Eerste steenlegging Parochiecentrum Van de politie TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Zr. Wilhelmien (Miny Selten) in1 Geslaagd Eerste Communie nader bekeken Hallo 55-plussers! Bij deze nodigen wij u hierbij graag uit. Op 1 mei 1991 is de heer P. van Vught 40 jaar in dienst van de Zusters van Liefde in Huize ’Stanislaus’ in de funktie van tuinman. Op woensdag 1 mei 1991 zal het 25 jaar geleden zijn dat zich door geloften met onze congregatie verbond. Wij willen deze dag dan ook met een Eucharistieviering gedenken. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er een receptie gehouden worden in de aula van ’Nieuwenhof’ (de voormalige kapel van het oude ’Stanislaus’) op vrijdag 3 mei 1991 van 15.00 tot 17.00 uur. Hierbij nodigen wij u van harte uit, dit met ons mee te vieren op 1 mei om 16.00 uur in de parochiekerk te Moergestel. Ook nodigen wij u uit voor een persoonlijke ontmoeting tussen 17.00 en 19.00 uur in 'De Schouw', Rootven 43, Moergestel. Missiezusters van de H. Familie Goirleseweg 415026 PB Tilburg Be D. Opei verg burg In de meests de vol Bestuur en Directie van de Stichting 'Huize Stanislaus’ Kloosterdreef 3, 5066 AA Moergestel Gen Protestantse Gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding - ”M0 MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 24 APRIL 1991 PAGINA 2 COI Bij de ’Tilburgse Watervrienden’ zijn geslaagd voor zwemdiploma A: Jan van de Wouw, Heu velstraat 28; jan Mulders, Broekzijde 18 en Ge rard Denissen, Broekzijde 5. Allen van harte gefeliciteerd. Anton Smits parochiekatecheet APV/I Aan Bev< hou< oktc Toe Moe dor; acht thema ’gemeenschap’ is door de liturgiegroep voorbereid en zal een experimenteel karakter hebben. Centraal staat het beleven van de ge meenschap onderling rondom de lezing: I Cor. 12:12 - 27 en 31b en I Cor. 13:1 - 7. In deze bij zondere dienst doen de kinderen van de kinder en jeugdkerk mee, evenals de jongerengroep en de cantorij. In de Voorhof, naast de kerk, is crèche. Groothuisbezoek: In veel wijken worden deze weken de groothuisbezoekavonden gehouden. Het onderwerp is dit jaar de zondagse eredienst. Voor meer informatie zie Samen-op-weg. U wordt persoonlijk uitgenodigd voor de avond in uw wijk. Telefonisch spreekuur: Ds. Roobol heeft dage lijks telefonisch spreekuur van 13.00-14.00 uur (behalve op maandag). Dondi tehuis De ag 1. O 2. T 3. V de 4. Ir 5. Bi de 6. V he va 7. V re N ba 8. V ve IS 9. V be de ni 10. V re 4C 11. V< he de be PAUZ 12. V ga Pi' 13. V< de w< 14. V kr tu Zondag zullen 62 kinderen op feestelijke wijze volledig deelnemen aan de eucharistieviering. Vele kinderen zijn al jaren vertrouwd met de eucharistie, anderen staan er nog onwennig te genover. Nu is het gebruikelijk dat kinderen niet vaui het gebroken brood eten totdat zij hun - Eer ste Communie doen -. Dat is overigens helemaal geen principiële kwestie, want het doopsel geeft recht op volledige deelname aan de eucharistie. In veel christelijke kerken krijgt het pasgedoopte kind dan ook een stukje heilig brood. De Eerste Communiepraktijk zoals wij die ken nen, is vooral geworteld in de grote eerbied voor de aanwezigheid van Christus in de tekenen van brood en wijn. Vanuit deze zienswijze is het be langrijk dat degene die te communie gaat ervan doordrongen is dat hij/zij door te eten van dit brood in contact staat met Jezus. Een kind van 8 jaar mag in staat geacht worden om daar al iets van te begrijpen. En dat is nou precies het belang van de Eerste Communiepraktijk van vandaag: kinderen proberen wegwijs te maken in de bete kenis van de eucharistie. Men mag toch wel stel len dat vroeger een wat overdreven nadruk werd gelegd op het nuttigen van de hostie en dat daar door de betekenis van de eucharistie als geheel onderlicht bleef. Het nieuwe voorbereidingspro- ject: - Brood om te delen - is bedoeld om de kin deren in te leiden in de betekenis van eucharistie- vieren. Het kind hoeft en kan nog niet alles be grijpen. Daarom mag, de katechese rondom de eucharistie ook na de Eerste Communie gewoon doorgaan. En wat vooral belangrijk is: de geloofs opvoeding van kinderen komt het best tot haar recht als dat een onderdeel is van de dagelijkse opvoeding thuis. Geen enkel Eerste Communie project kan slagen als het kind van thuis uit al niet vertrouwd gemaakt is met begrippen als - God, Jezus, bidden, hemel en aarde e.d. -. Elk project met een serieuze inhoud is dan te moeilijk. Steeds meer ouders ervaren hun onmacht om de geloofsopvoeding vorm te geven. Hiermee dreigt de belangrijkste bouwsteen bij de Eerste Com munievoorbereiding uit elkaar te vallen. Meer aandacht voor de geloofsvortning bij ouders zal in de nabije toekomst noodzakelijk zijn. Doen wij dat niet, dan zal in de toekomst het brood in de kerk nog wel gebroken worden, maar slechts met weinigen gedeeld. Nog nooit in de wereldgeschie denis is er zoveel overvloed aan brood geweest als nu, terwijl er tegelijkertijd zoveel hoger geleden wordt. In Jezus’ naam het brood delen met elkaar om zo te leren om het hele leven met elkaar te delen, is een noodzakelijke weg om de aarde bewoonbaar te maken. Als wij in staat zijn onze kinderen op dit spoor te zetten, dan is er alle reden om de kin deren zondag feestelijk te verwelkomen in onze gemeenschap. Voor een goed verzorgde vakantietrip met leef tijdgenoten onder elkaar vragen wij weer uw aan dacht. In verband met het succes van voorgaande jaren, en de vraag naar herhaling, hebben we wederom een busreis gereserveerd, en omdat we vorig jaar maar een beperkt aantal konden plaatsen, vanwe ge het feit dat er in het hotel niet genoeg bedden waren, hebben we dit jaar een grotere bus en ho tel gereserveerd. Droomt u van gezonde berglucht, prachtig na tuurschoon, droom dan niet langer maar ontdek het allemaal op deze reis naar Ulrichtstein, mid den in het natuurpark Vogelsberg in de provin cie Hessen vooraan in Duitsland (we moesten de ze reis al vroeg reserveren omdat er veel vraag naar was). Er zijn nog enkele plaatsen over. We reizen met recreatie reizen voor ouderen Kras stervakanties. We vertrekken voor 5 dagen op maandag 17 juni. U wordt in uw woonplaats op gehaald. Hebt u interesse dan kunt u zich opgeven tot 1 mei a.s. bij Familie Witlox, De Buunder 11, Udenhout, tel. 04241-3209. Hier zijn ook alle verdere inlichtingen te verkrijgen. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 27 april: P. Terwindt, telefoon 04243 -1204 Op 30 april geldt ook 'n weekenddienst. Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 27 april: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 28 april: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, tel. 04242 - 82210 30 april (Koninginnedag): E. Soffers, Beerze 1tel. 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee. tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 1 mei: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst: op zondag 28 april is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. Deze dienst met het In Moergestel vonden twee aanrijdingen met gewonden plaats. Op 15 april vond op het fietspad langs de Tilburgseweg een aanrijding plaats tussen twee fietsers tijdens een inhaalma noeuvre. Een 62-jarige Oisterwijker liep daarbij een flinke hoofdwond op. Na behandeling in het ziekenhuis mocht hij huiswaarts keren. Zondag middag reed op Rijksweg 58 een personenauto de berm in en vervolgens in de sloot. De uit Breu- Vijfde zondag van Pasen Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel. Mgd Henk Schoenmaker e.v. Ad van Dorst; Mgd overl ouders de Laat-van de Sande; Overl. fam. Donkers-Wijgerde; Cees Op ’t Hoog e.v. Tiny Oerlemans; Mgd Theodora Burgers- Heyms; Antonie van Gils-Ketelaars en dochter Jo; Jo en Wim Poirters-van de Wouw; Mgd Ger- dina Persoons-van den Berk; Jgt Cornells Denis sen en Christina van Kasteren echtg.; Adrianus van de Wouw e.v. Catharina van Raak; Jgt Frans Swinkels en Cornelia Veroude; Jgt Adrianus van Laarhoven; Jgt Petrus van den Boogaart e.v. Bertha Hofhuizen; Overl. ouders Smulders- Mathijssen; Overl. fam. van den Hout-van de Wouw. Zondag 9.30 uur: Eerste Communieviering Zondag 11.30 uur: Eerste Communieviering Dinsdag 9.30 uur: Mis b.g.v. Koninginnedag. Mgd Jan Sebregts e.v. Riet de Bruin; Mgd Cor nelia van Hest; Gerrit Laurenssen e.v. Leen van lersel; Cornelis van de Wouw e.v. Jacoba van de Loo; Maria van Dijk-Vermeer. Donderdag: Mgd Amelia Schmidt-Latoemahi- na; Jgt overl. ouders Smits-de Veer; Overl. ouders Wolfs-Nooijens; Willem van Beers. Vrijdag 10.00 uur: H. Mis speciaal voor ouderen. Michiel van Kempen; Catharina van de Wouw- van Elderen; Simon van Breda e.v. Maria Ver- mulst; Overl. ouders van de Pol-Merkx. Woensdag 16.00 uur: H. Mis 25 jarig klooster- feest zr. Wilhelmien Selten. Donderdag 14.00 uur: Huwelijk Corné van den Hout en Corry van de Wouw. Vrijdag 11.00 uur: Huwelijk Peter Hesselmans en José van de Langenberg. 14.00 uur: 25-jarig huwelijk fam. Vermeer-van lersel. 15.00 uur (Stanislaus) 25-jarig huwelijk fam. van Oort-van Dijk (K Ned AM). (foto Chns van de Bijgaart) Maar niet van en voor allen als mensen die niets met elkaar hebben te maken, maar als mensen die met elkaar verbonden willen zijn in de ge meenschap, die wij parochie noemen: een ge meenschap, waarin wij samen geloven in het le ven, het leven vieren en het leven willen delen. Daarom staat ook op deze steen: ’tot opbouw van gemeenschap Het gaat er ons als parochie niet zozeer om, dat er een mooi huis van steen wordt gebouwd, maar dat een huis van steen bijdraagt tot opbouw van saamhorigheid, tot opbouw van een levendige pa rochie. Op deze gebeurtenis zou ik een tekst van Petrus willen toepassen. De naam Petrus betekent: man als een steenrots, op wie je bouwen kunt... Pe trus zegt: ’Laat ook uzelf als levende stenen voe gen in de bouw van de geestelijke tempel... In ieders naam wil ik dan nu graag deze eerste steen leggen tot opbouw van gemeenschap: er zullen mensen samenkomen in dit huis, om zich voor te bereiden op doopsel, eucharistie, vorm sel, huwelijk. Er zullen mensen samenkomen, die in groepen dienstbaar zijn aan de geloofsge meenschap. Er zullen mensen samenkomen om zich te verdiepen in het leven of om steun te zoe ken en te vinden om de weg van het leven verder te kunnen gaan. Ik bid om zegen over dit huis, opdat mensen straks in dit huis elkaar tot zegen zullen zijn. Zaterdag j.l. trotseerden veel kerkgangers de bit tere kou om de eerste steenlegging bij te wonen van het parochiecentrum achter de kerk. Pastor van den Broek viel deze eer (uiteraard) te beurt. In het nieuwe centrum kunnen straks alle paro chiële werkgroepen hun vergaderingen houden en zullen er ook de voorbereidingsavonden voor het doopsel, vormsel, le communie en huwelijk plaatsvinden. Naar verwachting zal het parochie centrum in het weekend van 24 en 25 augustus a.s. officieel geopend worden. Tijdens de eerste steenlegging vertelde pastor van den Broek o.a. hoe men tot de keuze van de tekst op de eerste steen was gekomen. De tekst die hij hierbij uitsprak laten we hieronder onverkort vol gen: Het leggen van een eerste steen kan zo maar een aardigheidje zijn. Soms prijkt er een naam op zo ’n eerste steen, een naam, die de moeite waard is om te onthouden. De naam, die op deze eerste steen zou moeten staan is de naam van u allen, de naam van alle pa rochianen. Het huis, dat hier gebouwd wordt, is immers ons aller huis. Daarom staat op deze steen: ’Gelegd in naam van eenieder...’. De eerste steenlegging van dit huis is dus net iets meer dan een aardigheidje. Deze symbolische handeling zegt iets van dit huis, het zegt dat het een huis is van en voor ons allen. De inbreker probeerde via een koepel in te bre- „p ken doch werd gestuit door een ijzeren rooster dat ter beveiliging was aangebracht. Ook deze keer bleek weer dat een goede beveiliging veel ongemak en ergernis kan voorkomen. gel afkomstige bestuurder werd overgebracht naar een ziekenhuis in Eindhoven. Daar bleken zijn verwondingen slechts van lichte aard te zijn. Op 16 april werd een snelheidscontrole gehou den op de Oirschotseweg. Twee autobestuurders overschreden de maximumsnelheid van 50 km/u. De snelste reed 84 km per uur. In de nacht van 17 april vond een poging tot inbraak plaats in een bakkerij aan de Kerkstraat. 15 y De inbreker probeerde via een koepel in te bre- a[- - IN IMS HAAM Ctl .tv ^^.■■■OUWSTftN VAN CFMFI 20 APRIL -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2