TIJDENS DE JAARMARKT ZIJN WIJ GEOPEND!!! HABRAKEN SP@RT STOER I 14e Moergestelse Jaarmarkt: traditie in Moergestel en omgeving rn I en Con Amore brengt Die Banditenstreiche Nationaal Fonds Kinderbescherming Scouting-nieuws (A.s.) ouders opgelet! Hartelijk dank voor de gulle gaven! Scouting-nieuws r Brillen i/VOENSDAG 1 ME11991 - 16e Jaargang - Nr. 666 EXTRA UITZENDING Raadhuisstraat 13, Tel. 04243-2091 Raadhuisstraat 15, Tel. 04243-1867 SPORTSPECIAALZAAK DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Raadhuisstraat 11a, Tel. 04243-3762 fa Moergestelse motorrijders Zaterdag 4 mei 20.15 uur (in verband met dodenherdenking) ’Tropenjaren tellen dubbel’ ’n in 1990 door MTV, samen met Petra Spaninks, gemaakte documentaire n.a.v. het 40-jarig bestaan van de Vereniging Oud-Indië-gangers. Tilburgseweg/Oisterwijkseweg ^TJMI n) Heksenketel Drakenfestijn Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 IA 12 BSjl Kis De collecte van het N.F. K. in de week van 7 t/m 13 april 1991 is weer een overweldigend succes geworden, 2120,20 is gestort op de giro van het N.F.K. te Deventer. Hartelijk dank aan alle gul le gevers en geefsters van Moergestel. Alle trou we collectanten van harte bedankt voor jullie in zet en bereidwilligheid en tot volgend jaar. Joke Doornen X MOERGESTEL I1 =!1 <<"'m Zoals vorige week in ’Moergestel-Nieuws’ ver- meld, zijn enkele ^Moergestelse motorliefhebbers van plan gezamenlijk toertochten te gaan rijden. Hebt u een motor en zin om mee te doen met de ze tochten, kom dan op dinsdag 7 mei bij goed weer op de motor naar het St. Jansplein om 20.00 uur (bij slecht weer met ander vervoer) dan gaan we gezamenlijk naar een gelegenheid om een en ander te bespreken. Bent u verhinderd bel dan even 2359. Flessen, flessen, flessen en nog een flessen. U herinnert zich misschien nog wel onze aktie voor lege statiegeldflessen van vorig jaar. De verken- ners/gidsen en rowans/sherpa’s hebben toen een dag voor de SparMarkt en de Pryma gestaan om uw lege statiegeldflessen in ontvangst te nemen. Daar hebben we veel plezier van gehad tijdens een weekend in België. Ook nu weer doen we op uw vrijgevigheid een Voor u hebben wij deze advertentie opgezet. Wij willen u graag met een kinderdagverblijf verras sen. Maar dan moeten we wel kinderen hebben om op te passen. Wij zetten voor u wat vragen op papier en sturen u een enquêteformulier. Zijn we u soms vergeten, laat het ons even weten. U kunt ons dan bellen, tel. 3691, 3247, dan ko men wij het formulier nabestellen. Nieuw is dit jaar dat de Tilburgseweg en Oister- wijkseweg als parkeerplaats zullen gaan dienen. Onder begeleiding van mensen uit de organisa tie zal worden getracht dit parkeren zo te rege len dat men hier een maximum aarf auto’s kwijt kan. Dat betekent dat de mensen die aan deze straten wonen tijdens deze dag op beperkte wij ze van en naar hun woning kunnen. Houdt u er daarom rekening mee wanneer u nog weg wilt met de auto. Uiteraard zullen wij u nog schrifte lijk benaderen over deze zaken. Ook veel verenigingen nemen deel en zijn al maanden bezig met de voorbereidingen. Zo zal dit jaar voor de eerste maal de Scouting aanwe zig zijn. Zij nemen de bewaakte fietsenstalling voor hun rekening aan de uitgangen van de markt. Uiteraard zijn de baten voor deze vereni ging; ’t Kwartierke, dat voor ’D’n Tob’ een heus terras creëert met live-muziek; de harmonie die al heel wat jaren meeloopt; zangvereniging ’Cre scendo’; Drumfanfare ’Moergestel’ en ga zo maar door, ook de middenstand is rijkelijk ver tegenwoordigd. Als alles dan draait krijgt de organisatie een meer controlerende functie. Gecontroleerd wordt o.a. of wel de artikelen verkocht worden waarmee men zich heeft ingeschreven, zoniet dan zal men deze moeten verwijderen, of, in het ergste geval, van de markt moeten worden verwijderd. Men kan en mag dergelijke zaken niet toestaan, daar branchebescherming een ’must’ is in het markt- koopverhaal. Ook staat de organisatie in directe verbinding met de politie en E.H.B.O. via de mobilofoon; tevens zijn zij de hele dag te bereiken onder te lefoonnummer 2564 indien er zich problemen voor zouden doen in of rond de marktlokatie. SCHOENEN DIE BI) KINDEKEN KASSEN |De collecte voor de Hartstichting was weer suc ces vol in ons dorp. Het totale bedrag is ]f 3.229.65. Dan zijn er nog veel mensen die het over hebben gemaakt op giro 300. lAlle gulle gevers hartelijk dank! Ook onze collec tanten die ieder jaar hiervoor tijd vrij maken. Mogen wij in 1992 weer op u allen rekenen? Namens de Nederlandse Hartstichting: Marijke Russ-van Mook Mieke de Laat-Kermes |gl| Zondag 5 mei a.s. is het weer zover, dan gaat voor de 14e maal de Moergestelse Jaar- markt van start. Wederom is de organisatie er in geslaagd een markt op te zetten met een grote variatie aan verkoopwaar; zo’n 300 deelnemers zullen op deze dag de stra- j ten van Moergestel vullen. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 1 Vroeg in de morgen start daarom de organisatie met het opzetten van de markt, daar rond 7.00 uur de eerste marktkooplieden zich melden, en dan moeten alle kramen zijn opgebouwd en plaatsen ingedeeld. Tegen de klok van negen Kortom: de organisatie is er klaar voor. Wanneer dan ook de weergoden ons gunstig gezind zijn zal deze dag Moergestel weer een grote toeloop ken nen van bezoekers, en ons dorp werderom een van de drukste dagen van het jaar beleven. beroep om zo weer geld voor aktiviteiten bijeen te sparen. Op zaterdag 18 mei a.s. zullen vanaf 10.00 uur weer groepen verkenners/gidsen/rowans/sherpa’s en leiding staan om uw lege statiegeldflessen aan te nemen. Eén fles is al prachtig om te ontvan gen, maar meer mag. Mogelijk houdt u nu al le ge statiegeldflessen achter zodat ook dit keer van een vrijgevig Moergestel gesproken kan worden. Houdt dus 18 mei goed in de gaten, want de jeugd vaart er wel bij. Scouting-leiding Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveenredaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43.5066XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Al weer ’n jaar voorbij, afgelopen vrijdag hebben we het Drakenfeest gehad. De legende is dat on ze beschermheer St. Joris heel vroeger de draak versloeg voor de scouts. Alle leden en de leiding waren om half 7 aanwezig. Na de opening begon nen we met wat spelletjes. Daarna werd de draak heroverd, die gebakken was van brooddeek en er heel griezelig uitzag. Door veel spanning van on ze kleinsten, werd met behulp van prikkers de draak doorboord, waarna hij in mootjes werd ge sneden en besmeerd met gestampte muisjes, werd verorberd bij het ontstoken kampvuur. Er werd warme chocomel gedronken en er werden nog enkele liedjes gezongen, waarna iedereen weer voldaan naar huis ging. De 15de Weense Avond staat voor de deur. Een lustrum dus. Vanzelfsprekend betekent dit een extra muzikaal tintje. Óf dit ook zo is kunt u het beste zelf komen beoordelen op zaterdag 25 mei of vrijdag 31 mei a.s. Wij hebben evenals de laatste jaren een volledi ge operette ingestudeerd, en wel ’Die Bandi tenstreiche’ van Franz van Suppe. De partituur spreekt zelfs van een komische opera. Een prach tig stuk muziek met een grappig verhaal. In een volgende Moergestel Nieuws zullen wij zo mogelijk een beknopte samenvatting van het ver haal afdrukken. Het begeleidende orkest bestaat dit jaar zelfs voor meer dan de helft uit leden van de harmonie, terwijl ook het ballet ’Trend’ van Moergestelse bodem is. Binnenkort starten wij met de kaartverkoop, waarop wij u ook middels affiches attent zullen maken. m ïffl nSWTT Ray Ban Roden- Atrio Benetton Inlier Cazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Canie^Jw^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^Lny IGtl;i Jaguar Lacoste N^-Jaf Je# atou l.rsche Ra^Trn^^^nstock JL wordt het een heksenketel; het lijkt erop dat al le marktkooplieden zich nu tegelijk melden. Te gen 11.00 uur heeft nagenoeg iedereen zijn stek kie gevonden en komen de eerste bezoekers. De standwerkers, ook dit jaar weer aanwezig, be ginnen wat later na wat bijgepraat te hebben met hun collega’s. J I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1