Nederlands grootste mestinjecteur voor Gebr. van der Zanden ■eSx- a.s. Zondag kijkdag Afsluiting seizoen 1990/1991 TTV Moergestel \udacia-nieuws gigantische machine te komen bekijken. RIJ Je bent jong en je wilt... Roef! mono’s kampioen SV Roef! Korfbal AUDACIA-JUNIOREN SV Roef Handbal Computergestuurd Vereniging voor Bijenteelt ’St. Ambrosius’ Kijkdag Milieuvriendelijk Scheidsrechter doet Audacia le das om 1UDACIA-PUPILLEN Sinds vorige week beschikt het loonbedrijf Gebr. van der Zanden, ge vestigd aan de Zandstraat 14a te Moergestel, over de grootste mestinjec- teur van Nederland, a.s. Zondag bieden zij iedereen de mogelijkheid de NA 6 moERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 6 MAART 1991 PAGINA 7 14 eet Moergestel, I r Ben jij een meisje van 12-15 jaar? Je bent jong en je wilt wat: - bezig zijn met leeftijdgenoten - je konditie op peil brengen - samen lol hebben in handbal. Kom eens meedoen bij een training op donder dag van 18.00-19.00 uur in de Vonder. Welkom! Voor meer informatie: Franky v. Boxtel, tel. 3103; Frans Doornen, tel. 2560. Schaatsclub De Vennen 856 \ir 8-2 8-2 7-3 We moesten in Lage Mierde nog een wedstrijd spelen tegen EDN. Als we wonnen waren we kampioen. Ik dacht niet dat we zouden winnen. Maar we wonnen wel met 5-0. Toen het afgelo pen was zongen ze allemaal lang zullen ze leven. We kregen veel snoep aan een ketting en twee snoepzakken. Ook een heel mooie rode roos met een hele lange steel. Toen moesten we op een fo to. Ik vond het heel leuk. We gingen toen naar het clubgebouw. Daar moesten we nog een keer onze rokjes aan want toen moesten we nog een keer op de foto. We kregen nog meer leuke din gen en we speelden nog even. Het was een hele leuke dag. Van Mariëlle Jonkers Uitslagen 2-3 maart: Mono’s 1 EDN - Roef! (kampioen): pupillen Zigo - Roef!: Roef! - DDW: aspiranten Zigo - Roef! junioren Sp.Girls - Roef! (kampioen): senioren 2 DSS - Roef!: recreanten DDW - Roef.: 1-2 1-2 1-2 1-4 6-2 1-1 2-0 3-6 1-6 0-5 0-0 3-7 1-3 0- 5 0- 2 2- 0 8- 0 0-10 6- 4 9- 1 Volgend weekend geen wedstrijden i.v.m. Ne derlandse kampioenschappen voor districten teams. Voor Roef! doen daar aan mee: Inge v.d. Boogaart en Monique Jansen. Dames, heel veel succes. Dus korfbal is hartstikke leuk! Uitslagen zaterdag 2 maart: Audacia Al - Willem II 2: Beerse Boys 2 - Audacia A/B: RKDVC 7 - Audacia Cl Programma zaterdag 9 maart: SSC’55 1 - Audacia Al, aanv. 14.30 uur. Audacia A/B - Hilvaria 3, aanv. 14.30 uur. Audacia Cl - Gilze 5, aanv. 13.00 uur. Uitslagen: JABRoef -GHV:10- 6 MAA Roef - Were Di:3-10 DAS Blauw Wit 2 - Roef:4-14 MAB Desk-Roef: 11- 8 Mini Roef - Elshout:4- 3 De mini’s hebben hun le overwinning geboekt. Een heel enthousiast team van beide verenigin gen speelden een oefenwedstrijd tegen elkaar. Voor de rust was het nog een beetje afkijken, de stand was 1-3. Maar na de rust werd Roef een beetje feller op de bal en scoorde nog 3x. Ook de tegenstander scoorde nog 2x. De eindstand was 4-3 voor Roef! Heel duidelijk in deze wedstrijd was de slogan: Handbal doe je voor je lol! Programma zaterdag 9 maart: JA 11.00 uur Roef - RHV in Diessen. MA 14.20 uur Avanti 2 - Roef in Drunen. Welpen 14.00 uur Roef - Taxandria in de Von der. Zondag 10 maart: DAS 13.00 uur Roef - DSC HES 14.10 uur Roef - Witte Ster HES 15.20 uur Roef 2 - Were Di 2 Alle wedstrijden in Hercules, Diessen. Binnen leuk buiten leuk. Handbal is altijd leuk!! Na eindelijk weer eens een keer een echte win ter te hebben gehad, is het schaatsseizoen 1990/1991 al weer bijna voorbij. Maar voordat het zover is, staan er nog 2 ijsaktiviteiten op het programma van Schaatsclub ’De Vennen’. Aller eerst worden op zondag 17 maart a.s. op de 400 m baan te Eindhoven de clubkampioenschappen gehouden voor leden vanaf 10 jaar die op noren rijden. De leden die zich voor deze kampioen schappen hebben opgegeven, ontvangen hierover binnenkort nog nader bericht. De laatste ijsaktiviteit van het seizoen is ons jaar lijks uitstapje naar de kunstijsbaan in het Belgi sche Lommel (1 km van de grens bij Valkens- waard). De geplande datum voor dit uitstapje is zondag 24 maart a.s. en het programma ziet er als volgt uit: 9.00 uur: gezamenlijk vertrek per auto vanaf het St. Jansplein te Moergestel. 10.00-11.00 uur: kampioenschappen van schaatsclub ’De Vennen’ voor alle jeugdleden t/m 12 jaar: op de snelpiste zullen voor de jeugd leden t/m 12 jaar in verschillende leeftijdscatego rieën wedstrijdjes worden gehouden. Het spele lement zal hierbij belangrijker zijn dan het wedstrijdresultaat 11.00-11.30 uur: recreatief schaatsen voor alle deelnemers, dus ook de leden ouder dan 12 jaar en de begeleiders van de jeugdleden. 11.45-12.15 uur: prijsuitreiking van de clubkam pioenschappen in de kantine van de ijsbaan. 12.15 uur: aanvang terugreis naar Moergestel, zodat we rond 13.00 uur weer thuis zullen zijn. De leden van Schaatsclub ’De Vennen’ mogen GRATIS mee! Wel moet het bewijs van lidmaat schap meegebracht worden! Niet-leden die mee gaan als begeleider van de jeugdleden, mogen na de wedstrijdjes ook gratis meeschaatsen. Wel moeten zij zich hiervoor aan melden bij de organisatie, omdat voor deze niet- leden een bewijs van daglidmaatschap gemaakt zal worden. Iedereen die mee wil moet zich voor woensdag 20 maart a.s. aanmelden bij de organisatie: Sjef van de Meydenberg, Raadhuisstraat Tl, tel. 2647; Jan van de Wiel, De Stappert 63, tel. 3505; John Schepens, D’n Duyp 9, tel. 2027; Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, tel. 1888; Frans van Riel, Burg. Mayerstraat 3, tel. 2162; Leo Vaes, Grie- teveldeke 33, tel. 1872. Omdat we met auto’s naar Lommel zullen rijden, worden de deelnemers verzocht bij aanmelding op te geven of men over vervoer beschikt en of men eventueel bereid is nog iemand meer mee te nemen. Reiskosten kunnen onderling verrekend worden. Hopelijk allemaal tot ziens op zondag 24 maart a.s. en... vergeet het bewijs van lidmaatschap niet! P.S.: Lommels Egt in België, dus... paspoort meenemen! De vierde speeldag van de kompetitie is voor al le teams van TTV Moergestel succesvol gewor den. Alle teams slaagden erin om te winnen en nog wel met duidelijke uitslagen. Team 1 moest het opnemen tegen de koploper DITO 1Na vier partijen had Moergestel al 4 winstpunten. Daarna 1 verliespunt en weer drie winstpunten. Vervolgens nog 1 verlies- en een winstpunt. Piet Habraken tekende voor 3 overwinningen. Ron van Hees, weer goed op dreef, en Herman Reinders wonnen ieder 2 maal. Team 2 deed het ongeveer op dezelfde manier als team 1. Ook hier na vier partijen 4 winstpunten. Daarna 2 verliespunten en 2 winstpunten. De twee laatste partijen waren weer winst. Sjonnie v. Elderen en Berry v. Oudheusden wisten beiden 3 maal te winnen en Arie Vogels behaalde 1 overwinning. Met een beetje meer ge luk hadden er 2 overwinningen in gezeten. Maar de wedstrijdervaring mist hij nog. Veel trainen en wedstrijden spelen! Team 3 blijft doorgaan. Nog steeds ongeslagen. Het begin van de wedstrijden was niet zo succes vol als bij de andere teams. Na vier partijen was de stand gelijk. Vier partijen verder was er een voordeel van 2 punten voor Moergestel, maar de laatste twee partijen brachten winst. Ook hier een duidelijke overwinning. Bart de Cor was ditmaal de grote man, hij won 3 maal. René Oerlemans tekende voor 2 overwin ningen en Kees v.d. Wouw moest genoegen ne men met 1 overwinning. Uitslagen: Moergestel 1 - Dito 1: Moergestel 2 - Avanti 2: Moergestel 3 - Slagzin 7: Programma: - dinsdag 5 maart: SWAN 2 - Moergestel 2 - donderdag 7 maart: Tios’67 2 - Moergestel 1 - vrijdag 8 maart: Red Star’58 4 - Moergestel 3 Op maandagavonden van 20.00-22.00 uur trai ningen en recreatief spelen. Het tafeltennis is een leuke sport. Tot op hoge leeftijd kan men deze sport bedrijven. Kom eens kijken. U bent altijd welkom in D’n Donk, Bosstraat la. U kunt ook bellen nr. 3365. Jitslagen 03-03-1991: mdacia - LSV WO 2 - Audacia 2: Jemelier 3 - Audacia 3: mdacia 4 - FC Drunen 2: kudacia 5 - Marvilde 3: Hola 4 - Audacia 6: kudacia 7 - Rood Wit V 10: kudacia 8 - EFC 7: ligo 6 - Audacia 9: IKTW 10 - Audacia 10: Audacia CD comb. - Berkdijk 2, aanvang 10.00 uur. RKDSV 2 - Audacia DE comb., vertrek 10.15 uur. Oirschot 5 - Audacia El, vertrek 9.15 uur. RKDSV 4 - Audacia E2, vertrek 9.15 uur. Audacia Fl - Oisterwijk Fl, aanvang 11.15 uur. Audacia F2 - J.Brabant 3, aanvang 11.15 uur. 3e eerste aanzet tot aanschaf van dit grootste telfrijdende ’moerasvoertuig’ werd verleden jaar [egeven toen bekend werd dat het injecteren van le mest binnen niet al te lange tijd een landelij ke verplichting zou worden. De chauffeur die de machine bedient beschikt in zijn bestuurderscabine over ’n camera waarop hij de verrichtingen aan de achterkant van de machi ne direkt kan volgen en controleren. De gehele machine is trouwens computergestuurd zodat hij, afhankelijk van de rijsnelheid, precies de juiste hoeveelheid mest afgeeft. Deze manier van injecteren levert zo’n 90 a 95% minder ammoniakuitstoot op. Was het de bedoeling dat ’n nieuwe wetgeving daarvoor in 1991 van kracht zou worden, nu zijn de richtlijnen daarvoor voor onbepaalde tijd uit gesteld. Veel boeren zien echter het nut van milieuvrien delijk bemesten zeker in zodat binnen niet al te lange tijd door de moderne injecteermachines de ’vreemde’ luchtjes tot het verleden zullen gaan behoren. Aan alle leden van de vereniging voor Bijenteelt ’St. Ambrosius’ Oisterwijk. Aanstaande vrijdag 8 maart is de eerder afgelaste winteraktiviteit van onze vereniging met als on derwerp: Bedrijfsmethode en de bedrijfs- wedstrijd bij het imkeren. De bijeenkomst is om 20.00 uur in het repetitie lokaal van de Kunstkring in Oisterwijk. Dinsdag 19 maart wordt de vierde regioaktiviteit gehouden van dit winterseizoen met als onder werp: Selectie en koninginneteelt. De spreker voor deze avond is de heer H. Velthuis verbon den aan de Rijks Universiteit van Utrecht. Op deze avond zal onder meer worden ingegaan op de gevolgen van het onbedoelde kruisen van koninginnen uit de Camica- en Buckfastvolken en de ’vervuiling’ van het darren aanbod. Zoals gebruikelijk wordt deze lezing gehouden in Ho tel café ’t Centrum aan de Slimstraat te Uden- hout. Aanvang 20.00 uur. Daarnaast willen wij u er nu reeds op wijzen dat op vrijdag 22 maart de jaarvergadering zal wor den gehouden in de Kunstkring in Oisterwijk. Aanvang van de vergadering 20.00 uur. Ook niet-leden die geïnteresseerd zijn in het hou den van bijen of eens willen meemaken hoe de sfeer binnen de vereniging is zijn van harte wel kom bij deze aktiviteiten. De mest wordt bij de boeren opgehaald uit de mestsilo of mestput en wordt geïnjecteerd in het land. De injecteur maakt daartoe een sleufje en brengt de mest 8 tot 12 cm de grond in. Het be kende landelijke geurtje verdwijnt daarmee voorgoed. a.s. Zondag 10 maart bieden de Gebroeders van der Zanden iedereen de mogelijkheid om deze nieuwe aanschaf te komen bekijken. Die moge lijkheid is er van 10.00 tot 16.00 uur. ’n Kopje koffie staat er zeker voor u klaar. Duidelijk moge zijn dat het hierbij vooral gaat om het op milieuvriendelijke manier bemesten van akker en weiland. Met ’n werksnelheid van 10 tot 12 km per uur gaat de machine, voorzien van banden met ’n breedte van 115 m, over het te bewerken land. Door 1 persoon bemand is het met deze nieuwe aanschaf mogelijk om 50 m3 mest per uur te verwerken. Door de grote banden ontstaat ’n minimale ban dendruk waarbij de grond niet ’inspoort’ en struktuurbeschadiging van de bodem wordt voorkomen. Ludacia - LSV:1-2 n de toch zo uitzonderlijke sportieve wedstrijd assen Audacia en de tegenstanders uit Lennis- euvel moest de scheidsrechter zich laten zien. ('JB >e meest sportieve speler van Audacia. Marcel ■^B .d. Aker, werd hiervan het slachtoffer. In de erste helft werd een natuurlijke overtreding door •igj en spectaculaire val van de LSV-speler met een |gfl oeking afgedaan, doch in de tweede helft na 9 gjB tinuten werd een tweede overtreding (onvol- B oende afstand nemen bij een vrije schop, zon- er aantoonbare hinder) opnieuw bestraft met B en boeking. Net als in het betaalde voetbal ||B weemaal geel) betekent dat plaatsverwijzing. mB leeds twee minuten daarna wist LSV een voor- jgB prong te nemen. Peter van Weerdt kon de re- B ound van keeper Niki Op ’t Hoog in een geheel B rije positie in een doelpunt omzetten: 0-1. ‘ot dan toe was het een gelijkopgaande ontrnoe- ng met kansen aan beide zijden. Onmacht en in oed keeperswerk voorkwamen een score. Na de -1 ging Audacia, ondanks de tien man nadruk- 5 elijk op zoek naar de gelijkmaker. In de 39e mi- uut kwam die dan tot stand. Uit een hoekschop an Marc Derksen kopte Eric Denissen onbe- ispelijk in: 1-1. Die uitslag zou beide partijen oldoening schenken. Doch een (wellicht du- ieuze overtreding binnen het strafschopgebied) eed de scheidsrechter besluiten tot een straf- :hop. Twan Thomassen wist hier wel raad mee: •2. 'ndanks deze ongelukkige nederlaag hoeft Au- acia niet te wanhopen. Het vertoonde spel geeft ildoende vertrouwen om in de rest van de com- etitie de nodige punten te behalen. Degradatie niet nodig. rograma 10-3-1991: ’.00 uur: Audacia 1- TAC 1 (vr.) 2.00 uur: Audacia 2 - Madese Boys 2 1.30 uur: Taxandria 3 - Audacia 3 2.30 uur: De Valk 5 - Audacia 5 1.00 uur: Audacia 6 - Audacia 7 (vr.) 1.00 uur: Audacia 8 - Oirschot V. II 1.00 uur: SET 8 - Audacia 9 ).00 uur: Zigo 7 - Audacia 10 upillen programma zaterdag 9 maart: 'SSS 1 - Audacia 1, vertrek 9.15 uur. c

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7