c-ApA/todite Theo opent Theo’s Snackbar 1 Schoenwinkel Ligtvoet/Nimco geopend Nacht van het Boek Oud-ijzer-actie uitgesteld Vier bekers tijdens solistenconcours Liefdadigheidsfestijn 1991 24 maart: Jeugdconcert WOENSDAG 20 MAART 1991 - 16e Jaargang - Nr. 660 3 I Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Op zondag 24 maart 13.00 uur wordt deze uitzending herhaald. Donderdag 21 maart 19.00 u. Programma: DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Avondprogramma Muziekvereniging dH ’Prinses Juliana’ Voorafgaande aan de TV- uitzending op donderdag vanaf 18.00 uur: MTV-radio. Middagprogramma Nog voor de zomer een beter figuur... zie pag.7 multifit Ja bewegings-Zgezondheidscentru m 1 12 Moergestel (foto Chris van de Bijgaart) 'i Huidverzorgingsinstituut afscheid nam als directeur van Nistria. - Optocht Carnaval 1991 - Schaatsen - Moergestel in de zeventiger jaren Deze film is bedoeld als voorproefje op de uitzending van de film die in 1962 werd gemaakt in opdracht van de harmonie (de bekende zwart-wit firn). Deze film, waarin honderden Moer- gestelnaren de hoofdrol speelden, is on langs op video gezet en zal op ’n nog na der te bepalen tijdstip door MTV wor den uitgezonden. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL x? Op zaterdagavond 23 maart zal de tiende Nacht van het Boek door NO:90 georganiseerd worden. U heeft al eerder informatie kunnen lezen over onze gasten Willem Wilminck, Driek van Wis sen, Yvonne Kronenberg en Donald Olie. Naast hen komen nog Harrie Jekkers en Koos Mein derts. De Nacht van het Boek zal een muzikaal tintje krijgen: Willem Wilminck zal zichzelf begeleiden op het accordeon en Harrie Jekkers en Koos Meinderts zullen zichzelf presenteren met gitaar muziek. De muzikale omlijsting zal weer worden verzorgd door Hein Franssen en Harm Langermans. De presentatie is voor de achtste maal in handen van Bert Kuijpers. Dit alles is ’LIFE’ mee te maken bij de Nacht van het Boek bij de Weyenbergh. De entreeprijs zal tien gulden bedragen, waarvoor u tevens een speciale editie van het Kerkklokje met tien jaar Nacht van het Boek ontvangt. Kom allen dus op 23 maart naar de Weyenbergh, Gemullehoekenweg 47 te Oisterwijk. Zaal open: 19.30 uur. Aanvang: 20.30 uur. De voorverkoop is reeds begonnen bij Boekhan del Oisterwijk. De Nacht van het Boek wordt mogelijk gemaakt door onze sponsors: Boekhan del Oisterwijk, Scholengemeenschap Durendael, Openbare Bibliotheek en de Rabobank. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76, Oisterwijkseweg43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Maandag 11 maart opende Ligtvoet en Nimco haar deuren aan de Raadhuisstraat 15. De vestiging betekent de 18e winkel in Nederland en van deze combinatie zullen er nog meer volgen. Modieus schoeisel van befaamde merken, ’n uniek pas- en meetpodium en kontrole van kindervoeten zijn o.a. I specialiteiten van de winkel die, zoals de advertenties zeggen, de voetvriendelijkste schoenenzaak I van Nederland genoemd mag worden. Bedrijfsleider Peter Ligtvoet en Maayke Jonkers heten u van Ml harte welkom... a.s. Zondag 24 maart geven de leerlingenorkesten van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ en van Muziekvereniging ’Sophia’s Vereniging’ uit Loon op Zand samen een concert. Met een op elkaar afgestemd programma zullen tij voor veel variatie zorgen. De muziek is breed Georiënteerd, zowel klassiek als popmuziek staan ip het programma. Een kleine greep uit de te spelen werken is: Pizzicato - Polka: J. Strauss Dance Americana: P. Yoder Memory (gezongen door Barbara Streisand): A. Lloyd Webber Espana Cani: P. Marquina. 9 ziet wel dat het ook deze keer weer zeker de noeite waard is om naar de beide korpsen te ko nen luisteren. De muzikale leiding van ’Prinses Juliana’ is in tanden van Jacco Nefs, terwijl ’Sophia’s Vere nging’ onder leiding staat van Peter-Paul van Esch. Het concert vindt plaats in Den Boogaard en be gint om 12.15 uur. Iedereen is natuurlijk weer van harte welkom. Tot zondag! Dit radioprogramma is alléén te ontvangen via het TV-kanaal. Reus’ (afgekort De GVR), van Roald Dahl. De Grote Vriendelijke Reus woont in Reuzen- land, samen met nog negen andere reuzen. Iede re nacht reist hij naar het land van de mensen. Hij past goed op dat ze hem niet te zién krijgen. Maar dan... op een nacht wordt hij toch gezien door Softe... Dit boek is in 1984 bekroond met een Zilveren Griffel. De voorstelling De GVR: voor: kinderen van 5-10 jaar op: zaterdagmiddag 23 maart aanvang: 16.00 uur in: De Weyenbergh, Gemullehoekenweg, Oister wijk entree: 2,50. De voorbereidingen aan dit Gildefestijn op zon dag 1 september 1991, zijn in volle gang. Met de medewerking van het gemeentebestuur is geko zen voor de locatie Oirschotseweg op de weilan den van de familie Huysmans. Er zullen ruim 40 gilden deelnemen aan de gilde- optocht. Die zal trekken over de Oirschotseweg, Raadhuisstraat, Kloosterlaan, Rootven, Raad huisstraat, Oirschotseweg. Om de netto- opbrengst van dit liefdadigheidsfestijn waarme de de Vereniging Ouders van Geestelijk Gehan dicapten (VOGG) en de Missie van Pater Raaij- makers in Chili worden gesteund, werd een re keningnummer bij de Rabobank geopend: 134542444 t.n.v. Liefdadigheidsfestijn 1991 voor de ’Vrienden van het Gilde’: wie 25,— of meer schenkt aan de ’Vrienden van het Gilde’ wordt vermeld in het uitgegeven programmaboekje. Ook worden de ondernemers in Moergestel en in de regio benaderd voor het plaatsen van een ad vertentie. De drie Moergestelse Gilden: St. Joris, St. Catharina en St. Sebastiaan die de organisa tie van dit liefdadigheidsfestijn verzorgen reke nen er op dat zij met de steun van vele Moer gestelse mensen een mooie bijdrage leveren aan de beide genoemde objecten. De drie Moergestelse Gilden Het was wethouder Theo op ’t Hoog die maandagmiddag om 17.00 uur de nieuwe snackbar van Theo Rommen op het St. Jansplein opende. Vol trots lieten Theo Rommen, z’n vrouw Annie en hun zo nen, de wagen vervolgens bekijken door vele belangstellenden. Tot rond de klok van acht kon men kennismaken met de nieuwe aanwinst die geheel kompleet is ingericht met de meest moderne ap paratuur. Veel kinderen vooral maakten van de gelegenheid gebruik om het gratis ijsje op te komen halen Omdat het de tiende keer is dat de Nacht van het Boek georganiseerd wordt, is er ditmaal ook een literaire kindervoorstelling op zaterdagmiddag 23 maart. Tineke Schrijver, van poppentheater De Witte Lelie, zal ’s middags een voorstelling geven die gebaseerd is op het boek ’De Grote Vriendelijke In tegenstelling tot eerdere berichten zal de oud- ijzer-actie van Rij vereniging en Ponyclub F.E.V.I.O.R. op 23 maart niet plaatsvinden. Dit in verband met besmettingsgevaar van de mo menteel heersende varkensziekten. E^n nieuwe datum wordt tijdig bekendgemaakt. Afgelopen zondag namen 16 leden van on ze vereniging deel aan het solistencon cours te Oisterwijk. Het resultaat was uit stekend, want van de zeven te winnen be kers gingen er maar liefst vier naar Mu ziekvereniging ’Prinses Juliana’. Onze zustervereniging ’Asterius’ uit Oisterwijk organiseerde zondag 17 maart jl. het jaarlijkse so listenconcours in de Kunstkring. Voor onze le den was dit weer een prima gelegenheid om hun vaardigheden te laten testen. Onze vereniging werd vertegenwoordigd door 16 deelnemers die in verschillende afdelingen opgingen. De uitslag van die dag was voor onze jonge kroost een ge weldig resultaat. Namelijk vier van de zeven be kers brachten onze leden mee naar huis. Het mooiste resultaat bereikte echter slagwerker Dennis Smits. Hij behaalde met 58,5 punten niet alleen de afdelingsprijs, maar wist hiermee ook de concoursprijs op zijn naam te brengen. Hier volgt een opsomming van de namen van de leden met de gewonnen prijzen: 1. Bas Hessels afdelingspr.):49,0 1. Joey Ligtvoet/Bas Hessels:48,0 1. Luuk v.d. Meydenberg:48,0 2. Frank van Gisbergen:44,0 1. Niels van Dijk:48,5 1. Frank v.d. Poel jr.:50,5 1. Margo Kuypers:49,0 1Sander Smits:48,0 1. Elvira Koenraadt:49,5 1. Marieke Nefs lof):54,0 1. Peter Geerts:49,5 1. Bart v.d. Loo: 50,0 1. Ilse v.d. Poel lof afdelingspr.):.. 54,0 1. Maremca/Natascha de Wilde lof): 54,0 1. Dennis Smits lof afdelingsprijs:. 58,5 en concourswinnaar) We mogen rustig trots zijn op deze jonge deelne mers, want zij zijn nog altijd lid van het leerlin genorkest, dat u a.s. zondag in Den Boogaard kunt horen. Deelnemers van harte proficiat en de volgende keer weer zo goed!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1