R.K. Mavo ”St. J.B. de la Salie a Aanmelden van nieuwe leerlingen voor de brugklas ADVIESBUREAU L VAN DAM ZOEKERTJES Wie ben ik? Stomerij Palthe voor nóg betere service! Van de politie EHBO-nieuws Vriendenweekend SV Audacia NOUWENS VERHUIZINGEN Individuele tijdloop 5 5 op dinsdag Fax 04243 - 3856 Tel. 04243-3219 Moergestel De Stappert 8a ooIIUvImI UI U& IldlUlu op donderdag 14 maart van 3 uur tot 5 uur en van 7 uur tot 9 uur. 12 maart van 3 uur tot 5 uur en van 7 uur tot 9 uur Koningshoeven Lourdesplein 4 - Tilburg Tel. 013-430194 -Accountancy- -Administratie- -Fiscale Zaken- Bedrijfseconomische adviezen -Automatisering- CVB BANK ii •i Bij van Dijk Stoffen in Moergestel De ganzen vliegen weer uit... Het Schaapsven 40 Ziekenpastoraat Zonnebloem Oproep voor Jachtaktehouders "MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 6 MAART 1991 JINA4 PAGINA 5 4 Lid NVAK Johan van Oosterhoud B93 I Namens de Zonnebloem, J. Wolfs Namens ’t Ziekenpastoraat, J. v.d. Berg INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Hoofdstraat 47B-5091 AB 's-Gravenmoer Telefoon 013 - 670526 - 674796 Volgens het overzicht zou er op 7 maart een EHBO-oefening op lokatie gehouden worden. Door omstandigheden kan dit niet doorgaan. Maar natuurlijk hebben we een leuk alternatief. Op 7 maart zal wederom het veelgeprezen EHBO-ganzenbord gespeeld worden. Wie neemt de uitdaging aan? De ’ingewijden’ weten al dat dit borg staat voor een gezellige en vooral leerzame avond. Riet Jan sen stelt wederom haar huis ter beschikking waarvoor wij haar vanaf deze plaats hartelijk wil len bedanken. Graag tot dan! EHBO St. Christoffel Moergestel Ons land is gezegend met een grote variatie aan natuurgebieden? polders, bossen, plassen, kwel ders, duinen, stranden, uiterwaarden, hoogve nen. Voor vogels een dorade en hierdoor heeft Nederland de reputatie van het rijkste vogelge- bied in Europa. Nederland telt maar liefst 270 soorten broedvogels. Vogel- en natuurbescher mingsorganisaties doen er alles aan om de leefge bieden van onze gevleugelde vrienden te bescher men. Wij Nederlanders zijn ons er steeds meer van bewust, dat het milieu met alles wat er leeft, plant en dier, behouden moet blijven. Steeds meer mensen worden lid van een organi satie, die zich ten doel stelt het milieu te bescher men. Ik zat eens bij het Schaapsven te kijken naar de hofmakerij van twee meerkoeten. Een tweede mannetje wilde óók aan het liefdesspel meedoen, doch werd steeds verjaagd. Fitissen en tjiftjaffen zongen luid hun lied. Een grote bonte specht vloog langs mij heen en aan de oever van het Schaapsven zwommen wilde eenden, kuifeenden en een enkel waterhoentje. Hoog in de lucht ont dekte ik een boerenzwaluw. Ja, wanneer je je ver dekt opstelt bij dat ven dan kun je genieten van al dat moois op het water, in de lucht, op de bo men. U hoeft heus niet al die vogels te kennen. Ze observeren bij al hun doen en laten is al een belevenis. alléén geplaatst bij kontante betaling! Aanbieding: NU Extran sportvoeding, ken- nismakingspakket voor f 4,95. SchepensTweewie- lers, Oisterwijkseweg 19-21, Moergestel. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Ons assortiment Terra Cotta potten is nu nóg groter, ook geglazuurd! Fr. Rooyakkers, Heiligen boom 3, Moergestel, Tel. 04243-3469. Voor campingplaatsen aan het Balatonmeer: Golden Lake Camping, Siofok. Ook vakantiewo ningen in Siofok en Boedapest. Resmi Travel K.F.T. tel. 04243-4040. Voor ’n massief eiken eetkamertafel, salon tafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nét iets betere service! Aktie: neem nu 'n Top-Vrij rekening. Hoge rente (tot 7°/o) en vrij opneembaar; Maxi-Vrij rekening (53/4°/o) of 'n Spaar- bewijs (gem. 8%). Voor informatie: Edi- the Smolders, Kerckackerstraat 13. Kas uren: ma.-do. 19.00-20.00 u. en natel, af- spr. tel. 3753. Kasuren: 1832 Duitse merkkeukens nu 3O°/o korting! Vraag eens vrijblijvend offerte. Keukenagenturen Gillissen, Vooskerbos 14, 5066 EK Moergestel. Tel. 04243- 1994 of antw.app. Div. soorten grint- en stoeptegels, 1e en 2e keus. 15/30,30/30,50/50,40/60, rond en zeskantig. Frans Rooyakkers, Heiligenboom 3, Tel. 3469. Te koop: eethoek, kast, tafel en 4 stoelen, t.e.a.b. Tel. 1943. Te koop: eiken keuken met alle apparatuur. Lengte 4.30 meter. Tel. 1943. Te koop: haagconiferen, 80 tot 110 hoog. Tel. 04243-1645 of 3275. Wie wil mij van tijd tot tijd helpen met huish. klus sen? Liefst iemand die in de buurt woont. Mevr, de Roos, Past, v/d Boogaardstraat 25. Te koop: witte eiken keuken zonder inbouw- apparatuur. In zeer goede staat. Vraagprijs f 500,—. Na 18.00 uur: tel. 04243-1928. Te koop zwaar eiken bankstel 3-1-1 zit, velours. Te bevragen: Burg. Maeyerstraat 14, tel. 04243- 2138. Atletiekvereniging Achil organiseert op zondag 10 maart a.s. een individuele tijdloop over 10 km. Jeugd 2 km. Start tussen 10 en 12 uur in de Els- akkerstraat nabij de Hispohal te Hilvarenbeek. Inschrijving in de Hispohal vanaf 9.30 uur. Eventuele voorschrijving 04255-1897. Kosten kinderen f 2,—; volwassenen ƒ5,—. Indeling in leeftijdscategorieën. AUe deelnemers ontvangen een herinnering. Kleed- en douchege- legenheid aanwezig. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, organiseert voetbalvereniging SV Audacia ook dit jaar weer het z.g. ’Vriendenweekend’. Dit jaar is dit gepland in het weekend van 23-24 en 25 augustus. Wegens gebleken succes mag het jaarlijks terugkerende vriendenvoetbaltoernooi niet ontbreken en dit toernooi zal dan ook gehou den worden op zaterdag 24 augustus a.s. Alle verenigingen en bedrijven uit Moergestel kunnen daar met een of meerdere elftallen aan deelnemen. U dient er rekening mee te houden, dat dit toernooi zal duren van ca. 10.00-17.00 uur waarna prijsuitreiking in de feesttent en aanslui tend een gezellige feestavond. Dit alles natuurlijk op ons sportcomplex aan de Molenstraat. Voor informatie of, nog liever, deelneming moet u zich voor 1 april a.s. opgeven bij SV Audaaa, I p/a Gerard Kreijveld, De Stappert 42, 5066 MG Moergestel, tel. 04243-2168. Reeds vanaf 1971 is in onze parochie een zieken- pastoraatsgroep werkzaam. De doelstelling van deze groep is de zorg voor de zieke, bejaarde of gehandicapte medemens in onze gemeenschap. De leden van de groep willen aldus aan deze dorpsgenoten het gevoel geven, dat zij er nog steeds bij horen en dat hun verdriet en zorgen de gemeenschap ter harte gaan. Naast ’t bezoeken van onze dorpsgenoten ont wikkelt de groep nog meer aktiviteiten zoals - de jaarlijkse Ziekendag - de kerst- en paasattenties - de allerzielengedachtenis. Om dit werk met succes te blijven doen worden de leden regelmatig toegerust door middel van bijbeloriëntatie, pastoraal-theologische cursussen en ervaringsuitwisselingen. Wilt u meer weten omtrent deze groep, dan kunt u altijd bellen naar de pastorie (1340) of ’t adres Bosstraat 30 (1167). Naast deze groep bestond er in Moergestel reeds vele jaren een groep sympathisanten rondom de Zonnebloem. Jaarlijks betaalden deze mensen j trouw hun bijdrage, maar er was geen afdelings bestuur van de Zonnebloem in ons dorp. Sinds ’t vorig jaar is daar nu verandering in ge komen. Mede op initiatief van en met behulp van naburige afdelings- en districtsbesturen is ook nu in ons dorp een afdeling van de Zonnebloem. De bestuursleden zijn u waarschijnlijk reeds be kend; de afdeling heeft al verschillende werk groepen samengesteld om de vele doeleinden en aktiviteiten van de Zonnebloem te verwezenlij ken. Wie is deze (destijds) jonge man. De foto is misschien niet zo duidelijk maar we vonden hem toch geschikt voor deze rubriek. De jongedame op de foto van vorige week was mevr. M. Trompenaars uit de Postel- straat. De foto dateerde van 1950. De samenwerking tussen ’t Ziekenpastoraat en de Zonnebloem is prima: - beiden voelen zich aan elkaar verwant - leiders hebben een katholieke oorsprong - beiden spannen zich in voor ’t welzijn van de zieke medemens van alle gezindten. De voorzitters kennen elkaar en houden nauw kontakt: er zijn daarom reeds plannen ontwik keld om samen aktiviteiten te organiseren, samen de Nationale Ziekendag te verzorgen en samen de winkelochtend te houden. Wij bezoeken eikaars vergaderingen (via een con tactpersoon) en geven eikaars agenda en aktivi teiten door. Ons motto is: als ’t maar ten goede komt aan de zieke medemens. - t’ Op 1 maart werd op klaarlichte dag ingebro ken in een geparkeerde auto op de Voorbrug- straat. Na het inslaan van een portierruit gingen de daders er met de radio-cassetterekorder van door. Dit betref twee personen waarvan er één ongeveer 1.85 m lang was en de ander 1.50 m. Beiden droegen een zwarte helm en sportschoe nen. Zij reden op een verhoogde Honda MTX bromfiets welke oranje-rood van kleur was, voor zien van een blauwe buddyseat. Ook op de Aan- stede vond een poging tot inbraak in een auto plaats. Niet bekend is of het om de inhoud of om de auto te doen was. Aanrijdingen vonden plaats op het St. Jansplein en op de T-kruising Akkerweg- Schoolstraat. Het betrof uitsluitend materiële schade. Op de Oisterwijkseweg werd een auto mobilist aangehouden wegens het rijden onder invloed van alcohol. Een vijftal jongeren uit Haaren en ’s- Hertogenbosch werden aangehouden wegens mishandeling en vernieling, gepleegd op 30 de cember 1990 bij het Draaiboompje. Bij die mis handeling liep een portier een gebroken neus op. Er moeten in deze zaak nog enkele verdachten gehoord worden. M.i.v. 1 april a.s. verliest de aan u verleende jachtakte zijn geldigheid. Wij verzoeken u derhalve om voor 1 april a.s. een nieuwe aanvraag om een jachtakte in te leve ren op het politieburo met alle daarbij benodig de bescheiden, zoals twee pasfoto’s, aanvraagfor mulier (2-voud), huurkontrakten c.q. vergunnin gen, en verzekeringsbewijs. U kunt de aanvraagformulieren verkrijgen op het politieburo. ■<-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5