Voor een grote collectie slaapkamers 236.- 264.- 304.- 356.- 395.- 428.- 458.- BINNENVERING MATRASSEN MET 10 JAAR GARANTIE! SPECIALE AANBIEDING w 24 Rootven 36 COMPLETE WONINGINRICHTER Zoekertjes... ’Zilveren’ Maria Ziekenhuis adopteert ’Panstwowy Szpital Kliniczny nr. te Lublin in Polen JAN MICHIELS L.R. F.E.V.I.O.R. -Telefoon 04117-1217 Haaren - Moergestel - Telefoon04243-1234 Kerkstraat 18- 80 x 190 van 354.- voor 90 x 190 van 396.- voor 90 x 200 van 456.- voor 120 x 190 van 534.- voor 130 x 190 van 591.- voor 140 x 190 van 642.- voor 140 x 200 van 687.- voor 1 1 L I I Hoe Zoekertjes insturen? J- *”*“S - 2 "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 10 APRIL ..J1 A4 PAGINA 5 Het Panstwowy ziekenhuis is gehuisvest in ver- Lublin is een van de oudste Poolse steden en ligt op een afstand van ongeveer 160 kilometer ten Op 25, 26 en 27 september jl. heeft een delegatie van het Maria Ziekenhuis een bezoek aan Lublin gebracht. Het bezoek aan Lublin leverde zeer contrastrijke beelden op; enerzijds zeer moderne goed voorzie ne klinieken, zoals de oogheelkundige kliniek en het sanatorium, anderzijds het oude klinische zie kenhuis in Lublin (het eigenlijke doel van het bezoek). Gedurende het eerste jaar zal de hulp van algeme ne aard zijn. De werkgroep heeft ervoor gekozen extra aandacht te geven aan de kinderafdeling en de Medical School (opleidingsschool voor o.a. ver pleegkundigen). Voor wat betreft de kinderafdeling kan hierbij worden gedacht aan bijv, voeding en speelgoed. Voor wat betreft de Medical School aan bijv, middelen ter ondersteuning van het onderwijs, zoals fantomen en boeken. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Het door de werkgroep adoptieproject gekozen zie kenhuis heeft 1085 bedden en 24.00 opnamen per jaar. Het is opgedeeld in een groot aantal klinieken, waaronder een kinderkliniek. In het kader van het 25-jarig bestaan van het Ma ria Ziekenhuis is de gedachte ontstaan een adoptie project te ontwikkelen in een tweede of derde we reldland. Omdat er vele projecten hiervoor werden aangemeld, heeft de werkgroep adoptieproject een aantal criteria vastgelegd waaraan het project zou moeten voldoen. Aan de hand van deze criteria is in eerste instantie gekozen voor twee projecten, namelijk het zieken huis in Lublin (Polen) en het steunfonds Afghan Relief (medisch hulpprogramma Afghaanse vluch telingen in Pakistan). Het laatste project kon niet doorgaan, omdat de organisatie van Afghan Relief de politieke situatie te onzeker vond om op dit mo ment hiervoor actie te voeren. Derhalve werd besloten om alleen door te gaan met het project te Lublin in samenwerking met de Stichting Tilburg en Polen. Vooraanzicht Maria Ziekenhuis. Ondanks regelmatige uitbreidingen en renovaties is het karakter en de plaats van de hoofdingang niet gewijzigd. Onlangs nam onze vereniging deel aan een drietal dressuurwedstrijden in Oirschot, Haaren en Dies- sen. De prijswinnaars: Oirschot: Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (L2) 4e prijs; Haaren: Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (L2) 3e prijs. Diessen: Geertje Roefs met Doonja (B2) 2e prijs; Jos-130- Broers met Evelyne (B2) 4e prijs; Jan Burgers Azn. met Elenor (L2) 5e prijs. Prijswinnaars proficiat! In de maand april begint traditoneel het concours seizoen. De rijvereniging zal deelnemen aan de con coursen te Vught en Best op resp. 21 en 28 april. Deze week weer een jongedame in deze ru briek. Makkelijk zal het echter niet zijn... De broertjes Verhoosel vulden vorige week onze kolommen. Van links naar rechts wa ren dat Jos, Marcus, Vitus en Joop. Geen van hen woont nog in Moergestel. Het leek ons niet zo moeilijk, doch velen verwarden hen toch met een andere familie. zuiden van Warschau en ongeveer 100 kilometer van de Pools-Russische grens. Het aantal inwoners bedraagt ongeveer 350.000. De stad heeft een rij ke historie en is van regionale betekenis. Zo be schikt de stad over een aantal hogere opleidingsmo gelijkheden. Voorts zijn er drie grotere ziekenhui zen en enkele kleinere met beperkte specialismen. De streek kan worden gekenschetst als zeer arm en ligt buiten de gebieden die inmiddels op redelijke schaal kunnen profiteren van allerlei hulpprogram ma’s. De situatie in de ziekenhuizen is vergelijk baar met de onze van ongeveer 50 jaar geleden. Dit met dien verstande dat de medische professie be schikt over een in de regel goed opleidingsniveau. schillende paviljoenen, welke eigedom zijn van een zusterorde in Lublin. Als tegenprestatie voor het gebruik van deze gebouwen lopen jaarlijks verschil lende studenten van de medische kloosterschool stage in het ziekenhuis. Als voorbeel moge dienen dat veel ondersteunen de diensten, zoals bijv, operatiekamers, klinisch chemisch laboratorium, apotheek en röntgen op ve le afzonderlijke afdelingen aanwezig zijn en niet fungeren ten dienste van het gehele ziekenhuis. Te vens ontbreekt de infrastructuur om een goede en constante aanvoer mogelijk te maken van de dage lijks benodigde medische middelen, als geneesmid delen, spuiten, naalden, verbandmiddelen etc., zo wel vanuit het Westen als vanuit Polen zelf. Van zelfsprekend zijn hiervoor op dit moment ook niet voldoende financiële middelen aanwezig.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5