Landing Poolse jeugd met luchtballonnen Poirters 29.95 69.90 5TIJL MEUBELEN Victor Boeren op z'n Poasbest PAASSHOW Bewerkte pullovers 79.- Toerfietsen met ’De Vennen’ Schaatsdiploma ’s voor jeugdleden van ’De Vennen’ Mooie sweathers Gestreepte vesten k KOM EENS KIJKEN BIJ: VICTOR BOEREN, waar u in een lente-achtige sfeer uw ogen uitkijkt naar de prachtige stijlmeubelen en de unieke collectie sfeer-verlichting U bent van harte welkom! Omroep Brabant over Rusland en orgels .■.‘omroep brabant iLli 2e Paasdag groot spektakel op Audacia terrein Pas binnen: vanaf slechts vanaf MODEHUIS Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-42 16 66 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak Merken: Top Lady, Setter Lady, Estell, Budibon. Interieur adviezen Woon-accessoires Woningtextiel van 2e Paasdag 11.00 tot 17.00 uur, JA 2 MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 27 MAART 1991 PAGINA 3 Moergestel, 1 3 r Schaatsclub De Vennen Dinsdag 2 april a.s. wordt weer gestart met de wekelijkse fietstrainingen vanaf het St. Jansplein te Moergestel. Groep 1 (snelheid minimaal 35 krn/uur) start om 18.55 uur. Groep 2 (maximale snelheid 30 krn/uur) start om 19.00 uur. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. Belangstellenden worden verzocht zich wel even aan te melden bij Leo Vaes (04243-1872), zodat er voor gezorgd kan worden dat zij informatie over het fietsen in groepsverband zullen ontvan gen. In het Paasweekeinde besteedt Omroep Brabant o.a. aandacht aan de reis naar Rusland, die deze maand werd gemaakt door een groep Brabantse on dernemers. Andere opmerkelijke programma’s zijn een documentaire over het Brabants orgelbezit. een programma naar aanleiding van de start van het toeristtische seizoen en uiteraard de sportprogram ma’s van Omroep Brabant, zowel zaterdag-, zondag- als maandagavond. Rusland Enkele weken geleden gingen 15 Brabantse onder nemers op initiatief van het Veldhovens bedrijf Sovjet Consultants naar Moskou. Sovjet Consul tants houdt zich bezig met het onderhouden van de handelsbetrekkingen tussen Nederland en Rusland. In Moskou was een speciaal symposium georgani seerd waar de Brabantse bedrijven contacten kon den leggen met Russische instellingen en bedrijven. Jan de Jong reisde mee naar Moskou en maakte er een programma over. In dat programma, zondag van 12.00-13.00 uur, o.a. een gesprek met de Ne derlandse ambassadeur in Rusland, de heer Vos. (zondag, eerste paasdag, 12.00-13.00 uur.) Orgels Brabant heeft een zeer rijk en ook erg gevarieerd kerkorgelbezit, maar het zal de nodige investerin gen vergen om dat orgelbezit te behouden. Dat is het thema van een programma dat Frans van Hoof maakte over Brabant en zijn orgels. Over de orgel- historie, de restauratie en de Brabantse orgelcul- tuur. Gesprekken met o.a. orgelkenners en bespe lers Ad van Sleuwen en Jan Staudt en met orgel- restaurateur Jan Clerkx. Een impressie ook van Brabants grootste orgel-restauratiebedrijf, de firma Pels in Den Bosch. Toerisme Het Paasweekeinde is voor de meeste grote toeristi sche attracties in ons land het tijdstip waarop het nieuwe seizoen van start gaat. Zo ook in Brabant, dat langzaam op weg lijkt een van de meest belang rijke toeristische provincies van ons land te worden. Dat dankt Brabant uiteraard aan trekpleisters als de Efteling, Beekse Bergen en het Autotron, maar dat er nog veel meer te beleven is in Brabant op toe ristisch gebied, toont Ward Deckers aan in een pro gramma over het toerisme in Brabant. (maandag tweede paasdag, 12.00-13.00 uur.) Sport De meeste clubs in het betaalde voetbal spelen in het Paasweekeinde een dubbelprogramma en dat betekent dus veel aandacht voor het Brabantse be taalde voetbal in de sportprogramma’s van Omroep Brabant tijdens de paasdagen. Daarnaast is er eerste Paasdag een nationale motor cross in Veldhoven en tweede paasdag de eerste profwielerronde in Gerwen. En natuurlijk zijn ook dat evenementen waar de sportverslaggevers van Omroep Brabant niet zul len ontbreken. Veel sport dus in het Paasweekeinde bij Omroep Brabant. (Omroep Brabant Sport, zaterdag 17.00-19.00 uur en maandag tweede paasdag van 17.30-19.00 Zaterdag 16 maart jl. was voor een aantal jeugd- schaatsertjes van Schaatsclub ’De Vennen’ een spannende dag. Deze dag zou namelijk bekend gemaakt worden of zij geslaagd waren voor hun schaatsdiploma. Van september 1990 tot medio maart 1991 hadden zij elke zaterdag in de Pelli- kaanhal te Tilburg of op de kunstijsbaan in Eind hoven schaatsles gehad. Voor sommigen was het de eerste kennismaking met de schaatssport, anderen namen reeds voor de tweede of zelfs derde keer deel aan deze schaatslessen en kregen daarom les in een gevor derde groep. De laatste weken werd een schaatsproef afgeno men. Deze proef bestond uit 3 onderdelen: de start- en remproef, de slalom-proef en de uithou- dingsproef. De schaatsertjes van Schaatsclub ’De Vennen’ hadden tijdens de lessen goed hun best gedaan, zodat zij ALLEMAAL GESLAAGD zijn voor de schaatsproef. In verschillende nivo- groepen kregen onderstaande leden op zaterdag 16 maan jl. hun schaatsdiploma uitgereikt: - In Tilburg: Yvonne Antonis, Simone Antonis, Monique Arts, Claire van Berkel, Ard Burgers, Harm Denissen, Luuk van Gils, Bregje Hame- link, Twan Helmons, Jean-Marc van Herck, Si mon Kaptijn, Lenneke Ketelaars, Annet de Laat, Claartje Martens, Rob v.d. Meydenberg, Martine Pape, Michelle Pape, Steven van Rijsin- gen, Machteld van Rijsingen, Nannie van Rooy, Maarten Terwindt, Marloes Verheyen, Suzanne Weiberts, Kirsten v.d. Wiel, Brenda v.d. Wiel, Myke v.d. Wiel, Yardena Zuman, Michaela Zu- man. - In Eindhoven: Kees Bullens, Janneke Burgers, Eefje v.d. Meydenberg. Alle schaatsertjes worden gefeliciteerd met hun diploma. De vriendschappelijke relaties die wij al jaren met onze vrienden uit Polen onderhouden, worden dit jaar extra groots gevierd. Vanwege de paasvakan tie is het mogelijk om de jeugd uit Polen (KS War- ta) dit ballonavontuur te laten beleven. Zonder de sponsoring en de kennis van de firma van Gorp- Bolsius zou dit spektakel niet kunnen plaatsvinden. Iedereen weet dat de firma van Gorp-Bolsius gespe cialiseerd is in gas. Na langdurig onderzoek in ’t ge heim, heeft deze firma ’n zeer speciaal gekleurd gas uitgevonden, waarmee luchtballonnen gevuld kun nen worden. Volgens de heer D. van Gorp is ’t binnen Europa nog nooit vertoond. Het is dus ’n primeur waar wij bijzonder trots op zijn. Het is prachtig om te zien hoe dit gas steeds van kleur verandert. Dit komt door de bijzondere sa menstelling. Het is te vergelijken met veelkleurige neonverlichting. Meer wil de heer van Gorp er (nog) niet over kwijt, hetgeen begrijpelijk is. Om dit uniek schouwspel te doen slagen heeft het bestuur van Audacia jullie hulp nodig. De 10 bal lonnen waarmee onze Poqlse vrienden komen zijn tevens van de letters C, D of E voorzien. Deze let ters hebben betrekking op de C, D en E-jeugd van zowel KS Warta als de Audacia jeugd. Wanneer de ballonnen 2e paasdag tussen 14.00 en 16.00 uur boven het Audaciaterrein hangen, wor den de spelers van de bovengenoemde elftallen ver wacht. (Je ouders mogen natuurlijk ook mee ko men). Wanneer er een ballon verschijnt met daar op een van de letters, b.v. de E, dan mag alleen de E-jeugd de uitgeworpen lange touwen vastgrijpen en de ballon met de spelers in de mand naar bene den trekken. Het bestuur en de aktiviteitencommissie van SV Audacia vinden dit gebeuren zo uniek, dat niet al leen MTV en Moergestel-nieuws aanwezig zijn, maar ook alle Moergestelnaren zijn van harte wel kom. Het bestuur en de redaktie van het clubblad stellen prijzen beschikbaar. Het team dat als eer ste zijn teamgenoten uit Polen beneden heeft, on- vangt 100,—, het tweede team beneden 75,— en het 3e team beneden 50,—. Ouders mogen niet mee helpen! Na deze vermoeiende bezigheden, worden de bal- lonvaarders en de teams van Audacia een gezellig samenzijn aangeboden. Wat dit inhoudt moet nog een verrassing blijven. Bovendien stelt de redaktie van het clubblad van Audacia een bedrag van 50,— beschikbaar voor het origineelste verslag en nog een tweede prijs: samen met je ouders en vriendjes voor een bezoek naar ’het land van Ooit’. Wij bedanken in het bijzonder de firma van Gorp- Bolsius die, en dat weten we nu al, voor een onver getelijke dag zórg draagt! redaktie ’Clubblad Audacia

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3