzanne Helmons, tel. 2339. Groetjes en tot ziens bij de Bevers. De Be verleiding, Lange Doener, Lappezak, Pompedom en Frederik Scheurmaar. de mogelijkheid tot eventuele herkansing. De diplomauitreiking is op 25 mei om 11.00 uur. Nieuw is dit jaar dat ook de dinsdaggroep van de turnvereniging meedoet aan het diplomaturnen, n.l. het le graads diploma. Dit vindt plaats op dinsdag 21 mei en dinsdag 28 mei van 16.30 tot 17.30 uur. De diplomauitrei king hiervan is op dinsdag 28 mei om 17.30 uur. Zondag 23 juni vinden de clubkampioenschap- pen plaats. De turners en turnsters turnen op bo vengenoemde onderdelen tegen elkaar. Degene die de beste, mooiste, origineelste oefening turnt gaat met een beker naar huis. Deze ochtend be gint om 9.00 uur en duurt tot 12.00 uur. Op alle genoemde dagen zijn ouders, familiele den en belangstellenden van harte welkom om de hardtrainende turners en turnsters aan te moedi gen en te feliciteren. Turnvereniging Moergestel OPEL VECTRA 1.6 gas FORD SIERRA 1.6 gas VOLVO 340 FIAT UNO FORD ESCORT 1.6.. MITSUBISHI COLT.. VW TRANSPORTER Industrieweg 5 5066 XJ Moergestel Telefoon 04243-2134

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3