Roef! viert feest! Autobedrijf Donkers breidde uit 2,’t Kwartierke’ 1 jaar jong y Jubileum-editie staat in teken van strijdlust en sfeer ■Raad Welzijn ■Ouderen Moergestel J Heilig Vormsel 1991 WOENSDAG 15 ME11991 - 16e Jaargang - Nr. 668 Siïïiïï:: 10e Internationale Omloop ’t Molenheike DE WARME BAKKER JOHN MENSINK De hoop op een eigen pand Strijdlust Jonte Middag voor alle ouderen 'anaf 55 jaar Primeur Ambiance NA 12 Huidverzorgingsmstituut Sandra van de Wiel Joost Klessens Saskia van Dartel Liesbeth van den Boogaart Danny Oerlemans Roel Verheyen Martijn van de Wouw Frans van der Sande Pauline van de Loo Theo Rommen Eefje de Kort Carlijn Broekhuyzen Steffen Dirkx Twan Helmons Heli Rijnen Nicolien Weytmans Kirsten van de Wiel Abeltje Rijnen Bertain Verhoeven Sebastiaan van de Wouw Jan van Korven Robbie Timmer Tim Wittens Elvira Koenraadt Eefje van den Meydenberg Marieke van Laarhoven Willem van Assouw Wouter van den Heuvel Twan op ’t Hoog KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL s/ Dpen Jeugd- en |n overleg met de gemeente werd er in mei 1989 :en beleidsplan opgesteld. Eind van dat jaar werd |r weer overleg gevoerd met de gemeente over len vast pand en de graag gewilde subsidie, doch evergeefs. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Wie tijdens de Open Dagen op 3, 4 of 5 mei ’n kijkje is gaan nemen bij Automobielbedrijf Donkers heeft gezien dat het 10-jarige bedrijf een flinke uitbreiding heeft ondergaan. Niet alleen werd het ’ga rage’gedeelte groter, vooral de schade-herstel-afdeling werd enorm vergroot en in het nieuw gesto ken en de firma Donkers draagt nu met trots de naam van ’autoschadebedrijf’ met zeer snelle scha- deafhandeling. Verder presenteerde men ’n aanzienlijke serie Seat-modellen waarvan het bedrijf sub- dealer is. Met deze uitbreiding hebben de gebroeders Donkers weer een extra service-dimensie toe gevoegd en kunnen zij vol vertrouwen het volgende lustrum tegemoet. (foto Chris van de Bijgaart). ,’t Kwartierke’ zou met een eigen pand zeer in genomen zijn, men kan dan de jeugd immers meer mogelijkheden bieden. Want ook hier geldt het gezegde: ’Eigen haard is goud waard’. Door een eigen pand heeft de jeugd een vast ont moetingscentrum waarin veel georganiseerd kan worden. Zo zou er eventueel huiswerkbegelei ding kunnen worden gegeven of een kreatieve middag, etc. ,’t Kwartierke’ biedt de jongeren van Moergestel dus niet alleen een goede en gezellige manier om met elkaar om te gaan door middel van allerlei aktiviteiten, maar ook de mogelijkheid om zich zelf daardoor te ontplooien. Yvonne van Gisbergen Op 17 mei wordt in de Diessense Heuvelstraat voor de tiende keer het startschot gelost van de Omloop ’t Molenheike. Ook deze jubileum- editie staat weer bol van vrouwelijke wielerkwa- liteiten afkomstig uit de gehele wereld. Wat 10 jaar geleden begon als een ’nieuwelingen- en juniorenwedstrijd over een groot parcours’ is uitgegroeid tot een wieler-evenement op we reldniveau. Nadat in 1982 enkel startgelegenheid was voor de nieuwelingen en junioren kwam het tweede jaar ook de dames-categorie aan bod in de vorm van een een-daagse wedstrijd voor junior-dames en dames. Toen was er al een geringe internationa le inbreng. In 1984 werd de dames-wedstrijd uit gebreid met een individuele tijdrit en weer twee jaar later kwam er een extra etappe bij die de rensters buiten de Diessense gemeentegrenzen voerde. Inmiddels bestond het renstersveld uit zo’n 10 nationaliteiten. Rebecca Twigg uit Ame rika was de eerste buitenlandse renster die (in 1985) een etappe op haar naam schreef in ’t Mo lenheike. In 1987 werd de Omloop uitgebreid met een ploegentijdrit over ongeveer 40 kilome ter in de omgeving van Diessen. Hierdoor werd de damesklassieker kompleet, omdat alle onder delen van het wegrennen aan de orde kwamen (met uitzondering van een berg-etappe, maar die is in het ’platte’ Diessen niet haalbaar). Toch had de Wielervereniging Diessen het achterste van de tong nog niet laten zien. Vorig jaar werd er na melijk een 5e etappe, een wedstrijd over 70 kilo meter, aan toegevoegd. Het internationale deelneemstersveld gedurende de 5 etappes is dit jaar weer bijzonder sterk be zet. Er is voldoende reden om aan te nemen dat het aan strijdlust niet zal ontbreken. Er staat om diverse redenen immers veel eer op het spel: Le- ontien van Moorsel zal haar twee wereldtitels waar willen maken; ’t Molenheike winnen staat internationaal hoog aangeschreven; Monique Knol is buiten de nationale selektie komen te staan en heeft een sterke internationaal gemêleer de ploeg om zich heen weten te formeren; deze ploeg zal zich gaan meten met de eveneens ster ke nationale selektie van Piet Hoekstra; en dan zijn er nog de vele getalenteerde Nederlandse da mes, ondergebracht in diverse sponsor-ploegen. het voetlicht treden. Het is ook de bedoeling om aan de ouderen be kendheid te geven aan de aktiviteiten die er voor hen zoal op touw worden gezet. Deze middag is voor alle ouderen gratis toegan kelijk en men wordt verwacht tussen 13.30 en 14.30 uur. In de uitgave van ’Moergestel-Nieuws’ van vol gende week zal een volledig programma worden gepubliceerd. Namens de aktiviteitencommissie Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Wij wensen deze vormelingen nog een paar goede dagen van voorbereiding samen met de ouders. Welkom in onze parochiegemeenschap. Maak er iets moois van! Werkgroep Vormselvoorbereiding SI 'er afsluiting van het seizoen 1990/1991 zal op ionderdag 30 mei a.s. in ’Den Boogaard’ een |E ionic middag gehouden worden. Op deze mid- ag zullen vele aktiviteiten van de ouderen voor 'i 1 - Dm in aanmerking te komen voor subsidie werd !r 16 mei 1990 een stichting in het leven geroe pen: Stichting ,’t Kwartierke’. Die bestaat dus nmiddels 1 jaar. jongerenbeweging ,’t Kwartierke’ organiseert al- erlei aktiviteiten voor twee doelgroepen in de eeftijdscategorie 12 t/m 16 jaar en van 17 t/m 25 aar. Er worden vaak aktiviteiten georganiseerd ioor vrijwilligers, o.a. een vossenjacht, filma vond, excursies, kaartavond, het optreden van :en band. De vrijwilligers komen met plannen en eggen die voor aan het bestuur. Het bestuur lestaat uit de volgende personen: Hans Denis- en, Rob Rijnen, Myriam Rijnen en Maarten La nen. iLotte Bayens Jas van Ósch Carlijn Willems Denise van de Wouw Jerrie van Roemburg rrouke Albers boortje Roosen iandra Rijnen Jud ie van Tuijl Kaarten Boon Teun de Beer Jregje Hamelink Coen Hessels ’etran Kuypers 'rans van de Poel Sportvereniging Roefl bestaat dit jaar 35 jaar. Dit willen we niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom hebben de 3 sporttakken, HSP, KORF BAL en HANDBAL een spektakulair weekend georganiseerd. Zet het weekend 25 en 26 mei dus alvast in je agenda. Op 25 mei beginnen we met een grandioos Olym pisch vuur. De jeugd gaat met groepjes in sport- kleding met behulp van fakkels door het dorp. Als de groepjes op het sportpark zijn aangeko men, ontsteken we het vuur in een echte Olym pische schaal. Na de opening begint het sportge beuren. Deze zaterdag 25 mei staat in het teken van de jeugd. De jeugd tot 16 jaar wordt gemixed en ze krijgen een sport- en speldag. De middag wordt afgesloten met ’Radio Fantasy’, de blitse disco. De avond is voor de totale Roef!-vereniging. We hebben een tent gereserveerd waar de band ’Creation’, een 6-persoons tellende band, op treedt. Dit belooft een grandioze avond te wor den. HSP gaat die avond rond om loten te ver kopen voor hun reis naar Praag. De volgende dag, zondag 26 mei, is voor de ouderen van de vereniging (junioren en senio ren). Er wordt een mix-toernooi tussen de 3 sporttakken georganiseerd. Dit alles wordt op een gezellige manier afgesloten. Vergeet het dus niet: zet 25 en 26 mei in je agen da voor een te gek weekend! Hieraan toegevoegd de niet te onderschatten overwinningsdrang van de buitenlandse rensters, en het recept voor een zeer strijdlustige jubileum- editie van ’t Molenheike is compleet. De internationale inbreng wordt dit jaar gevormd door Amerika, Rusland, Engeland, Noorwegen, Italië, Duitsland, Finland en de nieuwekomers Oostenrijk en Tsjechoslowakije. Voorafgaande aan de wedstrijd zal op donderdag 16 mei een ploegen voorstelling plaatsvinden. Na afloop hiervan heeft de Wielervereniging Diessen een primeur. Op deze avond zal de presentatie plaatsvinden van een boek wat geschreven is over wereldkampioene Leontien van Moorsel. De schrijver Tjerry van Schijndel uit Uden heeft Le ontien gevolgd vanaf haar eerste wielerjaren en heeft haar levensbeschrijving opgetekend. Een bekende Nederlander zal het eerste exemplaar van dit boek ten doop houden, waarbij Leontien uiteraard zelf aanwezig zal zijn. Alle voorwaarden zijn aanwezig om de 10e edi tie van de Omloop van ’t Molenheike tot een suc ces te maken. Naast de te verwachten strijdlust in de wedstrijd hebben de gastgezinnen, de spon sors en de vrijwilligers alsmede ’de T.V.’ hun medewerking toegezegd. Om nog meer ambiance te kweken is er samenwerking gezocht met de or ganisatoren van de Diessense Pinksterfeesten. Hierdoor kunnen op zaterdag en zondag beide evenementen aan elkaar gekoppeld worden. Sport en amusement zullen op sfeervolle wijze hand in hand gaan, waardoor het deze dagen ex tra de moeite waard is om een bezoek aan Dies sen te brengen. )p vrijdag 17 mei zal Mgr. Terschure in een Eu- tharistieviering die begint om 19.00 uur, het Hei- i ig Vormsel toedienen aan de volgende kinderen: \an het oprichten van ,’t Kwartierke' is heel wat voorafgegaan, wat in 1988 begonnen s met een gehouden enquête. Eind 1988 werd door middel van deze enquête aan de gemeente en B.O.J.J. (Bureau ■v t j Jongerenwerk) aangetoond dat er veel belangstelling voor was. Hier echter geldt ook: hoe meer vrijwilligers, hoe meer plannen. Dus, mensen die interesse hebben in vrijwilligerswerk voor de jeugd zijn altijd van harte welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1