G L uwen Verbouwen Stomerij Palthe voor nóg betere service! Bouwmaterialen A I TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 001 Bedevaart Banneux m; ’Aangepaste’ ouderenreis 01 ve br E. van Delft, huisarts afwezig van 25 t/m 28 april P. Terwindt, huisarts afwezig van 20 t/m 23 april a.s. Zaterdag ophalen vlooienmarktspullen Wisseling van de wacht bij Ver. Oud- Indië-gangers Bedevaart Beauraing Algemene Ledenvergadering Vossenjacht! en Parochie St. Jans Onthoofding In verband met jaarlijkse nascholing is Bij van Dijk Stoffen in Moergestel De eerste steen! Gezinsviering 21 april Heilig Vormsel 1991 Protestantse Gemeente Oisterwijk Het Nederlandse Rode Kruis "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 17 APRIL 1991^* PAGINA 2 ’MC I De Werkgroep Naam en leeftijd: Naam vriend(in) leeftijd: Namens de Raad Welzijn Ouderen, secr. Irene Loosveld Veel toek< schil die h van e lukk paste nodi Meei Andi Inleveren bij Gerard Poppelaars, Raamacker- straat 7, tel. 2346; Marion Roosen, Kloosterlaan 55, tel. 1143; Hein Roozen, Pr. Irenestraat 7, tel. 1785; Nathalie Wolfs, De Hoefkens 44, tel. 3255. Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon: 013-354435 Zaterdag 20 april halen wij weer vlooien marktspullen op. Heeft u nog wat staan, bel dan naar T. van Nuenen, tel. 1713 of naar G. Anto nis, tel. 1114. Zij maken dan een afspraak met u over het tijdstip van ophalen. U kunt bellen tot vrijdagavond 18.00 uur. Hieronder volgen de eerste vier ophaaldata van het oud papier: 17 april: route west 24 april: route oost 1 mei: route west 8 mei: route oost. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Op 19 juni a.s. organiseert de Zonnebloem een bootreis. 10 Plaatsen heeft de Zonnebloem gere serveerd voor de Raad Welzijn Ouderen, waar van er nog enkele beschikbaar zijn. Het vertrekpunt - om 9.00 uur - is Waalwijk, maar het vervoer van en terug naar Moergestel is geregeld. De reis vindt plaats onder medische be geleiding. Bent u thuiswonend (geen bewoner van de Reuselhof of kloostergemeenschap) maar niet meer zo goed ter been of vergt de ouderen reis teveel inspanningen, dan kunt u zich opge ven bij de volgende personen: Mevr. P. Heij- kants, tel. 1513; Mevr. W. van de Wouw, tel. 3449; Mevr. F. van de Loo, tel. 2441 of dhr. J. Jonkers, tel. 1770. U moet zich dan wel voor 1 mei a.s. laten in schrijven. De kosten bedragen 30,- per per soon. I Trad Verk Janss de lai ’n ov ruim Na ruim veertig jaar heeft de heer Jan Swinkels het commando over V.O.I.G. overgedragen aan de heer Bart van de Wouw. Bart woont in Goirle en is mede-oprichter van de veteranenclub. Wij danken Jan Swinkels en zijn vrouw voor al les wat zij voor onze vereniging hebben gedaan en wensen Bart van harte sukses! Bestuur, leden en hun dames V.O.I.G. Moergestel De bouw van het parochiecentrum is momenteel in volle gang. a.s. Zaterdag zal door onze pastor aansluitend aan de H. Mis van 19.00 uur de eer ste steen gelegd worden. Een kleine, doch niet onbelangrijke mijlpaal op de weg naar een eigen huis voor onze parochie. Van harte wordt u uitgenodigd bij deze plechtig heid aanwezig te zijn. Zondag 21 april 11.30 uur gaan we het hebben over Teven geven’. Kinderen nemen planten, dieren, e.d. mee als symbool van het leven. We lezen het verhaal van de goede herder die voor alle leven zorgt. Kinderen en hun ouders van alle basisscholen worden van harte uitgenodigd. Als dit bericht in ’Moergestel-Nieuws’ ver schijnt, hebben reeds de le gebedsdienst en gastouderavond plaats gehad. Uit verschillende reakties vernamen wij dat de a.s. vormelingen enthousiast hebben deelgeno men. Fijn om te horen; dit is andere jaren wel eeps anders geweest! De groepjes zijn ook kleiner gemaakt. Dat kon den we doen, omdat er dit jaar maar 45 jongens en meisjes zich hadden opgegeven voor het H. Vormsel. Ook de gastouders werken met goede inzet en ij ver mee aan de voorbereidingen. Hopelijk blijft de vormposter een centrale plaats innemen in de gezinnen gedurende deze voorbe reidingstijd. Zoals u bekend is, via het tijdsindelingsschema, zal op maandag 22 april de tweede gebedsdienst plaats hebben, gevolgd door weer een gastouder- bijeenkomst. Op donderdag 2 mei heeft dan onze tweede ou deravond plaats in ’Den Boogaard’. We begin nen om acht uur. De avond is bestemd voor ouders en vormelingen. Wij wensen u nog een goede en vruchtbare voor bereidingstijd toe. De gastoudercentrale van Humanitas bemiddelt gastouderopvang voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Ondanks dat we al erg veel aanmeldingen binnen krijgen van gastouders en aanvragen van vraa- gouder, kunt u ook nog steeds terecht zowel als gast- dan wel als vraagouder. In Oisterwijk zijn we heel specifiek op zoek naar gastouders die buiten de schooltijden kinderen willen opvangen en naar een gastgezin dat in de schoolvakanties plaats heeft voor 3 kinderen in de leeftijd van 9, 8 en 6 jaar. Dit is voor ongeveer 20 uur per week. In Berkel-Enschot zoeken we een gastgezin voor 3 dagen per week voor een kindje van een paar maanden. Maar ook in de andere plaatsen waar de gastou dercentrale werkzaam is kunt u zich dus aanmel den. Wilt u graag wat meer informatie bel dan gerust even naar het kindercentrum Okido, Hoogstraat 24, Oisterwijk, tel. 04242-86452. Gastouderconsulente: Lisette Rooymans, tel. spreekuur: ma. en do. van 9.00 tot 11.00 uur. Vierde zondag van Pasen Zaterdag 19.00 uur: Jongerenviering bij 25 jaar KPJ. Anna Denissen-Kemps; Mgd Cornells van de Wouw e.v. Jacoba van de Loo; Mgd Gerrit Laurenssen e.v. Leen van lersel; Hendrikus Boogaers en Jacoba van Spaandonk; Mathijs Ko gels e.v. Hendrika Janssen; Adrianus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs en zoon Wim; Overl. fam. Schijven; Toon van Zon; Overl. ouders Kwin- ten-van Balsvoort; Dankbaarheid bij huwelijks jubileum. Zondag 10.00 uur: Hoogmis, le Jgt Sjan Smits- Sebregts; Mgd Annie Mertens-van de Snep- scheut; Simon en Petrus van Beurden; Wilhel mus Timmermans e.v. Maria van Dijk; Kees Freyse e.v. Lies Antonis; Catharina van Esch- Wolfs; Jgt Annie de Rouw-Stobbe; Jgt Huub van Berkel e.v. Tine de Wert. 11.30 uur: Gezinsviering. Johannes Mulders en dochter Toos; Cornelia van Overdijk-Kemps en zoon Piet; Overl. ouders van de Wouw-Gilles; Maria de Kort-van Haaren; Bertha den Otter- Smits; Overl. ouders Mutsaars-van de Staak en dochter Ida; Wilhelmina van de Wouw-Timmer- mans; Johannes Beerens e.v. Adriana Willems; Overl. ouders Mutsaers-Graafmans. Dinsdag: Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Mgd Gerdina Roosen-van Remunt; Adrie van de Wouw; Jgt Denis Ketelaars en Hendrika van Breda; Mgd Gerdina Persoons-van den Berk. Donderdag: Mgd Johannes van Krieken e. Francisca Smetsers; Gerardus Antonis e.v. Ma ria van Hoof; Overl. ouders van Haaren-de Bak ker en zoon Jos; Adriana van de Wouw-Pijnen- burg; Jgt Corrie Leermakers-van de Wouw; Overl. ouders van Herck-Verstraalen; Nel van de Weijdeven-van Esch; Frans Sterken e.v. Riet van Esch. Zaterdag na de mis van 19.00 uur: Eerste steen legging parochiecentrum. Zondag 14.00 uur: Doopviering Rick van Door maal, Rob Kuypers en Danique Postelmans. Maandag 19.0Ó uur: Gebedsdienst ter voorberei ding op het vormsel. Dinsdag: Parochievergadering. Donderdag: Volwassenenkatechese. Vrijdag 14.00 uur: Huwelijk Hennie Boogaers en Hélène Roozen. Vrijdag 18.00 uur: Repetitie Eerste Communie. Van 25 t/m 28 mei 1991 gaat wederom de jaarlijk se ziekenbedevaart naar Beauraing, voor pel grims van Tilburg en omgeving. Dat ook in Nederland devotie tot Maria nog wel bestaat, blijkt uit het aantal pelgrims dat elk jaar met de ziekenbedevaart voor vier dagen en de eendaagse bedevaart naar het pelgrimsoord reist. Verschillende bedevaarten uit Nederland hebben reeds een geruime tijd een zodanige om vang, dat het hele heiligdom, inclusief het ziekenverblijf ter plaatse, door Nederlanders in beslag genomen wordt. De devotie tot Maria wordt door Paus Joh. Pau lus, de bisschoppen en andere geestelijke leiders steeds aanbevolen. Hopelijk zullen ook velen aan de eendaagse be devaart op 26 mei deelnemen, om gezamenlijk met de zieken aan de oproep van Maria gehoor te geven. Laat allen hier ter bedevaart komen! Het gemengd koor uit Diessen zal in 1991 de ge zangen tijdens de eucharistieviering en het lof met ziekenzegen verzorgen. Opgave t/m 26 april bij Mevr. Roosen, Raa- mackerstraat 8, tel. 2527. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 20 april: E. van Delft, telefoon 04243 -1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 20 april: M. van Grinsven, Vloeiweg 82a, tel. 04242 - 82310 zondag 21 april: E. Soffers, BeerzeLtel. 04242-86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marlt v/d Boer. Spreekuur opdi. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 24 april: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, Tel. 04242-15331. Kerkdienst: op zondag 21 april is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. Voorganger is ds. E. Reefhuis. De lezing is Johannes 10, het verhaal van de goede herder. In de Voorhof, naast de kerk, is crèche. Daar is ook kinder- en jeugdkerk. Na de dienst is er gelegenheid brieven te schrij ven voor Amnesty International. Deze keer zijn de brieven bestemd voor Taiwan en de Sovjet unie. Agenda: Dinsdag 23 april vergadert het moderamen (Voorhof, 20.00 uur). Donderdag 25 april houdt de gespreksgroep voor vrede en gerechtigheid een avond over de ont wikkelingen in Oost-Europa. Na een korte inlei ding door Eddy Reefhuis is er ruim gelegenheid voor diskussie. Iedereen is van harte welkom! Groothuisbezoek: in april beginnen de groot- huisbezoekavonden weer. Het onderwerp is dit jaar de zondagse eredienst. Voor meer informa tie zie Samen-op-Weg. U wordt persoonlijk uit genodigd voor de avond in uw wijk. Telefonisch spreekuur: Ds. Roobol heeft dage lijks telefonisch spreekuur van 13.00-14.00 uur (behalve op maandag) Bij deze worden de leden van de afd. Oisterwijk van het Nederlandse Rode Kruis uitgenodigd voor de Algemene Ledenvergadering, welke wordt gehouden op woensdag 24 april a.s. te 20.00 uur in het Rode Kruisgebouw aan de Blokshekken te Oisterwijk. De agenda: 1Opening door de voorzitter; 2. Notulen algemene ledenvergadering 2-5-1990; 3. Jaarverslag secretaris; 4. Jaarverslag penningmeester; 5. Verslag verificatiecommissie; 6. Benoeming leden verificatiecommissie; 7. Verkiezing bestuursleden; 8. Rondvraag; 9. Sluiting Stukken, betrekking hebbend op bovengenoem de vergadering liggen ter inzage bij de secretares se, mevr. W.M. Kuppens, Burg. Vogelslaan 85, Oisterwijk, tel. 04242-85738. Op 30 april a.s. (Koninginnedag) wordt er door ’t Kwartierke een vossenjacht georganiseerd. De ze is bedoeld voor de jeugd van 9 t/m 12 jaar. Jonger dan 9 is niet mogelijk doordat de groepen niet begeleid kunnen worden. Heb je zin om mee te doen, vul dan het on derstaande strookje in en kom dan op 30 april om 13.30 uur naar D’n Donk. Op het strookje kun je eventueel ook de naam van je vriend(in) vermelden als je daarbij in de groep wilt. We delen de groepen zo in dat ze uit verschillen de leeftijden bestaan. De indeling van de groepen hangt dan op Koninginnedag bij D’n Donk. Het onderstaande strookje moet je uiterlijk 23 april inleveren bij één van onderstaande adressen, heb je nog vragen dan kun je eventueel een van onderstaande telefoonnummers bellen. Eendagsbedevaart naar Banneux op 12 mei. Ver trek 6.10 uur vanaf het St. Jansplein. Opgeven voor 6 mei bij Zr. Maria van Gerven, Huise Sta nislaus, Kloosterdreef 3. Prijs 36.50 inbegrepen koffietafel. Graag vooruit betalen. U mag ook bellen: 2320 voor verdere inlichtingen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2