o OPEN DAG tevens gelegenheid voor AANMELDING l Eerste vrouwelijke ambtenaar burgerlijke stand op gemeentehuis ’BELASTING-SPREEKUUR’ ADVIESBUREAU L. VAN DAM \l i 'Moergestel-Nieuws' 15 jaar jong Vurhaai-nieuws LR F.E.V.LO.R. Oud-ijzer actie 1991 IJ WOENSDAG 6 MAART 1991 - 16e Jaargang - Nr. 658 Raadsvergadering van 28 februari 1991 HET KATHOLIEKE SCHOOLBESTUUR De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Stappert 8a Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Het Katholiek Basisonderwijs houdt DINSDAG 12 MAART a.s. van leerlingen voor de basisscholen: - BOSZICHT, Bosstraat 1tel. 1728 - GRAAF VAN URSEL, Kloosterlaan 32, tel. 1560 - HERTOG JAN, Duyvekotstraat 19, tel. 1886 U bent van harte welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-16.00 uur en van 18.00-20.00 uur. Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Zoals elk jaar houden wij ook nu weer ’spreekuur’ voor het invullen van belastingformulieren voor particulieren. Tegen een vast tarief verzorgen wij dan uw aangifte. Voor dit spreekuur kunt u telefonisch een afspraak maken. Bel daarom nu reeds: 04243-3219 Mej. Conny van der Heijden uit Tilburg, reeds geruime tijd werkzaam op de secretarie, is door de raad benoemd tot ambtenaar van de burger lijke stand. De heer Joop v.d. Berg heeft te kennen gegeven het wat rusti ger aan te willen doen, zodat binnen de eigen personeelsformatie naar een vervanger is gezocht. De 24-jarige Conny was daartoe bereid. Dit houdt onder meer in dat zij voortaan bij het voltrekken van huwelij ken op het gemeentehuis een vertrouwd gezicht gaat worden. Zij zal daar bij evenwel een toga dragen, doch eigentijdse stemmige kleding, zo ver zekerde burgemeester ter Veer. Automatisering Tennisbaan van Opstal Bungalowpark IA 12 este Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 is al weer voor de helft of, beter gezegd, wat meer n aan de tijd. U ziet hierboven van 'Moergestel-Nieuws’. /erder. op naar het vierde Vandaag is het op de kop af vijftien jaar ge leden dat het eerste nummer van ’Moer gestel-Nieuws’ het levenslicht zag. Na het voorzichtige begin van om de veertien da gen verschijnen werd het blad in november 1978 ’n weekblad. De groei zat er vanaf die datum goed in en nog steeds mogen we concluderen dat 'Moergestel-Nieuws' een blad is waar veel Moergestelnaren elke week weer reikhalzend naar uitzien. De re- daktie is daar natuurlijk erg gelukkig mee. Vanaf het begin (’n kleine tussentijdse aan passing daargelaten) heeft ’Moergestel- Nieuws’ steeds dezelfde ’kop’ gehad. De herkenbaarheid daarvan verander je niet zomaar. Toch vonden we het na vijftien jaar KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Jy MOERGESTEL z? periodes tijdens de zomermaanden worden er nogal wat huwelijken gesloten. Nu kunnen de drie benoemde ambtenaren ’n keer meer afwis selen. Naast Joop van den Berg, Conny van der Heijden is ook Will Pellis in Moergestel ambte naar van de burgerlijke stand. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond De 24-jarige C.W.M. (Conny) van der Heijden, woonachtig is Tilburg, is tijdens de laatst gehou den gemeenteraadsvergadering benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Het is daar mee voor het eerst dat in Moergestel een vrouw werd benoemd in deze funktie. Conny, sinds 3 jaar werkzaam op het gemeentehuis van Moer gestel op de afdeling Burgerzaken, brengt daar mee het aantal personen dat huwelijken mag vol trekken op drie. Een en ander is een gevolg van het feit dat de heer Joop van den Berg te kennen had gegeven het wat rustiger aan te willen doen. Vooral in de Ook een secretarie als die van de gemeente Moer gestel moet mee in het proces van de automati sering. In samenwerking met enkele omliggen de gemeenten is daartoe in 1988 een gezamenlijk programma opgesteld. Door de jaren heen vergt dit toch een investering van in totaal f 700.000,—. Nu is niet elke moderne automa tisering per definitie een vooruitgang. Er zijn voorbeelden van processen, die volledig zijn ge flopt. Op voorspraak van Paul Gerlach van de WD werd de raad gemaand enige prudentie in acht te nemen en niet door raadsbesluiten de in geslagen weg als enig juiste te bekrachtigen. Evengoed kunnen ontwikkelingsfasen in het pro ces voor kennisgeving worden aangenomen. De raad heeft dan de handen vrij om op enig mo ment te kunnen ingrijpen, wanneer het mis dreigt te lopen. De raad kon hem daarin volgen. Op het verzoek van de heer van Opstal, om mid dels een bestemmingsplanherziening alsnog zijn illegale tennisbaan te legaliseren, werd door de raad unaniem van de hand gewezen. Het agenda punt was zelfs een hamerstuk. Van enige discus sie was daardoor geen sprake. Voor van Opstal rest nu nog slechts een Arob-procedure bij de Raad van State. Als hij dit doet, zal hij nog wel een seizoen kunnen tennissen, immers bestuur- dwang zal wel niet toegepast worden zolang de procedure loopt. Bij de herziening van het bestemmingsplan zag de raad een mogelijkheid tot het creëren van twee Zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk orga niseren Landelijke Rijvereniging F.E.V.LO.R. en Ponyclub F.E.V.LO.R. ook dit jaar weer een oud-ijzer actie. De betreffende actie zal dit jaar worden gehou den op zaterdag 23 maart a.s. In het buitengebied zal op die dag door de diverse leden van de Rijvereniging en de Ponyclub het overtollige oud-ijzer worden opgehaald; het ver zoek is dan ook het betreffende oud-ijzer op een goed bereikbare plaats klaar te leggen, zodat de actie een vlot verloop kan hebben. Het is overigens mogelijk het gehele jaar oud- ijzer af te leveren bij verzamelplaats P. Ketelaars, Heiligenboom 8, telefoon 1698. Bonte Avond Hebt u zich nog niet opgegeven voor de Bonte Avond? Dan wordt het nu de hoogste tijd, want volgende week zaterdag, 16 maart dus, is het al weer zo ver! Artiesten We zoeken nog steeds ’artiesten’ die de avond met ons willen vullen. Stap eens over de drem pel, je beleeft er zoveel plezier aan. Geef uw op treden tijdig door aan Ans van Elderen zodat de optredens weer gemixed kunnen worden tot een gezellige avond. Oh ja, de aanvang van de avond is om 19.30 uur. bouwpercelen. Gedeputeerde Staten hebben hieraan echter hun goedkeuring onthouden. Op grond van steekhoudende argumenten, maar ook op grond van irritatie over betutteling van eigen autonomie, gaat de raad daartegen in beroep. AvdW Op zondag 17 februari jl. werd in Udenhout een springwedstrijd gehouden, waar Jac. Donkers met Eliot de 4e plaats behaalde in de klasse L. Op de gewestelijke kampioenschappen, die in het weekeinde van 23 en 24 februari te Schijndel plaatsvonden werd door Jac. Donkers zelfs een dusdanige prestatie geleverd, dat hij werd afge vaardigd naar de N.K.B. Kampioenschappen te Wanroy op 17 maart a.s. Een proficiat voor Jac. Donkers, die met zijn paard Eliot (V Zevenster) het afgelopen jaar op zowat elk concours in de prijzen viel, is dan ook zeker op zijn plaats.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1