VAN IERSEL v/h Jos Habraken Moergestelse Dartcompetitie Scouting- nieuwtjes Honk-, Soft- en peanutbal Judoclub St. Jan Gilde St. Sebastiaan en Barbara Audacia-nieuws J Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Loodgietersbedrijf Jeugdkampioen schappen Schaatsclub ’De Vennen’ Rowans/Sherpa-reactie grottenweekend S.V. Roef! Korfbal S.V. Roef! Handbal Buiten leuk, binnen leuk: handbal is altijd leuk!!! AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Audacia jeugd op bezoek bij P.S.V. "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 3 APRIL 1991 Moergestel, ia I lil 1-14 5-4 27 punten 24 punten 21 punten 8- 1 4-0 9- 2 12-7 6-6 5-4 5- 4 6- 3 5-4 ST. WILLIBRORDSTRAAT45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 - 333321 2-3 1- 4 5-3 2- 0 0-8 5-5 5-5 2-8 Uitslagen: Flying Darts- De Veerkes - ’t Centrum De Klaore - Flying Darts De Veerkes. De Klaore - De Brouwer ’t Centrum - De Brouwer De tussenstand: 1Flying Darts De Veerkes 2. De Klaore 3. VPC De Brouwer Schaatsclub „De Vennen." Sen. 2: Roef! - DSV Senioren 1 vrij Recreanten vrij Korfbal is gewoon hartstikke leuk! 14.30 11.30 12.00 12.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 11.30 Na de clubkampioenschappen voor norenrijders vanaf 10 jaar op de 400 m baan te Eindhoven op 17 maart jl., waren zondag 24 maart de jeugdschaatsertjes t/m 12 jaar aan de beurt. De clubkampioenschappen voor deze jeugdschaatsertjes werden, evenals de laatste 2 jaren, gehouden op de overdekte ijsbaan in het Belgische Lommel. Na een kwartiertje vrijschaatsen waren de rijdert- jes voldoende opgewarmd om aan hun wedstrij den te beginnen. In 3 leeftijdscategorieën werd fanatiek gestreden om de titel clubkampioen van ’De Vennen’. Uiteindelijk kwamen de titels in al le 3 de categorieën terecht bij ’schaatsfamilie van de Meydenberg’. Aangezien Eefje een week eer der in Eindhoven ook al pupillenkampioene was geworden, mag zij zich clubkampioene noemen op zowel binnen- als buitenbaan. Voordat in de kantine met de prijsuitreiking werd begonnen kregen de deelnemertjes een drankje en een versnapering aangeboden, en hield voorzitter Jan van de Wiel een kort toe spraakje. Hierin vertelde Jan dat er in het seizoen 1991/1991 heel wat georganiseerd is door Schaatsclub ’De Vennen’. Hij dankte alle leden die hieraan hun bijdrage hebben geleverd. Ook vertelde Jan dat, ondanks alle drukte, in het af gelopen seizoen 6 leden zijn geslaagd voor het di ploma jeugdschaatstrainer, zodat de jeugd in goe de handen is bij Schaatsclub ’De Vennen’. Toen was het eindelijk zover dat met de prijsui treiking kon worden begonnen. Alle deelnemert jes kregen een medaille, voor de snelste 3 in el ke categorie was er een bosje bloemen en de win- naartjes kregen bovendien een prachtige trofee. Hieronder volgen de snelste 3 kinderen in elke categorie: t/m 8 jaar: 1. Rob van de Meydenberg; 2. Mi- chaela Zuman; 3. Suzanne Weiberts. 9 en 10 jaar: 1. Luuk van de Meydenberg; 2. Marietje Wagenmakers; 3. Kees Builens. 11 en 12 jaar: 1. Eefje van de Meydenberg; 2. Janneke Burgers; 3. Joris Wagenmakers. Traditioneel betekenden deze jeugdkampioen schappen het einde van het seizoen 1990/1991. Voor het bestuur van ’De Vennen’ zullen, na een erg druk seizoen, nu even wat rustiger tijden aan breken. Dit zal echter van korte duur zijn, want over een paar maanden zal al weer met de voor bereidingen voor het nieuwe seizoen gestart wor den. Zodra het programma bekend is, zullen wij dit publiceren in ’Moergestel-Nieuws’. Wij kun nen echter nu reeds melden dat er volgend jaar in Tilburg en Eindhoven weer schaatsles gege ven zal worden aan kinderen t/m 12 jaar. Kin deren die hieraan mee willen doen, maar nog geen lid zijn van ’De Vennen’ worden verzocht zich hiervoor reeds nu aan te melden bij John Schepens (04243-2027). Deze lessen zijn n.l. steeds erg snel volgeboekt. 16 Maart heeft Ellen op ’t Hoog afscheid geno men van de welpen-kabouters. Ellen is 5 jaar als leidster actief geweest. Wij willen haar hartelijk danken voor alle inzet die zij gedurende 5 jaar heeft getoond. We wensen haar veel succes in de toekomst! 12 en 13 April houden wij een weekend. We kunnen jullie nu al verzekeren dat het een kei- gaaf weekend wordt! Wat we gaan doen blijft echter nog een verrassing. 4 April is het weer tijd voor ’Heitje voor Kar weitje’. De kinderen komen dan langs om voor alle Moergestelse mensen een karweitje te doen voor een kleine bijdrage. Ben je tussen 7 en 11 jaar en hou je van avontuur, kom dan gerust eens langs op zaterdag tussen 2 en 4 uur in ’D’n Donk’. Eindelijk was het dan zover: vrijdagavond! Het grottenweekend kon beginnen. Iedereen stond al met z’n spullen klaar om te vertrekken. De bus kwam en alle spullen werden ingeladen, daarna stroomde de bus vol met kwetterende jeugd, vol spanning afwachtend wat hen boven het hoofd hing. Na 3 lange maar gezellige uren waren we dan in Heure beland. Daar stond voor een heel weekend lang een blokhut tot onze beschikking. Alles en iedereen werd uit de bus gezet en bin nen een paar minuten had iedereen al een eigen plek gevonden om te slapen. Het was al redelijk laat, maar één van de gidsen speelde nog wat gi taar en daar hebben we nog even van genoten. Daarna gingen we ’onder de wol’ want het zou de volgende dag een vermoeiende dag worden, ’s Morgens vroeg om 8 uur werden we gewekt. Na het ontbijt en na een lunchpakket te hebben gemaakt gingen we naar de grotten. Bij de grot ten beland werden de overalls aangetrokken, hel men opgezet en de laarzen aangedaan. We wer den in 3 groepen verdeeld. De Rowans werden in één groep ondergebracht want zij zouden de ’moeilijke’ grotten gaan bezoeken. De andere 2 groepen kregen makkelijker grotten. Elke groep ging met zijn eigen gids een grot in. Zo tegen de avond kwamen we goed-11-smerig uit de grotten en gingen we terug naar de blokhut om daar te eten. Toen we gegeten hadden werd er van alles voorbereid voor de playbacks vond. Het was een hele geslaagde avond die met een disco werd af gesloten. De volgende morgen werden we weer uit bed geschud. Na het ontbijt gingen we weer de bus in om de aarde weer eens van binnen te gaan bekijken. Toen we dat gedaan hadden gin gen de overalls voorgoed uit want toen iedereen weer in de bus zat gingen we op weg naar Neder land. Na weer eens 3 gezellige uren te hebben ge reden kwamen we rond 17.00 uur weer in Moer gestel aan. Het grottenweekend was tot iedereen zijn spijt voorbij. Het was een heel geslaagd weekend, in één woord grandioos! We willen me teen weer terug. Wie weet Langs deze weg willen we de leiding, de gidsen en niet te vergeten onze chauffeur Wim Nouwens en de firma Benens bedanken. Bedankt voor een ongelooflijk gaaf weekend!!! aanvang 11.15 aanvang 11.15 vertrek 10.15 Uitslagen: Recreanten: Roef! - Volharding Pupillen: Roef! - DSS Junioren: Roef! - Hilko Senioren 2: D.D.W. - Roef! Senioren 1Roef! - Eyckelkorf Wedstrijden 4, 6 en 7 april: Recr.: D.D.W. - Roef, vertrek 19.00, tijd 20.00 Sen. 1: D.D.W. - Roef! vertrek 18.15, tijd 19.00 Mono’s 1 vrij Mono’s 2: Roef! - DSV. veld 10.30, tijd 11.00 Pup.: Rosoio - Roef!., vertrek 9.00, tijd 10.00 Aspiranten vrij Jun.: DSV - Roef! vertrek 13.00, tijd 14.00 - - veld 9.30, tijd 10.30 PAGINA 7 4. ’t Centrum18 punten De hoogste worp staat op naam van Jan-Hein de Brouwer met 140 punten. De hoogste uitworp staat op naam van Kees de Kruijff met 89 punten. Volgende wedstrijden zijn: Do. 4 apr.De Brouwer - Flying Darts Veerkes Vr. 5 apr.: ’t Centrum - De Klaore Dit zullen de laatste wedstrijden zijn van deze competieie. Volgens jaar is er weer een competi tie. Als er nog andere café’s zijn die mee willen doen moeten ze het even laten weten bij Café De Klaore. Eind april start de H SP-tak van Roef! de kom petitie weer, op dit moment worden er al oefen wedstrijden gespeeld. Peanutbal is een honkbalvorm die gespeeld wordt door kinderen van 6 tot 10 jaar. Zowel jongens als meisjes spelen mee. Je slaat de bal vanaf een paaltje het veld in, waarna je probeert om pun ten te scoren als je met je ploeg aan slag bent. In het veld speel je met een echte honkbalhand- schoen en probeer je de slagpartij uit te maken zodat ze geen punten kunnen scoren. Als ieder een aan slag is geweest wordt er gewisseld. De ze handschoen wordt bij de peanuts uitgeleend door Roef! Vanaf 10 jaar wordt het spelletje een beetje moei- lijker, maar wel interessanter en ga je echt ballen. De jongens gaan honkballen en de meisjes gaan softballen. Het verschil tussen deze-11-twee spor ten is de grootte van de bal, de afstanden tussen de honken en de manier waarop de werper (pit cher) de bal aangooit waarop je moet slaan. De ze sport blijft leuk en vooral interessant omdat er zo enorm veel variatie in zit. Na de paasvakantie wordt er buiten weer volop getraind door de teams. Vooral de jeugdteams, met name de peanuts en de pupillen, kunnen ze ker nog jongens en meisjes gebruiken. Dus ben je op zoek naar een sport die bij je past kom dan eens kijken en proberen op de trainingen. De trainingstijden van de teams die nog spelers en speelsters kunnen gebruiken zijn als volgt: Peanuts: donderdag 17.00 uur voor jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar. Honkbal pupillen: woensdag 19.00 uur voor jon gens van 10 tot 13 jaar. Softbal aspiranten: vrijdag 18.30 uur voor meis jes van 11 tot 15 jaar. Oefenwedstrijden: zaterdag 6 april: SB asp. 10.00 u.: Roef! - Cardinals HB pup. C. 11.00 u.: DVS - Roef! HB pup. C. 11.00 u.: Roef! - DVS HB asp. 11.00 u.: Roef! - Kickers HB jun. 15.00 u.: All In - Roef! zondag 7 april: HB 1 11.00 u.: Vierkamp bij DVS SB 1 13.00 u.: Roef! - Ducks Voor verdere informatie kunt u altijd terecht bij Annie Hekker, tel. 04243-2932. De veldkompetitie gaat weer van start. De eer ste wedstrijden worden komend weekend ge speeld, te weten: Zaterdag 6 april: Welpen 10.00: Wh. Demons - Roef! in Berkel- Enschot MAA 11.00: GHV 2 - Roef! in Goirle MAB 12.30: Roef! - GHV in Moergestel Zondag 7 april: JAB 11.00: Tornado *70 - Roef! in Breda DAS 11.00: Roef! - Boemerang in Moergestel HJA 12.10: Helioform - Roef! in Waalwijk HES 13.20: Helioform - Roef! in Waalwijk a.s. Donderdag: aspiranten die niet met vakan tie zijn mogen naar ’De Vonder’ komen voor de training op de gewone tijd. a.s. Vrijdag: omdat met Goede Vrijdag de trai ning uitviel, trainen we deze week wel. Als er vol doende spelers zijn gaan we met de welpen 10 april om 17.45 uur naar Odi, Haaren. Op zondag 7 april zijn de judokampioenschappen van Moergestel van 10.00 tot 13.00 uur in ’D’n Donk’. Judoka’s van 5 tot 44 jaar in leeftijden van 5, 6, 7, 8en 9, 10 en 11, 12 en 13, 14 en 15 en 17 tot 44 jaar en in alle categorieën jongens en meisjes. Tot ziens in ’D’n Donk’! De schutters van St. Sebastiaan en Barbara togen de voorbije week naar het Belgische Zandhoven voor de voorjaars onderlinge prijsverschieting met de schutters van het gilde St. Sebastiaan. Vergezeld van de dames en enige supporters en het muziekgezelschap ’Herfst’ werd aan de 17e onderlinge begonnen. Na de ruime overwinning in november in Moer gestel dacht iedereen: we gaan dit nog eens over doen, maar al gauw bleek dat de Zandhovense gildebroeders op revanche uitwaren, ze waren zo wel individueel als gezamenlijk niet te kloppen. De uitslag werd: 1029 punten voor Zandhoven en 969 punten voor Moergestel, dus zullen we in het najaar, op 17 november bij de terugwedstrijd, gebruiken moeten maken van het voordeel van een thuiswedstrijd. Op 1 september, de dag van het Liefdadigheids- festijn, zullen-11-de gildebroeders en gildezusters ook aanwezig zijn om mee te dingen naar de er eprijzen bij de wedstrijden handboog op doel en bij de dansgroepen. Gilde St. Willibrordus Alphen Maandagavond waren de schutters van dit Alp- hense gilde te gast in de schietbaan bij gildehuis 't Stokske. Na de nederlaag in november te Al phen en de nog verse nederlaag in Zandhoven was men niet gerust op een gunstige afloop. Al gauw echter bleek dat de Alphense schutters geen goede dag hadden. Half wedstrijd bleken ze 22 punten achter te staan, na beëindiging van de wedstrijd waren er dit 24 geworden. Op Tweede Paasdag was het voor de kinderen van de gildebroeders een leuke middag. Ze mochten paaseieren zoeken die verstopt waren bij de schietbaan en op het voetbalveld bij gildehuis 't Stokske. Tevens werd er door de gildebroeders een onderlinge schietwedstrijd gehouden als ope ning van het zomerschietseizoen. Moergestel 1 moest het opne men tegen de koploper Inter polis 2. Het zou wel eens een zware wedstrijd kunnen wor den. En dat werd het. Het duurde 4 uur voordat de eindstand bekend was. Zeven van de tien partijen werden pas in de derde game beslist. Interpolis nam al snel de leiding. Na 5 partijen keek Moergestel al tegen een achterstand aan van 1-4. Een partij ver der 1-5. De resterende 4 partijen moesten gewon nen worden wilde Moergestel er nog een gelijk spel uit halen. Interpolis dacht de overwinning binnen bereik te hebben, maar het liep anders. Het lukte Moergestel de 4 partijen in winst om te zetten en er een gelijk spel uit te slepen. Piet Habraken en Herman Reinders wormen elk 2 partijen en Ron van Hees tekende voor 1 over winning. Moergestel 2, de koploper in de klasse 4B, had ’t ditmaal ook moeilijk tegen Slagzin. Na 4 par tijen een achterstand van 1-3. Die achterstand kon door de 2 volgende partijen weer recht ge trokken worden: 3-3, maar de tegenstander wist ook dat weer ongedaan te maken door 2 overwin ningen: 3-5. Meer dan een gelijk spel zat er al niet meer in, d.w.z. als Moergestel de 2 resterende 2 partijen in winst kon omzetten. Maar ook hier lukte het om er een gelijk spel uit te slepen. Sjon- nie van Elderen won 3 maal, Berrie van Oud- heusden en Arie Vogels elk 1 maal. Moergestel 3 was niet in een grote vorm, want de tegenstander Spido 7 walste als het ware over team 3 heen. Allemaal verliespartijen de eerste acht. De twee laatste hebben de eer kunnen red den. Die 2 overwinningen waren net zo overtui gend als 7 yan de 8 verliespartijen. René Oerle- mans verloor alles, waarvan 1 partij in 3 games. Misschien met een beetje meer geluk had hij deze nog kunnen winnen. Bart de Cort en Kees van de Wouw wonnen elk 1 maal. Een wedstrijd om snel te vergeten, maar ook een om veel van te leren. Uitslagen: Moergestel 1 - Interpolis 2 Moergestel 2 - Slagzin 6 Moergestel 3 - Spido 7 Programma: Woensdag 3 april: Dito 1 - Moergestel 1 Donderdag 4 april: Avanati ’77 2 - Moergestel 2 Donderdag 4 april: Slagzin 8 - Moergestel 3 Alle teams spelen deze week een uitwedstrijd. Op de maandagavonden is er recreatief tafeltennis. Heeft u interesse, kom eens langs in D’n Donk tussen 20.00 en 22.00 uur of bel 3365. Programma zondag 7 april: Audacia 1 - DWG 1 Virtus 2 - Audacia 2 NOAD 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Vlijmense Boys 6 Audacia 5 - Gastel Vooruit 2 VOAB 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Oirschot Vooruit 10 Audacia 8 - Bladella 9 W.S.J. 5 - Audacia 9 EDN ’56 4 - Audacia 10 Uitslagen: Beerse Boys 3 - Audacia CD-comb.... RKTW 6 - Audacia El Audacia E2 - Tuldania 3 Nevelo F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Sarto F4 Programma zaterdag 6 april: Audacia Dl - Hil varia 1aan vang 10.00 Were Di 3 - Audacia Cd-comb.vertrek 10.15 VCB 2 - Audacia DE-comb.47vertrek 9.15 Audacia E1 - willem II 6 Audacia E2 - Oirschot 6 Tuldania F1 - Audacia F1 Hilvaria F2 - Audacia F2vertrek 10.45 Inhaalwedstrijden voor de pupillen op maan dagavond 8 april: Audacia CD-comb. - Tuldania 1 aanvang 18.30 Audacia El - VOAB 8aanvang 18.30 Uitslagen: Audacia Al - VOAB 1 Audacia Cl - Oisterwijk Cl (v.s.) Programma zaterdag 6 april: Audacia Al - DESKaanvang 14.45 Riel 2 - Audacia A/Baan vang 14.30 Beerse Boys 4 - Audacia Cl aanvang 13.00 Op uitnodiging van de Eindhovense sportvereni ging P.S.V. gingen afgelopen woensdag de Au- dacia-jeugd met hun leiders, trainers en enkele bestuursleden op bezoek bij P.S.V., waar zij gra tis met een honderdtal jeugdleden de wedstrijd P.S.V. - Heerenveen mochten bijwonen. Uitgedost met sjaals en petjes werd om half ze ven met twee bussen vertrokken vanaf het Audacia-terrein. Audacia was die dag ’amateur club van de week’. Terwijl onze jeugdleden hun kaartjes in ontvangst namen, werd het bestuur ontvangen in de bestuurskamer waar zij tussen allerlei prominenten uit de voetbalwereld voor gesteld werden aan het bestuur van P.S.V. Ondertussen werd ook een zestal B-junioren voorzien van een P.S.V.-trainingspak om tijdens de wedstrijd als ballenjongens te fungeren. He laas voor onze jeugd, maar ook voor de overige 23.000 bezoekers volgde een zeer slechte wed strijd, volgens trainer Bobby Robson de slecht ste thuiswedstrijd van dit seizoen. Toch was het voor onze jeugd een hele belevenis waaraan zij nog lang zullen terugdenken. Het bestuur en de jeugd van Audacia dankt dan ook het bestuur van P.S.V. voor deze uitnogiging en hopen dit over enkele jaren weer eens te mo gen beleven. Speciale dank gaat uit naar de heer Willems van P.S.V., die de coördinatie van het hele gebeuren in handen had en ervoor zorgde dat alles vlekkeloos verliep. P.S.V.: bedankt!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7