o s ■«■gl Zoekertjes... Audacia-nieuws Bond van Ouderen Autotron klaar voor nieuw seizoen Paasexpositie in het Natuurtheater van Oisterwijk Hoe Zoekertjes insturen? S.V. Roef! Korfbal Eindelijk gerechtigheid S.V. Roef! Handbal Openbare besluitenlijst van de vergadering van het college van burgemeester en wethouders AUDACIA-PUPILLEN Gemeenteraadsvergadering AUDACIA-JUNIOREN F 20 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 27 MAART 1991 PAGINA 21 l ra foto: Frans Tekath... matchwinnaar Uitslagen 24 maart: SV. B.L.C. - Audacia 1 Audacia 2 - Alliance 2 Audacia 3 - Broekhoven 2 Noad 4 - Audacia 4 EDN ’56 2 -Audacia 5.... Audacia 6 - Longa 6 Dommelen 7 - Audacia 7 Mawilde 10 - Audacia 8 Audacia 9 - Speel 't Zand 7 Audacia 10 - Nevelo 8 Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! 0-4 6-7 6-8 6-4 1-9 5-5 7-1 5-1 10-3 1-6 9-0 0-5 4-1 1-2 0-6 6- 2 5-1 7- 2 0-6 1- 2 2- 2 5-0 3- 2 2-1 1-3 12-0 GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. Uitslagen 23-24 maart: Aspiranten: Zigo - Roef! Senioren 2: Roef! - Sp. Girls Senioren 1Hilko - Roef! Wedstrijden 28-30 maart - 1 april: Recreanten: Roef! - Volharding veld 18.15 uur, tijd 19.00 uur Mono’s en Aspiranten vrij Pupillen: Roef! - DSS veld 11.30, tijd 12.00 uur Junioren: Roef! - Hilko veld 14.30, tijd 15.00 uur Senioren 2: DDW - Roef! vertrek 9.00 tijd 10.00 Senioren 1: Roef! - Eyckelkorf veld 10 uur, tijd 10.30 uur. Korfbal ’n te gekke sport voor meiden. De komende paasdagen is er een expositie van Frans Wolfs in het Natuurtheater van Oister wijk. Frans Wolfs exposeert voor de eerste maal zijn collectie pastelwerken over Brabant en in het bijzonder over zijn geboorteplaats Oisterwijk. Vooral het Oisterwijkse bossen en vennengebied en de kampina zorgen voor geliefde onderwer pen. Frans Wolfs is ook de maker van een leuk boekje vol met pentekeningen met de titel ’Vennenwan deling in beeld’. Het boekje kwam tot stand in samenwerking met Natuurmonumenten, Na tuurtheater en V.V.V. Oisterwijk. De komende paasdagen overheerst het krijt in prachtige pasteltinten de fijne schakeringen in de natuur heel mooi weer geven. De expositie is in het Natuurtheater eerste en tweede paasdag van 11.00 uur tot 17.00 uur. dag niet nodig. Deze middag begint om half 2 en duurt tot 4 uur. sv B.L.C. - sv Audacia1-2 Zou het dan toch weer gebeuren? Een kwartier voor het einde nam de thuisclub uit Den Bosch volledig tegen de verhouding in een 1-0 voor sprong. Wüly Horvoth kon de hoek uitkiezen na een aanval, waarin geen Audacia-verdediger een voet tussen kon krijgen. In zoverre natuurlijk een terecht doelpunt, doch het bracht bij Audacia een gevoel van opgekropte woede, immers als er een ploeg verdiende te winnen, was zij het wel. Het belang om weer eens te winnen was groot. Om de kansen de degradatie te ontlopen in eigen hand te houden, was een overwinning in Den Bosch bitter noodzakelijk. Verkrampt voetbal is dan het gevolg, doch wist Audacia door enthousiasme en inzet steeds het overwicht te bewaren. Van sco ren kwam echter niets totdat... na die achter stand alsnog de vlam in de pan sloeg. Het over wicht werd nog groter en na vier minuten van het doelpunt wist Mare Derksen het laatste tikje te geven na een scrimage uit een hoekschop van Marcel v.d. Aker. In tegenstelling tot vorige week was Audacia nu niet tevreden. De jonge J honden Corné Zoontjens en Mare Boogaers zet ten een vlotte aanval op en Mare stelde de mee gekomen Frans Tekath in staat te scoren. Hij moest hier wel twee keer voor aanleggen, doch 1-2 was een feit. Een pak van het hart. Het zij Frans vergeven dat een derde doelpunt achterwe ge bleef, omdat hij óók nog eens de keeper wil de omspelen. Deze liet zich echter niet verschal ken. Maar oh wee jongen, als dat toch het win nende doelpunt had moeten zijn. Uitslagen: HJB Roef - HVT22-22 HES Roef 2 - GHV 215-19 HE 5 Roef 1 - Taxandria 224- 9 DAS Roef - Tachos 29-10 De laatste wedstrijden van de zaalkompetitie zit ten er al weer op. We speelden allemaal ’thuis’ in Diessen. Mini’s en welpen: i.v.m. sluiting van de Vonder op Goede Vrijdag 4 uur geen training a.s. vrijdag. MAB: 30 maart 15.00 uur Roef - Desk 14.45 uur aanwezig zijn in de Vonder Wij wensen iedereen prettige paasdagen en de kinderen een fijne vakantie. Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! rondgang langs de tentoongestelde collectie au tomobielen te maken. De rondleiding begint da gelijks om 11.30 uur. Circustheater De Koepelhal heeft een ware gedaanteverwisse ling ondergaan. Deze is omgetoverd tot een sfeer vol circustheater waarin het entertainment-team tweemaal per dag (13.30 en 15.30 uur; een drie kwartier durende voorstelling verzorgt. Een be zoek aan het theater is uiteraard bij de toe gangsprijs inbegrepen. Het belooft een dolle boel te worden: koorddansen, jongleren, muzikale clowns, borden-act, Western-show, goochel-act, steltlopen... Gaat dat zien, gaat dat zien! Autoparade en durfal’s op antieke fietsen De autoparade wordt weer een geliefd onderdeel van het bezoek aan Autotron Rosmalen, groot en klein kunnen meerijden in een oldtimer of super- bolide. Het entertainment-team geeft een de monstratie op antieke fietsen, het zijn durfal’s eerste klas want rijden op een hoge Bi is een kunst op zich en men mag geen last hebben van hoogtevfCes. Huis van de Toekomst In het ’Huis van de Toekomst’ maakte compu ter Ralph zijn opwachting, een attractie op zich met een bedieningsgemak dat de bezoeker zelf kan ervaren. Een computer leest de krant voor. ’Geheugentaal’ zorgt er voor dat ramen en deu ren op een bepaalde tijd vanzelf sluiten. En wat te denken van de compleet nieuwe inrichting. Vertrouwde onderdelen zoals, de Autotron bio scoop, de Toren van Babel, de Verkeerstuin en de rondvaartboot zijn onveranderd gebleven. Nieuw is de Oldtimerbus waar iedereen kan in stappen voor een Kasseientocht. Autotron Rosmalen blijft ook in 1991 een unie ke plaats innemen in het aanbod van dagjes uit in Nederland. Autotron Rosmalen is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, juli en augustus 10 tot 18 uur. De en treeprijs (inclusief alle attracties) bedraagt: f 14,50; 4 tot 11 jaar en 65+ 11,50. Peuters mogen voor niets naar binnen. Kennel en parkeren gratis Seizoenabonnemen- ten 40,— p.p., tot 15 jaar f 30,— p.p. In de vergadering van het college van Burge meester en Wethouders van 12 maart 1991 zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Ingekomen stukken Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: - een brief van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant met betrekking tot beslui tenlijst dagelijks bestuur van 1 februari 1991; - een brief van VB Accountants betreffende controle diverse kassen; - een brief van de GGD inzake goedkeuring GS begrotingswijzigingen 1990 en 1991; - een brief van de Provincie Noord-Brabant omtrent Bibliografie bestuursperiode 1987-1991. Algemeen plaatselijke verordening/bijzondere wetten Toestemming wordt verleend aan Van Aerle v.o.f. te Helmond voor het tijdelijk plaatsen van reclameborden ten behoeve van Neder lands grootste antiekmarkt te Tilburg op 30 en 31 maart en 1 april 1991. Vergunning wordt verleend aan Jeugdbelan- gen St. Jan voor het huis aan huis verkopen van balpennen ter donatie van de vereniging in de periode 1 tot en met 28 april 1991. Openbare werken Besloten wordt het rapport met betrekking tot verkeersmaatregelen Rootven en Tilburg- seweg ter bespreking voor te leggen aan de commissie Financiën en Openbare Werken. Besloten wordt inzake woningverbetering herinrichtingskosten (1989) aan belangheb bende een bedrag van 250,— toe te kermen als vergoeding voor de gemaakte kosten. Verleende bouwvergunningen Bouwvergunning wordt verleend aan: - W.A.A. van Overdijk, Griete Veldeke 26, voor bouw garage-carport; Programma pupillen zaterdag 30 maart: 'Audacia Dl zijn vrij |Beerse Boys 3 - Audacia CD comb, vertrek 10.15 Audacia DE comb, zijn vrij .RKTW 6 - Audacia El vertrek 9.00 uur |Audacia E2 - Tuldania 3 aan vang 11.15 uur Nevelo F1 - Audacia F1 vertrek 10.30 uur Audacia F2 - Sarto F4 aanvang 11.15 uur Uitslagen pupillen zaterdag 23 maart: IAudacia Dl - Noad 1 ■sv Heusden 2 - Audacia CD comb sv SOS 1 - Audacia DE comb Audacia El -Oirschot 5 Audacia E2 - RKDSV 4 Oisterwijk F1 - Audacia F1 J. Brabant F3 - Audacia F2 Een uitnodiging van PSV voor Audacia Deze week kwam bij sv Audacia een prachtige uitnodiging binnen van niemand minder dan PSV: met een honderdtal voornamelijk jeugdspe lers en jeugdleiders is Audacia uitgenodigd om de wedstrijd PSV - Heerenveen bij te wonen op woensdag 27 maart en dat helemaal gratis. Na tuurlijk een prachtige uitnodiging die wij graag aannemen en waar wij bij Audacia heel trots op zijn. Wij vertrekken om half 7 op het voetbalveld per bus en hopen om ongeveer half 11 terug te zijn. Sportmiddag op woensdagmiddag 3 april: Om kennis te maken met sv Audacia heeft de ak- tiviteitencommissie op woensdagmiddag 3 april een sportmiddag voor alle jongens en meisjes vanaf 5 jaar tot 12 jaar. Er zal op het voetbalveld deze middag van alles wat te doen zijn onder des kundige leiding en voor alle kinderen is er een verrassing. Hopelijk kunnen wij deze middag ve le kinderen begroeten. Speciale voetbalschoenen heb je voor deze mid- w Moergestel 1 moest ditmaal de winst afstaan aan Spido 3. De thuiswedstrijd werd met 6-4 gewon nen, dus krap. Bij Spido spelen is altijd moeilijk voor team 1zo ook bij deze wedstrijd. Het luk te niet. Zelfs de beste speler van team 1, altijd goed voor 3 of 2 punten, Piet Habraken, won maar eenmaal. Ron van Hees tekende voor 2 overwinningen en Herman Reinders moest ge noegen nemen met 0 punten. Moergestel 2 speelde een prima wedstrijd. Had den ze de thuiswedstrijd met 3-7 verloren, nu wonnen ze overtuigend. Ze walsten als het ware over de tegenstander heen. Hyperion kon de eer nog redden door de 9e partij te winnen. De spe lers van team 2 waren in zeer goede vorm. Sjon- nie van Elderen en Berry van Oudheusden teken den elk voor 3 punten en Arie Vogels won 2 maal. Moergestel 3 moest in Udenhout bij Taktiek pro beren 2 punten te veroveren. Taktiek speelde be ter dan tijdens de wedstrijd in Moergestel. Nu werd het een enerverende strijd. Van de 10 par tijen viel de beslissing van 7 daarvan, pas in de derde game. De spelers deden niet onder voor mekaar. Na 6 partijen was de stand 3-3, maar de 2 volgende partijen brachten winst voor Taktiek. Dus voor Moergestel zat er alleen nog maar ver lies of gelijk spel in. Het lukte team 3 om er een gelijk spel uit te halen. De grote man aan Moer- gestelse kant was René Oerlemans. Hij won 3 maal. Bart de Cort en Kees v.d. Wouw wonnen elk 1 maal. Uitslagen: Spido 3 - Moergestel 1 Hyperion 3 - Moergestel 2 Taktiek 6 - Moergestel 3 Programma donderdag 28 maart: Moergestel 1 - Interpolis 2 Moergestel 2 - Slagzin 6 Moergestel 3 - Spido 7 De wedstrijden worden gespeeld in D’n Donk en beginnen om 20.30 uur. Er is nog ruimte voor nieuwe leden, zowel dames als heren, meisjes of jongens. Indien u interesse heeft kom dan eens langs op de maandagavond in D’n Donk tussen 20.00 uur en 22.00 uur of bel 3365. - Jaarvergadering Dinsdag 9 april a.s. houden wij onze algemene jaarvergadering. Aan vang 13.30 uur in ’Den Boogaard’. Opening voorzitter; notulen en jaarverslagen van penningmeester en secretaresse; bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar de heer Jozef Langenberg, Kloosterlaan 12 en de heer Din. Mulders, Heuvelstraat 4a. Eventuele andere kan didaten indienen tot aan de vergadering. Op deze vergadering zal de heer Kemmen uit ’s Hertogenbosch een inleiding verzorgen met ver toning van een film over Kerk in Nood en Oost Europa. Na de vergadering wordt een gratis bingo gehou den. Wij verwachten dan ook dat al onze leden op deze vergadering aanwezig zijn. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Namens het bestuur, voorzitter J. Meeuwis, secretaresse J. v.Dijk-de Beer. - F.J.J. Verhoeven, Hopveld 9, voor uitbrei ding woonhuis; - J.T.C. Boots, Hopveld 11, voor uitbreiding woonhuis; - L. Hamers, Tilburg, voor herbouw berging Heiligenboom 24. Welzijn - Besloten wordt het uitrukbeleid van de Stich ting Drumfanfare Moergestel voor kennisge ving aan te nemen. Financiën - Besloten wordt het verslag van de commissie vergadering van 7 februari 1991 voor kennis geving aan te nemen. Woensdag 27 maart (vanavond) om 19.30 uur in het gemeentehuis. Uitslagen zaterdag 23 maari: J. Brabant - Audacia A Audacia A/B - Broekhoven Audacia C - sv Capelle Programma zaterdag 30 maart: 14.30 uur Audacia Al - Voab A/B is vrij 12.00 uur Audacia Cl - Oisterwijk C (vriendsch.) ROSMALEN - De medewerkers(sters) van Au totron Rosmalen hebben tijdens de winterperiode bepaald niet stilgezeten. Met man en macht is met groot enthousiasme aan het nieuwe program ma voor het seizoen ’91 gewerkt. Wat onveran derd is gebleven, is de filosofie achter het veel zijdige attractiepark: jong en oud een leerzaam maar bovenal ook een gezellig dagje uit bezorgen. Amusement Eén groep gasten heeft bij Autotron Rosmalen een streepje voor: de jeugd. Er is een speciaal entertainment-team dat voor nog meer vertier gaat zorgen. Vier jonge maar reeds op nationaal en internationaal niveau door de wol geverfde cir cusartiesten hebben een speciaal programma sa mengesteld waaraan de jeugd (maar zeker ook ouderen) veel plezier zal beleven. In het nieuwe seizoen bestaat de mogelijkheid onder leiding van Tante Potteknal een even leerzame als komische -■??:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 21