o natuur Theo’s Snackbar in het nieuw! Loonbedrijf H. Bruurs organiseert op zondag 17 maart a.s. KAWECO ZODEBEMESTER ADVIESBUREAU L VAN DAM ZOEKERTJES Stomerij Palthe voor nóg betere service! r 5 fl Van harte welkom in de nieuwe ’Theo’s Snackbar’ op het St. Jansplein! F *op7m?"w ra" Kledinginzameling LANDBOUW- LOON- EN SPUITBEDRIJF Maandag 18 maart a.s. om 17.00 uur wordt de nieuwe ’Theo’s Snackbar’ geopend op het St. Jansplein MOERGESTEL TEL: 04243-1496 I Bridge-drive Rode Kruis r^i EHBO-nieuws De Stappert 8a Moergestel ’n Ongerieflijke periode in onze ’oude’ snackbar is bijna voorbij... fflj/ >11» Ir Annie en Theo Rommen Ans Tessensohn-Jansen de ts e ie Wij maken tevens van deze gelegenheid gebruik om al onze klanten te danken voor het geduld en het begrip dat ze de afgelopen maanden hebben gehad. We stellen u graag in de gelegenheid om de nieuwe wagen (voorzien van nieuwe apparatuur) van binnen te komen bekijken. Onder het genot van 'n drankje, 'n hapje of 'n ijsje gunnen wij u tussen 17.00 en 20.00 uur ’n kijkje ’achter de schermen’. -Accountancy- Administratie- Fiscale Zaken- Bedrijfseconomische adviezen Automatisering- Draaien en keren heb ik van Marcel Klomberg moeten leren, lessen bij hem was wel fijn en van de fouten werd hij nooit een chagrijn. Dus wilt u het autorijden ook eens leren dan moet u dat bij Rijschool Kenteken proberen ik werd voor een examen uitgedaagd en ik ben uiteindelijk de 1e keer geslaagd! HARTELIJK DANK! Hartelijk dank aan Rijschool ’Kenteken' voor de fijne en leerzame lessen waardoor ik voor de eerste keer mocht slagen voor mijn rijbewijs! JOOP BOLCK Centraal op deze dag zal staan onze laatste nieuwe aanwinst: Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws’gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Deze moderne machine is voorzien van de allerlaatste snufjes zodat deze op zeer economische wijze voor een probleemloze MILIEUVRIENDELIJKE MEST AANWENDING zorgt Wij zullen u graag de werking van deze machine uitleggen. Omdat wij ook voor de overige agrarische loonwerkzaamheden over de meest moderne machines beschikken, hebben wij op deze dag ons gehele machinepark uitgestald. Voor alle werkzaamheden die wij voor u verrichten geldt, dat wij u een aanbieding kunnen doen die op uw situatie is afgestemd. Dus: tot ziens op zondag 17 maart a.s. van 11.00 tot 16.00 uur! I I I I I I I I I I I Snelle Vliegers 41 IA 4 MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 13 MAART 1991 PAGINA 5 Lid NVAK Tel. 04243-3219 Fax 04243 - 3856 F t 1 OPEN DAG Welk meisje kijkt hier zo verwonderd naar de fotograaf? De jongeman van vorige week was Jan van Beers van de Oirschotseweg (de oud-bus- chauffeur). 354435 mSRUURS lo I Óp 21 maart a.s. zal de jaarvergadering worden gehouden. Op korte termijn kunt u hiervoor een uitnodiging verwachten. Het is onnodig om te zeggen dat wij als bestuur belang hechten aan een grote opkomst, zodat iedereen weer op de hoogte kan worden gesteld van de gang van zaken. De jaarvergadering wordt in de Burgerzaal gehouden en begint om 20.00 uur. Noteert u dit alvast in uw agenda? Graag tot dan! bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Op 6 maart omstreeks 14.00 uur werd tegen over een Moergestelse inwoonster openbare schennis der eerbaarheid gepleegd bij het viaduct aan de Eindhovenseweg. Nabij de dader werd een blauw-grijze Ford Escort gesignaleerd. Acht maart werd in De Zelt een grijze Hon da Accord aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat deze in Tilburg gestolen was. Er werd slechts een aanrijdinkje gemeld, zon der gewonden. Dit betrof een aanrijding tussen :en auto en een fietser op de Pr. Irenestraat. I Gedurende de afgelopen maanden is er een ;root aantal fietsen gevonden in Oisterwijk. Tot >p heden zijn ons de eigenaren onbekend geble- 'en. Deze fietsen staan achter het politiebureau, lm. Verwielstraat 59, Oisterwijk. n verband met plaatsgebrek zullen deze fietsen >p 31 maart 1991 worden afgevoerd. Als u denkt lat uw fiets er bij zou kunnen staan, mag u ge- ust eens een kijkje komen nemen. U kunt dat loen tot en met 28 maart 1991. Iet politiebureau is dagelijks tot 23.00 uur ge- >pend, ook in het weekend. Hierbij nodigen wij u uit deel te nemen aan de 36e Rode Kruis bridge-drive welke wordt ge houden op vrijdag 22 maart 1991 te 20.00 uur in restaurant ’De Weyenberg’, Gemullehoeken- weg 47 te Oisterwijk. De organisatie zal - zoals steeds - verzorgd wor den door bridgeclub ’Oisterwijk’. Aanmelding kan geschieden tot 20 maart a.s. bij de heer J. Tillemans, Meidoornlaan 24 te Oisterwijk, tel. nr. 04242-84584 en bij mevrouw W. Kuppens, Burg. Vogelslaan 85 te Oisterwijk, tel. nr. 04242-85738. Het inschrijfgeld is vastgesteld op f 12,50 per persoon. Prachtige prijzen! Steun op een gezellige avond het werk van het Rode Kruis! Oisterwijk, februari 1991 W. Janssens, voorzitter P.S. Bij aanmelding gelieve u op te geven in wel ke klasse u speelt. Uitslagberekening per compu ter. Wanneer ik in het voorjaar de eerste Gierzwaluw zie, dan zeg ik in gedachten: welkom in ons la ge land en fijn, dat je die lange reis uit Afrika hebt volbracht! Dat is toch wel een hele presta tie voor zo’n kleine vogel, die trouwens niet bij de familie van de zwaluwen thuis hoort doch bij een aparte familie is ingedeeld. Realiseren wij ons wel waartoe zo’n klein beest je, nauwelijks 17 cm groot, in staat is? De Gier zwaluw slaapt in de lucht en hij maakt gebruik van gunstige stijgwinden. Het voedsel vangt hij uitsluitend in de lucht. Bij ongunstige weers omstandigheden kan hij tot zo’n honderd km van zijn nest vliegen om elders naar voedsel voor zijn jongen te zoeken. Een perfekte vlieger en met zijn sikkelvormige vleugels is hij in staat ver en hoog te vliegen. Uren achtereen op een hoogte van 300 m kan hij afleggen en alsmaar happen naar insekten. De insekten worden in de keelzak verzameld en met taai speeksel tot een bal aangekleefd. Elk jong krijgt steeds zo’n voedselballetje. De jongen kunnen drie dagen, soms langer, zonder voedsel en de ouders kunnen, na zo’n lange voedsel- ivlucht, altijd het nest terug vinden. In het broedseizoen is de Gierzwaluw luidruch tig en vliegt, in grote troepen soms, langs de da ken. Vooral boven weilanden met vee en boven boerderijen en akkers kun je deze snelle vlieger aantreffen. Juist daar vindt hij voedsel. Gierzwaluwen kunnen erg oud worden, ongeveer 15 jaar. Slechts vier maanden is hij in ons land. Die korte tijd gebruikt hij om te broeden en zijn kroost groot te brengen. In augustus begint de te rugreis, de lange vlucht naar Afrika om, genie tend van de zon, de winterperiode door te bren gen. In mei is hij weer terug. Johan van Oosterhoud alléén geplaatst bij kontante betaling! VW Golf MX 1980, fantastisch mooie auto. Vr.prijs f 2.750,-. Tel. 04997-74160. Te koop: handmaaimachine, i p.s. f 40,—Tel. 3167. Te koop: koelkast f 50,-; typemachine f 75,-; pick-up en radio in mooie kast f 100,-. J. van Riel, Tel. 04243-1870. Te koop: racefiets Peugeot in goede staat, met fietscomputer en originele PDM-kleding. Alles in één koop f 450,-. Voor meer informatie: tel. 2437. Kachelhout te koop. Stamlengte 1 meter Tel 04243-1337. Ik maak kinderkleding op aanvraag. Kom vrij blijvend kijken! Elke zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Charlotte van Baardwijk-Willems, de Hoefkens 12, tel. 3127. Te koop: 2 koppels Japanse nachtegalen; 1 koppel sijsjes. J. Bergman, tel. 2407. Jongeman, 16 jaar zoekt werk voor de zater dagen. Bel na 18.00 uur: 04243-2214. Ford Fiësta 1.100 1979. Keurige auto en 100% in orde. Vr.prijs f 1.850,-. Tel. 04997-74160. Volgende week gaan we weer van start met de voorjaarskledingactie, voor de Stichting Mensen In Nood. Nog goed draagbare kleding, dekens, lakens en gordijnstoffen zijn welkom. Wilt u de kleding verpakken in gesloten plastic vuilniszakken. Ook schoenen die nog goed draagbaar zijn (geen afdankers) kunt u inleveren, wel aan elkaar binden om het kwijtraken van bij elkaar horende paren te voorkomen. Dan volgen hier de adressen en datums: op donderdag 21, vrijdag 22, en zaterdag 23 maart kan men kleding brengen Winkel Boerenbond, Schoolstraat Mevr. Heikants-van Elderen, Rootven 16 Mevr. De Groot, Oisterwijkseweg 60 H. van Oort, Stokske 1 Bij deze tweede laatste kunt u heel het jaar door kleding kwijt. Hebt u nog vragen, bel dan naar H. van Oort, tel. 1389. Op 14 maart a.s. staat verbandleer op het pro- gramma. Op woensdag 20 maart zal deze cursus KJ worden afgesloten met een toets. Deze bijeen- 5? komsten zullen plaatsvinden bij Riet Janssen, 'v! Op 14 maart a.s. staat verbandleer op het pro- worden afgesloten met een toets. Deze bijeen-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5