8.75 5.95 Poirters Slagerij Ketelaars BV lifestyle is meer dan de aanschaf van r <STUL< I 1 2.75 Lekker blijspel door KPJ Toneelgroep Actie voor Russisch jongetje Kent u de ambachtelijke slager al? Tentoonstelling ’Kennis en Deugd’ in gemeentearchief I Ook ruime keus in tussenmaten. Onze voorjaarscollectie jurken - pakjes is binnen! Interieur adviezen Woon-accessoires Woningtextiel Bekijk onze etalages eens of kom passen! Merken o.a.: KyA, Bremer, Habella, R.I.O., Setter Lady. Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie MODEHUIS Shoarmavlees Mals ronder- ribstuk 500 gram.. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 a De geschiedenis van de Drukkerij van het R.K. Jongensweeshuis/ Uitgeverij Zwijsen Tilburg Worstebrood j qq' Ronder- rookvlees 100gram Ook vanavond nog... Heerlijke jr grillworst 100 gram laf «J 1 MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 6 MAART 1991 PAGINA 3 A2 wonen pas echt compleet. 500 gram Nu is er natuurlijk geen man overboord als u ons nog niet kent, maar toch kan het goed van pas komen De ambachtelijke slager is niet zomaar een slager, maar een sterk gespeciali seerde slager1 Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je niet elke dag tegenkomt Als u de ambachtelijke slager nog niet kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te zien \Het is echt de moeite waard1 Sedert januari jongstleden loopt er vanuit Baarle- Nassau een actie om het leven te redden van de vijftienjarige Russische nierpatiënt Pavel Neije- papa. Óm zijn leven te redden is een nier transplantatie in Nederland zijn laatste kans. Initiatiefneemster Bep Marcus uit Baarle-Nassau heeft inmiddels steun gekregen van het comité dat een aantal zaken voor haar regelt. Verder heeft ze steun van het Academisch Medisch Cen trum te Amsterdam, de Nier Stichting Neder land en leden van de Nierpatiëntenvereniging LVD (voorheen de Landelijke Vereniging voor Dialyserenden en getransplanteerden). Haar een- vrouws-actie is inmiddels via West-Brabant over geheel Noord-Brabant uitgedijd. Het actiecomité wil op korte termijn dan ook iedereen in Noord-Brabant aanmoedigen om mee te doen aan deze actie. Er is 150.000,— nodig. Als heel Brabant helpt, lukt het om het benodig- Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-42 16 66 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak Dat was weer lekker lachen bij de toneel voorstelling van KPJ Moergestel die afge lopen zaterdag en maandag het blijspel ’Even voorstellen... Ik ben uw dochter’ opvoerden. Ook vanavond nog (woensdag 6 maart, red.) kunt u nog in ’Den Boo gaard’ terecht voor de dolkomische ont wikkelingen in huize Wouwenaar. 1975 en leidt aan het Syndroom van Alporte; chronische glomerulonephritis en is in een terminaal stadium. Door deze ziekte functioneren zijn nieren niet meer en is hij aan gewezen op haemodialyse; dit driemaal per week gedurende vier uur. Aangezien Pavel reeds twee niertransplantaties in Moskou heeft ondergaan, is zijn laatste hoop op overleving een derde niertransplantatie. Gezien de om standigheden in de Sowjet-Unie heeft zijn moe der gevraagd of het mogelijk is of deze nier transplantatie in het westen uitgevoerd kan worden. Het verhaal van het stuk lijkt ons overbodig om daar iets van te vertellen, wel dat er te genieten valt van een avondje onbekommerde humor. Re gisseur Frank van den Meijdenberg (het blijft jammer dat hij niet meer speelt) lijkt de rolbezet ting enigszins gewaagd te hebben opgezet, maar na het zien van de voorstelling is hij daar alleen maar mee te complimenteren. Laten we de rol len even doorlopen: Adry Hoeven; daarover hoe ven we nauwelijks nog iets te zeggen. Deze ’oude’ rot in het toneelvak zet zijn rol weer pre cies neer. Hetzelfde kan echter ook gezegd wor den van Marlies van Rijzingen. Tekstvast en ze- - ker van zichzelf. Johan van Daelen kreeg voor -| het eerst een grote rol toebedeeld en hij kan die uitstekend aan. Mariëlle Denissen zet het haar opgedragen typetje perfekt neer. Daar straalt het ’hekserige’ vanaf! Jolanda Kools en Henk Priems (de laatste debuteerde prima) spelen ’n heel aan vaardbare rol. Niet iedereen kan in zo’n stuk de hoofdrol hebben, maar z.g. bijrollen zijn al even belangrijk. Freya van Elderen en Corné Wolfs vervullen ook zo’n bijrol. Het is voor hen steeds ’n kwestie van lang wachten voordat ze opmo gen, en ook dat moet je kunnen! Van Yvonne Habraken kun je alleen maar genieten. Zij speelt zó zeker, zo rustig en beheerst... maar ja, zij ’loopt’ ook al weer enkele jaartjes mee. De meest komische rol is dit keer weggelegd voor Kees van de Loo. In de afgelopen jaren deed hij ervaring op in wat kleinere rollen, maar de hem deze keer opgedragen hoofdrol daar smul je van! De dronken man beheerst hij ’perfekt’, en dat is niet iedereen gegeven. Het gevaar van zo’n rol is om te overdrijven en dat deed Kees geen mo ment. Chapeau! De entourage is ’n niet onbelangrijke onderdeel bij ’n toneelspel. Maar met Jan Jonkers, Mia Rijnen-van de Ven en Maria van Helvoirt-van Hees achter de coulissen ben je er zeker van dat het ’klopt’. Jan van de Wouw zorgde voor de de- corschilderingen en Carlo van Esch was de souf fleur. ’n Felicitatie verder aan het adres van regisseur Frank van den Meijdenberg, ’n lieveling trou wens van het publiek ook al is hij dan de hele avond niet te zien. Wanneer hij aan het eind van de avond het toneel wordt opgeroepen krijgt hij een zeer welverdiend applaus. Vanavond (woensdag 6 maart) om 20.00 uur in ’Den Boogaard’: ’Even voorstellen... Ik ben uw dochter’ door het KPJ Toneelgezelschap. Van 7 maart tot en met 8 mei aanstaande wordt in het Gemeentearchief aan de Kazernehof een tentoonstelling gehouden met als titel ’Kermis en Deugd’. De tentoonstelling geeft een beeld van de geschiedenis van de Drukkerij van het Rooms-Katholiek Jongensweeshuis, tegenwoor dig Uitgeverij Zwijsen in Tilburg. Deze geschiedenis wordt getoond aan de hand van een selectie uit de vele schoolboeken, lees boeken en tijdschriften die in de loop der jaren ten behoeve van het katholiek onderwijs werden uitgegeven. Foto’s van de drukkerij, haar perso neel en van oude schooklassen illustreren de ver schillende perioden. Opzet De opzet van de tentoonstelling is zowel chrono logisch als thematisch. In het eerste deel wordt uiteengezet hoe en waarom de Drukkerij van het RKJW is ontstaan. In het tweede deel worden in de geschiedenis van het RKJW drie perioden on derscheiden. Typerende uitgaven uit elk van die perioden passeren de revue: de schoolboekjes voor het lager onderwijs, de tijdschriften en lees boeken voor de jeugd en de onderwijskundige en opvoedkundige uitgaven. Uit de inhoud en de vormgeving van deze uitgaven blijkt dat het ka tholiek onderwijs de leerlingen niet alleen nuttige kennis wilde aanbieden, maar ook en vooral ka tholieke ’deugd’ wilde leren. De onderlinge ver houding tussen de elementen van ’kennis’ en ’deugd’ laat in de loop der jaren evenwel een in teressante verschuiving zien. Samenstelling De tentoonstelling is samengesteld en ingericht door enkele studenten van de Hogeschool Gel derland in Nijmegen, en is in nauwe samenwer king met het Dienstencentrum Kloosterarchie ven in Nederland tot stand gebracht. De tentoon stelling was eerder te zien in de Universiteitsbi bliotheek van Nijmegen. Openingstijden De tentoonstelling welke wordt gehouden in het Gemeentearchief, gelegen aan de Kazernehof 75 te Tilburg is geopend op de volgende tijdstippen, dinsdag en woensdag 09.00-12.30 en 13.00-17.00 uur; donderdag 09.00-12.30, 13.00-17.00 en 19.00-22.00 uur; vrijdag 09.00-12.30 uur. De toegang is gratis. Via een Russische journalist en een pater van de Russisch Orthodoxe kerk in Moskou, kwam deze vraag terecht bij mevrouw Marcus uit Baarle- Nassau. Mevrouw Marcus is zeer actief binnen Amnesty International en Caritas. Voor Amnesty heeft zij als speciaal aandachtsgebied de Sowjet- Unie en zij is diverse keren met onder andere me dicijnen naar Moskou vertrokken waar zij er per soonlijk voor zorggedragen heeft dat deze medi cijnen op de juiste plek terecht kwamen. In eer ste instantie heeft mevrouw Marcus getracht om een actie op te zetten om Pavel in Nederland ge transplanteerd te krijgen. Deze poging (mei 1990) mislukte echter, mede doordat zij niet de juiste contacten had en totaal onkundig was op het gebied van nierziekten en de gevolgen daar van. In januari 1991 bezocht mevrouw Marcus de Sowjet-Unie weer en nam zij de gelegenheid te baat om een bezoek aan Pavel te brengen in het kinderziekenhuis in Moskou waar hij verblijft. Het bleek dat zijn toestand slecht was. Mevrouw Marcus heeft toen direct een afspraak gemaakt met de Onder Minister van de Sociale Zekerheid van de RSFSR, mevrouw Vera Kuznetsova, en met de Vice President van het Opperste Sovjet Comité, A. Korovnikov. Aan deze mensen heeft zij de toestand uitgelegd en deze twee invloedrij ke personen hebben alle hulp en medewerking toegezegd bij de afhandeling van de formalitei ten. Het is de bedoeling dat Pavel naar Neder land komt en dat er vanuit de Sowjet-Unie en transplantaatnier (na)gezonden wordt voor een transplantatie in het AMC te Amsterdam. Voor nadere informatie verwijzen wij naar: Mevrouw Marcus, Ghil 10, 5111 ED te Baarle- Nassau. tel. 04257-9690 of de heer P. Spijkers, Grubbenvorststraat 54, 5043 MV te Tilburg, tel. 013-703877. Speciaal voor deze actie is een gironummer ge opend: 6236907 ten name van Caritas te Baarle-Nassau onder vermelding van ’Pavel’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3