t Magnetron IEDEREEN IS WELKOM! Van de politie Grandioze Bingo-avond in de kantine van Camping ’De Bosfazant’ aan de Molenstraat. 90 W Dankbetuiging CDA-SPM Achterban Scouting nieuws HOOFDPRIJS: Vrijdag 22 maart om 20.30 uur TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 a.s. Zaterdag ophalen vlooienmarktspullen Keyboardmuziek in Kunstkring Maria van Dijk-Vermeer zeggen wij u hartelijk dank. W ereld j ongerendag Over dopen gesproken! Verder nog tal van andere schitterende prijzen! Goede week-folder Ik heb al eens gebeld Vastenactieproject 1991: Waterput voor Macbonnit in Haïti Parochie St. Jans Onthoofding Geld of leven Protestantse gemeente Oisterwijk "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 20 MAART 1991 Moergestel, maart 1991 de scoutingleiding BINGO Deze Bingo-avond wordt georganiseerd door Buurtvereniging ’De Vurhaai’. 4 Als het goed is, wordt bij u deze week de folder bezorgd, waarop de diensten staan aangegeven van de Goede week. Graag goede attentie daar voor. Mocht u zondag onverhoopt geen folder hebben ontvangen, kom er dan gerust een vragen in de sacristie. Het is nu bijna een jaar geleden dat er nieuwe ge meenteraadsverkiezingen zijn gehouden. Vanaf mei’90 vormen CDA en SPM samen een coalitie. Regelmatig is er tussen beide partijen overleg, vooral tussen raadsleden en bestuur. Het lijkt ons evenwel nuttig eens een gezamenlijke achterban- bijeenkomst te organiseren om eens rustig en in alle openheid met elkaar van gedachten te wisse len. bent daarom van harte welkom op deze gezamenlijke achterbanbijeenkomst die gehou den wordt op maandag 25 maart om 20.30 uur bij ’t Draaiboompje. CDA-ers, SPM-ers en overige geïnteresseerden, wij rekenen op u. Raadsfraktie CDA Raadsfraktie SPM Voor de vele blijken van belangstelling en het medeleven na het overlijden van mijn geliefde vrouw, ons moeder en lieve oma Dank in het bijzonder aan Pastor H.J. van den Broek, doktoren Terwindt en Rasenberg, familie, buurtgenoten, vrienden en kennissen. Maar vooral directie en personeel van ’De Reuselhof’ bedankt voor de (bijna) 7 fijne jaren. W.J.C. van Dijk Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Hè, hè, jij bent ook nooit thuis, ik heb al ver schillende keren gebeld... Dit hoor ik nog al eens... En inderdaad: ik ben wel eens weg..., maar ik ben ook wel eens thuis. Belt u bij voor keur tussen 18 en 19 uyr ’s avonds. Dan probeer ik altijd thuis te zijn behalve zondags en ’s maan dags. Voor de middag ben ik wel eens thuis op dinsdag en donderdag, vrijdag en zaterdag. ’s Middags tussen 14 en 18 uur hoeft u eigenlijk nooit te proberen, dan ben ik meestal visites ma ken. Dus: u kunt de pastorie te allen tijde bellen, maar wilt u pastor v.d. Broek, dan dinsdag t/m zaterdag tussen 6 en 7 uur. U treft in Moergestel Nieuws een Vastenactiezak- je aan, die gebruikt kan worden voor de Bliksem actie: huis-aan-huis-collecte op 28 en 29 maart. In 6 afleveringen hebben wij u op de hoogte ge bracht van ons Vastenactieproject voor dit jaar: een waterput voor de bewoners van Macbonnit. Door uw bijdrage helpt u mee dat de waterput kan komen. Goede Week 1991 Zaterdag 19 uur: H. Mis met palmwijding en sa menzang. Mgd Henk Schoenmaker e.v. Ad v. Dorst; Överl. fam. Donkers-Wijgerde; Monique Beerens; Mgd Gerdina Persoons-v.d. Berk; Jgt. Laurentius v. Laarhoven e.v. Catharina Wolfs; Marinus Vugts e.v. Maria v.d. Velden; Amelia Schmidt-Latoemahina; Adrianus Burgers e.v. Wilhelmina v.d. Pas; Rinus Denissen e.v. Maria v. Rijzingen. Zondag 10 uur: Hoogmis met palmwijding. Ma ria Op ’t Hoog-Lucassen; Mgd Sjan Smits- Sebregts; Mgd Gerdina Roosen-v. Remunt; Jgt. Comelis en Elisabeth Ketelaars; Anna Denissen- Kemps; Kees Hermus e.v. Jo v. Dijk; Jgt. An tonia v. Oirschot-v. lersel; 1 jgt. Harrie Raaijma- kers e.v. Jo Willems; Han Miseré-Berkelmans; Mgd Kees Freyse e.v. Elisabeth Antonis; Jgt. Gerardus en Johanna Ketelaars-v. Akeren en Wilhelmina dr.; Overl. fam. Horrevorts-de Kort. 11.30 uur: Jongerenviering met palmwijding. Jgt. Paulus Roozen e.v. Annie Verhoeven; Jgt. Ad de Vries en Adriaan en Adriana Sebregts-v. Aarle en overl. kinderen; Frans v.d. Ven e.v. Cor Sebregts; Maria de Kort-v. Haaren; Adriana v.d. Wouw-Pijnenburg; Overl. ouders Mutsaars-v.d. Staak en dochter Ida; Antonius Habraken e.v. Johanna v. Nunen. Dinsdag en woensdag om 19.30 uur: dienst van berouw en vergeving. Donderdag 19.30 uur: PI. Eucharistieviering en processie. Vrijdag 15 uur: Liturgie voor kinderen. 19.30 uur: Plechtigheden van Goede Vrijdag. Alle jongeren uit Moergestel tussen de 12 en 18 jaar, worden via deze weg uitgenodigd om deel te nemen aan de jongerendag op zondag 24 maart, Palmzondag. De organisatie is in handen van de samenwerkende werkgroepen Jongeren pastoraat in het Dekenaat Oisterwijk. De Moergestelse jongeren worden om 12.00 uur met fiets verwacht onder de kerktoren. Om 11.30 uur is er overigens een jongerenviering in de kerk. We gaan de kerktoren beklimmen. Bij goed weer heb je een prachtig uitzicht over je eigen omgeving. Daarna wordt er een spel gespeeld in het kader van het thema van deze dag: Geld of leven. De bedoeling is om eens stil te staan bij de rol die geld speelt in ons eigen leven. Omstreeks 13.00 uur gaan we op de fiets naar Oisterwijk, eerst naar de Protestantse Gemeente, waar ook een programma geboden wordt. Daarna naar de Le- venskerk. Ook zij zullen de jongeren een ludiek programma aanbieden. De tocht gaat vervolgens naar Berkel waar ieder met een groot spel kan meespelen. De middag eindigt in Udenhout. Daar zijn de afsluitende festiviteiten. Er zal een muziekgroep uit de Filippijnen optreden. En er is te eten en te drinken. Omstreeks 18.00 uur wordt de middag afgesloten. Zoals de Moergestelse jongeren een bezoek bren gen aan de andere dorpen, zo komen de jongeren uit die plaatsen ook in Moergestel op bezoek, be klimmen de toren en spelen het spel. Iedere groep start in zijn eigen woonplaats en volgt daar na een eigen fietsroute. We eindigen gezamenlijk in Udenhout. Dus daar kun je heel wat jongeren ontmoeten. Breng s.v.p. wel een lunchpakketje mee voor het begin van de middag. Voor inlichtingen: Anton Smits, tel. 3636. Je hoeft niet in te schrijven, iedereen kan gewoon komen. Zaterdag 23 maart halen wij weer vlooien- marktspullen op. U kunt hiervoor een afspraak A maken tot vrijdagavond 18.00 uur met de volgen- de personen: Th. v. Nuenen, tel. 1713 of G. An- tonis, tel. 1114. We geven u alvast het routeschema van het op- halen van het oud papier: 0 20 maart: route west 27 maart: route oost a 3 april: route west 10 april: route oost. Wij rekenen op uw medewerking. Bij voorbaat dank! Dopen is een feest, en feesten doe je niet op je eentje maar samen. Het gemeenschapskarakter van dit eerste sacrament werd duidelijk in de al spoedig groeiende gewoonte om, ten eerste be keerlingen samen te dopen, en ten tweede, er uit drukkelijk de plaatselijke gemeenschap bij te be trekken. Vandaar dat men zeker al in de derde eeuw de ge zamenlijke doop ging toepassen tijdens de Paas wake (over sterven en verrijzen gesproken!). Dit gebeuren werd voorbereid door vorming tij dens de veertig dagen vasten. De gemeenschap wist daarvan, bad ervoor, en leefde mee. Als lentefeest is het paasfeest al veel ouder dan het Christendom. In die oeroude tijden al moest het met vruchtbaarheid, nieuw leven, verbon denheid met de natuur te maken hebben. Ook in het dopen zitten elementen van vernieu wing, inwijding. ’Het water dat het oude achter laat en bron is voor een nieuw begin’. Door de doop kies je voor Jezus Christus, voor de overwinning van de dood in de verrijzenis, el ke dag een nieuw begin, het steeds weer op nieuw, vernieuwd, proberen. in Udenhout. Ook onze catechesegroep doet mee. Meer informatie bij Ap Bagijn, tel. 013-333620. Agenda: Donderdag 21 maart is de laatste avond van de winterkursus, over het thema ’waar ge beurd, niet waar?’ Deze keer gaat het over Jaï- rus’ dochter (Markus 5:21-43/Mattheus 9:18-26/Lukas 8:40-56. Inleider is Eddy Reefhuis. Vrijdag 22 maart is er soos. Dinsdag 2’6 maart is de paasmiddag voor oude ren (Voorhof, 15.00 uur). Dinsdag 26 maart vergadert ook het moderamen (Voorhof, 20.00 uur). Ds. Roobol heeft dagelijks telefonisch spreekuur van 13.00-14.00 uur (behalve op maandag). Op 23 en 24 maart a.s. worden in de Kunstkring te Oisterwijk twee concerten gehouden op key boards en synthesizers. Zowel professionele toet senisten als amateurs zullen de meest verrassen de elektronische klanken ten gehore brengen. De concerten worden georganiseerd door Streek- muziekschool-Oisterwijk en de uitvoerenden zijn zowel leerlingen als docenten. De leerlingenuitvoering begint zaterdag 23 maart om 16.00 uur. De entree is gratis en voor elke geïnteresseerde toegankelijk. De docentenuitvoering zal op zondag 24 maart worden gehouden, begint ook om 16.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Toegang gratis. Organisatie: Streekmuziekschool Oisterwijk. Verzorging licht: Eric de Laat. Lokatie: Kunstkring Oisterwijk (tegenover sta tion). Info: 04242-82753 (muziekschool). Werkgroep M.O.V.-Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) En wat voor nieuws. A.s. vrijdag gaan de verken- A ners, gidsen, rowans en sherpa’s naar België voor f een weekend speleologie, oftewel grotten. Na- a tuurlijk met de leiding alsook ervaren speleolo- gen (grottengidsen) dus. Alles bij elkaar zijn het bijna 50 personen, en dat was voor wat betreft het 9 vervoer een gigaptisch probleem. Met auto’s zou te duur worden plus nog, waar haal je zo vlug even 10 of meer auto’s vandaan. Het openbaar vervoer brengt ook geen uitkomst. Dus was dit A weekend gedoemd te mislukken, totdat... Een van onze leiding naar het plaatselijk busbedrijf stapte en gewoon om een bus vroeg (nee heb je, ja kun je krijgen). En zo is het dat we dankzij de bereidwilligheid van de firma Bertens de kinde- 9 ren en ons natuurlijk een onvergetelijk weekend bezorgen. Driewerf hoera! 9 De reis gaat naar Heure in de Belgische Arden- nen. We overnachten daar in een grote blokhut A van de Belgische scouting. Van daaruit gaan we in groepen diverse grotten bezoeken. Laarzen T aan, overall aan, helmen op, licht aan en kruipen 9 maar; En zo zullen we gedurende dit prachtige weekend de aarde veel van binnen zien. 9 Daar waar de aarde duizenden jaren bewogen heeft en waar gangen, spelonken en mooie druipsteenformaties gevormd zijn. Het zal alle- maal erg vermoeiend worden, maar zeer de moei- te waard. Velen, zoniet iedereen, zal daarom ook na afloop zeggen ’wanneer gaan we weer?’ 9 Voor wat ons betreft volgend weekend, maar dit soort uitstapjes zijn er meestal zeer zelden. 9 Misschien dat juist dat het allemaal zo mooi maakt. Binnenkort zult u lezen hoe het allemaal a was. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 23 maart: P. Terwindt, telefoon 04243 -1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 23 maart: H. Berden, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 24 maart: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a. tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, 1 Oistelvoirt en Heivelden. Tweemaal vond deze week in Moergestel een aanrijding tegen een lantaarnpaal plaats, en wel op de Heiligenboom en op de Molenstraat. De automobolist op de Molenstraat meldde zich net jes voor de afwikkeling van de overigens gerin ge schade. De automobilist op de Heiligenboom ging er zonder zich te melden vandoor, waardoor de gemeente voor de schade opdraait. De door gereden auto betrof vermoedelijk een Mercedes. In de nacht van 13 op 14 maart werd vanaf een inrit in de Pr. Beatrixstraat een grijze Opel Ka- dett type Hatchback gestolen, terwijl elders in die straat een Opel Kadett werd achtergelaten. De ze bleek in Budel gestolen te zijn. Op 15 maart werd op de Tilburgseweg een gestolen auto aan getroffen. Deze auto, waar diverse onderdelen vanaf gesloopt waren, bleek daags tevoren in Til burg gestolen te zijn. Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst: op zondag 24 maart is het Palmzon dag. Om 10.15 uur is er dienst in de Kerkstraat, voorganger ds. E. Reefhuis. In deze dienst wordt gedoopt Kirstin (Bernadette Catharina) Jansen (W. de Zwijgerlaan 88, Oisterwijk). We hebben ook twee Zambiaanse predikanten te gast, de cantorij werkt mee, en als altijd laten de jongste kinderen van de kinderkerk hun Palmpaasstok- ken zien. De lezing is Markus 11:1-11. In de Voorhof is crèche. Daar is ook de kinder- en jeugd kerk. Wereldjongerendag: Zondag 24 maart organi seert het dekenaat Oisterwijk o.o. een fietstocht voor jongeren van 12-18 jaar, start 12.00 uur bij de Levenskerk in Oisterwijk, einde ca. 17.30 uur ”M0 PAGINA 2 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2